Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa
Korisničko ime
Lozinka

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2004., 17:46   #1
Iva
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2004.
Kovrčava kosa

ne znam kuda ovo spada, pa premjestite ako nije dobro

kako vam se dopada kovrčava kosa? meni je fenomenalna. neda mi se mjeriti sa ravnom ispeglanom kosom. ne znam, cure sa rudlavnom kosom mi je djeluje "uštogljeno" i puno bolje izgleda (govorim opčenito, naravno da e stoji svima dobro). evo vam par linkova.

prva
druga
treca
cetvrta

i da, da li koja od vas ima kovrčavu kosu?

Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 18:03   #2
unfacked girl
Registrirani korisnik

unfacked girl Avatar

Registracija: May 2003.
imam ja
počela mi se kovrčati u pubertetu i ostala kovrčava.
Prednosti:

a) ne moram trošiti lovu na trajnu
b) djeluje bujno + duga je + crvenkasta
c) privlači poglede
d) poslije pranja ne moram posebno raditi neke frizure

Nedostaci:

a) nemoguće je izvesti neku ravniju varijantu -koja mi se ponekad i sviđa -bez peglanja kose (što mi ne pada napamet), ali ipak je neka vrsta ograničenja
b) suha je, te kad nije vlažno vrijeme izgleda kao da sam se uštekala na struju - moram je posebno vlažiti i stavljati razne kremice
c) kod češljanja često čupa te se češljam do kraja jedino dok mi je mokra i to s četkom (jedva) - stavljam neki omekšivač

Ista stvar kod moje kćeri (što ti je genetika) - isto joj se počela kovrčati prije jedno godinu dana - sad joj je 13 godina. Čak više nego meni.
Old 17.04.2004., 20:43   #3
Leona81
plavuša

Leona81 Avatar

Registracija: May 2003.
...meni kovrcava kosa izgleda super...eto kak sam na bolovanju, dosadno mi je za pop...i tak ja dosla na ideju da mi mama namota krpice...uglavnom, sad sam kovrcara i to totalno sitne kovrcice...smjesna sam si, al mi je guba...brat me nazval pudlica...

...unfacked girl..pa ako bi ponekad htjela ispeglati kosu, otidi do frizerke..izvuci ce ti je na cetku i ispeglati peglom...vjeruj mi pegla ne unistava kosu tak jako kak selo prica...ja je koristim jako cesto i kosa mi je fajn...
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 21:16   #4
Phard
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2003.
ja imam kovrčavu kosu, ali ne toliko jako kao cura na prvoj slici. a tako bi htjela imat.

inače, i ja peglam kosu. otprilike svakih mjesec dana, malo za promjenu, i to ne uništava kosu. vjerovatno da je peglam svaki tjedan bi na kraju dosla ispucana.
Phard is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 18.04.2004., 00:47   #5
Iva
Registrirani korisnik

ova na prvoj slici mi je fenomenalna. kad imam sreće, uspijem svoju tako nafrkati samo je moja jako jako duga.
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 09:11   #6
Kamea
Pacijent

kovrčavica. od malena. moja je puno duža (i sa kovrčama) od ovih sa slika, isto tako velike kovrče. kovrčava kosa i meni djeluje puno neformalnije i u skladu je s mojim karakterom. dovoljno je oprati kosu ili raspustiti je i frizura je gotova. kovrčava kosa ima puno prednosti (kome se svidja, naravno), ali je i puno posla s njegom. perem dva do tri puta tjedno, sušim prirodno, što ponekad znači i po nekoliko sati. ponekad stavim malo orahovog ulja - ljekovito je za kosu, lakše se rasčešljava, kosa je sjajnija i uvojci su elastičniji.

Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 10:47   #7
emy
Kradljivica uspomena

Registracija: Jul 2003.
I moja je kovrcava !Brijem da meni i ne stoji ravna,mislim nikad nisam peglala al svejedno!Ja svoju kosu samo operem,osusim ju na zraku i zurka je gotova!Kad navecer izlazim stavim aktivator kovrca(Ice).
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 17:25   #8
Sanja :o)
jej

Sanja :o) Avatar

Registracija: Mar 2004.
I ja imam kovrcavu kosu i prije sam bila jako nesretna zbog toga jer sam uvijek htjela nositi one ravne frizurice tipa Rachel iz Prijatelja. Pa sam se cesto maltretirala s izvlacenjem, peglanjem, feniranjem...

Onda sam skuzila da se ne isplati zeljeti ono kaj ne mogu imati pa je sad samo operem i pustim da se osusi na zraku.
Old 18.04.2004., 19:36   #9
razmazoti
perpendicular parenthesis

razmazoti Avatar

ja imama drek kosu
nit rachelovsku ravnu, ni vase kovrce
a tak bi bar jedno od toga
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 20:08   #10
klio
jednom nogom na zemlji

klio Avatar

Registracija: Sep 2003.
Ja imam kovrčavu kosu (otprilike kao broj 4) ali je bez problema izravnam. Imam sreću da mi frizura ne ''padne'' kad je isfeniram ili izravnam.
Kad hoću kovrče onda je samo malo izgužvam sa gelom.

Problem je jedino šta mi zna bit jako suha.
Old 18.04.2004., 21:24   #11
Iva
Registrirani korisnik

Quote:
razmazoti kaže:
ja imama drek kosu
šta se žališ?! ja imam isto takvu. i to mi je super! jer mogu s njom sve. i za nijednu frizuru mi ne treba više od pola sata! jako sam zadovoljna! a najčešće mi je kovrčava jako.
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 21:29   #12
razmazoti
perpendicular parenthesis

razmazoti Avatar

Quote:
Iva kaže:
šta se žališ?! ja imam isto takvu. i to mi je super! jer mogu s njom sve. i za nijednu frizuru mi ne treba više od pola sata! jako sam zadovoljna! a najčešće mi je kovrčava jako.

nisi ti mene skuzila, najcesce ti je kovrcava jako?
da mi bude kovrcava jako pola sata, treba sat vremena posla oko nje, a nakon sat vremena izgledam ko neko kome frizura bas i nije jako uspjela

ja mislim da ste vi sve kovrcave sretnice
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 21:36   #13
magic
dvadesetpetznakova

Registracija: Nov 2002.
Quote:
razmazoti kaže:
ja imama drek kosu
rachelovsku ravnu nije problem postici - provedi toliko vremena kao ona pod rukama frizerke prije svakog snimanja i nema problema
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 21:36   #14
hana
-x-

Registracija: Oct 2003.
moja je svakakva
ako ju osusim tako da ju zravnam je ravna (volem to )
ako to napravim pa izadem na kisu/jako vlagu je ruzno valovita
a ako ju osusim na kovrcavo je slicna onoj prvoj slici samo ruznije kovrce i malo manje tj vece ovisi kako se gleda...
a sve ima svoje prednosti i nedostatke...ah...

e da a ravnanje ne mora bit s "peglom" (ona isusuje i pali kosu - to stoji) mozes zravnat i sa cetkom (istina, tlaka je) mhm... cemu ovaj dodatak opce kad to znate...
Old 18.04.2004., 22:03   #15
Iva
Registrirani korisnik

Quote:
razmazoti kaže:
nisi ti mene skuzila, najcesce ti je kovrcava jako?
da mi bude kovrcava jako pola sata, treba sat vremena posla oko nje, a nakon sat vremena izgledam ko neko kome frizura bas i nije jako uspjela

ja mislim da ste vi sve kovrcave sretnice
nije. moja je kosa točno onakva kakva i tvoja. i da je nakovrčam treba mi pola sata. samo je je kovrčam nekih 4-5 godina več, i probala sam sve načine, i našla najbolji. u tome je stvar. znam kako je treba nakovrčati, i na koji način kako ispada. ako hočeš, pošaljem ti na pm kako, pa probaj.
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 22:05   #16
hana
-x-

Quote:
Iva kaže:
. znam kako je treba nakovrčati, i na koji način kako ispada. ako hočeš, pošaljem ti na pm kako, pa probaj.
da da ne daj boze da to podijelis s javnosti
Old 18.04.2004., 22:23   #17
Iva
Registrirani korisnik

Quote:
hana kaže:
da da ne daj boze da to podijelis s javnosti
joj hana šta si takva. samo mi je glupo da zamaram ljude sa svojim "ritualima". nemoj se odma nervirati tako. uostalom, već sam na jednom topicu ostavila kako ja frčem kosu, pa zato nisam htjela opet tu pisati
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 22:27   #18
hana
-x-

Quote:
Iva kaže:
joj hana šta si takva. samo mi je glupo da zamaram ljude sa svojim "ritualima". nemoj se odma nervirati tako. uostalom, već sam na jednom topicu ostavila kako ja frčem kosu, pa zato nisam htjela opet tu pisati
oh draga nova si pa ocito nisi primjetila da tvoji rituali ne bi opce bili zamaranje (baci pogled na US i Brown Acidovo cmizdrenje )
ajde ajde smiri se, ne nerviram samo je blesavo zazvucalo to tvoje "recu cu ti na pm"
ali evo sad me bas zanima kako kako ti to frces... pa da cujemo ili mi daj url na tu temu di si prije objasnjavala...

Old 18.04.2004., 22:44   #19
Iva
Registrirani korisnik

Quote:
hana kaže:
oh draga nova si pa ocito nisi primjetila da tvoji rituali ne bi opce bili zamaranje (baci pogled na US i Brown Acidovo cmizdrenje )
ajde ajde smiri se, ne nerviram samo je blesavo zazvucalo to tvoje "recu cu ti na pm"
ali evo sad me bas zanima kako kako ti to frces... pa da cujemo ili mi daj url na tu temu di si prije objasnjavala...

ok. nema frke.. samo sam primjetila da se svi tu dosta volite svađati i vrijeđati.. pa zato.. i neću djelovati bahato i egoistično... vidim da i toga ima i previše ovdje.

a šta se tice frkanja.
operem kosu, posušim je sa fenom, i dok je još topla od zraka, idem frkati. uzmem pramen (oko 20 ih je najbolje napravit), počeljam ga, stavim pjene (najbolja je definitivno ona za sjaj nova od pantene), i zarolam malo pramen (ko kad imate one frizure kao dredle koje izgledaju). zatim takav pramen narolam na dva prsta od vrha prema korijenu, i sa špangicom pričvrstim. tako sa svim pramenovima. najvažnije je da se stavi pjene malo na sve pramenove, i poslje još može i po cijeloj kosi dok je narolana. i to bi trebala držati kojih 3 sata, ne treba više. isto je dobro malo je zagrijati s fenom prije nego ideš raspustiti. kad skinem špangice, pramenove razdvajam sa voskom. naravno ne previše jer se onda kosa obijesi. kod rolanja jedino treba pripaziti da se ljepo narola, da ne strše vrhovi, jer kasnije to može ružno izgledati.

možda zvuči komplicirno, ali ne znam kako bi jednostavnije objasnila. za to mi ne treba više od pola sata (moja kosa je jako duga). i posle je kosa super. i frizura dugo drži. najbolje je ne špricati sa lakom, zato pjenu stavljam. i ne izgleda suho (zbog voska)i mekana je. najbolje šta tako ne oštećujem kosu jer nema previše vrućeg zraka i sličnoga šta se obično kod frizerke koristi (hauba i to).

evo, nadam se da sam vam pomogla!
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 22:47   #20
hana
-x-

zanimljivo iva samo sta ti se tako "lomi" kosa...
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja