Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 20:23   #1361
Dakle, pitanje i ako moze pomoc.
Buduci muz i ja kupujemo stan, kakav se porez placa? Kako to dolazi, koliko posto od cega itd.? Uopce ne kuzimo stvari sa porezom, a svaki dan nam drugi ljudi daju razlicite informacije
Monikag5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 12:12   #1362
Molim pravni savjet... kako da zaštitim stan koji je moja prva i jedina nekretnina - samo da ga ne dobije moj muž ?'

Mogu li prebaciti na mamu , ona ima već jedan stan, pa me zanima dal se mora plaćati porez ako joj darujem privremeno i onda opet bi vratili na mene ? Samo me zanima kako funkcionira porez na nekretnine u takvom slučaju
Old 09.09.2017., 16:51   #1363
Pozdrav, ima li netko da je kupio stan prije godinu dana a da mu jos nije stiglo rijesenje o porezu, nista ?
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 04:08   #1364
Imam jedno pitanje.
U 6.mjesecu kupili smo suvlasnički dio kuće. Prije nekoliko danas stiglo je porezno rješenje, ali u gruntovnici i katastru kuća bivši suvlasnički dio kuće još nije prebačen na mene. Mene zanima, trebam li platiti porez dok to još nije prebačeno ili da pričekam da u gruntovnici bude 1/1?
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:03   #1365
Quote:
pas-garo kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje.
U 6.mjesecu kupili smo suvlasnički dio kuće. Prije nekoliko danas stiglo je porezno rješenje, ali u gruntovnici i katastru kuća bivši suvlasnički dio kuće još nije prebačen na mene. Mene zanima, trebam li platiti porez dok to još nije prebačeno ili da pričekam da u gruntovnici bude 1/1?
Otiđi u katastar i pismeno zatraži da ubrzaju provođenje procedure prebacivanja dijela kuće na tvoje ime (postoji unificirani obrazac u koji upisuješ svoje podatke, podatke o podnesku i razlog traženja ubrzanja procedure).
Neovisno o gore navedenome, moraš platiti porez na kupnju nekretnine 15 dana od dospijeća rješenja (ili zatražiti isplatu u ratama).
Cadillac_Tramp is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:39   #1366
Jel netko zna kako obracunavaju porez kod suvlasnika (bracni) u nejednakim dijelovima? Hoce slati porez po udjelu u vlasnistvu ili po pola svakome?
Muz je dobio, ja jos nisam..
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.