Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2007., 20:02   #21
Quote:
RUTA kaže: Pogledaj post
doktori, pardon specijalista za nuk. medicinu- priopćio mi je da kod pojaćanog rada štitnjaće postoje male mogućnosti začeća. nisam mogla dugo doći k sebi, jer me upravo to - nikako beba - dovelo do otkrića hormona. dobila sam terapiju 2X dnevno authyrazol, svaki tjedan vaditi leukocite i kontrola za 6 tjedana. mene zapravo interesira da li je netko imao takav problem i pritom zatrudnio?
ja nisam zatrudnila..(još....).isto pijem athyrazol (sad već manju dozu..) i dr. su mi rekli da pod tim tabletama mogu normalno zatrudnit i bit trudna. valjda su tablete lagane. moja mama je je 4. trudnoće savršeno dobro iznijela sa hipertireozom..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 13:22   #22
i meni je prije par godina dijagnosticirana hypertireoza. stavljena sam pod terapiju athyrazola, u početku 3 tbl dnevno, a zatim su mi doze smanjivane. preporučeno mi je usporedno piti i cilest. nakon nekog vremena dovela sam stanje štitnjače u eutireozu (vrijednosti hormona u granicama normale, bez većih oscilacija kroz godinu dana). prestala sam piti cilest, te zadrudnjela kroz 7 mjeseci. u trudnoći osobe s početnom dijagnozom hypertireoze prelaze na terapiju tabletama propiltiraucila, preporučuje im se ujutro uzimanje na prazan želudac radi bolje apsorbcije. vađenje hormona je svaka 4 tjedna, te odlazak na kontrolni pregled s nalazom hormona.u prosjeku vidim specijalista na rebru svakih 6 tjedana. trenutno sam u zadnjem tromjesecju.
snasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 11:05   #23
Trudnoća i štitnjača - hipertireoza/hipotireoza

Poštovane dame, molim da me spojite ako već ipostoji ovakav topic.

Molila bih iskustva trudnica/rodilja/mama koje su u sve to uspješno ili manje uspješno ušle unatoč eventualnim problemima sa štitnjačom....

Prije desetak godina mi je zbog hipertireoze izvađen velik dio štitnjače pa moram ostatak života uzimati nadomjesnu hormonsku terapiju. (Euthyrox)

E sad...

Bavim se mišlju o trudnoći pa bih se voljela informirati....koje pretrage, na što obratiti pažnju, kako se pripremati....

Razumije se, kontroliram se redovito, dvaput godišnje kod endokrinologa, i jednom do dvaput godišnje kod ginekologa. Urednog sam zdravlja, osim povremenih manjih upala (dolje) i povremenog variranja hormona TSH (gore).

Kad god razgovaram sa svojim doktorima o eventualnoj trudnoći, odgovori jako variraju od: nema problema , razloga za brigu i strah od trudnoće; do toga da zbog svog statusa moram svakako strogo planirati trudnoću i često provjeravati hormone štitnjače...praktički ne ulaziti u to....zbunjena sam jer svaki put dobijem različite preporuke.....zato me zanimaju iskustva iz prve ruke? Kako je proteklo vaše začeće/trudnoća/porod itd?
malerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 11:45   #24
Poznanica ima problema sa stitnjacom I znam da se dogovarala sa doktorom prije nego ce zatrudniti I da joj je promjenio tablete..

Probaj pogledati na zdravlju (tamo ima otvorena velika tema o stitnjaci) I mislim da sam vidila na rodi...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 12:25   #25
Quote:
malerica kaže: Pogledaj post
Poštovane dame, molim da me spojite ako već ipostoji ovakav topic.

Molila bih iskustva trudnica/rodilja/mama koje su u sve to uspješno ili manje uspješno ušle unatoč eventualnim problemima sa štitnjačom....

Prije desetak godina mi je zbog hipertireoze izvađen velik dio štitnjače pa moram ostatak života uzimati nadomjesnu hormonsku terapiju. (Euthyrox)

E sad...

Bavim se mišlju o trudnoći pa bih se voljela informirati....koje pretrage, na što obratiti pažnju, kako se pripremati....

Razumije se, kontroliram se redovito, dvaput godišnje kod endokrinologa, i jednom do dvaput godišnje kod ginekologa. Urednog sam zdravlja, osim povremenih manjih upala (dolje) i povremenog variranja hormona TSH (gore).

Kad god razgovaram sa svojim doktorima o eventualnoj trudnoći, odgovori jako variraju od: nema problema , razloga za brigu i strah od trudnoće; do toga da zbog svog statusa moram svakako strogo planirati trudnoću i često provjeravati hormone štitnjače...praktički ne ulaziti u to....zbunjena sam jer svaki put dobijem različite preporuke.....zato me zanimaju iskustva iz prve ruke? Kako je proteklo vaše začeće/trudnoća/porod itd?
Evo ja sam rodila drugo djete pod terapijom eutirox 75 ,nije opasno samo sam isla svaki drugi mjesec na kontrolu ,zatrudnjela sam odmah i nije bilo nikakvih problema tokom trudnoće pila sam redovito terapiju ,tsh je bio miran i nismo mjenjali terapiju ako si pod kontrolom dobri rezultati trudnoća će odmah doći tokom trudnoće osim čestih kontrola ništa nije bilo novo porodila sam se normalno sve je bilo u redu ,kod nas kontroliraju sve bebe koje se rode na hipo ali ja sam ju nosila i na kontrolu kod moje doktorke i sve je bilo ok,rekla mi je samo da je bitno da nikad ne prekidam terapiju i da dojim djete obavezno ,tako ne sekiraj se uopste ja sam se puno bojala trudnoće i ishoda kako će se završiti ali me je podržala moja doktorica.Ako te još nešto interesira slobodno pitaj
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 15:16   #26
Meni su dijagnosticirali Hashimoto i hypo nakon poroda, rečeno mi je da sam to godinama vukla sudeći po oštećenju na UZV, sve prošlo uredno, malu još dojim, malo dulje mi je trebalo da ponovo ostanem u drugom stanju, i kad jesam dr. mi je povisio terapiju Eut. za 25 i sad pijem svaki dan 75, svakih 9 tjedana kontrola i to je to. Nikakvih problema za sada, a i ne očekujem ih, obzirom da sam prvu iznijela i bez Eut. Svaki dr., je imao isto drugo mišljenje ajedna mi je čak rekla da ne smijem dok se anti tpo ne spuste na 5 a meni 900 bila!! Tek poslije su mi rekli da se to nikada neće spustiti jer je to autoimuna bolest i štitnjača mi nestaje. U principu čim je TSH došao u normalu ja ostala trudna. Samo hrabro!!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 15:56   #27
i ja već godinama pijem euthyrox. u trudnoći mi je bilo super, česte kontrole kako to već ide ali nikakvih problema. tek nakon poroda mi je tsh skočio i promjenjena mi je terapija.

što se tiče trudnoće, može stvarati problema ako hormoni nisu kontrolirani. a pošto ti ideš na kontrole onda mislim da nebi trebala štitnjača biti zapreka.

p.s. meni je rekla dr da bi trebala opet zatrudnjeti da mi se tsh opet vrati u normalu
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 23:22   #28
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Poznanica ima problema sa stitnjacom I znam da se dogovarala sa doktorom prije nego ce zatrudniti I da joj je promjenio tablete..
tu se radilo o hipertireozi, pa se u trudnoci mijenja terapija.

kod hipotireoze se OBAVEZNO mora nastaviti uzimati Euthyrox, ali su kontrole hormona cesce jer se potrebe u trudnoci mijenjaju. E. je hormon stitnjace, i pravilno doziran NE STETI plodu, ali njegov nedostatak moze jako lose utjecati na trudnocu i razvoj bebe.
obicno ljudi misle da su lijekovi opcenito u trudnoci nesto sto treba izbjegavati, ali kod Euthyroxa u slucaju hipotireoze to nije tako, dijametralno je suprotno.

malerica, mozes normalno ostati trudna i roditi, samo moras imati dobrog endokrinologa koji ce te pratiti. nemoj da ti ginekolog prtlja po terapiji, cast svakome, ali za stitnjacu neka se brine endokrinolog. potrebne su cesce kontrole hormona, neki doktori salju svakih 4-6 tjedana, doza se obicno povecava a nakon poroda opet ide dolje.

ne mogu vjerovati da ti je neki dr rekao da ne trebas biti trudna
ali naravno da je bolje planirati. logicno, ne bi bilo dobro da zatrudnis a da ti u tom trenutku terapija i homoni nisu optimalni (a kazes da ti je nekad TSH povisen).
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 09:32   #29
malerica, i ja se prikljucim curama.
ja sam rodila dvije curice s hipotireozom (nakon hipertireoze). i to bez problema. isla sam svaka tri mjeseca endokrinologu. inace trosim 100mirkog. a u trudnoci se je povisio na 125. a poslje toga opet u na 100. uopce nije bilo problema. i uvjek kada su mi vadili krv za bilo cega, ja sam molila da mi provjere tsh.
jedino za dodati: tsh bi trebao biti oko 1. prije su rekli da je u redu do 2,4 ali su to pred par godina promjenili. nazalost neki ginici to jos neznaju. svakako trebas ici endokrinologu. oni su specijalisti.
nebrini. biti ce sve ok!!

e da, nedaj se da ti pod trudnocom rade pretrage s radioaktivnim jodom!
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 17:59   #30
Hyper

Ja sam na athyrazolu vec 5 godina sa prekidima. Imala sam prekide kako bi se vidjelo da li ce hormoni ostat u normali i prekid zbog operacije stitnjace. Skinuli su mi jedan cijeli rezanj i pola drugog, ali nakon nekih pola godine hyper.se ponovno vratila. Sada razmisljam o ponovnoj operaciji da mi skinu cijelu ili terapiju radioaktivnim jodom koji bi ju isto unistio. Nemam dijete tako da zelim izabrati ono sto je najbolje za dijete i mene.Dr.mi je rekao kako dugo koristenje Athyrazola moze imati ozbiljne posljedice, koliko je stetno za dijete u trudnoci neznam.
discovery is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 18:39   #31
malo ot, kakva je to dijagnoza, nisam čula nikada za to?
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 20:24   #32
http://https://www.forum.hr/showthread.php?t=159634
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 15:38   #33
Pozdrav svima
Citala sam vase post-ove pa me zanima da li itko ima malo vise iskustva ili znanja , naime od prije 4 godine su poceli ponovni problemi stitnjace(sa 14god imala hiperth. stitnjace i pila athyrazol) sada kada se bolest vratila, vratila se ali je sad hypoth. i opet pijem athyrazol, trenutno sam na terapiji 1/4dnevno tablete, jer sam do prije 5mj imala normalan TSH,T3 i T4 i pila sam 1/2 tablete dnevno, da bi prije 1mj kad sam izvadila nalaze TSH je podivljao na7,025 ,a T3 i T4 u redu, pa mi je smanjena sad doza. Zanima me jel to u redu jer sam vidila da mnoge koje imate problema pijete neki dr lijek dok ove sa hyper piju athyrazol. Te da li je itko imao problema sa trudnocom tj sa zacecem jer se ja i MM mucimo vec 3g pa nista, doduse u te 3g hormoni stitnjace su bili svega 3 mjeseca normalni a preostalo svo vrijeme.
Unaprijed vam hvala i oprostite sta sam malo zakomplicirala.
annaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 20:01   #34
Neusklađen tsh i trudnoća

Bok ljudi!

Evo ovako: test mi je pokazao da sam trrudna i jako sam happy radi toga ali i malo zabrinuta radi slijedeceg:
1.Mjesec dana prije trudnoće TSH mi i nije bio najbolji (nizak) te kada sam pitala endokrinologa za trudnoću jer sam vec neko vrijeme htjela ostati trudna da li TSH utjece na trudnocu rekao je da moze otezati pri zacecu.
2. ok pokazalo se da sam ostalo trudna ali nacula sam da ako TSH nije dobar tj.u granicama normale da moze doci rano do spontanog pobacaja...

Da li je netko cuo sta o tome,ima kakvih iskustava???

Puno hvala!!!

Lijep pozdrav...
__________________
beba
sanjalica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 20:59   #35
tsh je jedan od hormona štitnjače
njegovo smanjeno izlučivanje može dovesti do pojave hipotireoze(smanjen rad štitnjače)
kakvi su ti t3,t4...?
što se tiče trudnoće,može se uvesti terapija hormonima(ne znam točno naziv lijeka)
vjerovatno će te tvoj liječnik poslat kod endokrinologa i na neke pretrage da se vidi o čemu je točno riječ

u svakom slučaju čestitam na trudnoći!!!
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 21:04   #36
Hvala na cestitkama...
Sorry,ja se nisam do kraja pravilno izjasnila...
Ovako,ja nemam stitnjacu-izvadjena je i pijem Eutyrox te nalazi tj TSH pod terapijom nije bio dobar npr.vrijednosti su za TSH 0,35-5 a meni je bio 0,021mJ pa sam zato malo zabrinuta...pronasla sam dosta slucajeva gdje je TSH povisen pa cure imaju problema sa zacecem ili spontanim pobacajem ali nigdje nisam nasla kakav je slucaj kod smanjenog TSH-a tj.viskom hormona???
sanjalica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 21:05   #37
e da i T3 i t4 su mi ok!
sanjalica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 21:08   #38
pa zatrudnila si,to je već gotova stvar!
sad čuvaj trudnoću i vidjeti ćeš što ti doktori kažu...
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 21:13   #39
imaš i na zdravlju veliku temu o štitnjači, pa pitaj tam
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 21:14   #40
ma u pravu si...samo citam o tome previse pa me malo strah tih spontanih...
Ali hvala ti na podrsci...necu se nervirati nego samo pratiti upute doktora i nadati se da ce sve biti u najboljem redu...sigurno hoce uz positive thinking
sanjalica2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.