Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2011., 10:35   #1621
ppart
Suha gradnja

ppart Avatar

Registracija: Nov 2009.
Pošalji poruku preko MSN korisniku ppart
Quote:
manixman kaže: Pogledaj post
trebam jednostavno knauf izrezati polukružno ali to nije čitavih pola kruga (u obliku slova C ) nego pola od toga, kao da izrezujm kružnicu, ali ne čitavu nego samo njenu četvrtinu..... e sad nije bitno sta rezem mozda je tesko shvatiti nego ako rezem knauf a to nisu pravi rezovi da li ce knauf puknuti po tom rezu koji nije prava linija (nego u mom slučaju četvrtina kružnice).... Vidio sam da ima onaj alat u prethodnim postovima kojim se mogu rezati nepravilini oblici, ali da li ja to mogu uraditi skalperom...... Dali mozda moze ubodnom pilom da izrezem....
To bi se dalo izrezati ručnom pilom za gips ploče.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 20:51   #1622
manixman
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2009.
Pozzz... Trebam da postavim knauf u potkrovlje, a kao u skoro svakom ima kosi i ravni dio... Taj kosi i ravni dio se sastaju pod uglom otprilike 135 stepeni, e sad uvijek i prije kad sam radio mi je bio problem izgletati taj spoj, ali sam sad dosao na jednu ideju pa mi recite ima li smisla: Da radim tako sto cu karton na knaufu prerezati samo na jednoj strani, prelomiti knauf, a ostaviti karton na drugoj strani, a onda čitav taj komad staviti na strop i mjesto gdje je prelomljen postaviti tacno na sastav kose i ravne strane, tako da ce dvije ploce biti povezane kartonom i necu morati gletati i stavljati traku, a ivica bi trebala biti besprijekorna.... Sta mislite.... Ako mi mozete sto hitnije odgovoriti, trebam raditi za dan-dva
manixman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 20:55   #1623
zanny
Registrirani korisnik

Registracija: May 2008.
Quote:
manixman kaže: Pogledaj post
Pozzz... Trebam da postavim knauf u potkrovlje, a kao u skoro svakom ima kosi i ravni dio... Taj kosi i ravni dio se sastaju pod uglom otprilike 135 stepeni, e sad uvijek i prije kad sam radio mi je bio problem izgletati taj spoj, ali sam sad dosao na jednu ideju pa mi recite ima li smisla: Da radim tako sto cu karton na knaufu prerezati samo na jednoj strani, prelomiti knauf, a ostaviti karton na drugoj strani, a onda čitav taj komad staviti na strop i mjesto gdje je prelomljen postaviti tacno na sastav kose i ravne strane, tako da ce dvije ploce biti povezane kartonom i necu morati gletati i stavljati traku, a ivica bi trebala biti besprijekorna.... Sta mislite.... Ako mi mozete sto hitnije odgovoriti, trebam raditi za dan-dva
ja nebi, kao prvo prostori u potrkovlju su diškvartani, kao drugo nakon negog vremena će ti se papir počet parat, kao treće staviš mrežicu, izgletaš spojeve i na kraju sve dovedeš na Q3 i nema problema
Old 23.01.2011., 21:21   #1624
ppart
Suha gradnja

ppart Avatar

Dobro kaže zany

Postavite prvo ploču na kosinu koja je 3cm duža
Postavite ploču na ravni strop,a između ploče na kosini i vodoravnog ostavite 2-3mm prostora.
Dobro popunite prostor materijalom, kad se osuši izbrusite.
Postavite na taj kut Papirnatu bandažnu traku (utopite u masu)

Obradite u par slojeva po potrebi i između slojeva lagano brušenje.
Obrađujte prvo npr. kosinu, kad se posuši strop, i tako naizmjence.

Još ako obradite komletne stropove u 2 sloja bit če besprijekorno.

Stavim sliku.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 23.01.2011., 21:47   #1625
manixman
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2009.
Hvala na odgovorima
manixman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 22:12   #1626
ppart
Suha gradnja

ppart Avatar

Molim.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:02   #1627
tomo1234
Registrirani korisnik

tomo1234 Avatar

Registracija: Oct 2004.
evo mene sa još nekoliko pitanja:

