Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Star Wars
Korisničko ime
Lozinka

Star Wars Wretched hive of scum and villainy.

Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2007., 16:15   #1
Tomislav B
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2006.
Obljetnica- 30 godina od premijere SW!

Danas je značajna obljetnica- na današnji dan prije 30 godina SW je počeo igrati u USA. Tada se još nije ni zvao «New Hope».

Prvi put sam došao u dodir sa SW-om kad je stigao u kina. (To je bilo sa zakašnjenjem od nekoliko godina, tako je to onda bilo) Rođak koji je bio već tako velik da je išao u školu išao to gledati, a ja sam «bio premali za takve filmove». Bratić je poslije pričao o svemu, klinci mu zavidjeli. Najbliže SW-u što se moglo vidjeti bila je stara «Galactica» na TV. Prvi film iz SW univerzuma bio mi je u stvari «ROTJ», gledao sam ga u kinu, na premijeri!

U to doba ROtJ-a, nije bilo igračaka ni lutki za kupiti, pa je največa faca bio onaj tko je dobio neku igračku od rođaka iz inozemstva. Nije bilo ni expanded universea, osim stripova- strip adaptacije originalne trilogije, koje su išle usporedo s filmom, u beogradskom listu za djecu «Politikin Zabavnik». I u sarajevskom «Strip Artu» su izlazili neki stripovi iz exp universea..

Ali i ostale filmove ipak sam vidio u kinu... Naime, zagrebačka «Kinoteka» imala je običaj da tu i tamo pusti staru trilogiju tri dana za redom- pet, sub, ned... Kopije su bile dosta izlizane s onim crtama, i to pravim crtama od izlizanosti, a ne umjetnim kao u "Grindhouse". I to su bile originalni filmovi- bez ijednog digitalnog efekta. Baš mi je drago da sam ih vidio takve u kinu!
Poslije do sredine 90-ih, nije bilo SW-a u kinima. Svijet je bio bez SW-a jedno 10 godina. (Za mene već ta verzija iz 90-ih više nije pravi SW, ali nećemo sad o tome.)

I tako to ... nostalgija, nostalgija...
Tomislav B is offline  
Old 25.05.2007., 21:04   #2
Katatonični Dabar
Son of Celluloid

Katatonični Dabar Avatar

Registracija: Oct 2004.
Davno, davno na planetu podno mjeseca Sljeme tamo negdje '90/'91 u jednoj od knjižnica grada Agrama (ogromni coruscantski grad koji je imao zaštitnika u obliku divovskog plavog Rancora sa duginim bojama na repu) su se organizirale nekakve holo-filmske večeri srijedom. Jedne od tih srijeda, naletio ja – tada tek kadet na Imperijalnoj pilotskoj akademiji (tkz. IPA) na Novu Nadu.

"Annngghgghgg naaaaghh!!!" kako bi rekao jedan čuveni Wookiee filozof, ili prevedeno: "Mozak mi se razletio!!!" Film je izgledao baš kao nešto što je falilo u onom steampunk svijetu sa kraja 80tih (svijetu bez mobitela, Interneta, Playstationa). Kao ekranizirana verzija svih onih futurističkih slika koje si imao prilike vidjeti u Politikinom ili, kasnije našem, Plavom Zabavniku (mislim da se tako zvao) ili jedne od onih bezbroj sf naslovnica koje su tako lijepo krasile sf knjige 80-tih i 70-tih ali koje nikada nisi imao volje pročitati jer to su bila vremena kada je hrpa riječi predstavljala… paaaa... hrpu riječi.
Sljedeće srijede sam jurio k'o pimpirani tie fighter na stereoidima kanjonima zagrebačkih ulica (zapravo samo kroz jednu ulicu) iz škole u knjižnicu (škola je bila popodne, a projekcija počinje u 17!!!) ali svejedno sam dovoljno zakasnio da naletim tek na scenu sa Lukom obješenim za strop onog špiljskog krznaša, ali to, naravno, uopće nije pokvarilo iskustvo. Naprotiv, film je imao najluđi kraj ikada; trebalo je sada izdržati još tjedan dana do konkluzije. A onda je došla i ta - posljednja - srijeda kada je uz oduševljenje nastupilo i ogromno razočarenje jer je tip koji je puštao te filmove objavio da: "*khhhhh* više *khhhhh* nema!!!!"
Naravno da smo svi zavrištali: "Nooooo, that's not possible!!!" Na što je on odvratio: "Search *khhhh* your feelings, *khhhh* you'll know it to be true."
U stvari nije, jednostavno je rekao da pogledamo na plakat koji je najavljivao projekcije za sljedeću srijedu i nije bilo smisla nevjerovati jer plakat nikada nije lagao (osim jednom, ali to je druga priča).

