Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam
Korisničko ime
Lozinka

Turizam Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Putopisi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2007., 11:36   #1
calmy
Not so innocent one

calmy Avatar

Registracija: Apr 2007.
Avion i tekućine

pozdrav!valjda sam na pravom mjestu...ovako,uskoro idem na put (avionom),a kako baš nemam iskustva u ''letenju'' zanima me što je sa nošenjem tekućina (mislim na šamponiće,tekućina za leće,i ostale potrepštine) u avion?dakle zanima me koliko se može ponijeti (mislim da sam negdje čula da se nesmiju nositi bočice koje imaju više od 100 ml),jeli to treba staviti u neku posebnu vrećicu,ili što??
što se tiče ručne prtljage za to znam da se tekućina ne smije unositi.
calmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 12:42   #2
nukac
Dežurno gunđalo

nukac Avatar

Registracija: Apr 2006.
Pošalji poruku preko MSN korisniku nukac
Daj malo potrazi pod Aviokompanije.... Vec smo jedno 10-tak puta razglabali o tekućinama u avionu...
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 14:45   #3
calmy
Not so innocent one

calmy Avatar

ok,sorry
calmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 14:47   #4
funkster
Motherfunker

funkster Avatar

Registracija: Jan 2004.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku funkster
Da, ne smijes pod rucnu prtljagu unositi tekucine vece od 100 ml. A i te manje trebaju biti spremljene u vrecice zasebno. I nemoj se zajebat kao ja pa kupit vino u duty freeu nakon sto ti je prtljaga vec spremljena jer ti nece pustiti da uneses sa sobom u avion.
A tekucinu u prtljazi koja ide na check in mozes stavit sta god hoces osim droge
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 01.06.2007., 18:50   #5
calmy
Not so innocent one

calmy Avatar

Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
mozes stavit sta god hoces osim droge
ou shit a baš sam bila sve lijepo spakirala,sad moram opet vaditi vani

hvala,budem još malo prozujala po prijespomenutom topicu,nisam znala da ste prije raspravljali o tome ipak ne posjećujem ovaj dio foruma ,tako da...
calmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 20:10   #6
Banderas-Sedmica
Tata x 2

Registracija: Dec 2002.
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
I nemoj se zajebat kao ja pa kupit vino u duty freeu nakon sto ti je prtljaga vec spremljena jer ti nece pustiti da uneses sa sobom u avion.
Krajem prošle godine sam letio iz Belgije za Zg, i kupio sam brdo pive u duty free-u i sve su mi dopustili unijeti u avion. Sad mi ništa nije jasno...
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 22:39   #7
funkster
Motherfunker

funkster Avatar

Registracija: Jan 2004.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku funkster
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
Krajem prošle godine sam letio iz Belgije za Zg, i kupio sam brdo pive u duty free-u i sve su mi dopustili unijeti u avion. Sad mi ništa nije jasno...
To je zato jer si gej Gej is okej
Old 02.06.2007., 15:13   #8
Hannah
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2002.
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
ogranicenje na 100 ml odnosi se na tekucine i kozmetiku u rucnoj prtljazi koja se kontrolira. nakon sto prodjes tu kontrolu, u duty free zoni mozes kupiti tekucine u kolicini znatno vecoj od 100 ml. zato su ti "dopustili"
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 21:17   #9
Ad.Miss.G
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2007.
Frend je nosio rum u ručnoj iz Kolumbije (da,rum..ne koku ) i prošao u Miamiju i u Parizu mu sve uzeli.
Ja letim u Ameriku uskoro, i mislila sam bočicu medice otfurat. Jel se može to u kofer utrpat? Pod uvjetom da mi se ne razbije i ne prolije u koferu.
Jer furao itko cugu u koferima?
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 21:28   #10
aaston
netolerantni farabuto

aaston Avatar

Registracija: Apr 2004.
Možda bi ti najbolje bilo pretočiti je u neku plastičnu bocu za transport. U staklenim možda ne preživi s obzirom na ''nježnost'' aerodromskih radnika.
Ako je za poklon onda još u ručnoj nosiš praznu staklenu bocu, i jednom u Americi samo pretočiš i pokloniš.

Nisam probao jer zadnji put kad sam teglio dvije boce vina još se moglo u ručnoj prtljazi. Danas bi to tako napravio.
Old 02.06.2007., 21:51   #11
Ad.Miss.G
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2007.
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Možda bi ti najbolje bilo pretočiti je u neku plastičnu bocu za transport. U staklenim možda ne preživi s obzirom na ''nježnost'' aerodromskih radnika.
Ako je za poklon onda još u ručnoj nosiš praznu staklenu bocu, i jednom u Americi samo pretočiš i pokloniš.

Nisam probao jer zadnji put kad sam teglio dvije boce vina još se moglo u ručnoj prtljazi. Danas bi to tako napravio.
Da, znam kak su nježni. Sjedila sam jednom iznad otvora za prtljagu i gledala što mi rade s koferom. Došlo mi je da izletim van i zašamaram ih.
Je, furam za poklon. Mislim da možda i ne bi pukla (onak manja, pola litre..znaš one kaj su npr. trokutaste su i od masivnijeg stakla nego boce vina) ak ju dobro učvrstim.A opet..ak mi se razlije medica po stvarima..jao.
A hmm..kaj ti misliš da uz 8 pari cipela i slično ja imam mjesta furat duple boce !?
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:27   #12
aaston
netolerantni farabuto

aaston Avatar

Registracija: Apr 2004.
E bemti žene i njihove cipele
Jedan par cipela ostavi doma i frkni bocu. E, ali onda na onu plavu bluzu nećeš imati šta obuti...

Ne znam, onda je pokloni u plastičnoj boci i furaj se da je to kod nas normalno.
Old 03.06.2007., 10:02   #13
Ivanicapeca
Svarožić

Ivanicapeca Avatar

Registracija: Mar 2006.
Ne znam o kojoj avio kompaniji se točno radilo, ali kad je rodica poslije Nove godine putovala u Japan iznenadila se kako ih ni tamo ni natrag nitko niš nije ni pitao, ni tražio niti pregledavavo. Poslije joj je ko psu bilo žao da nije nakupovala 10 L sakea za ekipu doma.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 16:16   #14
murtela
Ponekad nisam na forumu

murtela Avatar

Registracija: Oct 2006.
Quote:
Ad.Miss.G kaže: Pogledaj post
Da, znam kak su nježni. Sjedila sam jednom iznad otvora za prtljagu i gledala što mi rade s koferom. Došlo mi je da izletim van i zašamaram ih.
Je, furam za poklon. Mislim da možda i ne bi pukla (onak manja, pola litre..znaš one kaj su npr. trokutaste su i od masivnijeg stakla nego boce vina) ak ju dobro učvrstim.A opet..ak mi se razlije medica po stvarima..jao.
A hmm..kaj ti misliš da uz 8 pari cipela i slično ja imam mjesta furat duple boce !?
ak te strah da se ne razbije kupi neku rakiju u duty-u. Tamo ti je zapakiraju u plastičnu vrećicu i možeš s njom dalje. Ali pazi ako presjedaš , nemoj je vaditi iz vrećice dok ne dođeš na konačnu destinaciju. Na erodromu u Kopenhagenu su mi kremu tako dobro zavakumirali da sam jedva otvorila vrećicu poslije
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja