Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači
Korisničko ime
Lozinka

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2002., 18:17   #1
pakleni_patuljak
osmi od sedam

pakleni_patuljak Avatar

Registracija: Nov 2002.
Navijači...

Da vas čujem!

Zanimaju me pogotovo mišljenja ljudi koji su redovito na stadionima. Ja nisam jedan od takvih i mislim kako bi izletanje na teren ili bacanje baklje trebalo kažnjavati sa minimalno 6 mjeseci zatvora pa da vidim ko bi izigravao frajera!!! Vjerujem da zadrti ''navijači'' ne djele moje mišljenje, ali se ponekad zapitam da li tamo dolaze zbog sporta ili pizdarija kojima se mogu prepustiti jer su pod ''zaštitom'' mase...

Veliki ljubitelji sporta...
Moš si mislit!
Nedavno je Armada na Kantridi bakljom zapalila strunjaču od Atl. Kluba. Navijači rasturaju svoje vlastite stadione. Igrači se gađaju petardama...

Navijači će se morati naučiti pameti ili će bit najbolje da se zabrani gledanje utakmica...
pakleni_patuljak is offline  
Old 02.12.2002., 19:13   #2
Malakay
Pacijent

Ja u HR više ne idem na stadione...

...jer mi se bljuje od stoke koja tamo dolazi.
Nama da se desi 15 Hillsborougha,ljudi bi i dalje
radili sranja na tekmama.

Old 02.12.2002., 21:17   #3
pakleni_patuljak
osmi od sedam

pakleni_patuljak Avatar

Hm... Da...

Ali nisam baš primjetio da se u Engleskoj ponavljaju sranja od prije desetak godina...

Tradicionalno najžešći nogometni huligani fino sjede na 3 metra od terena, bez žica, ograda i prepreka, navijaju i nikome nikad ne padne na pamet da napravi neku pizdariju ili da istrči na teren... A ništa ih ne spriječava! Nema NIKAKVE ograde...
Old 02.12.2002., 21:33   #4
Sudden Sid
small horse

Sudden Sid Avatar

Pošalji poruku preko ICQ korisniku Sudden Sid
Ma ja ni ne idem na te sugave utakmice,svojedobno sam upoznao jednog tipa koji je upao na utakmicu Zagreb-Dinamo.Ajme sta je taj covjek glup!Pomalo mi je cak i zao bilo...
Advertisement

Advertisement
Old 02.12.2002., 21:54   #5
Malakay
Pacijent

Pa to i kažem...u Engleskoj je prestalo
poslije Heysela,Hillsborougha i policijskog
pendreka.
Ja,međutim, mislim da kod nas ni nakon takvih stvari,
sranja ne bi prestala.
Jer su ti ljudi najveći šljam u ovoj zemlji.
Engleski dokeri barem prenose kašete s ribom,
a poslije tragedija im je bilo dosta divljanja
Ovi naši ne rade NIŠTA,a kad jedan padne s tribine i skoro
se ubije,oni ga slave?!
O.K. ima i u Engleskoj radikalnih grupa,vidi
onaj dokumentarac samo,ali ovo što je
kod nas ili kod istočnih susjeda to ima još
samo u Africi na stadionima(i u Buenos Airesu.)

Old 03.12.2002., 00:12   #6
Namche
Thamstched mkyenpa

Namche Avatar

Pošalji poruku preko ICQ korisniku Namche
Pakleni

Najzesci navijaci ne sjede 3 metra od ograde jer nisu na utakmici. Svi zesci huligani ikad registrirani imaju zabranu dolazaka na stadione i morajus e javiti u nablizu policijsku postaju.
Btw ne sprijecava njih ograda nego kazne do par godina zatvora ako zapali baklju il napravi frku na terenu. Makni kolovodje i to je to. Jesi ucestvovao kad u neredima na kantridi?
Nekolicina povede sranje a drugi se samo prilkjuce iako im nikada samima ne i palo na pamet da naprave sranje!
Osim toga u masi dobijes osjecaj moci a i bambus ih osnazi
sve u svemu jadno al jebga kad smo balkanci
Namche is offline  
Old 03.12.2002., 14:55   #7
ZgSash
Bad to the bone

