Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2010., 17:17   #1621
400 euro je maso....pineza
nasa san jednoga koji iznajmljuje za 100 Kn na dan...
ili cu donit iz Germany za 150€ pa kad se zavrsi posal prodam za 200€
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 22:38   #1622
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
400 euro je maso....pineza
nasa san jednoga koji iznajmljuje za 100 Kn na dan...
ili cu donit iz Germany za 150€ pa kad se zavrsi posal prodam za 200€
E pa mili javi mi se na PM kad ju budes prodavao za 200 ja cu da je kupim
velemaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 01:17   #1623
klizna vrata u zid?

dakle, nemam vrata na sobi a trebala bi mi...skinuta su zbog ugradnje ormara...e sad, iz opravdanih razloga ne mogu ići obična vrata nego klizna...ali nikako da skombiniram gdje ih uglaviti...pa sam razmišljao da bi najbolje rješenje bilo da vrata izlaze iz zida i kližu do drugog zida (otvor od nekadašnjih vrata)...zanima me može li se u zidu (debljine cca 25 cm) izdubiti rupetina za klizna vrata (dubine 90 cm i širine 3 cm)...
jel` tko imao iskustva sa nečim sličnim, tko to radi, cijena, isplativost, trajanje samog postupka itd itd...
Old 22.09.2010., 01:38   #1624
Quote:
mario66617 kaže: Pogledaj post
zanima me može li se u zidu (debljine cca 25 cm) izdubiti rupetina za klizna vrata
Tesko da se moze izdubiti.
Nemam pojma o svemu tome, ali nedavno sam slucajno nesto procitala o tome (na zalost ne sjecam se gdje) i cini mi se da je rjesenje srusiti taj dio zida (ako je moguce) i ugraditi takva vrata ...a onda se to oblozi izvana i spoji sa zidom, pa izvana izgleda isto, kao da vrata ulaze u zid.
Progooglaj malo, mozda nadjes.
Rekla bih (kao laik) da je izvedivo, ali ne bas s izdubljivanjem, nacina sigurno ima...ako smijes dirati zid, ako nije neki noseci i sl.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 14:34   #1625
Računaj da koliko ti je širina vratiju toliko ti je i ugradbena kazeta za vrata.Zid se mora sa jedne strane srušiti,ugradi se kazeta koja je cca. 9cm. širine i opet zatvoriš zid.Nedavno sam ih kupio i došla su od 70 cm cca. 4000 kn bez montaže.
malilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 18:39   #1626
uh, to mi se čini `ebački posao...rušiti zid...više sam izludio od kombiniranja...al izgleda da ću na kraju morati tako kako kažete...ili i dalje bez vrata...
Old 22.09.2010., 18:50   #1627
Quote:
uh, to mi se čini `ebački posao...rušiti zid...više sam izludio od kombiniranja...al izgleda da ću na kraju morati tako kako kažete...ili i dalje bez vrata...
Pa ako ti je to nezgodno stavi klizna vrata koja ne idu u zid , nego uz zid. Ja imam jedna takva doma (uglavnom su stalno otvorena), klasicna bi mi samo smetala.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 22:25   #1628
Knauf uputstva za postavljanje

Pozdrav,

Planiram sam postavljati rigips ploče na strop (potkrovlje bez čvrstog stropa) pregledao sam forum i vidim da se spominju uputstva na stranicama od knaufa ali čini mi se da su oni promjenili stranicu i da ta uputstva nisu više dostupna. Ima li netko neki pdf ili nešto iz čega bi se moglo to vidjeti (detaljni način slaganja) konkretno mi je problem način slaganja konstrukcije.
Old 24.09.2010., 11:16   #1629
Nakon što smo frend i ja kod njega podigli zid, sjetio sam se da bi se nakon obavljenog posla mogao malo informirati kako se to radi
Nijedan od nas nije nikad radio s knaufom, on je jednom gledao nekog majstora, i to je sve. Uzeli smo onu malu brošuru u Bauhausu i udri. Čak smo i dvije niše uspjeli napraviti.

