Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2007., 22:37   #1
Mr. Brooks

Mr. Brooks (2007)
Trailer : http://www.youtube.com/watch?v=pNyAVeYjSXY
Kaj mislite?
Metal Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 23:51   #2
Quote:
Metal Snake kaže: Pogledaj post
više no zanimljiv.k costner kao negativac..malo me ideja podsječa na killer 7
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 23:56   #3
djeluje obecavajuce
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 03:56   #4
Lovio je Caponea i Oswalda, živio i u savršenom i u vodenom svijetu, raznosio poštu, štitio pjevačice te plesao s vukovima, a sada se vraća kao uspješan poslovni čovjek s alter egom ovisnim o ubijanju.

Kevin Costner je Mr. Brooks.

Earl Brooks je biznismen srednjih godina čija je poslovna karijera na vrhuncu. No, iza poslovnih uspjeha, velike kuće, lijepe žene i ugodne svakodnevice, krije se nešto sasvim drukčije. Njegov alter ego Marshall (u odličnoj izvedbi Williama Hurta) ovisnik je o ubijanju. Brooks želi prestati s tim, ali kako to obično biva, pri posljednjem činu biva uhvaćen na djelu. Voajer koji drži Brooksa u šaci od njega traži samo da ga povede na svoj sljedeći pohod. I tu počinje priča...

Nepoznati (usudio bih se reći) redatelj Bruce A. Evans potpisuje i scenarijsku suradnju za svoj prvi veći uradak, koji je mogao ispast vrlo dobar, ali nije ostvario ništa iznad prosjeka.
Kratki kadrovi, različiti kutovi snimanja, dobra glazba, ispeglani dijalozi i privlačni karakteri uvelike pridonose brzom razvoju tog psihološkog trilera, ali bojim se da je Evans ipak u svom poslu malo pretjerao.
Ruku na srce, već davno nisam na velikom platnu vidio ovako inteligentnog lika poput Earla Brooksa. Sama njegova pojava plijeni pažnju. No, Evansu nisu bili dosta gospodin Brooks, njegov alter ego, ucjenjivač i policajka, već unosi i sasvim nepotrebne podradnje kojima samo stvara digresiju od glavnog protagonista. Tako se javlja Brooksova kćerka sa svojih nekoliko problema, policajka kojoj nije jedina zadaća uloviti Brooksa, nego em mora hvatati i drugog ubojicu em mora rješavati privatne razmirice. Sve je to Evans na kraju lijepo i pohvalno povezao u (koliko toliko) smislenu priču, ali je gradeći tu priču i postavljajući pažnju na nebitne stvari gubio osnovnu nit filma, a to je život gospodina Brooksa.
Gluma je vrlo fina - Costner, kako sam već napomenuo, vrlo fino portretira nadasve složen lik. Hurt je maestralan u izvedbi Costnerovog alter ega, a Demi Moore (koja glumi spomenutu policajku) ima par zanimljivih dionica. Čak se i komičar Dane Cook prilično dobro snašao u izvedbi smotanog ucjenjivača.
Zvuk je u nekim momentima filma preglasan, što se može jako zamjeriti, jer filmu to nije trebalo, ali inače na fin način pridonosi atmosferi filma. Soundtrack je također totalno pogođen i zaslužuje najveću ocjenu, pogotovo u pretposljednjim scenama filma (Brooks i kćerka).

Ukupnog sam dojma (kao veliki ljubitelj psiholoških trilera) da je, s malo manje zapleta a više fokusiranosti na glavnog lika, Evans mogao ovaj film dovesti na poprilično visoku razinu, koliko je to moguće u nekakvom psihološkom trileru u kojem glume Kevin Costner, Dave Cook i Demi Moore, ali to ipak nije učinio.
Stoga, kako bi Polimac i Ilinčić na svojim semaforima pokazali - zeleno za ljubitelje žanra, žuto za ljubitelje filma.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 03:57   #5
a koji su vaši komentari?

malo me obeshrabrio podatak da zadnji komentar o tom filmu glasi "djeluje obećavajuće"...pa netko je morao to gledat
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 12:38   #6
Dobar je film, pogledao sam ga jučer!
Key$er is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 17:23   #7
meni film cist ok.... u grupi boljih filmova koji u u zadnje vrijeme izasli...
ElisaDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 23:10   #8
Mene interesira film. Jel ga se isplati gledati u kinu?
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 00:57   #9
Ja sam ga skinula s neta i dobar je, Costner je odličan u toj ulozi.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 11:11   #10
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Mene interesira film. Jel ga se isplati gledati u kinu?
vrijedi za kino ulaznicu. mada ja takve filmove nikad nebi gladala u kinu.
doma, za kucno kino, da.
ElisaDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:46   #11
veliko, veliko razočaranje.
očekivao sam dobar triler, a ispao je još gori od onakvih kakve ameri u zadnje vrijeme štancaju.
__________________
Nothing lasts forever, not even sex with me.
- Alan B'stard
Alan B'stard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 11:05   #12
Film je jadan.
Priča je krajnje debilna i završetak nema smisla.
Tipično američko sranje.
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 18:16   #13
razocarao me film jer sam mozda previse ocvekivala. Jako naivan, totalno nerealan, ideja glavnog lika nije losa, al cijela radnja je zasrana. sorry
richipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 22:37   #14
Puno hvala, mislim da ću ga gledati na kopjuteru
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 13:02   #15
Nebi se složila s vama da je film "tipično američko sranje". Baš suprotno. Po meni je film totalno osvježenje nakon dugo dugo vremena.
Nisam pojma imala o čemu se film radi kad sam ga otišla pogledati ( K. Costner je bio dovoljan motiv ) i skroz sam se ugodno iznenadila. Jedini loš trenutak filma, po meni je ona silna naivna pucnjava u hodniku od koje mi je ostatak filma zujalo u ušima. Inače za film imam same pohvale. E i da, Demi Moore me razočarala. Mnogo loša gluma!

P.S. Cijelo vrijeme sam čekala da Marg Helgenberger razvali slučaj u sekundi!


Costner
Cook
Moore

Pozdrav!
__________________
Banana republika
VivianVickson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:26   #16
Quote:
VivianVickson kaže: Pogledaj post
Jedini loš trenutak filma, po meni je ona silna naivna pucnjava u hodniku od koje mi je ostatak filma zujalo u ušima.
je, to sam i ja napomenuo, stvarno je bilo degutantno glasno...ne razumijem zašto

Quote:
VivianVickson kaže: Pogledaj post
P.S. Cijelo vrijeme sam čekala da Marg Helgenberger razvali slučaj u sekundi!


Quote:
VivianVickson kaže: Pogledaj post
Costner
Cook
Moore
nije pošteno ocjenjivati glumu a ne spomenuti izvrsnog Hurta
ne, ne
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:45   #17
Quote:
VivianVickson kaže: Pogledaj post
Nebi se složila s vama da je film "tipično američko sranje". Baš suprotno. Po meni je film totalno osvježenje nakon dugo dugo vremena.
taj film može bit osvježenje jedino nakon nakon maratona filmova Jakova Sedlara.
__________________
Nothing lasts forever, not even sex with me.
- Alan B'stard
Alan B'stard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:54   #18
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
Lovio je Caponea i Oswalda, živio i u savršenom i u vodenom svijetu, raznosio poštu, štitio pjevačice te plesao s vukovima, a sada se vraća kao uspješan poslovni čovjek s alter egom ovisnim o ubijanju.

Kevin Costner je Mr. Brooks.

Earl Brooks je biznismen srednjih godina čija je poslovna karijera na vrhuncu. No, iza poslovnih uspjeha, velike kuće, lijepe žene i ugodne svakodnevice, krije se nešto sasvim drukčije. Njegov alter ego Marshall (u odličnoj izvedbi Williama Hurta) ovisnik je o ubijanju. Brooks želi prestati s tim, ali kako to obično biva, pri posljednjem činu biva uhvaćen na djelu. Voajer koji drži Brooksa u šaci od njega traži samo da ga povede na svoj sljedeći pohod. I tu počinje priča...

Nepoznati (usudio bih se reći) redatelj Bruce A. Evans potpisuje i scenarijsku suradnju za svoj prvi veći uradak, koji je mogao ispast vrlo dobar, ali nije ostvario ništa iznad prosjeka.
Kratki kadrovi, različiti kutovi snimanja, dobra glazba, ispeglani dijalozi i privlačni karakteri uvelike pridonose brzom razvoju tog psihološkog trilera, ali bojim se da je Evans ipak u svom poslu malo pretjerao.
Ruku na srce, već davno nisam na velikom platnu vidio ovako inteligentnog lika poput Earla Brooksa. Sama njegova pojava plijeni pažnju. No, Evansu nisu bili dosta gospodin Brooks, njegov alter ego, ucjenjivač i policajka, već unosi i sasvim nepotrebne podradnje kojima samo stvara digresiju od glavnog protagonista. Tako se javlja Brooksova kćerka sa svojih nekoliko problema, policajka kojoj nije jedina zadaća uloviti Brooksa, nego em mora hvatati i drugog ubojicu em mora rješavati privatne razmirice. Sve je to Evans na kraju lijepo i pohvalno povezao u (koliko toliko) smislenu priču, ali je gradeći tu priču i postavljajući pažnju na nebitne stvari gubio osnovnu nit filma, a to je život gospodina Brooksa.
Gluma je vrlo fina - Costner, kako sam već napomenuo, vrlo fino portretira nadasve složen lik. Hurt je maestralan u izvedbi Costnerovog alter ega, a Demi Moore (koja glumi spomenutu policajku) ima par zanimljivih dionica. Čak se i komičar Dane Cook prilično dobro snašao u izvedbi smotanog ucjenjivača.
Zvuk je u nekim momentima filma preglasan, što se može jako zamjeriti, jer filmu to nije trebalo, ali inače na fin način pridonosi atmosferi filma. Soundtrack je također totalno pogođen i zaslužuje najveću ocjenu, pogotovo u pretposljednjim scenama filma (Brooks i kćerka).

Ukupnog sam dojma (kao veliki ljubitelj psiholoških trilera) da je, s malo manje zapleta a više fokusiranosti na glavnog lika, Evans mogao ovaj film dovesti na poprilično visoku razinu, koliko je to moguće u nekakvom psihološkom trileru u kojem glume Kevin Costner, Dave Cook i Demi Moore, ali to ipak nije učinio.
Stoga, kako bi Polimac i Ilinčić na svojim semaforima pokazali - zeleno za ljubitelje žanra, žuto za ljubitelje filma.
odlična recenzija...
__________________
kao u dispozitivu
sinister-minister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:55   #19
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post


nije pošteno ocjenjivati glumu a ne spomenuti izvrsnog Hurta
ne, ne
Mea culpa! Imaš pravo! Al tak su bili dobri da ih gledam kao cijelinu!

P.S. Miriši mi na nastavak...
__________________
Banana republika
VivianVickson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:59   #20
Quote:
Alan B'stard kaže: Pogledaj post
veliko, veliko razočaranje.
očekivao sam dobar triler, a ispao je još gori od onakvih kakve ameri u zadnje vrijeme štancaju.
Pa to i nije neki klasični triler. Možda si zato toliko i razočaran. Očekivao si triler, a dobio psihološku dramu.
__________________
Banana republika
VivianVickson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.