Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2007., 00:40   #1
Hair Tips & Tricks

evo (još) jednog topica o kosi, no ovaj je zamišljen tako uvažene forumašice pišu svoje male trikove kako kosu održavaju zdravom i lijepom.
bilo bi poželjno i da svaka napiše kakvu kosu ima - dugu/kratku, bojanu/ne bojanu, suhu/masnu/normalnu i sve one male sitnice koje možda drugima nisu poznate, a od kojih kosa bolje izgleda.

evo, ja nikad cijelu kosu ne šamponiram, već samo vlasište - vrhovi se ne oštećuju toliko
uvijek ju ispirem hladnom vodom - sjajnija je
ne češljam ju mokru - kosa je dok je mokra najkrhkija, pa jako puca
ponekad ju isperem u pivi - sjajna je, samo što nažalost ima ružan miris
redovito mjenjam regeneratore - to je prvenstveno jer još nisam našla THE regenerator , ali sam primjetila da je od toga zdravija, jer dobije različitu njegu, koja nije usredotočena samo na jačanje, hidratiziranje ili zaštitu, već svako malo nešto
koristim klass silikon (osim vrhova utrljam ga malo i na površinski sloj) - glađa je

jako je duga, ravna do blago valovita, bojana zadnji put pred kojih pola godine, jako suha i lomljiva, normalno vlasište
*Fenrir* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 09:14   #2
Ja ako ju ne raščešljam mokru, pod regeneratorom, to više ni ne mogu do slijedećeg pranja!
Od svih silikona itd. najbolja mi je kad na svježe osušenu (sušim ju uvijek prirodno!) nanesem niveu soft za lice. Rastrljam u dlanovima i pogladim po kosi - finčica!!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 09:43   #3
Moja kosa je duga, valovita i tretirana pa iziskuje intenzivnu njegu. Osim toga redovito je feniram sa četkom i gotovo nikada ne ostavljam da se prirodno osuši (čak ni ljeti). Redovito koristim crveni l'oreal - cijelu kolekciju jer mi najbolje odgovara. Prije feniranja obavezno na cijelu kosu nanesem ulje za kosu koje kupujem kod frizerke, a kad je sve gotovo još jednom ulje stavim samo na vrhove i pošpricam kosu za sjaj. Probala sam i klasovo i avonovo ulje ali mi ne odgovaraju. I da, primijetila sam da bez obzira na kvalitetu proizvoda koje koristim, kada sam nervozna ili pod stresom kosa mi je katastrofalno beživotna i nemogu ništa učiniti s njom.
Egocentrik lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:19   #4
Kako se vi brinete za kosu, svaka cast!
Ja ju operem dva puta u samponu i onda regenerator, jednom ili dva puta mjesecno nabacim neku masku za kosu i to je u vecini slucajeva to
Stvarno se uopce ne brinem za nju fakat sam bezobrazna.
Inace imam poludugu kosu, svakako osisanu kada ju zavezem onda izgleda kao da imam bob frizuru, a kada ju pustim izgleda onako kao da imam duge ''spiceve'' Prirodna sam plavusa, u zimi vise vucem na tamniju plavusu ali imam genijalnu boju zato kaj izgledam kao da cijeli zivot stavljam one sitne sitne pramenove (ono na kapu) sam kaj je meni to sve prirodno Ajme tako sam sretna zbog toga, nikad se nisam farbala
Liddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:24   #5
prirodno plava i valovita, dosta suha i ponekad bez sjaja...

uvijek kad je polusuha utrljam malo kreme za kosu da je omeksa

pjene lakovi i ostala sranja samo naprave slamu od nje...

i kad je skroz suha, malo nivee soft na ruke i izgnjecim kovrce s njom
plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:24   #6
ja volim med na svojoj kosi...
i jednom u 1-2 mjeseca u šampon stavim žličicu sode bikarbone jer sam negdej čitala da bikarbona skida sve naslage naataložene na kosi, od gelova, pjena, silikona i slično.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:27   #7
Quote:
Liddy kaže: Pogledaj post
Kako se vi brinete za kosu, svaka cast!
Ja ju operem dva puta u samponu i onda regenerator, jednom ili dva puta mjesecno nabacim neku masku za kosu i to je u vecini slucajeva to
Stvarno se uopce ne brinem za nju fakat sam bezobrazna.
Inace imam poludugu kosu, svakako osisanu kada ju zavezem onda izgleda kao da imam bob frizuru, a kada ju pustim izgleda onako kao da imam duge ''spiceve'' Prirodna sam plavusa, u zimi vise vucem na tamniju plavusu ali imam genijalnu boju zato kaj izgledam kao da cijeli zivot stavljam one sitne sitne pramenove (ono na kapu) sam kaj je meni to sve prirodno Ajme tako sam sretna zbog toga, nikad se nisam farbala
Operem jednom tjedno( ljeti 2put), regenerator, raščešljam,osuši se prirodno,malo nivee na osušenu da je "spusti"...Zašto misliš da je to velika briga za kosu!? Što manje prćkam po njoj, ljepša je.
Inače, i ja sam prirodno šarena, tamnoplava sa svjetlijim pramenovima od sunca, normalno vlasište,prorodno valovita, teško ukrotiva kosa, do pola leđa. Meni to super!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 10:29   #8
Quote:
plavusa kaže: Pogledaj post
prirodno plava i valovita, dosta suha i ponekad bez sjaja...

uvijek kad je polusuha utrljam malo kreme za kosu da je omeksa

pjene lakovi i ostala sranja samo naprave slamu od nje...

i kad je skroz suha, malo nivee soft na ruke i izgnjecim kovrce s njom
I kod mene sve isto tako!!! Naročito sam se iznenadila što još netko tracka niveu soft!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:02   #9
Imam dugu, plavu, bojanu kosu. Trik je u tome što umjesto regeneratora stavim masku za kosu i isperem uobičajeno. Crvenu L'orealovu, poslije svakog pranja kose. I šamponiram je jednom da mi se ne bi isušila. Sušim kosu sagnute glave da bi dobila na volumenu.
__________________
Dlanovi se moji zbog tebe znoje, lice k'o u curice mijenja boje...
ljubimteucelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:14   #10
Evo.. ovo je komadic mojih shishki - tak da vidite boju - ovakva je sarena - al takva mi je prirodna

kosa mi je po kvaliteti normalna, kad kad malo suhlja. Nije ravna, vec blago valovita, frcka se na nekim djelovima.. Duzina mi je kojih 5 cm dulja od ramena.
perem ju negdje 3 puta tjedno, afroditinim ili alverdeovim samponom, regenerator je nivein. ne susim ju fenom nikad (eventualno jednom u 2 mjeseca ju malo poravnam ako mi se negdje zuri) - frizuru radim tako da s malo pjene izgnjecim kosu
e da.. i prije tog gnjecenja stavim mrvicu klasovog silikona na vrhove..
to je sve.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:27   #11
Ja imam kosu duzine do pola ledja skoro !Stepenasto je osisana!Ubijte me ako znam koja je boja!!PLava-smedja!Super je kvalitete s obzirom sta joj radim!Prije god dana mi je frendica "FRIZERKA" dala pramenove i toliko je sprzila da se majke mi moje,pusila kosa kad je skinula foliju i bila je vrela !3 dana sam plakala i nisam makela iz kuce!Nisam se sisala,stavljala sam ricin ulje i maslinovo i za mjesec dana mi je kosa bila ko nova!Ima neka super maska od glis kura i nju sam stavljala.Sad imam bebu i neman vremena nizasta.Perem je glis kur samp 2x i balzam isti.Nekupujem nikad isti sampon i balzam.Silikonsko ulje stavim.Samo je fenom osusim i svi misle da sam isla na peglanje kose a nisam!Ma dobro je osisa frizer i to je to!Al prosla je jadna svasta!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:38   #12
Quote:
mousse od čokolade kaže: Pogledaj post
Evo.. ovo je komadic mojih shishki - tak da vidite boju - ovakva je sarena - al takva mi je prirodna

kosa mi je po kvaliteti normalna, kad kad malo suhlja. Nije ravna, vec blago valovita, frcka se na nekim djelovima.. Duzina mi je kojih 5 cm dulja od ramena.
perem ju negdje 3 puta tjedno, afroditinim ili alverdeovim samponom, regenerator je nivein. ne susim ju fenom nikad (eventualno jednom u 2 mjeseca ju malo poravnam ako mi se negdje zuri) - frizuru radim tako da s malo pjene izgnjecim kosu
e da.. i prije tog gnjecenja stavim mrvicu klasovog silikona na vrhove..
to je sve.
Super boja! nemrem vjerovat to prirodna
meksikanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 12:43   #13
Imam nekakvu smeđu-mahagonij boju kose, ravna, stepenasto ošišana. Duga je otprilike do grudnjaka na leđima

Perem ju sa Pantene Pro-V ali mi je to malo agresivan šampon za moje vlasište pa me zna cijela glava svrbiti tako da sam neko vrijeme koristila jedan šampon iz Italije od kamilice za osjetljivo vlasište i dušu dalo za moju kosu. Moram ga opet nabaviti.

Nakon šampona obavezno Subrina s time da je ova naša kupljena u dm-u totalno drugačija od one koju sam kupila u Mulleru u Kopru (totalno drugačiji miris, a i na dodir je drugačija). Kako god, obavezno ju raščešljam nakon pranja i sušim ju "na ravno" jer mi je inače takve tako da "volumen efekt" kod mene zapravo nema pomoći pošto mi je kosa svilenkasta.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 14:13   #14
Kad nekada želim istegnuti svoju prirodno valovitu kosu, gotovo suhu stavim na velike viklere, što veće (60mm su moji) i držim pola sata.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 16:11   #15
imam dugu ne farbanu kosu.
perem je dosta cesto, gotovo svaki drugi dan.
susim je uvijek fenom i sa velikom plosnatom cetkom (bez ogledala ), nije zahtjevna, brzo raste, nije ispucana.... gelove za kosu, lakove i slicne proizvode ne koristim (okej ponekad, ali to je stvarno rijetko), jer ih jednostavno receno - ne volim osjetiti na kosi.
frizerka mi je rekla da imam normalnu kosu...
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 17:25   #16
Obicno stavim malo maslinovog ulja na kosu prije samponiranja,ali onda je ispiram 2 puta.Inace sam odnedavno pocela da je samponiram samo 1 put,dovoljno mi je.Kosa mi je tamno plava/smedja,nefarbana.
Živkitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 17:44   #17
imam kratku plavu kosu, boja slicna mousse od čokolade, koju perem otprilike 2 puta tjedno, trenutno New Lushevim samponom (krutim). kosa mi je jako mekana, a i naginje masnoj, pa vise ne stavljam regenerator (bolje mi izgleda bez njega ), a u zadnje vrijeme jednom tjedno stavim masku od maslinovog ulja i zumanjka - kosa mi bude krasna! Susim ju uglavnom fenom (jer ju uvijek perem rano ujutro, prije faksa, pa ne stignem pustiti da mi se sama osusi), iako ljeti obavezno ostavim da se sama osusi. Ne stavljam nikakve pjene/lakove - super mi je frizura kad ju samo pocesljam .
Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 20:22   #18
Quote:
mousse od čokolade kaže: Pogledaj post
...Nije ravna, vec blago valovita, frcka se na nekim djelovima.. Duzina mi je kojih 5 cm dulja od ramena.
perem ju negdje 3 puta tjedno, afroditinim ili alverdeovim samponom,
regenerator je nivein. ne susim ju fenom nikad (eventualno jednom u 2 mjeseca ju malo poravnam ako mi se negdje zuri) - frizuru radim tako da s malo pjene izgnjecim kosu ...
sve boldano je isto ko ja!! samo je moja malo tamnija.
__________________
FIONA
...mais l'important, c'est pas la chute... c'est l'atterrissage...
Cigarette Smoker Fiona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 22:27   #19
moja je potpuno crna-prirodna! I valovita, ošišana sam na slojeve, vrhovi suhi a vlasište masno i moram prati svaki drugi dan ( i tako mi jedva izdrži) a kako perem onda još više isušujem ionako suhe vrhove. Probala sam sve šampone koji su obećavali da se vlasište neće zamastiti, jastučnicu mijenjam svako treći dan, ne diram se po tjemenu i ne češljam ali opet isto
Jedino mi pomogne ako zamastim kosu prije pranja maslinovim uljem, ostavim pola sata i onda operem šamponom. Tada su mi vrhovi jaaaako sjajni i lijepi ali nemam vremena to činiti svako drugi dan. Ako neko zna rješenje za moj problem neću imati ništa protiv ako mi napiše
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 22:58   #20
moja frendica ima slican problem sa mascenjem kose, ona ima tanku kosu al je vise luda od tog pranja svaka dva dana je mora prat..jako s brzo masti..mozda neko zna kakve prirodne pripravke? ja u suprotnom imam jaku, ostriju ,susu dugu valovitu crnu kosu..trebala bi se ipak malo bolje brinut o njoj,a ono malo sto brinem jest da je nikad nesusim s fenom,koristim sampone i regeneratore na bazi kokosa sto je dobro za suhu kosu,tretiram je samo pjenom i to na mokru kosu tek toliko da mi se zere nafrcka.. nemam srece sa uljima za vrhove,jezim se od njih,i nazalost u 25 god.valjda po genima pocinjem primjecivati sijede-nevjerovatno
crocrni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.