Sad bi trebao potvrdu od iskusnijih da nismo jako zaebali.
Zid je rađen u svrhu zvučne izolacije i naslonjen je na postojeći cigleni zid. Nije od njega odmaknut jer nema mjesta, ušao bi u prolaz (vrata) da smo ga odmicali i učvršćivali CD profile onim nekim L-ovima za nosivi zid. Prvo što smo zeznuli je da nismo stavili brtvenu traku između UD profila i poda/stropa, a kasnije smo pročitali da joj je osnovna namjena zvučna izolacija Kao ono, glupost, čemu to, bezveze! U UD su utaknuti CD profili, a kako nemamo ona kliješta za pričvršćivanje, ostavili smo ih nepričvršćene. Pa punjenje Isover Akustom. Onda smo u CD i UD profile ušarafili GKP i to onako kako se ne radi. Krenuli smo od poda bez razmaka sa pločom od 2m, pa do plafona još komad 55 cm sa minimalnim razmakom. U drugi red smo krenuli ponovno sa pločom od 2 m umjesto sa manjim komadom od 55 cm.
Nakon što su sve ploče ušarafljene, okomiti (neoriginalni) spojevi ploča su zarezani skalpelom pod 45°. Svi spojevi napunjeni su Fugenfilerom u koji je utopljena mrežica. Spojevi GKP sa ciglenim zidom premazani Fugenfilerom u koji je utopljena ona neka traka od staklenih vlakana. Na ćoškove u FF utopljene alu kutne lajsne. Drugi dan pobrušeno i svi spojevi pogletani Uniflotom. Treći dan to ponovljeno.
Sad idu pitanja:
Ona brtvena traka što ju nismo stavili pod UD profile, jel to neki problem?
Jel se smiju ploče šarafiti u UD profile?
Zgrada je nova, vrlo stabilna i ništa se ne trese kad hodaš po stanu. Da li će pucati spojevi zato što nismo ostavili luft između GK ploča i poda/stropa?
Da li je neki veliki problem što smo u svaki novi red ploča kretali sa 2m, tj. nismo križali ploče pa sad imamo jednu dugačku horizontalnu fugu?
U originalnim spojevima ploča je mrežica skroz utopljena u masu dok na rezanim spojevima ona viri malo iz mase i uvijek je tu grba. Hoće li se to vidjeti na obojenom zidu? Kako to riješiti? Zid će BTW biti tamno crveni.
Jel dosta sušenja spojeva jedan-dva dana? Danas bi pobrusili tu drugu ruku Uniflota i premazali sve impregnacijom, a možda već sutra farba. Ili da pričekamo s farbom do nedjelje? Prvo će ići jedna ruka bijele, pa dvije ruke crvene.

Tnx na odgovorima, kao i na svim ovim savjetima koje tu dijelite!

Zadnje uređivanje MadVlad : 24.09.2010. at 11:32.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 22:03   #1630
Quote:
dakle, nemam vrata na sobi a trebala bi mi...skinuta su zbog ugradnje ormara...e sad, iz opravdanih razloga ne mogu ići obična vrata nego klizna...ali nikako da skombiniram gdje ih uglaviti...pa sam razmišljao da bi najbolje rješenje bilo da vrata izlaze iz zida i kližu do drugog zida (otvor od nekadašnjih vrata)...zanima me može li se u zidu (debljine cca 25 cm) izdubiti rupetina za klizna vrata (dubine 90 cm i širine 3 cm)...
jel` tko imao iskustva sa nečim sličnim, tko to radi, cijena, isplativost, trajanje samog postupka itd itd...
To je nosivi zid pa baš ne bi bilo zgodno probijati otvore bez nekakvog nadvoja, sve je to moguće napraviti, ali to je veći zahvat nego što mislite. Rušenje postojećeg nadvoja, probijanje dodatnog otvora, obzid otvora pregradnom opekom 8 cm, betoniranje novog nadvoja, žbukanje, ugradba stolarije, gletanje i bojanje, krpanje podne podloge i lajsni. Trebate napraviti troškovnik ,da li Vam se to isplati.
inzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 00:24   #1631
Quote:
MiNa8 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Planiram sam postavljati rigips ploče na strop (potkrovlje bez čvrstog stropa) pregledao sam forum i vidim da se spominju uputstva na stranicama od knaufa ali čini mi se da su oni promjenili stranicu i da ta uputstva nisu više dostupna. Ima li netko neki pdf ili nešto iz čega bi se moglo to vidjeti (detaljni način slaganja) konkretno mi je problem način slaganja konstrukcije.
Što znači bez čvrstog stropa?

Prvo si morate sve izmjeriti i zacrtati točnu liniju po kojoj če iči strop.Kosina
Na te linije na bočne zidove postavljate ud profile. Udarnom tiplom 6/60 6/80
Cd profili se postavljaju preko greda.
na svakih 40cm ili 50 cm
U gredu s boka postavljate sidreni ovjes s kojim učvrščujete cd profile.
Sve iznivelirate vagama-letvama. Dobro učvrstite.
između rogova postavite izolaciju - vunu koliko su rogovi debeli npr.14cm 14cm izolacije.
Preko rogova-između i iza profila postavljate 5 10 ili 15 cm izolacije ovisno koliko želite (naravno za debljinu izolacije i profili moraju biti odmaknuti od greda).
Preko profila postavljate parnu branu s efektom isušenja i zabrtvite ju tipskim brtvenim kitom i brtvenom trakom.
Ploče posatavljate sa razmakom poprečnog spoja.
Prva cijela 2m desno druga 1,20m desno treča 2m itd.
I u svim redovima tako.
Obrada spojeva uniflott + bandažna traka-mrežica
na spoj s drugim materijalom postavljate razdjelnu traku. i taj spoj bandažirate mineralnom b. trakom.
Kuteve knauf knauf papirnata b traka.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 00:42   #1632
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Nakon što smo frend i ja kod njega podigli zid, sjetio sam se da bi se nakon obavljenog posla mogao malo informirati kako se to radi
Nijedan od nas nije nikad radio s knaufom, on je jednom gledao nekog majstora, i to je sve. Uzeli smo onu malu brošuru u Bauhausu i udri. Čak smo i dvije niše uspjeli napraviti.

Sad bi trebao potvrdu od iskusnijih da nismo jako zaebali.
Zid je rađen u svrhu zvučne izolacije i naslonjen je na postojeći cigleni zid. Nije od njega odmaknut jer nema mjesta, ušao bi u prolaz (vrata) da smo ga odmicali i učvršćivali CD profile onim nekim L-ovima za nosivi zid. Prvo što smo zeznuli je da nismo stavili brtvenu traku između UD profila i poda/stropa, a kasnije smo pročitali da joj je osnovna namjena zvučna izolacija Kao ono, glupost, čemu to, bezveze! U UD su utaknuti CD profili, a kako nemamo ona kliješta za pričvršćivanje, ostavili smo ih nepričvršćene. Pa punjenje Isover Akustom. Onda smo u CD i UD profile ušarafili GKP i to onako kako se ne radi. Krenuli smo od poda bez razmaka sa pločom od 2m, pa do plafona još komad 55 cm sa minimalnim razmakom. U drugi red smo krenuli ponovno sa pločom od 2 m umjesto sa manjim komadom od 55 cm.
Nakon što su sve ploče ušarafljene, okomiti (neoriginalni) spojevi ploča su zarezani skalpelom pod 45°. Svi spojevi napunjeni su Fugenfilerom u koji je utopljena mrežica. Spojevi GKP sa ciglenim zidom premazani Fugenfilerom u koji je utopljena ona neka traka od staklenih vlakana. Na ćoškove u FF utopljene alu kutne lajsne. Drugi dan pobrušeno i svi spojevi pogletani Uniflotom. Treći dan to ponovljeno.
Sad idu pitanja:
Ona brtvena traka što ju nismo stavili pod UD profile, jel to neki problem?
Jel se smiju ploče šarafiti u UD profile?
Zgrada je nova, vrlo stabilna i ništa se ne trese kad hodaš po stanu. Da li će pucati spojevi zato što nismo ostavili luft između GK ploča i poda/stropa?
Da li je neki veliki problem što smo u svaki novi red ploča kretali sa 2m, tj. nismo križali ploče pa sad imamo jednu dugačku horizontalnu fugu?
U originalnim spojevima ploča je mrežica skroz utopljena u masu dok na rezanim spojevima ona viri malo iz mase i uvijek je tu grba. Hoće li se to vidjeti na obojenom zidu? Kako to riješiti? Zid će BTW biti tamno crveni.
Jel dosta sušenja spojeva jedan-dva dana? Danas bi pobrusili tu drugu ruku Uniflota i premazali sve impregnacijom, a možda već sutra farba. Ili da pričekamo s farbom do nedjelje? Prvo će ići jedna ruka bijele, pa dvije ruke crvene.

Tnx na odgovorima, kao i na svim ovim savjetima koje tu dijelite!
Cd profili se ne spajaju s ud profilima. Niti se ploče učvrščuju u ud
Na ud profile se uvijek postavlja brtvena traka. Koliko je dobro bez nje neznam.
PLoče se postavljaju sa poprečnim razmakom od 25 -30 cm pa na dalje.
Ploče se uvijek slažu iz jednog komada
Postavi se pa se onaj dio-višak na npr.otvoru odreže.
nači otvore za nišu ste samo trebali izrezati iz ploče - napraviti "prozorček"
Na spoj s zidom se stavlja razdjelna traka i onda se spoj ispuni i bandažira.
Spojevi se opčenito ispune masom s ljeva na desnu se utiskuje i s ljeva na desno.
Alu lajsnu koja ide do poda je dobro bandažirati-a i sve ostale mineralnom b trakom.
Spojevi se obrađuju uniflotom. U 2-3 ruke i onda se bruse i zaglađuju masom k1
Ili fugenfilerom uz primjenu papirnate bandažne trake isto 2-3 ruke i zaglađivanje k1 masom
Ovakve površine je najbolje pregletati kompletne. do 3mm
To se radi pod reflektorom 500w
i brusi.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 23:07   #1633
http://www.gradimo.hr/Energetski--ce...-HR/20238.aspx

Koliko je bitna pravilna postava izolacije sa svim propisanim materijalima!

Zadnje uređivanje ppart : 28.09.2010. at 23:12.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 21:03   #1634
pitanje

postavljeno je na zid od cigle (širine cca 50cm) knauf (profili, 5 cm izolacije, parna brana i pojačanje od 2cm)....

na taj zid idu viseći elementi od kuhinje. Zanima me koje šerafe za montažu da koristim....pojačanje je od colerice 2cm (da ne bi mislil da je iverica)...

i da li da bušim sa dužim šerafima sve do cigle ili je to nepotrebno
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 23:17   #1635
Ako je ojačanje postavljeno i spojeno s profilima i zašerašljeno kroz ploču, nema problema, kuhinja ide na onu šinu a šina se ušeraši dobrim vijcima za drvo(oni kaj ne pucaju).
Nije potrebno skroz u zid.
Profili su pretpostavljam cd učvrščeni direktnim nosačima u ciglu.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 10:51   #1636
Tocno tako! A recimo ak kuhinja nejde na sinu neg se vjesa svaki element posebno?
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 21:03   #1637
Opet vijak. Nema frke.
Sam u tom slučaju ide onaj veči ak se ne varam, neznam nisam stolar.
Znam nešto...
Mislim da je jednostavnije na šinu.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 01:22   #1638
Quote:
migi kaže: Pogledaj post
Pozdrav i poštovanje!

Evo ovako uređujem potkrovlje pa ću umjesto klasičnog žbukanja staviti gips ploče i na strop i na zidove!
Na stropu imam kosu deku znači mont gredice i ulošci da li če biti problema sa tiplama i držanjem profila pošto su ulošci šuplji???

Da li je važno koju vrstu gips ploča kupiti pošto Placo ploče su osjetno jeftinije!?!?!?!?

I možete napisati ako znate gdje najpovoljnije kupiti gips poče i ostali materijal što sve treba za odraditi taj posao?? može i na pm
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Nosače ubušite u grdice i nema problema. ma da ima i tipli za šulju ciglu.

Što se tiče ploča cijene su tu negdje...pa i kvaliteta vjerojatno, ma da ja preferiram Knauf sustave.
Možda nektko bure rekao nešto više o pločama...
pozz svima i samo da utvrdim još jednom gradivo:

Znači na strop u montgrede ubušim i utiplam direktne ovjese, na njih CD profile i na profile idu ploče ako sam dobro svatio!?!?!?!?!?
Ud profili idu na 40cm max razmaka!???
Još samo da pitam direktni nosač u mont gredu učvrstim na sredini s jednom tiplom ili sa 2 tiple u one bočne rupe!???

zidove postavim ud profile na pod i na strop u njih cd profile učvrstim vijcima s borerom LB 4,2 x 13mm i na cd profile ploče učvršćujem sa vijcima TN 25mm!

Nadam se da sam dobro svatio da sutra tj danas mogu počet s radovima!

Evo i slika možda bude jasnije:

Uploaded with ImageShack.us

P.S. Strop neće bit spuštan jer će iznad ove deke biti postavljena izolacija!

Zadnje uređivanje migi : 06.10.2010. at 01:42.
migi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 08:19   #1639
CD nosači idu na 40cm!
Ja nisam imao deku nego drvenu građu i zavrto sam u sve tri rupe.
Jedan veći u sredini, a dva manja sa strane.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 11:13   #1640
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post
CD nosači idu na 40cm!
Ja nisam imao deku nego drvenu građu i zavrto sam u sve tri rupe.
Jedan veći u sredini, a dva manja sa strane.
Ma mislio sam na CD profile, UD mislim da netrebam ni stavljat jer ne vidim tj ne znam način kako bi ih postavio za strop!

Ako se ne varam Vi ste radili romb za rasvjetu, može li uputstvo kako dobiti onakvu kutiju na stropu!?

Hvala unaprijed!
migi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.