1. Da li je bolje za izolacija između rogova koristiti mineralnu vunu u jednom komadu ili kao kombinaciju dva sloja, npr imam dvije mogućnosti 14 cm u komadu ili kombinaciju 10+5? Znam da je ova druga kombinacija deblja i jeftinija, no brine me montaža koja je kompliciranija?
2. U mnogim trgovinama kao izolaciju između rogova nude Isover Rio, iako po Isoverovim prospektima je za to namjenjen Uniroll. Koja su vaša iskustva, to jest, da li se isplati investirati nešto više novaca i postaviti Uniroll? Osim razlike u boljoj k-vrijednosti kod Unirolla, imali još kakva prednost?
3. Koliko je potrebno, odnosno maksimalno dozvoljeno udaljiti prvi CD profil od ruba prve ploče odnosno zida? Da li ima kakve razlike ako se radio hrizontalnom spuštenom stropu , odnosno kosini?
tomo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 21:27   #1628
ppart
Suha gradnja

ppart Avatar

1. postavite 14cm Isover Uniroll
Uvjek to preporučam, i ugrađujem naravno.
(+ vuna preko rogova i parna brana od Isovera - zabrtvena)

Jedan primjer potkrovlja, ljudi nisu mogli vjerovati, kad je bila postava gotova i došla zima kažu u stanu ispod im je vruče bilo. Gletanje zidova se radilo pod dvije male elektro grijalice, praktički rad u kratkim rukavima.

2. Naravno da se isplati, ugradi se prava izolacija i osjetna razlika.

3. Postavi se 1-3cm od zida (cd na sidro)
Profili idu okomito na smjer greda.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 08:28   #1629
madamba
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2011.
Molim samo ljude koji se bave sa knaufom da mi odgovore da li se ovo smatra završenim poslom...naime majstor to smatra "spremnim za malanje" i trazi da mu platim dogovorenu cijenu...evo par slika:

http://slike.hr/slike/img0940_697d8.jpg.html
http://slike.hr/slike/img0878_f9777.jpg.html
http://slike.hr/slike/img0935_aceb7.jpg.html
http://slike.hr/slike/img0933_e4670.jpg.html
http://slike.hr/slike/img0948_8f75e.jpg.html
madamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 08:47   #1630
marion56
Stiropor fasade

marion56 Avatar

Registracija: Sep 2008.
Quote:
madamba kaže: Pogledaj post
Molim samo ljude koji se bave sa knaufom da mi odgovore da li se ovo smatra završenim poslom...naime majstor to smatra "spremnim za malanje" i trazi da mu platim dogovorenu cijenu...evo par slika:

http://slike.hr/slike/img0940_697d8.jpg.html
http://slike.hr/slike/img0878_f9777.jpg.html
http://slike.hr/slike/img0935_aceb7.jpg.html
http://slike.hr/slike/img0933_e4670.jpg.html
http://slike.hr/slike/img0948_8f75e.jpg.html
za ovo se ne mora imati magisterij da se zna jeli dobro ili ne. A taj tvoj majstor sigurno nije majstor. Ovo nije nikakav posao, užas, sramota za struku i građevinarstvo. Nemoj mu platiti i neboj se. Ako misli da je on u pravu onda reci da češ zvati ili skupa nađete neutralnog sudskog vještaka, nadzornog nekol ili sl, pa neka on kaže, a tko izgubi procjenu neka plati. Ako hoće neka završi, ako neće reci mu da si s njim završio i da češ za daljnje radove uzeti drugoga majstora.

ne daj se
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 08:48   #1631
Humana dolina
Kiseli mačići

Humana dolina Avatar

Registracija: Feb 2010.
Ja sam sam sebi radio pa nemam takve greške...i nisam majstor po tom pitanju!
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:05   #1632
madamba
Registrirani korisnik

Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
za ovo se ne mora imati magisterij da se zna jeli dobro ili ne. A taj tvoj majstor sigurno nije majstor. Ovo nije nikakav posao, užas, sramota za struku i građevinarstvo. Nemoj mu platiti i neboj se. Ako misli da je on u pravu onda reci da češ zvati ili skupa nađete neutralnog sudskog vještaka, nadzornog nekol ili sl, pa neka on kaže, a tko izgubi procjenu neka plati. Ako hoće neka završi, ako neće reci mu da si s njim završio i da češ za daljnje radove uzeti drugoga majstora.

