Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2007., 19:28   #1
Question FAT32 u NTFS?

Ovako... zanima me konkretno je li pametno promijeniti FAT32 u NTFS?

Našao sam OVDJE jednostavan način kako to učiniti, ali prije nego to napravim, zanima me, banalno rečeno, je li dobro ili ne? Mogu li negdje zaje*ati stvar ili ne?

Čitao sam negdje o mogućnostima i razlikama među njima i ntfs puno više koristi mogućnosti nego fat32 pa bih zato ovo učinio. Al nisam htio ništa prčkati dok ne dobijem pokoji savjet od stručnjaka.
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 19:48   #2
Ne, sa primarnom particijom (C: ) se ne zajebava dok je OS na njima jer bi mogao nesto zeznut, ako imas drugu particiju nju prebaci u NTFS
Alen@l5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 19:54   #3
Imam još particiju D: na kojoj je većina stvari koje spremam na hard (tipa muzika, filmovi itd.) dok mi C: služi uglavnom za programe. Zanima me kakvih problema može biti kada konvertiram, možda bi bilo bolje da ne diram ništa?
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 20:23   #4
Gledaj, problema uvjek mozes imat, pogotovo ako imas bad sektora na hardu, zato ako bas moras prebacit u NTFS instaliraj si Norton partition manager i sa njim napravi konverziju, a ne u CMD-u !!!
Alen@l5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 20:56   #5
Quote:
[email protected] kaže: Pogledaj post
Gledaj, problema uvjek mozes imat, pogotovo ako imas bad sektora na hardu, zato ako bas moras prebacit u NTFS instaliraj si Norton partition manager i sa njim napravi konverziju, a ne u CMD-u !!!
OK, hvala na pomoći.
mat333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 21:00   #6
Moja preporuka: Konvertiraj samo prazne particije, pa kad su konvertirane, na njih prebaci podatke. Jer dok imas podatke i radis konverziju, mozes imat samo probleme.

Inace Partition magic je zakon za te stvari.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 21:40   #7
ma formatiraj cijeli disk i prebaci ga u ntfs, rijesen problem

e da, instaliras si opet win
Old 13.07.2007., 22:25   #8
Quote:
matkotv kaže: Pogledaj post
OK, hvala na pomoći.
Np

i btw nije Norton partition manager nego PartitionMagic
Alen@l5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 17:09.