Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2004., 17:20   #21
Kaj se može.

To za Britaniju...hm, baš zanimljivo....pitam se jel' to "dogovoreni" evropski bojkot ili mi soliramo?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 22:23   #22
www.auctionpayments.com (Western Union) - provizija uopće nije velika.
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 11:26   #23
Quote:
ZEGA kaže:
E steta bio sam na HT siteu i da rade to sa cijelom Europom osim sa Velikom Britanijom
Eeek sto cu sad, hm nova banka ima naknadu od 50kn min. malo cu procackat mozda nadjem nesto jeftinije sa 30kn bi se zadovoljio...
ZEGA
Stavi lovu u kuvertu, inače...

Ako radiš doznaku, računaj da su dvije banke u igri. I da će engleska banka od tih 10 funti uštipnuti svoj dio. Ako ti hrvatska banka za 50 ili x kuna izvrši plaćanje čekom, korisnik će dobiti ček poštom, i opet morati platiti svojoj banci naplatu čeka. Provjeri da li je 10 neto cijena ili uključuje njegove troškove. Ako je neto, onda ćeš morati ili dodati njegove troškove, ili reći HR banci da snosiš troškove inobanke, kako bi on zaista dobio 10, a ne možda 7,5.

Stavi lovu u kuvertu.
Old 19.03.2004., 13:50   #24
Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
www.auctionpayments.com (Western Union) - provizija uopće nije velika.
Ne nije velika samo 100% od moje svote...
Ukratko da bi covjek dobio 100kn ja moram dati jos 100, stovise da bi dobio 50kn ja moram dati opet 100kn na tih 50 (300%) jer je to minimalna provizija western union-a...
Njesra...
ZEGA
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 15:54   #25
Kako najednostavnije slati eure u inozemstvo

Kratko i jasno.

Kako najednostavnije s najmanje provizije poslati odredjenu svotu eura fizickoj osobi u inozemstvo.

Hvala.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2005., 22:14   #26
westernunion
niksar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2005., 02:09   #27
Koliko uzmu na npr. 500 ojra?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2005., 12:13   #28
u koverti

ako je westernunion onaj s naljepnice u pošti mislim da je najskuplje rješenje. pitaj u pošti kolika je naknada i koliko košta kad šalješ sa svog deviznog računa iz banke. pitaj u par banaka...
Old 21.02.2005., 12:14   #29
Nemam devizni
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 00:22   #30
S bankovnog na bankovni ti se najvise isplati. I to, ne da ti djelatnik banke obavi transakciju vec da ti to osobno uradis preko posebnog bankomata (u svakoj vecoj poslovnici bi trebao postajat jedan takav, rspitaj se).

A to sto nemas devizni i ne mora biti problem. Vjerujem da imas tekuci : jednostavno promjenis tekuci u devizni, stavis 500 eura i posaljes ih. Nakon par dana vratis se u banku i zatrazis da ti se sad devizni povrati u tekuci. Ovo mjenjanje te nista ne kosta (bar ne u Privrednoj), jedino je vazno da se cijela transakcija obavi prije 30.06.2005 : da se pojasnim, ako ti racun "prenoci" 30.06 (odredjene godine) kao devizni, onda ti naplacuju 60-ak kn (trosak vodjenja dev. racuna u vecini banaka). Ako cijelu ovu transakciju obavis van tog datuma, nikakav trosak ne podnosis (sem nekih 20-30 kn za prebacivanje s racuna na racuna, ako ti to pak oni u banci urade, racunaj na nekih stotinjak kn). Za napomenu, treba 5 otvorenih radnih dana da bi lova stigla, racunaj znaci tjedan dana od slanja.

WesternUnion je ok sto se brzine tice al postotak koji uzimaju nije malen.

E pa ovo ti je najisplativija metoda koju poznajem, a cisto sumnjam da ima jeftinijih!!!
IAAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 15:03   #31
najjeftiniji....

način prebacivanja novca na neki račun u EU??? banke uzimaju postotak za sebe pa me zanima kak da prođem jeftino...
thnx
Ashkabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 15:37   #32
Plaćaš račun nekome? Ili bi uplatio kao fizička osoba nekoj pravnoj?
Ili bi uložio u nešto?

Traži IBAN kod plaćanja - smanjuje troškove.
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 15:52   #33
uplatio bih novac na jedan račun u belgiji i zanima me na koji način da ostavrim da mi banka uzme što manje para...
Ashkabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 17:49   #34
Quote:
Ashkabad kaže:
uplatio bih novac na jedan račun u belgiji i zanima me na koji način da ostavrim da mi banka uzme što manje para...
a ja ne kužim tvoje pitanje. Banke imaju svoju tarifu po kojoj naplaćuju tu uslugu i to je već najjeftinije kaj može biti. To isto kao da me pitaš kako da ZET-om najjeftinije dođeš od Trga do dubrave?!?! Plati kartu i bok. Ili ne, švercaj se.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 20:20   #35
jel znaš kolka je ta provizija????
Ashkabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 22:53   #36
RAIFFAISEN...80 kn na bilo koju cifru
po meni najpovoljnije privredna za isto oce 250...
Old 16.11.2005., 17:57   #37
Prijenos sa vlastitog deviznog racuna u HR na vlastiti racun u VB

Zeljela sam prenijeti novac sa svog deviznog racuna u HR na postojeci vlastiti racun u Velikoj Britaniji. Pa su mi rekli da to prema Deviznom zakonu nije moguce! Da li je to tocno?

Na koji nacin dakle mogu prenijeti SVOJ VLASTITI novac u inostranstvo gdje isto tako imam otvoren vlastiti racun. Osim naravno fizicki.

Radi se o iznosu cca. 8000 funti.
LaaLaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 18:15   #38
Re: Prijenos sa vlastitog deviznog racuna u HR na vlastiti racun u VB

Quote:
LaaLaa kaže:
Zeljela sam prenijeti novac sa svog deviznog racuna u HR na postojeci vlastiti racun u Velikoj Britaniji. Pa su mi rekli da to prema Deviznom zakonu nije moguce! Da li je to tocno?

Na koji nacin dakle mogu prenijeti SVOJ VLASTITI novac u inostranstvo gdje isto tako imam otvoren vlastiti racun. Osim naravno fizicki.

Radi se o iznosu cca. 8000 funti.
Kao prvo, moraš biti rezident vani, dakle preko pola godine godišnje boraviti u UK. Jer inače uopće nemaš pravo tamo imati račun.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 18:24   #39
Tamo sam zivjela 10ak godina i prije godinu dana vratila se u HR.
Ostavila sam otvoren racun u VB i na njemu nesto ustedjevine.
Sada bih novac sa HR deviznog racuna zeljela prenijeti na racun u VB, jer sam onu banku izabrala po posebnim kriterijima i koliko mi je poznato slicne i nema u HR.
LaaLaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2005., 18:34   #40
Hocu reci: cinjenica je da u VB imam otvoreni racun, na njemu nesto ustedjevine i da i dalje namjeravam upravo u toj banci stedjeti svoj novac. Za sada oko toga nije bilo nikakvih problema.
LaaLaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.