Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2007., 07:42   #1
Herpes na usnici u trudnoći

Naime, trudna sam 8 tjedana i sada mi se je na usnici pojavio herpes. Nije prvi put da ga imam ali brine me da li može sada imati kakvih štetnih posljedica za bebu. Stvarno me je strah. Molim vas da mi odgovorite ili malo utješite.
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 07:48   #2
Quote:
Vivien35 kaže: Pogledaj post
Naime, trudna sam 8 tjedana i sada mi se je na usnici pojavio herpes. Nije prvi put da ga imam ali brine me da li može sada imati kakvih štetnih posljedica za bebu. Stvarno me je strah. Molim vas da mi odgovorite ili malo utješite.
vjerojatno ti je samo malo pao imunitet...ništa se nebu desilo...nadam se da piješ prenatal ili kaj slično...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 08:26   #3
Ma ne brini, vukla sam oooogromni herpes na bradi skoro do 5-tog mjeseca trudnoće. Jednostavno, malo u trudnoći padne imunitet, jer da nije tako tijelo bi odbacilo "malog uljeza". Samo nemoj mazati nikakvim kremama za herpes. Ja nadobudno otišla kod liječnika, on mi krenuo pisati recept, pitam ja, a jel mogu trudnice to? Krenuo listati onu veliku knjižurinu i nakon toga rasparao recept, kaže ne može. Samo pij vitamine i odmaraj.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 09:20   #4
Cure velika vam hvala, stvarno mi je pao kamen sa srca, nemate pojma kak mi je lakše. Imate veliku
Vivien35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 09:31   #5
Quote:
Vivien35 kaže: Pogledaj post
Naime, trudna sam 8 tjedana i sada mi se je na usnici pojavio herpes. Nije prvi put da ga imam ali brine me da li može sada imati kakvih štetnih posljedica za bebu. Stvarno me je strah. Molim vas da mi odgovorite ili malo utješite.
ništa brige - znači dati je malo opao imunitet, to se meni desilo isto na početku - nisam ničim mazala, prošlo nakon nekog vremena.
posljedica za bebu - nikakvih naravno, dok god ne uzimaš neke preparate koji nisu dozvoljeni... ne brini
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 12:21   #6
sve su ti cure rekle
samo da dodam: meni je pomagalo ulje cajevca, jest da pece al osusi ga.
pasta za zube, ponekad.
i najnovije otkrice: pavloviceva mast za djecju guzu
upravo ga imam i mazem, jos nije pukao i manje svrbi
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 12:30   #7
Apsolutno nikakve kreme protiv herpesa ne dolaze u obzir, osim cinkove masti (ja ju koristila prije par mjeseci u trećem mjesecu trudnoće), uz doktorovo dopuštenje
en@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 23:19   #8
Ako nije aktivan mozes roditi vaginalno, inace se geniralni herpes smatra razlogom za planirani Ceasarean. Da se ne zarazi beba pri porodu.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 00:46   #9
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Ako nije aktivan mozes roditi vaginalno, inace se geniralni herpes smatra razlogom za planirani Ceasarean. Da se ne zarazi beba pri porodu.
pise u naslovu da se radi o herpesu na usnici.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 18:58   #10
Aha, shvatio sam na stidnoj usni, sorry. Ako je na usni mislim da ti to nema apsolutno nikakvog utjecaja na bebu. Samo je nakon poroda nemoj ljubiti ako ti je herpes aktivan.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:38   #11
Quote:
Vivien35 kaže: Pogledaj post
Naime, trudna sam 8 tjedana i sada mi se je na usnici pojavio herpes. Nije prvi put da ga imam ali brine me da li može sada imati kakvih štetnih posljedica za bebu. Stvarno me je strah. Molim vas da mi odgovorite ili malo utješite.
nemoj se brinut zbog toga jer ne moze bebi biti nista , a herpes virus ionako nosis u organizmu cim ti se javlja .... mazi sa cinkovom masti ( ili jos necim cime smijes u trudnoci, pitaj magistru u ljekarni)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 09:11   #12
znam da je tema stara... i u principu se valjda samo želim pojadati...
Prvo su me prošli tjedan ubijali jajnici...upala mjehura. Vadim urin, u urinu escherichia coli...a jutros kao točka na i, herpes na usnici
Eto...sve se nekako zaljepilo za mene...
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 11:04   #13
Evo ga i meni Drugi do sad, prvi je bio na usnici, sad je bestija ispod nosa... skuzila sam ga kad sam se ustala, obicno mi se napravi preko noci.. vec je dosta velik, stavila sam kaladonta. A i u uhu imam neki cudan feeling, mozda je i tamo Kako ja mrzim te herpese, to je nenormalno, mislim, znam da ih niko ne voli, ali obicno se ljudi koji ih imaju doimaju kao da je sve ostalo ok, dok se ja osjecam kao da me traktor pregazio, nekoliko puta, cak i kad je jako mali herpes - iako su takvi rijetki kod mene. Kao klinka imala sam ih skoro pa stalno, i to ogromne, mislim da su cesce bili na bradi, nekako se to malo smirilo kako sam odrastala, a evo ga sad u 9 tjedana dva puta... sto je previse je previse
Ne trazim savjet, znam da ne smijem mazat nicime osim cinkovom masti i kaladontom, samo mi se eto malo kuka, pa kukam
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 12:35   #14
Quote:
meow kaže: Pogledaj post
Evo ga i meni Drugi do sad, prvi je bio na usnici, sad je bestija ispod nosa... skuzila sam ga kad sam se ustala, obicno mi se napravi preko noci.. vec je dosta velik, stavila sam kaladonta. A i u uhu imam neki cudan feeling, mozda je i tamo Kako ja mrzim te herpese, to je nenormalno, mislim, znam da ih niko ne voli, ali obicno se ljudi koji ih imaju doimaju kao da je sve ostalo ok, dok se ja osjecam kao da me traktor pregazio, nekoliko puta, cak i kad je jako mali herpes - iako su takvi rijetki kod mene. Kao klinka imala sam ih skoro pa stalno, i to ogromne, mislim da su cesce bili na bradi, nekako se to malo smirilo kako sam odrastala, a evo ga sad u 9 tjedana dva puta... sto je previse je previse
Ne trazim savjet, znam da ne smijem mazat nicime osim cinkovom masti i kaladontom, samo mi se eto malo kuka, pa kukam
kaj ne smiješ stavljati herpleks u trudnoći?
to nisam znala.

jesi li probala eterično ulje čajevca?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 17:36   #15
Quote:
Vivien35 kaže: Pogledaj post
Naime, trudna sam 8 tjedana i sada mi se je na usnici pojavio herpes. Nije prvi put da ga imam ali brine me da li može sada imati kakvih štetnih posljedica za bebu. Stvarno me je strah. Molim vas da mi odgovorite ili malo utješite.
ja sam 3puta dobila herpes-zadnji 5dana prije poroda.samo nesmijes mazati onim virolexima i sl,nego samo cinkovom pastom
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 13:44   #16
pozz, evo i meni se pojavio ja mazem s herplexom, ginicka mi rekla da smijem.
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 15:28   #17
Meni se herpes pojavio onaj moment kad sam skužila da sam trudna
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 18:28   #18
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
pozz, evo i meni se pojavio ja mazem s herplexom, ginicka mi rekla da smijem.
Zar u uputi ne piše da se ne smije? Ja sam samo ljepila Compeed flastere.
ewa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:30   #19
ne pise, pise prije primjene potraziti savjet lijecnika. a to ti uglavnom znaci da se moze kada tako pise, jer za trudnocu ti skoro sve tak napisu, ipak je to posebno stanje
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:31   #20
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
pozz, evo i meni se pojavio ja mazem s herplexom, ginicka mi rekla da smijem.
ja sam isto mazala s tim u prvom tromjesečju, jer nisam znala da ne smijem, ali niš nije bilo, to je tako mala količina a ne guta se nego ide na kožu, ne vjerujem da može štetiiti
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.