Poslije se svašta pričalo, kako to obično biva u tim uvjetima, pa su kružile glasine da ima 9 dijelova, pa 6, pa je onda jedan frend provalio da je k'o klinac gledao neki prequel koji se zvao "Kraljevstvo Džedaja" a neki drugi se hvalio kako ima još jedan film sa Ewoksima. Jebi ga, nije bilo Interneta da se provjere takve informacije. Nije bilo načina da se detektira lažov među redovima i da ga se razbije k'o malu lažljivu pičku k'o što je pa ti je preostalo da k'o prostitutka gutaš sve. Sa osmijehom. Ponekad bi se nešto pojavilo u novinama, ponekad na televiziji. Slagali smo exp. universe od takvih mrvica, da smo npr. uopće znali što je to exp. universe.

I tako, trebalo je proći još par godina da ih napokon sva tri pogledam u Studentskom Centru na velikom platnu kada su puštali novi Special Edition (koji mi je way the by bio baš ok – jer nikada nisam patio za lošim specijalnim efektima).

Od stripova se sjećam samo da je jednom izašao neki Star Wars strip po Novoj Nadi uz neke ubačene podradnje, ali nikada, kol'ko se sjećam, nije izašao nastavak. Od igara je bilo svega, ali mislim da je ROTJ za NES bila najbolja od svih – od te starije generacije igara, jel? (BPC era, before PC era). Figurica nije bilo, ipak su Mastersi bili bog i batina na tom polju, svaka čast Star Warsima. Ali bili su tu i crtići Droidi i Ewoksi sa kngfuovski točnom sinkronizacijom.

Kasnije su izašli ovi novi nastavci, ali o njima baš kao i o filmovima samima nije vrijedno ništa ispričati, i tako 2005. ova saga dolazi kraju. Točnije u 12. mjesecu 2005, kada smo napravili lomaču za nova tri nastavka i lijepo ih zapalili puštajući si sa kazića Darth Vaderovu temu.
Old 01.06.2007., 18:16   #3
Clarky
When the Man comes around

Clarky Avatar

Registracija: Dec 2006.
Pošalji poruku preko Skype korisniku Clarky
Zanimljivosti s Neta prije neki dan:
Na slavlju 30 godina od Star Warsa Nataliu Portman nitko nije ni pozvao..
link: http://www.net.hr/film-glazba/page/2...9/0263006.html

Darth Vader je napokon pronasao svoj mir - postaje stočar
link: http://www.net.hr/zvijezde/page/2007/06/01/0053006.html

Zadnje uređivanje Clarky : 01.06.2007. at 20:10.
Clarky is offline  
Old 01.06.2007., 21:27   #4
padmé_amidala
Registrirani korisnik

padmé_amidala Avatar

Registracija: Mar 2007.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku padmé_amidala Pošalji poruku preko MSN korisniku padmé_amidala Pošalji poruku preko Skype korisniku padmé_amidala
Quote:
Clarky kaže: Pogledaj post
Zanimljivosti s Neta prije neki dan:
Na slavlju 30 godina od Star Warsa Nataliu Portman nitko nije ni pozvao..
link: http://www.net.hr/film-glazba/page/2...9/0263006.html

Darth Vader je napokon pronasao svoj mir - postaje stočar
link: http://www.net.hr/zvijezde/page/2007/06/01/0053006.html
ovo za natali je fakat bad,jest da nije glumila u prvom SW ,al ono haaaaaaaalo SW je SW i ona je dio njega ,bože moj pozvali su i Chewbaccu
padmé_amidala is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja