Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2007., 23:11   #1
Tadić se ispričao Hrvatima

http://www.vecernji.hr/newsroom/news...05019/index.do
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 23:14   #2
Too little, too late.

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 23:15   #3
Meni to kurca ne znači... može se ispričavat 100 godina, nema efekta...
Hvala na isprici i gorite u paklu
łvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 23:23   #4
Treba ga uhititi, naime, preuzeo je odgovornost.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 23:32   #5
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Treba ga uhititi, naime, preuzeo je odgovornost.
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 23:37   #6
Quote:
łvek kaže: Pogledaj post
Meni to kurca ne znači... može se ispričavat 100 godina, nema efekta...
To mozda tebi nista ne znaci ali mislim da je itekako bitno da se celnik Srbije ispricao. ne zbog toga da ti i ja budemo ushiceni vec da druga strana konacno prizna da je zasrala. Tako da se ne slazem s tobom da isprika nema efekta, rezultati toga se mozda nece vidjet preko noci ali mozda pomogne da se i Srbija suoci sa pocinjenim sranjima.
Iako ce naravno i dalje bit onih koji ce tvrdit da nije dobro da se Srbija isprica ili da nama ne treba isprika.
Prebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 23:49   #7
Cetnicka Srbija je vec rehabilitirana svih ovih godina. Izborni rezultati, postupci i opce raspolozenje srbijanskog (srpskog) naroda to zorno pokazuje.

Politicki oportuno "isprika" nikome nista ne znaci, ponajmanje Hrvatima.

Srbi ce se tom "isprikom" jos dodatno radikalizirati. Ako je takvo sto uopce moguce - jer je taj narod en masse imperijalisticki raspolozen i orijentiran (stalno).

Isprika ce posluziti jugoslaviziranim elementima u hrvatskom javnom zivotu da se moze, po Bog zna koji put reci: "Vidite, moramo suradjivati - to nam je buducnost." Jeftina i prozirna demagogija onih koji zele i dalje balkanizirati Republiku Hrvatsku i Hrvate.

Sto narod misli o hrvatsko-srpskim odnosima, srbijanskim isprikama i novom "bratstvu i jedinstvu" vidjeli ste 16.6 na maksimirskom stadionu. A vidit cete i ponovno, ako Bog da, uskoro i na Poljudu.

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 23:56   #8
Njegopva usmena isprika mi apsolutno ništa ne znači, jednako kao ni prethodna isprika crnogogorskog predsjednika.I ona kao takva nema nikakvog efekta niti političkog niti pravnog, a meno osobno još manje moralnog karaktera.
Političko pravni učinak bi bio kad bi srpska i crnogorska skupština donijela deklaraciju kojom u kojoj prihvaćaju i potpisuju agresiju, zločine i sve ono što su pojednici činili u ime tih dviju država.
Nek nam plate ratnu oštetu, vrate opljačkano,kažu gdje su masovne grobnice i isporuče zločince, a nek se tjeraju u tri lepe oni i njihova isprika.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 23:57   #9
baš me boli briga za njihove nove laži
__________________
WE GET THE WRITING WE DESERVE.
You guys have no one to blame for this season but yourselves.
Stiliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 00:36   #10
Bilo bi bolje da im državu vodi pokojni Đinđić ili Čeda Jovanović kakav je danas. Ali dobro, ni Tadić nije toliko loš. Što se isprike tiče, osobno takvu praksu smatram bedastom, ali je politički cijenim. Njegova isprika formulirana je optimalno slobodno, da s jedne strane bude isprika Hrvatima a da s druge strane ne iritira previše Srbe. Dobro je napravio što je ispriku dao u razgovoru s novinarom - tako je zaobišao politički teži teren "službene razine", a opet mu se s hrvatske strane ne može jednoznačno prigovoriti da nije odradio ispriku.

Da ne drobim previše: Tadićeva isprika dobra je stvar za obje zemlje.

Tekst isprike: "Moje isprike svim pripadnicima hrvatskoga naroda koje je netko učinio nesretnim u ime moga naroda - ja ih upućujem i preuzimam na sebe odgovornost"
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 00:41   #11
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Tekst isprike: "Moje isprike svim pripadnicima hrvatskoga naroda koje je netko učinio nesretnim u ime moga naroda - ja ih upućujem i preuzimam na sebe odgovornost"
To sa odgovornoscu mi nije bas najjasnije.

Kako on moze biti odgovoran u bilo kom smislu ?

Druga je stvar da preuzima na sebe obavezu da sopstveni narod suoci sa nekim stvarima, da radi na tome da se svi odgovorni kazne....ali preuzeti odgovornost
Kada neko preuzme moralnu odgovornost, automatski sa drugih skida istu, a to je maloumno.

Ajde, ceo intervju kada prikazu, valjda ce biti jasnije sta je pisac hteo reci.
Henry_Kinasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 00:42   #12
tko ga šiša... pokušali bi opet da mogu...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 00:53   #13
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post
To sa odgovornoscu mi nije bas najjasnije.

Kako on moze biti odgovoran u bilo kom smislu ?

Druga je stvar da preuzima na sebe obavezu da sopstveni narod suoci sa nekim stvarima, da radi na tome da se svi odgovorni kazne....ali preuzeti odgovornost
Ajde, ceo intervju kada prikazu, valjda ce biti jasnije sta je pisac hteo reci.
Isprike takvog tipa su političkog karaktera, u njima ne treba tražiti osobne stvari. Ako tražiš opipljivo značenje, Tadićeva isprika signal je ekonomiji da pojača kretanje u oba smjera. Nama dobro, Srbima dobro, bolje da trgujemo nego da ratujemo.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 01:03   #14
Izvinjenje u ovakvim prilikama je deo evropskog manira, i ne znaci nista specijalno u smislu da je sad receno nesto tipa:"Ok vi Hrvati ste carevi, nevine zrtve koje su branile svoje ponosne domove od srpskih napasnika.(kako samo glupo zvuci)" Znacenje ovog izvinjenja je vise tipa:"Priznajemo da su neki od nas radili neke nepromisljenje stvari." E sada bi bio red i na Hrvate da se izvine za svoje nepromisljenje poteze.
P.S.Poznat je u istoriji slucaj Poljske(jedne od najvecih stradalnika Drugog svetskog rata) gde su neki Poljaci masakrirali neke Jevreje i Poljska se u to ime izvinula, time uopste nisu umanjene njene zrtve u Drugom svetskom ratu.
Mali Radojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 01:12   #15
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Isprike takvog tipa su političkog karaktera, u njima ne treba tražiti osobne stvari. Ako tražiš opipljivo značenje, Tadićeva isprika signal je ekonomiji da pojača kretanje u oba smjera. Nama dobro, Srbima dobro, bolje da trgujemo nego da ratujemo.
znam ja nesto bolje i od trgovine.. daj da nesto ucinimo za natalitet
VucibatinA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 01:21   #16
Quote:
Mali Radojica kaže: Pogledaj post
Izvinjenje u ovakvim prilikama je deo evropskog manira, i ne znaci nista specijalno u smislu da je sad receno nesto tipa:"Ok vi Hrvati ste carevi, nevine zrtve koje su branile svoje ponosne domove od srpskih napasnika.(kako samo glupo zvuci)" Znacenje ovog izvinjenja je vise tipa:"Priznajemo da su neki od nas radili neke nepromisljenje stvari." E sada bi bio red i na Hrvate da se izvine za svoje nepromisljenje poteze.
P.S.Poznat je u istoriji slucaj Poljske(jedne od najvecih stradalnika Drugog svetskog rata) gde su neki Poljaci masakrirali neke Jevreje i Poljska se u to ime izvinula, time uopste nisu umanjene njene zrtve u Drugom svetskom ratu.
Ma nemoj. Prvo "isprika ne znači ništa" pa "ajde se i vi nama ispričajte" Može, poslat ćemo jednu gardijsku brigadu da sravni Niš sa zemljom, proglasit Vojvodinu dijelom Hrvatske, malo ćemo tući po Beogradu i potom se dolazimo ispričat gdje god treba
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 01:22   #17
Treba poslušati čitav intervju, sadržaj i kontekst te njegove isprike. Isprika državnog vođe prvi je korak ka normalizaciji odnosa, ali bez isplata ratnih odšteta, bez povrata opljačkanih vrijednosti i procesuiranja ratnih zločinaca, kao takva je bezvrijedna.
__________________
...rasipam korake k'o pijan dinare...
Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 02:21   #18
Quote:
Prebo kaže: Pogledaj post
To mozda tebi nista ne znaci ali mislim da je itekako bitno da se celnik Srbije ispricao. ne zbog toga da ti i ja budemo ushiceni vec da druga strana konacno prizna da je zasrala. Tako da se ne slazem s tobom da isprika nema efekta, rezultati toga se mozda nece vidjet preko noci ali mozda pomogne da se i Srbija suoci sa pocinjenim sranjima.
Iako ce naravno i dalje bit onih koji ce tvrdit da nije dobro da se Srbija isprica ili da nama ne treba isprika.
Prijatelju moj, sve je to KURAC.. nije to isprika.

Ovako glasi isprika: Drage Hrvatice i dragi Hrvati... u ime srpskog naroda ispričavam se za sva zla koja smo mi, Srbi, za vrijeme rata počili nad vašim narodom. Obvezujemo se da ćemo izručiti sve zločnice za koje Hrvatska zatraži izručenje, a koji su u ime naše države ubijali civile po Hrvatskoj i činili ratne zločine, te da ćemo kroz naše pravosuđe i sami djelovati u pravcu kažnjavanja odgovornih za te strašne zločine.

To je isprika, sve ostalo je vrijeđanje ovog naroda.

A kako ovaj gore tekst nikad neću doživjeti, nek si lagano je*u mater i, kako već rekoh, gore u paklu
łvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 03:15   #19
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Ma nemoj. Prvo "isprika ne znači ništa" pa "ajde se i vi nama ispričajte" Može, poslat ćemo jednu gardijsku brigadu da sravni Niš sa zemljom, proglasit Vojvodinu dijelom Hrvatske, malo ćemo tući po Beogradu i potom se dolazimo ispričat gdje god treba
Ako je tako mi treba negde da pronadjemo 500. 000 Hrvata i da ih isteramo iz njihovih domova, a usput da ih zapalimo i sravnimo za zemljom (mislim na domove), a ako neko slucajno ne pobegne da ga zakoljemo. Nemoj da mi se tu foliras i izigravas nevinasce, u Hrvatskoj ima 500. 000 Srba manje nego pre rata.
Mali Radojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 03:39   #20
Quote:
Mali Radojica kaže: Pogledaj post
Ako je tako mi treba negde da pronadjemo 500. 000 Hrvata i da ih isteramo iz njihovih domova, a usput da ih zapalimo i sravnimo za zemljom (mislim na domove), a ako neko slucajno ne pobegne da ga zakoljemo. Nemoj da mi se tu foliras i izigravas nevinasce, u Hrvatskoj ima 500. 000 Srba manje nego pre rata.
Prema podacima koje koristi američko izvješće o poštivanju ljudskih prava u Hrvatskoj za 2005. godinu, iz Hrvatske je izbjeglo oko 280,000 Srba (uključujući one koji su bili vojno aktivni) a vratilo se njih 123,000. Sve porušene srpske kuće su obnovljene o državnom trošku. Tko se htio vratit, mogao je i vratio se, pobrinuli smo se za Srbe bolje nego za izbjegle Hrvate. Ostale bolje da ne vidimo Neki bi mogli na stan i hranu o državnom trošku, ako me razumiš

I tako Hrvatska ode u Europu i NATO, s manjim srpskim teretom na leđima, a vi možete guslat u svojim opancima i slavit vojne poraze dok vam stranci komadaju državu. Kosovo republjika
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.