Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: sviđaju li ti se pjegice?
da 176 51.76%
ne 164 48.24%
Glasovatelji: 340. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2004., 00:08   #1
Hiperpigmentacija lica

imam par kao flekica od pristeva tj njihovog mrcvarenja na licu i nekad mi idu malo na zifce.
da li je netko koristio neku takvu kremu, za takve slucajeve?
koje su kreme dobre?cijena?
imam jednu (e sad ne znam dal je avon il oriflame), zove se "even out" al ne vidim nikakav ucinak.
mama ju kupila za neke pjegice po rukama al kaze da krema ne valja...

thanx
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 01:47   #2
sjećam se da je frendica jedna moja bila kupila neku shiseido za izbjeljivanje jer je (pametnica) htjela svoje lice bez pjegica gledat...
sjećam se da joj je to bijelilo, al da rezultati nisu bili trajni....

E, kaj se stvarno flekovi od gamadi prištafske mogu izbijelit kremama?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 02:22   #3
Re: kreme za izbjeljivanje

Quote:
mrkvich kaže:
imam par kao flekica od pristeva tj njihovog mrcvarenja na licu i nekad mi idu malo na zifce.
da li je netko koristio neku takvu kremu, za takve slucajeve?
koje su kreme dobre?cijena?
imam jednu (e sad ne znam dal je avon il oriflame), zove se "even out" al ne vidim nikakav ucinak.
mama ju kupila za neke pjegice po rukama al kaze da krema ne valja...

thanx
Brijem da je za takvo stogod najbolje otic kozmeticarkic, neki dubinski piling il tak nekaj (briju po telki pa mi ostane u rudimentima sjecanja ). Iskreno, nemam iskustava vlastitih.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 02:31   #4
Ja sam jednom prilikom kod kozmeticarke cula dok je pricala o nekoj zeni koja dolazi na neke tretmane, cini mi se s alfa kiselinama (nisam sigurna), kako bi se rijesila oziljaka od pristica.
I meni ce jednog dana trebati takvi nekakvi tretmani, samo da se prvo rijesim izvornog problema.
LAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 08:23   #5
A ja pak imam na licu jednu nakupinu melanina kaj zgleda ko staračka pjega ! Se to da čim zblajhat?
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 12:08   #6
Mislim da se sve to može ukloniti, ali isključivo kod profi-kadra.
Ako je izazvano vanjskim utjecajem (sunce) ponavlja se nakon svakog izlaganja istome.
Self made proizvodi i oni drugi u privatnoj upotrebi takve korekcije ipak ne mogu napraviti.
A ove flekice od prišteva će otići same nakon nekog duljeg vremena, u svakom slučaju drugo ljeto, kad opet potamnite.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 12:32   #7
Quote:
Crow Jane kaže:
A ja pak imam na licu jednu nakupinu melanina kaj zgleda ko staračka pjega ! Se to da čim zblajhat?
to ti i JEST staracka pjega
oce to u 29-devetoj
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 12:39   #8
Za uklanjanje ožiljaka od prišteva su navodno dobri pilinzi voćnim kiselinama (to su one AHA, ne znam za što je to kratica) koji se rade kod kozmetičara, ali se to mora ići nekoliko puta i vjerujem da je jaaaako skupo. Vidjela sam na telki da to rade u onom kozmetičkom salonu "Afrodita" u Kaptol centru, pa se možeš raspitat ako si iz Zg...
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 13:59   #9
ma dobro nisu sada jako tamne al nekad mi bash idu na zifce...
nek sjecam se da sam u ljekarni vidla da ima par tih kremica, jedna je bila bash na bazi vocnih kiselina pa pitam.
eh da, nisam probala, al citala sam da se moze lagano flekice te izbjeliti limunom i persinom...
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 14:04   #10
Daj reci malo više o tim kremicama koje si vidjela! Živo me zanima. Da li je to za izbjeljivanje samo onih staračkih mrlja zbog kojih svi pate, ili ima i neke posebne kremice za smanjivanje ožiljaka od prištića? : smajlić koji nestrpljivo skakuće i viče I JA BI TOOOOO!!!:
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 14:11   #11
Ja sam koristila novaderm kremu s aha-kiselinama. Čuda čini za pjegice i sve ostale mrlje po koži. Sad ujesen je pravo vrijeme za te tretmane, pa baš nešto razmišljam da ju opet kupim, ali ne znam ima li je još. Prije sam je kupila u apoteci, ali sad je već dugo ne vidim. Jel ko vidio morti ili zna di se može kupiti?
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 15:03   #12
krema je u plavoj kutijici, onak u tubi je koliko se sjecam, na kutijici je nacrtano voce, i mislim da pise krema za izbjeljivanj necega stajaznam.
zenska mi je rekla da je to sa vocnim kiselinama itd al da nije sigurna dal se moze primjenjivati na licu, da je to inace za fleke, oziljke(vjerojatno je misla na tijelo) a posto je koza lica osjetljiija da nije sigurna dali se moze. tak da ne znam...

mikka, a kakva je ta novaderm?je li se moze za lice koristiti?
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 19:41   #13
AHA je kratica za alpha hidroxy acid, između ostalih sadrži je i krema Novaderm, a ja sam je zadnji put nedavno koristila, a našla sam je u ljekarni, al sam isto tako čula i da je kolekcija Murad odlična

Postoje i tretmani kod kozmetičara ili dermatologa sa glikolnom kiselinom (koja spada pod aha kiseline), s tim kozmetičari smiju koristiti otopinu do mislim nekih 40% šta je pogodno za blaže slučajeve, a dermatolozi i preko 90%. Pomaže kod ožiljaka, pjegica, akni...
Tretmani se ne smiju provodit u ljeto, tako da je sad idealno vrime za njih, jer se koža tim tretmanima u biti ljušti, pa je veća vjerojatnost da je ljeti sunce ošteti, ja bi to opet, bila sam već prije i koža stvarno živne, al šmrc, treba otić bar 7-8 puta (1 do 2 puta tjedno), a cijene svakog tretmana se kreću od 150-200 kn...
Ella E is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 22:35   #14
Quote:
Ella E kaže:
treba otić bar 7-8 puta (1 do 2 puta tjedno), a cijene svakog tretmana se kreću od 150-200 kn...
uf ti bokca!
to je malo puno (za one koji ne rade jel )
a ta novaderm krema, kolko to kosta?kakva je?
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 23:40   #15
Je znam, tuga teška, al mi je lice bilo

Sumnjam i ja da ću uskoro to opet uspit užicat...

A krema je mislim oko nekih 100 - 120 kn, ne sićam se točno stvarno, al mislim da nije više od toga.
Ella E is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2004., 22:35   #16
da ne otvaram novi topik...uglavnom, kupila ja jucer novaderm kremu sa tim aha kiselinama,bla bla bla, platila 128 kn.zeni iznjela cijelu knjigu svoje koze lica i dala mi je tu kremu i ajd dobro...a neko ju je vec i spominjao pa sam si misla,ajd kupit cu ja to posto je vec iskusano. fino ja to namazala na flekice koje imam na faci,osla ja ajati i kad ono ujutro,dodjem ja pred špigl i ,ti bokca crvena fleka oko one male!!
koj je to vrag?!se bu to maklo?
to normalna reakcija il kaj?!
samo da se makneeee
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2004., 23:23   #17
ima u muradu tih tretmana sa glikolinskom i to super djeluje i kak nemrem ici redovito odem kad stignem i fakat ima ucinka, jos je i bolje kada bi mogla ici kak vele (1 tjedno)

inace murad ima i neku kremicu kaj ima te glikolinke i to je super, fakt drzi pristeve pod kontrolom i izbjeli te tamne mrljice, ja stalno muku mucim s tim i ovo vam zaista zaista zaista pomaze, jest da je sporije neg kad odem tam i oni me premazu ali i ovo je ok
mijita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 00:33   #18
Quote:
mrkvich kaže:
da ne otvaram novi topik...uglavnom, kupila ja jucer novaderm kremu sa tim aha kiselinama,bla bla bla, platila 128 kn.zeni iznjela cijelu knjigu svoje koze lica i dala mi je tu kremu i ajd dobro...a neko ju je vec i spominjao pa sam si misla,ajd kupit cu ja to posto je vec iskusano. fino ja to namazala na flekice koje imam na faci,osla ja ajati i kad ono ujutro,dodjem ja pred špigl i ,ti bokca crvena fleka oko one male!!
koj je to vrag?!se bu to maklo?
to normalna reakcija il kaj?!
samo da se makneeee
Ajme draga nemam pojma, jel se smirilo?
A šta kažeš da si stavljala kremu samo na flekice?
Znam da se ne smi stavljat oko očiju jer je tamo koža osjetljivija, ja kad sam je koristila osjetila bi lagno peckanje, al nikad nisam imala problema, zapravo baš se mislim da opet uzmem neku kremu sa kiselinama...
Aj javi jel prolazi.
Ella E is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 14:51   #19
ma kaj bi proslo...
vec mi drugi dan to na licu...malo je manje crveno,namazala sam nekom maminom biljnom kremom za koju bi ona zivot dala ,tvrdi da je genijalna pa je malo umirila to al...joj
ne volim kad na takvim mjestima rade nedovoljno upucene prodavachice koje idu citat kaj je za kaj.
isto kak je zena u lushu frendici rekla da je sweet japanese girl za skidanje sminke
ma bash sam i ..a i ljena otic dermatologu...
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2004., 15:32   #20
Quote:
mrkvich kaže:
ma kaj bi proslo...
vec mi drugi dan to na licu...malo je manje crveno,namazala sam nekom maminom biljnom kremom za koju bi ona zivot dala ,tvrdi da je genijalna pa je malo umirila to al...joj
ne volim kad na takvim mjestima rade nedovoljno upucene prodavachice koje idu citat kaj je za kaj.
isto kak je zena u lushu frendici rekla da je sweet japanese girl za skidanje sminke
ma bash sam i ..a i ljena otic dermatologu...
mrvkice, prestani koristiti tu kremu ako te pece i iritra. umivaj se s cistom vodom (hladnom) i pokusavaj nista ne stavljati na tu ozljedu. stavila si kiselinu na lice i koza ti nije bila sretna zbog toga.
neki ljudi su osjetljiviji, a AHA opcenito nisu bas blagi proizvodi (naravno ovisi o koncentraciji). pricekaj da ti se sve smiri i ako bas zelis pokusaj ponovo ali u maloj kolicini i eventualno da pomijesas s nekom neutralnom kremom (u svrhu punila) da malo "razrjedis" kiselinu.

btw, u Lushu postoji Baby face koji je, mislim, za skidanje sminke. mozda se teta samo zabunila jer su joj slicile
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.