ne daj se

dužan sam mu još platiti nekih 1000 i kusur kn, i rekao sam mu čak da ću mu SVE platiti...ali kad počistim za njim i popravim što ne valja..
nakon toga čak bi se moglo reći da mi je prijetio..dobio sam sms "NITKO MI NIKAD NIJE OSTAO DUŽAN...VIDIMO SE"
madamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:12   #1633
marion56
Stiropor fasade

marion56 Avatar

Quote:
dužan sam mu još platiti nekih 1000 i kusur kn, i rekao sam mu čak da ću mu SVE platiti...ali kad počistim za njim i popravim što ne valja..
nakon toga čak bi se moglo reći da mi je prijetio..dobio sam sms "NITKO MI NIKAD NIJE OSTAO DUŽAN...VIDIMO SE"
to je njegov problem, čuvaj sms, i nedaj se zastrašiti, jer je to ono što on čini. Pošalji ti njemu sms ili pismo, u kojem želiš da se radovi završe u traženom roku ili češ uzeti drugoga i njemu putem suda naplatiti račun ako ne završi...
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:12   #1634
snakehunter
Registrirani korisnik

snakehunter Avatar

Registracija: Dec 2008.
Quote:
....prema priloženim fotkama činjenica je da je radio totalni amater(da ne budem grublji )....no za realnu prosudbu si trebao navesti obim radova i cijenu....pošto me nebi začudilo da si dobio točno ono što si i platio...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:15   #1635
snakehunter
Registrirani korisnik

snakehunter Avatar

Registracija: Dec 2008.
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
to je njegov problem, čuvaj sms, i nedaj se zastrašiti, jer je to ono što on čini. Pošalji ti njemu sms ili pismo, u kojem želiš da se radovi završe u traženom roku ili češ uzeti drugoga i njemu putem suda naplatiti račun ako ne završi...
...o kakvom pravu pričaš....i o računu za isto..."majstor" koji je to odradio sa zasigurno nezna ni potpisati a kamoli sastaviti račun ili nedajbog voditi obrt....
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:18   #1636
marion56
Stiropor fasade

marion56 Avatar

Quote:
snakehunter kaže: Pogledaj post
...o kakvom pravu pričaš....i o računu za isto..."majstor" koji je to odradio sa zasigurno nezna ni potpisati a kamoli sastaviti račun ili nedajbog voditi obrt....
istina, al opet...nikad neznaš dokle će doći...možda taj stvarno misli da se tak radi i da je to dobro učinjeno
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:20   #1637
maler & CO.
U mirovini

maler & CO. Avatar

Registracija: Mar 2007.
Quote:
Kako si našao tog lika?
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:33   #1638
madamba
Registrirani korisnik

Quote:
snakehunter kaže: Pogledaj post
....prema priloženim fotkama činjenica je da je radio totalni amater(da ne budem grublji )....no za realnu prosudbu si trebao navesti obim radova i cijenu....pošto me nebi začudilo da si dobio točno ono što si i platio...
da ne pisem bezveze evo tocno sto sam dobio na mail kao ponudu:
"postovani cijena montaze potkrovlja bez materijala iznosi 34kn/m2 znaci priprmljena
povrsina za malanje..takoder imam najeftinije cijene materijala cd profil 4,70kn/m
ud 3.60kn/m.rigips profili 0.6mm, a ne 0.5 kojih je dosta na trzistu jeftinijih...
brzo ,kvalitetna, i najb. jeftina montaza..
ostalo na upit"

jos bih samo napomenuo da nisam ni najmanje komentirao cijenu radova, smatram da je povoljna i nisam ni trazio da ju jos eventualno korigira..dakle zvao sam da pogleda prostor i da moze pocet raditi ako njemu odgovara...
radi se o novogradnji (potkrovlje)..
ono na sto sam imao takodjer primjedbu ali sam eto popustio je da je vune koju sam kupi 14 cm izmjedu rogova i 5 cm za izmejdju profila on sve zgurao među rogove...njegov komentar na moj da sam vidio da se to tako pravilno radi po prospektima je bio: "a kam bi mi majsotri dosli da tak radimo, teorija je jedno praksa drugo"..
i još jedan njegov dodatni komentar: "a kaj bi ja sad za tu cijenu"!
djelomicno se mogu sloziti s time, ali morao me upoznati prije sta dobivam za tu cijenu, i reci da za 10-20-50kn vise nebitno moze biti sve ko staklo, pa nek si ja odlucim sto cu..ja sam bio vodjen rijecima iz njegove ponude:
"pripremljeno za malanje" i "kvalitetno"...
sam sam kompletno ožbukao i pogletao sve zidove i trudio se da to bude sve na špagu, pa mi sad sve to još teže pada...

da ne velim kako sam par dana strugao po glazuri komade glet mase koji su popadali i zasusili se po cijelom prostoru...na to parket sigurno ne bi mogao staviti..
madamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:35   #1639
madamba
Registrirani korisnik

Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Kako si našao tog lika?
preko neta...oglasnika...
madamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:42   #1640
toni7
žbuker-fasader

toni7 Avatar

Registracija: Mar 2009.
Stvarno neviđeno tj.katastrofa ali za tako nisku cijenu još nisam čuo.Ljudi se polakome za niskom cijenom i eto šta dobiju.
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja