Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2017., 09:10   #221
nastavnici u skoli ni u ludilu ne skrivaju dijagnoze samoinicijativno jer bi im posao bio uvelike laksi da je sve transparentno, da svi znaju sve bez suvisnog etiketiranja i da se u integraciji pomogne sa svih strana - i od strane ostalih roditelja i od strane strucne sluzbe, asistenata, nadleznih lijecnika itd.
kad bi svatko na svoj nacin pridonio destigmatizaciji ADHD-a i ostalih slicnih poremecaja, apsolutno svim ukljucenim stranama bi bilo lakse i ugodnije boraviti u skoli.

medjutim, nastavnici su jednostavno prisiljeni sutjeti o tome jer to od njih u pravilu izricito traze roditelji doticne djece i strucni suradnici koji imaju uvid u papirologiju.
pa onda imamo to sto imamo.
Old 16.05.2017., 11:00   #222
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
samo ću se osvrnuti na točku 1. - pa nije navodna dijagnoza ako su dobili asistenta, asistent se ne dobiva baš lako
Ne mora se dobiti asistent zbog ADHD-a. Može se raditi o smetnjama u ponašanju, nesocijaliziranosti djece, smanjenih sposobnosti učenja, agresivnog ponašanja, ima milion razloga zbog kojeg se može dobiti asistent.

Ovdje se radilo o samostalnom zaključku da djeca imaju BAŠ ADHD, i nijedan drugi poremećaj, što je gotovo nemoguće.
U paketu s ADHD-om često (ali i ne mora) obično idu drugi poremećaju koji se drukčije ispoljavaju.

Zbog čega su djeca agresivna i potencijalno opasna za okolinu, vjerojatno piše negdje u papirima. Ali ne znači da isključivo i jedino imaju ADHD i da je to JEDINI problem.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 23:53   #223
Mi nemamo dijagnosticiran ADHD, mada postoje osnovane sumnje. Ono što mene zanima je postoji li neka literatura koja bi mi pomogla pri odgoju???

Moj šestogodišnjak posjeduje taj nemir, "zahtjevan" je i s njim je teško izaći na kraj. Bojim se da moje "pametovanje" samo pogoršava stvar.
Povlači se, ne povjerava mi se, imamo osjećaj da misli kako ga ne razumijem. Što je na žalost istina.
plavi medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 11:20   #224
Quote:
plavi medo kaže: Pogledaj post
Mi nemamo dijagnosticiran ADHD, mada postoje osnovane sumnje. Ono što mene zanima je postoji li neka literatura koja bi mi pomogla pri odgoju???

Moj šestogodišnjak posjeduje taj nemir, "zahtjevan" je i s njim je teško izaći na kraj. Bojim se da moje "pametovanje" samo pogoršava stvar.
Povlači se, ne povjerava mi se, imamo osjećaj da misli kako ga ne razumijem. Što je na žalost istina.
Da ima puno literature.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 20:14   #225
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Da ima puno literature.
očekivala sam preporuku.
plavi medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 13:08   #226
Quote:
plavi medo kaže: Pogledaj post
očekivala sam preporuku.
http://www.forum.hr/showthread.php?t=22189 Evo, malo prolistaj, nema puno strana.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 02:46   #227
Ja sam roditelj djeteta- prvašića, koje ima ADHD (uz još neke poremećaje) i također ima i asistenta. Računala sam, iz neznanja, da će tokom godine učiteljica na roditeljskom upoznati ostale roditelje s problemom, ali naravno nije jer ne smije. Onda se u međuvremenu dogodila jedna situacija zbog koje ja imam žarku želju da se na prvom sljedećem roditeljskom sastanku objasni koje su dijagnoze prisutne kod mog djeteta, kako se ophoditi s njim i slično, što sam joj i rekla kad smo popričale nedavno.
No međutim, ispalo je da ona to ne smije govoriti ostatku roditelja, čak i uz moje dopuštenje, što me čudi, a vidim da se i ovdje takvo što ne spominje.
Nadodala je i da mora pitati stručnu službu, da bi možda netko iz stručne službe to trebao/mogao objasniti roditeljima i slično, tako da sve u svemu, niti znam je li moguće da se to roditeljima objasni niti znam kada će im bit objašnjeno.
Ima ovdje učitelja među vama, što vi kažete na to?
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 10:02   #228
Quote:
Eta-Carinae kaže: Pogledaj post
Ja sam roditelj djeteta- prvašića, koje ima ADHD (uz još neke poremećaje) i također ima i asistenta. Računala sam, iz neznanja, da će tokom godine učiteljica na roditeljskom upoznati ostale roditelje s problemom, ali naravno nije jer ne smije. Onda se u međuvremenu dogodila jedna situacija zbog koje ja imam žarku želju da se na prvom sljedećem roditeljskom sastanku objasni koje su dijagnoze prisutne kod mog djeteta, kako se ophoditi s njim i slično, što sam joj i rekla kad smo popričale nedavno.
No međutim, ispalo je da ona to ne smije govoriti ostatku roditelja, čak i uz moje dopuštenje, što me čudi, a vidim da se i ovdje takvo što ne spominje.
Nadodala je i da mora pitati stručnu službu, da bi možda netko iz stručne službe to trebao/mogao objasniti roditeljima i slično, tako da sve u svemu, niti znam je li moguće da se to roditeljima objasni niti znam kada će im bit objašnjeno.
Ima ovdje učitelja među vama, što vi kažete na to?
ono što ti je rekla uciteljica je istina al, to ne znaci da ti kao roditelj nemreš druge roditelje upoznati sa dijagnozom svog djeteta kao, što ni to "upoznavanje", ne znaci da drugi roditelji u slucaju nekog incidenta moraju prihvatiti tu dijagnozu i ne reagirati kad je njihovo dijete u pitanju.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.