ZgSash Avatar

garantiram , kad bih dobio godinu dana da osiguravam utakmice , da bi stvari bitno drugacije izgledale
pa nek mi onda netko prica o balkancima

osim toga , nogometne stadione treba izgraditi izvan grada , dovoljno daleko da ne smetaju onima koji hoce normalno zivjeti

ili , mozda bi trebalo zabraniti nogomet na barem dvije godine u cijeloj drzavi , kao opasnu radnju
ZgSash is offline  
Old 03.12.2002., 16:49   #8
pakleni_patuljak
osmi od sedam

pakleni_patuljak Avatar

Quote:
Originally posted by Namche
Najzesci navijaci ne sjede 3 metra od ograde jer nisu na utakmici. Svi zesci huligani ikad registrirani imaju zabranu dolazaka na stadione i morajus e javiti u nablizu policijsku postaju.

Btw ne sprijecava njih ograda nego kazne do par godina zatvora ako zapali baklju il napravi frku na terenu. Makni kolovodje i to je to.
Pa na to i mislim!
Ako se ne varam, mislim da je najmanja kazna za istrčavanje baš 6 mjeseci... i to bez zayebavanja i kojekakvih uvjetnih sranja!!!

Zašto ne izgurati tako nešto i kod nas? Ne vjerujem da su lokalni navijači luđi od njihovih. Dečki iz Armade sigurno nisu! Imam doma jednog od njih koji je frajer samo dok ga ne pogledam malo oštrije. Kad sam mu zaprijetio da ću mu kosti polomit ako napravi još jedno sranje odma je obećao bit dobar. Odma! I to zato jer je BIO SIGURAN da se ne zayebavam!!!

Tako bi bilo i sa drugima...
Kad bi bili sigurni da će nayebat za svaku pizdariju koju naprave, bacanje baklji i pizdarije u 60-oj minuti bi brzo postale samo legenda...

Quote:
Nekolicina povede sranje a drugi se samo prilkjuce iako im nikada samima ne i palo na pamet da naprave sranje!
Osim toga u masi dobijes osjecaj moci a i bambus ih osnazi
sve u svemu jadno al jebga kad smo balkanci
Povodljivost za većinom i utjecaj Lovranskog ne yebem 5%!!!
Svatko je isključivo sam odgovoran za vlastite postupke! Izgovori tipa ''On se je počeo drogirat jer je upao u loše društvo'' su izmišljeni za luzere...

Znam da je masu ljudi nezadovoljno jer su nesposobni, nemaju posla ili su prelijeni za radit ko fizikalci, ali to ih ne opravdava da ugrožavaju tuđe živote ili imovinu koja nije njihova.

Ako si u qurcu i ne vidiš izlaz... Odi se bacit sa zgrade, ali nemoj druge gnjavit s tvojim problemima!!!
Old 03.12.2002., 17:19   #9
Namche
Thamstched mkyenpa

Namche Avatar

Pošalji poruku preko ICQ korisniku Namche
by Pakleni :

Quote:
Ako si u qurcu i ne vidiš izlaz... Odi se bacit sa zgrade, ali nemoj druge gnjavit s tvojim problemima!!!
Nadam se da ovo nije bilo upuceno meni jer ako je totalno je pogresna adresa.
I da skroz si fulao sto se tice povodjenja za drugima jer TO TAKO JE NA TEKMAMA kuzim ja sta ti oces rec ali istina je ovo sta sam ja rekao. Btw odi na kantridu pa vidi.
To sto ljudi rade sranja na stadionu zbog nekog osobnog zadovoljstva je njihov problem.
Jos jedan od razloga zasto ne idem na kantridu.
Namche is offline  
Old 03.12.2002., 18:09   #10
pakleni_patuljak
osmi od sedam

pakleni_patuljak Avatar

Quote:
Nadam se da ovo nije bilo upuceno meni jer ako je totalno je pogresna adresa.
Ma neee...
To je bila poruka navijačima u štrajku...
Old 03.12.2002., 21:47   #11
just Sandy
psycho candy

just Sandy Avatar

Pošalji poruku preko ICQ korisniku just Sandy
Ja sam neredovita na stadionima, al' me zna bit' u Maksimiru i na Poljudu.
Da sam frajer, bila bih vatreni BBB-ovac ( i ovak' sam ).
Ne bih uletavala na teren, ali bilo bi me u/na svakoj bakljadi. Ne bih ništa bacala na igrače, trenere, suce, al' derala bih se iz sveg grla. Ne bih napadala Torcidu (i ostale ) dok oni ne diraju mene (a onda bi dobili natrag s kamatama). Ne bih razbijala tramvaje i plašila jadne građane k'o moji BBB-ovci, al' radila bih štimung k'o omražena mi Torcida kad se busevima i autima skroz od Makarske, pa i iz Dubrovnika, stušti u Split na tekmu (kaj je - je, moram im priznati da rade dobar štimung. Još kad zapjevaju, bez obzira što je fuj ono kaj pjevaju , skidam im kapu...)
Nemam niš protiv navijačkog mentaliteta, ja bih samo "smirila" ekstreme.
just Sandy is offline  
Old 04.12.2002., 18:53   #12
sinopsis
Registrirani korisnik

sinopsis Avatar

Registracija: Dec 2002.
Navijaci su barem iskreni u svojim istupima!

Dobro je da ih imamo!

Ne bi ja nista protiv njih ...ima drugih vaznijih stavri oko kojih bi trebalo postaviti 'pitanje kulture', recimo, za one koji se tak idiotski busaju za vladine i ministarske fotelja, a ne umiju se prirodno niti predstaviti. Samo lazu!!
To je po meni neusporedivo gora sramota!
sinopsis is offline  
Old 05.12.2002., 12:46   #13
dada79
zraka u krosnji...

dada79 Avatar

Na stadionu bila svega par puta u životu i moram priznati da mi je veći gušt zavaliti se u fotelju i odgledati utakmicu od doma...

Isto tako razumijem ljude koji vole osjetiti atmosferu uživo...

Ali isto tako pokušavam razumjeti i ljude koji utakmice koriste kao mjesto gdje će isprazniti iz sebe sve negativne vibre, frustracije i traume iz različitih životnih područja, od sexa, do nezadovoljstva političkom situacijom...

No, na što grad liči uoči/i nakon/ utakmica, strava je jedna i čisto mi je tužno vidjeti sve te mlade ljude kako već u jutarnjim satima oblokani se krevelje i lutaju ulicama najdražeg(???) im grada...misleći da je to što iščekuju najvažniji događaj u životu...
dada79 is offline  
Old 09.12.2002., 09:38   #14
Drums In The Deep
di je musper

Drums In The Deep Avatar

jojojojoj....ovo je dobro kad ljudi koji nemaju veze sa navijačima počnu pisati o navijačima...
neki od vas su izjavili kak ne idu na tekme zbog divljanja,i stoke,i ne znam čega...
sve velki navijači svojih klubova...
evo vam tekma sa kamen ingradom,slaven belupom,pomorcem...
neredi?
evo vam i tekma sa hajdukom.jel bilo nereda?samo neka ekipa na istoku kaj se potukla međusobno.
nemate vi pojma ko su i kaj su navijači.
malakay više ne ide u hr na tekme...nisi nikad ni išao,izgleda...jer se na stadion ide zbog kluba za koji navijaš,e ne zbog nečega drugog,trećeg ili četvrtog.ako voliš taj klub,doći ćeš.
niko ne kaže kak ti moraš biti na sjeveru i navijati,dođi na istok,zapad...
Drums In The Deep is offline  
Old 10.12.2002., 17:16   #15
Urpanus
Hepek

Urpanus Avatar

E pa evo da se oglasi i netko tko se može po svim kriterijima smatrati navijačem.

Moja je navijačka karijera (a pod tim mislim na vrijeme kada sam krenuo i na gostovanja) počela u , slobodno se može reći , "zlatno razdoblje" Torcide. Negdje sredinom 90-ih , preciznije `93-94. U to vrijeme glavna ideja Torcide bila je napraviti što bolju atmosferu na stadionu i to smo radili odlično. Tko ne vjeruje neka pogleda snimke Hajdukovih utakmica iz LP , a i iz hrvatskog prvenstva. Reći kako je tada sve bilo idealno bila bi laž , ali velikih nereda nije bilo. Sezona u kojoj je Hajduk došao do 1/4 finala LP bila je najbolji primjer kako je puno ugodnije ubijat se s protivničkim navijačima pivom nego batinama. Iz tog vremena je čuvena priča o prijateljstvu s Benfikinim navijačima i kombiju. A pred utakmicu sa Ajaxom kada su svi očekivali nerede u Splitu Nizozemci su stigli i na rivi dijelili curama ruže , a nakon tog napili se zajedno s nama. Još imam šal koji sam dobio od tipa koji je fanatični navijač Ajaxa , ne propušta niti jednu utakmicu , bilo doma ili u gostima , a inače je liječnik.
Eto , ovo sam napisao samo da se vidi kako navijač nije =huligan.

A šta je naš glavni problem? To što nas ima 4 500 000 , a imamo neodoljivu želju da se poubijamo međusobno. Zbog koga? Zar zbog onih pičkica koje su igrale prije par dana "veliki derbi" u Maksimiru , a nazivaju se igračima Hajduka i Dinama? Njima nije sveta ni plava ni bijela boja , samo lova. Čast rijetkim izuzetcima.

Lako se da riješiti problem divljanja na stadionima. Treba samo imati volje donijeti zakon koji će drakonski kažnjavati debile i treba imati muda takav zakon provoditi (što u ovoj državi i nije običaj)
Umjesto toga kod nas budalama koje se neopravdano nazivaju navijači podliaze svi , od medija do klubova i igrača. Nikako ne mogu shvatiti frazu "nogomet se igra zbog navijača" . Ne , navijači postoje zbog nogometa.
A i navijačke skupine , bar one dvije najveće , trebale di poraditi na hijerarhiji. Pa se onda neće dešavati da klinci od 15-16 popiju pola pive i prave pizdarije po gradu , razbijaju sva moguća prevozna sredstva i maltretiraju sve koji su provjereno slabiji od njih.

Eto , jesam se malo previše raspisao , ali šta se može.

P.S
Sandy , ma ti si frajer i po`

P.P.S
Drums In The Deep , nemam namjeru braniti Malakaya , zna on to i sam , ali moram ti reći da napadaš pogrešnog ... osim toga čovjek koji je posjetio engleske hramove nogometa zaslužuje da mu se skine kapa
Urpanus is offline  
Old 10.12.2002., 20:02   #16
pakleni_patuljak
osmi od sedam

pakleni_patuljak Avatar

Bravo!
Old 10.12.2002., 21:28   #17
Inter
Pacijent

Nekad kad nije bilo divljanja pojedinaca bilo je i puno više navijača na dinamovom stadionu.A ipak nije uvijek dolazio Hajduk.
Koliko znam kad sam kao mali gledao utakmice 1982,83 itd nije bilo istrčavanja na stadion i stadion je redovito bio pun.
To je po meni i razlog taj strah običnih ljudi da im se nešto ne dogodi pa ne idu na utakmice koliko bi htjeli.

Treba postaviti pitanje kad je počelo divljanje,što mu je uzrok i kako ga spriječiti ?

Old 11.12.2002., 03:29   #18
Nimoy
Koi No Yokan

Nimoy Avatar

Ima ljudi koji su dobro odgovorili na ovu temu,a ima ih i koji lupaju gluposti.: kao npr.tradicionalni najzesci huligani sjede 3 metra od terena i ne bi se ni pomakli....
RAZLOG TOME JE JEDNOSTAVAN.....--kazna u engleskoj za uletavanje u teren je novcana(i to golema), i zatvorska.a jos jedan razlog je to sto se Engleski navijaci(pogotovo MILLWALL BUSHWACKERS;CHELSEA HEADHUNTERS;POMPEY(PORTSMOUTH),BRISTOL CITY;TOTTENHAM;ARSENAL,CHARLTON,HULL,WREXHAM;SCOUN THORPE,SHEFFIELD UNITED itd) SUKOBLJAVAJU IZVAN STADIONA....to su dogovoreni sukobi,nerijetko jako krvavi(dogovoreni izmedju vodja dviju skupina)...naravno i to se s vremenom i sankcijama normalizira,ali ne zbog "NEKE PREVELIKE KULTURE OTOCKOG NARODA".......a u Njemackoj je jos gora situacija,S jedne strane imamo NAZI navijace(sve ih je manje),a s druge skupine koje su ANTI NAZI(SCHALKE FANS,HERTHA,EINTRACHT,WERDER,itd),....i tu se javljaju sukobi....naravno najveci derbi u njemackoj je SCHALKE - DORTMUND
u Belgiji ,Nizozemskoj,Turskoj i slicnim zemljama sukobi su otvoreni i brutalni,sa cestim upadima na teren ,razbijanjem,itd
Juznoamericki tip navijanja je tipa "naguraj 10 tisuca ljudi VISE NEGO STO STANE na stadion,pa se nitko nece ni moc pomaknut!
Nimoy is offline  
Old 11.12.2002., 03:35   #19
Nimoy
Koi No Yokan

Nimoy Avatar

Quote:
Sezona u kojoj je Hajduk došao do 1/4 finala LP bila je najbolji primjer kako je puno ugodnije ubijat se s protivničkim navijačima pivom nego batinama. Iz tog vremena je čuvena priča o prijateljstvu s Benfikinim navijačima
ee da...to su bili dani...iako sam ja bio jos klinac tada,ali bas protiv Benfice,sam bio prvi put na POLJUDU i bodrio bilu boju(inace sam iz Rijeke),a to si dobro napisao za vecinu navijaca koji nisu huligani,ljudi dodju na utakmicu gledat a ne razbijat,i to je gust,upoznavat nove kulture,i pit pivo s ljudima iz drugih zemalja,a ne razbijat iz ko zna kojih glupih razloga.
Nimoy is offline  
Old 11.12.2002., 08:46   #20
Drums In The Deep
di je musper

Drums In The Deep Avatar

ajde da se i neko ko ima veze s navijanjem javi...
urpanus,ne bi o torcidi,koje je bilo zlatno doba,koje nije i sl.

kaj se tiče malakaya,nije bed posjetiti hramove nogometa ako imaš love,ako imaš mogućnosti i blabla,za mene je veći navijač onaj koji ide na stadione gdje igra njegov klub.
nije bed otići na anfield,old toilet( ),ibrox,hampden ili celtic park,postoje razne ture koje te u sklopu posjeta londona,glasgowa ili manchestera vode na stadion,u muzeje klubova i ostale klupske znamenitosti(shankly gates,hillsborough memorial...),ali vidim da vam je bed otići u veliku(koja ima jedan jako simpatičan stadion),koprivnicu,vinkovce,kostrenu ili šibenik.
je,jebeni je osjećaj proći kroz tunel i dotaknuti natpis "this is anfield",sjesti na klupu u svlačionici na kojoj se za tekmu priprema jon arne riise ili ući u službeni dućan celtica u sklopu stadiona.
ali je veći i jebeniji osjećaj slaviti pobjedu dinama u zadru,pazinu(davno je bilo) ili osijeku.
ko je od vas bio na starom istrinom stadionu,na staroj varteksovoj tribini i na brezama navijao i nadjačavao vlak koji prolazi malo dalje...
svaka čast svakome,ali kad će ljudi pratiti svoj klub,bit će nam puno ljepše na tribinama...

moram još i interu odgovoriti...
uletavalo se u teren i '82,i '83, i '85 i '89 a pogovoto '90!
Drums In The Deep is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja