Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 16:55   #101
Quote:
peropopara kaže: Pogledaj post
Evo kaže Dalićka da će buduća vjerovnička struktura Agrokora ovisiti o vjerovnicima, koji mogu doslovno sve prema čl. 43. Lex Agrokora. Ista ona Dalićka koja je u intervjuu za (čini mi se) SD prije par mj izjavila da se vlasništvo malih dioničara u firmama unutar koncerna nebu diralo, a intervju je bio tik prije lokalnih izbora.

Inače pogledati si poziv na gs Petrokemije da se stekne dojam kakav bi to haircut mogao biti, recimo smanjivanje nominale na 1 kn, pa spajanje 1 u 10 dionica, naravno uz još čudo novih dionica.
Pardon, vlasnička struktura, naravno...
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:00   #102
Quote:
peropopara kaže: Pogledaj post
Pardon, vlasnička struktura, naravno...
Koji je meni, spajanje 10 dionica u jednu, i brutalno razrjedjivanje vlasnistva
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:50   #103
Jedva čekam da otvore tržište za ovu dionicu.
Kolege koji dnevno prate ZSE molim da me obavijeste kada se to dogodi.
Old 06.10.2017., 19:03   #104
kako izgleda nikad to više neće vidjeti trgovanja na ZSE
Old 06.10.2017., 21:46   #105
Meni nije jasno zasto vec nije odblokirano
Old 25.10.2017., 22:37   #106
Danas izašao članak u JL da će debt to equity ići samo na razini koncerna. Moje pitanje je sljedeće, zašto bi se bilo koji od vjerovnika Agrokora, a koji već zna da će otpisati dobar dio potraživanja, odrekao recimo 50% Leda ili 25% Jamnice i prepustio ih malim dioničarima, a postoje jamstva koja konzumiraju cijelu firmu. To mi jednostavno nema nikakve logike.

Apropos (valjda) očekivanog skorašnjeg početka trgovanja Todexom, riječ je o prevrućim krumpirima, doslovno za držati ih špekulativno kraće vrijeme u nadi da će se prodati po većoj cijeni. Pa kako drugačije postupiti kad ovdje može opet biti blokada svaki čas, kad se nezna vrijedi li to išta itd...
peropopara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 03:49   #107
Kad ce odblokirat?
Old 02.11.2017., 23:54   #108
Sutra kreće, kolika je ono hipoteka, samo 25 milijardi.
To je pravo poslovanje ,uf
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 11:48   #109
Ovo vrijedi 1kunu ako i toliko.
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 12:36   #110
Pa ja iskreno ne znam. Tesko mi je odrediti. Ovako gledam, mogao bi danas odmah rebound, ili sutra jos gori potop. A ukupna vrijednost ovisi o krajnjem dogovoru s dobavljacima i vjerovnicima. Jedino sto sam siguran je da ce vlasnici najvise izgubiti. A koliko vrijedi stvarno ne znam, nisam pametan. Ovi koji sad kupuju to je cista spekulacija i ja im zelim da profitiraju. Jedino se nadam da mi mirovinski fondovi ovo ne kupuju
Old 03.11.2017., 13:06   #111
Vlasnici i suvlasnici su sve izgubili, nema tu pomoći dugovi su ogromni.Druga je stvar s dobavljačima,kreditorima i obvezničarima.Oni će krojiti daljnu sudbinu ovog cirkusa. Ovo na burzi je kockanje po sistemu tko zadnji magarac.
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:43   #112
Svi oni koji ovo sada kupuju trebaju uzeti u obzir slijedeće: Ako vjerovnici ne izglasaju nagodbu zbog interesa razlučnih vjerovnika koji su osigurani ide stečaj.Stečaj riješava daljnje poslovanje ili likvidaciju nakon prodaje i namire.
Ako pak vjerovnici imaju više od2/3 onih koji su za nagodbu, tada ide otpis dijela potraživanja i dokapitalizacija.Ovo je jedina slamka za koju se mogu uhvatiti ovi kockari no, tada će sve biti po 10 kuna.
Moje pitanje je koliko će izgubiti Adris koji ima zalog u dionicama Jamnice?
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.