Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2007., 11:57   #1
Hrana za mačke

Koju mokru hranu bi preporučili i kako vi hranite svoje mace?
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 15:50   #2
Pa recimo Whiskas ima cijelu paletu proizvoda za mace svih dobi, isto tako i Kitekat, Friskies... Naravno, moj mali čupavac ništa od toga ne voli i valjda bi prodao i mene za kakav komad ribe ili kuhane piletine s mog tanjura
Najbolje se zaletit u Pet Centar, tamo stvarno imaš veliki izbor mokre hrane.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 16:03   #3
ove male hranim whiskas juniorom-konzerve, vrećice, suha hrana. kupila sam i hill`s junior.
stariji voli svasta, samo da je svaki dan drugi okus .
od jeftinije hrane super mu je iz DM-a ona njihova marka Dein Bestes, stvarno imaju ogroooman izbor okusa. druge jeftinije tipa vau-mjau i sl. ne želi ni pomirisat!
jedino kaj su mi svi izbirljivi kaj se tiče onih većih konzervi-kad ju otvorim papaju ko ludi, ali nakon par sati kaj je otvorena baš i nisu oduševljeni, tak da mi se to uopće ne isplati kupovat, jer ta konzerva najčešće završi kod susjedovih mačaka koje redovno jedu u našem dvorištu.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 16:27   #4
eh, da, i nastoj ima davati više suhe hrane.
moj stariji mačak (2g.) je imao paradontozu-oko očnjaka mu se zacrvenilo zubno meso, pa je završio na antibioticima. tada nam je vet rekao da je to od premekane hrane.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 16:43   #5
Moja maca koja ima 6 mjeseci papa Whiskas junior! Dajem joj i suhu hranu i one vrecice (isto junior)... To cu joj davati dok ne navrsi godinu dana, onda prelazimo na normalan Whiskas... Ako se odlucim kastrirati ju, onda cu joj poceti davati Hillsovu hranu za kastrirane zivotinja, da mi se ne ugoji!
 
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 17:29   #6
Hill's suha..jede sve al joj je tuna najnaj
i hill's konzerve..a kad nam slucajno pofali, onda su dobre i whiskas vrecice..

@smotana, moja maca je sterilizirana i nije se ni malo utovila..slang je kao i prije, a ima skoro 9 godina
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 18:17   #7
Whiskas vrečice, kruta hrana, te nešto hillsa za mačkića, a za mamu macu samo hills
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 22:35   #8
Quote:
iwchy kaže: Pogledaj post
@smotana, moja maca je sterilizirana i nije se ni malo utovila..slang je kao i prije, a ima skoro 9 godina
Imam ja i macka od 13 godina koji ima skoro 9 kila! Tako da znam zasto to govorim! Njega nismo od pocetka hranili s tom hranom za kastrirane zivotinje, tek nekoliko god nakon same kastracije, zato se i utovio! Nije jeo nista vise nego prije kastracije,a ipak se udebljao...
 
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 00:53   #9
Quote:
smotana20 kaže: Pogledaj post
Imam ja i macka od 13 godina koji ima skoro 9 kila! Tako da znam zasto to govorim! Njega nismo od pocetka hranili s tom hranom za kastrirane zivotinje, tek nekoliko god nakon same kastracije, zato se i utovio! Nije jeo nista vise nego prije kastracije,a ipak se udebljao...
9 kila koja mrcina
nemam nikakvu vagu pri ruci al mislim, da ova moja nikako ne bi mogla imati vise od 3, 4kg (ne znam bas procijeniti al nekako mi je lagana ko perce)..
prije sterilizacije mi je bila premrsava (5 macica ju je dokrajcilo) a sad je bas taman..valjda ipak ovisi od mace do mace
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 19:16   #10
Mi dajemo whiskas konzervice (pola dnevno), a ostalo suhu hranu, Royal Canin za kastrirane mačke.

Inače, redovito ga važemo da primijetimo na vrijeme eventualno debljanje. Inače je pravi macan, 5.5 kg, ali nije debel.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 10:36   #11
..

Za suhu sam se vec odlucila i dobivaju superpremium za male mace. Jedino me ta mokra muci.. citam u vise navrata da u njih stavljaju neke stetne tvari radi kojih se mace navucu na tu hranu.. i sad kontam da u tu hranu spada i whiskas, kitekat.. tj.sve osim superpremium hrane.
Mislim si, ako im dajem kvalitetnu suhu, onda mogu proci i sa jeftinijom mokrom (whiskas, kitekat)?
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 16:03   #12
Od te jeftinije mokre ti je stvarno jako dobra ona od DM-a (Dein Bestes), imas u onim vrecicama, i u malim zdjelicama od 100 gr., kao pastetice ili oni komadici u zelatini, moja maca je inace jako izbirljiva, ali te voli jako.
Od domaceg skuhanog mozes ponuditi npr. bijelo meso od ribe, sitno narezanu pecenu piletinu, ili dinstana pileca jetrica. Tek toliko da se malo varira, a iz iskustva znam da i mace vole domacu hranu. Samo pazi na ostre kosti.
__________________
you'll never get a second chance to make a first impression....
alice in wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 17:49   #13
Hills, Royal Canin od suhe..
"mokro" Vom Feinstein, Hills, Gourmet...
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 21:47   #14
Jel cuo netko za 'Schesir' hranu za mace? Po cijeni bi trebala biti 'kvalitetnija' (7 KM-oko 3,5 E). Maca je voli, dok RC po koji sam isla cak u Sarajevo, nece ni da lizne. Zato pitam, ako netko zna valja li taj Schesir ista, jer ako ne, mogu onda uzet i Friskies za triput manje love.
Branwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 21:55   #15
Mokra-dein bestes (DM),kitekat, suha Royal canin za izbirljive mačke, Hills, a 2-3 puta tjedno sirova piletina ili riba (srdela,inćun)
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:26   #16
nitko ne koristi royal canin mokru?
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:55   #17
Dein besten dosta voli ali samo tri okusa,obožava i pečene ribice,piceka i čak je jela šunke za Uakrs.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 01:06   #18
Moji hoće samo Royal Canin Kitten. Tu i tamo dobiju "mokru" hranu, Whiskas ili Hill's vrećice ali samo prezirno odmahnu glavom. Domaću, kuhanu hranu ne žele ni primirišati.

Sad polako prelazim na RC za odrasle, imate kakvih preporuka? Niti su stalno u kući, niti su stalno vani (izlaze van 2-3 sata dnevno), niti imaju problema s ičim, zdravi, normalni mački bez problema.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 18:22   #19
Moju macu hranim sa Whiskasom,ali nije previše oduševljena.Svaki dan ulovi po jedan,dva miša ponekad i tri.Igra se s njima i onda ih pojede.Izbjegava svoju hranu koliko može...Dala bi život za koji komadić ribe ili nekog mesa...
greba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 19:25   #20
Quote:
greba kaže: Pogledaj post
Moju macu hranim sa Whiskasom,ali nije previše oduševljena.Svaki dan ulovi po jedan,dva miša ponekad i tri.Igra se s njima i onda ih pojede.Izbjegava svoju hranu koliko može...Dala bi život za koji komadić ribe ili nekog mesa...
Ne mogu povjerovati da ima još ovoga što čitam.Normalni ljudi, hrane mačku normalnom hranom.Zamislite, mačka dobiva meso!Svaka čast!Ipak izgleda nije sve baš do kraja otišlo u onu stvar.
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.