Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2007., 12:43   #1
Zodiac

Deca, samo da vas obavijestim da je danas u 22.30 u Broadway Tkalči pretpremjerna projekcija.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 12:56   #2
Ako mi nabaviš kartu, je l' mogu ići s tobom?
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 15:01   #3
Jedva čekam.


Pogotovo zato što je ovo žanrovski potpuno novi film za Finchera.
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 15:28   #4
Quote:
Katatonični_Dabar kaže: Pogledaj post
Jedva čekam.


Pogotovo zato što je ovo žanrovski potpuno novi film za Finchera.
hihihi,budale
angie stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 17:51   #5
uf, jedva čekam ovaj film!!!!!
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 02:51   #6
Dakle, vako, zasad vrlo kratko - David Fincher je, uz možda još samo Wesa Andersona, najzanimljiviji, a samim time i najznačajniji filmski redatelj koji se pojavio u zadnjih (provalit ću napamet) petneastak godina.

I nekoliko natuknica:
- kako je "Black Dahlia" mogla biti dobra da je ostao;
- kako je "From Hell" mogao biti dobar da ga se primio;
- čak me je u jednom trenutku kroz glavu proletjela misao "Amarcord ala Fincher".

Odoh sad spat.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 22:55   #7
Budući da mi je dojavljeno da je izvjesni Damir Radić danas u nekakvom mafijaškom tjedniku srao protiv "precijenjenog" Finchera, kao i protiv "Zodiaca", samo bih još jednom pripomenuo da je "Zodiac" remek-djelo filmskog pripovjedanja, što su u stanju tako suptilno, a opet upečatljivo, izrežirati samo istinski majstori kakak David Fincher, što iznova dokazuje svakim svojim filmom (mada po mom skromnom mišljenju "Fight Club" nije baš najuspješnije izveden s obzirom na predložak), i jest. Redateljsko umijeće Davida Finchera usporedivo je sa npr. teniskim Rogera Federera. Naime, gledajući ih ovakvi pikzibnerčići kakav je dotični Radić, čiji je najveći doseg udarati lopticom u zid nadajući se da mu se koji put neće rikošetirati u čelo, jedino što su u stanju zaključiti je kako je to zapravo jednostavno napraviti, i on bi to mogao bez problema, samo da mu daju veći reket i lopticu od spužve.

Uglavnom, Davidu Fincheru za režiju "Zodiaca" treba skinuti kapu, ma skinuti sve sa sebe, i da je zerice pravde u ovom kurčevom svemiru ove bi mu godine bile dodijeljene sve postojeće strukovne nagrade. Jer je snimio Filmčinu.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 22:57   #8
Nakon ovakvog komentara- friday can't come soon enough
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 23:26   #9
Ajmo ljudi, došlo je u redovitu distribuciju, šta se čeka?
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 23:30   #10
Eno ga i u Vrtoglavici kuju u zvijezde... + još tvoja kritika. Sad mi je žao što sam morao propustiti subotnju projekciju, sutra ga definitivno gledam. Mislim, ne mrem vjerovati da je tako dobar. Jel bolji od Se7en ili samo drukčiji?
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 23:39   #11
Quote:
Katatonični_Dabar kaže: Pogledaj post
EMislim, ne mrem vjerovati da je tako dobar. Jel bolji od Se7en ili samo drukčiji?
Potpuno je drugačiji od Se7ena. Užasno je sličan Ellroyevoj dramaturgiji, i neočekivano (bar meni) je osoban.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 23:40   #12
Quote:
Katatonični_Dabar kaže: Pogledaj post
Eno ga i u Vrtoglavici kuju u zvijezde... + još tvoja kritika. Sad mi je žao što sam morao propustiti subotnju projekciju, sutra ga definitivno gledam. Mislim, ne mrem vjerovati da je tako dobar. Jel bolji od Se7en ili samo drukčiji?
Ko je distributer?
Dali ko zna jel u Bosnu došao?
__________________
(\_/)
(O.o)
(>k<) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Golden Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 02:02   #13
Gledao sam ga sinoc. Dobar je film, svida mi se sta nema zapravo glavnog glumca, skace sa Downey-a na Gyllenhaal-a i na Ruffala jako epizodicno. Svaki od njih otkrije dio necega ali na kraju treci, odnosno Gyllenhaal koji uspije spojit sve informacije nadje istinu. Po meni ima problema sa strukturom, previse je vremena posvetio istrazivanju policije koja u biti ne otrkrije nista, tek kad je Gyllenhaal preuzeo slucaj u svoje ruke mi je film ulovio ritam. Sve dotada su bila tapkanja to vodi. Kasnije ona zavrzlama sa Rick Marshallom uopce nije bila potrebna jer "vara" publiku, pocne se okretat oko neceg nevaznog a tretira se kao da je vazno za film. Tu sam se osjecao prevarenim jer kasnije skuzis da sve to opet nije sluzilo nicemu. I naravno sve one scene gdje neki od likova zbroji 2+2 u glavi i otkrije nesto novo dok gledatelj bleji sta sad to on zna uvijek ispadaju neuvjerljivo. Al sta ces, potrebno je to imat. Takodjer velika politicka kritika me skorz zaintrigirala u vezi policije. Btw, malo predug, 2h40min za toliko zavrzlama nije bilo potrebno... 6.7/10

Inace, Ruffalo odlicno glumi
mt_klaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 07:40   #14
Quote:
mt_klaric kaže: Pogledaj post
Gledao sam ga sinoc. Dobar je film, svida mi se sta nema zapravo glavnog glumca, skace sa Downey-a na Gyllenhaal-a i na Ruffala jako epizodicno. Svaki od njih otkrije dio necega ali na kraju treci, odnosno Gyllenhaal koji uspije spojit sve informacije nadje istinu.
Kaj netko u filmu nađe istinu? Bit će da sam ja gledao neki Director's Cut.

Quote:
mt_klaric kaže:
Po meni ima problema sa strukturom, previse je vremena posvetio istrazivanju policije koja u biti ne otrkrije nista, tek kad je Gyllenhaal preuzeo slucaj u svoje ruke mi je film ulovio ritam. Sve dotada su bila tapkanja to vodi.
Quote:
mt_klaric kaže:
Takodjer velika politicka kritika me skorz zaintrigirala u vezi policije.
Daj se odluči.

Quote:
mt_klaric kaže:
Kasnije ona zavrzlama sa Rick Marshallom uopce nije bila potrebna jer "vara" publiku, pocne se okretat oko neceg nevaznog a tretira se kao da je vazno za film.
Užasno važno za ovaj film, koji je, kao što sam rekao, svojevrsni Fincherov Amarcord. A konkretno taj dio je Fincherov Cinema Paradiso.

Svim budućim gledateljima Zodiaca: pomoglo bi vam da ne gledate film kao triler o hvatanju serijskog ubojice, jer to Zodiac nije.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 10:13   #15
Jedva čekam da pogledam "Zodiac". Očekujem mnogo!
Kažu oni koji su ga pogledali da se film može gledati više kao povijesni film o 70-ima, a ne triler...
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 11:43   #16
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Užasno važno za ovaj film, koji je, kao što sam rekao, svojevrsni Fincherov Amarcord. A konkretno taj dio je Fincherov Cinema Paradiso.

Svim budućim gledateljima Zodiaca: pomoglo bi vam da ne gledate film kao triler o hvatanju serijskog ubojice, jer to Zodiac nije.
Ok, daj objasni ZASTO je dio sa Rick Marshallom jako vazan i kako to povezujes sa amarcodom i cinema paradisom, oba sam gledao i zanima me tvoja poveznica.
mt_klaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 12:06   #17
Quote:
mt_klaric kaže: Pogledaj post
Ok, daj objasni ZASTO je dio sa Rick Marshallom jako vazan i kako to povezujes sa amarcodom i cinema paradisom, oba sam gledao i zanima me tvoja poveznica.
Neću.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 12:29   #18
sinoc sam ga gledao...predobar film...downey odlicno glumi, kao i jake,ma i ruffalo....odlicna rezija...samo stvarno nije potrebna fakin pauza od 15 min...
__________________
All we have to decide is what to do with the time that is given us
Twiggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 12:31   #19
Quote:
Twiggy kaže: Pogledaj post
sinoc sam ga gledao...predobar film...downey odlicno glumi, kao i jake,ma i ruffalo....odlicna rezija...samo stvarno nije potrebna fakin pauza od 15 min...
Daju pauzu? Di? Da ne odem tamo kad ga odem pogledati ponovo.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 15:46   #20
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Daju pauzu? Di? Da ne odem tamo kad ga odem pogledati ponovo.

Pretpostavljam u Cinestaru... Treba kupit još kokica i kokakole, kaj ne
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.