Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2007., 23:49   #201
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
I iako se isti zločin može napraviti i u stojadinu, šanse za to su mnogo manje.
Ja ti tvrdim da nije. Jedino je veća šansa da će i sam vozač Stojke nastradat. Brzi auto ti je samo katalizator već postojećeg obrasca ponašanja.
Vojky is offline  
Old 02.08.2007., 23:56   #202
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ja ti tvrdim da nije. Jedino je veća šansa da će i sam vozač Stojke nastradat. Brzi auto ti je samo katalizator već postojećeg obrasca ponašanja.
Udarac sa 250 je mnogo jači nego sa 130. Šanse za kočenje i reagiranje su mnogo manje sa 250 nego sa 130. Šanse da onaj drugi, žrtva, pravilno reagira i spasi se su mnogo veće kada na njega ide auto sa 130, nego kada ide sa 250. Pogotovo kada dolazi s leđa, pa ako i sam vozi 60 relativna brzina je 70, a u drugom slučaju 180, pa je razlika skoro 1 na prema 3. Tako da se i od stojke može nastradati ali teže.

Naravno, mislim da je glavni krivac pravni sustav koji je dopustio takvom pojedincu da vozi, ali nemožemo reći da nije kriv i brzi automobil, a i utjecajna obitelj.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 03.08.2007., 00:13   #203
BMW serije 5 ili 7 zakočit će mnogo brže na 250 nego stojadin na 130. Sto posto. Ti auti koče kao avioni.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Old 03.08.2007., 00:35   #204
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
1.Idete mi na živce
2.Koliko puta ste vozili pijani?
3.Koliko puta se niste vezali u autu?
3.Koliko puta ste vozili prebrzo?
4.Prošli na crveno?
5.Zašto mislite da je tip idiot,psihopat,bezosjećajni manijak,da ne osjeća grižnju savjesti?
6.Zar mislite da je imao namjeru nekoga ubiti taj dan?
7.Jeste malo više ljuti jer ima dobar auto,jer su mu starci bogati i utjecajni?
8.Treba li ga sad tretirati kao da je počinio ubojstvo s predumišljajem?

Mislim da svatko tko je bar jednom sjeo pijan za volan,nema pravo reći ništa.Može samo biti zahvalan što je imao sreće da mu se nešto slično nije desilo,jer o tome se radi: o sreći.

Iskreno,meni ga je žao.Ne kol'ko mi je žao ovih koji su stradali,ali i njega mi je žao.
menije tebe zao, jer si toliko psihicki srozana da ti nijedna psihijatrija vise ne moze pomoci, mozda si dio te tzv zlatne mladezi sto su za mene sami propaliteti koji nista ne rade nego cekajus amo da im roditelji daju novac ili svim silama pokusavas uci u to drustvo, jer ti imponira, zaista si jadna i iskompleksirana, nemas pojma kolko mi te zao , ma riga mi se od tebe glupaco!
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Received Infraction
Old 03.08.2007., 00:42   #205
yaya
Tila is offline  
Old 03.08.2007., 00:48   #206
Quote:
Prebo kaže: Pogledaj post
ll da okrivimo Tudjmana sto je omogucio sustav u kojem se ovakvi kreteni obogacuju i to svoje bogatstvo i ego pokazuju tako da djeci kupuju aute od 200KS (to definitivno nije zbog ljubavi prema djeci kao sto tvrde).
okrivi si mesica jel je on njegov kum i zastitnik..
shteva is offline  
Old 03.08.2007., 00:54   #207
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
okrivi si mesica jel je on njegov kum i zastitnik..
Mesic najprije mora odgovarat zbog rusenja mosta nad Missisipijem. Za ov ou Gorici mozemo okrivit Srbe. Kvragu, polako nam ponestaje dezurnih krivaca.
Prebo is offline  
Old 03.08.2007., 00:54   #208
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
tzv zlatne mladezi sto su za mene sami propaliteti koji nista ne rade nego cekajus amo da im roditelji daju novac
Vidiš...to se zove predrasuda i iskompleksiranost.Odakle toliko ljutnje na sve?Čemu generaliziranje?

Quote:
zaista si jadna i iskompleksirana, nemas pojma kolko mi te zao , ma riga mi se od tebe glupaco!
Kaj sam ti ja sad kriva?...ti si ljuta na samu sebe
Ida Bauer is offline  
Old 03.08.2007., 00:59   #209
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
1.Idete mi na živce
... ... ...
... ... ...
Iskreno,meni ga je žao.Ne kol'ko mi je žao ovih koji su stradali,ali i njega mi je žao.
dakle, ukratko: meni ga nije žao. bilo bi mi ga žao da mu je to bilo prvi put a ne devetnaesti. njemu želim da se uvede smrtna kazna pa da ga se riješimo. da se razumijemo, ne zbog ove nesreće već kao predstrožnost za neku iduću nesreću. iz obrazca njegovog poašanja se vidi o kakvom je čovjeku riječ. napravio je to devetnaest puta, napravit će i dvadeseti. dakle, izbor je jednostavan. skratiti njega za glavu i sačuvati život nekoj budućoj žrtvi ili čekati da još netko nastrada od njega.

znam da to nije zakonski, ali svi znamo dazakon i pravda nisu jedno te isto.
i da, ne morate me opominjati, znam i ja da se to neće desiti.
stars-7 is offline  
Old 03.08.2007., 01:01   #210
Quote:
Prebo kaže: Pogledaj post
Mesic najprije mora odgovarat zbog rusenja mosta nad Missisipijem. Za ov ou Gorici mozemo okrivit Srbe. Kvragu, polako nam ponestaje dezurnih krivaca.
Odjebi. Kolko mi se cini ti si prvi poceo s okrivljavanjem Tudjmana za to. Pa evo ti malo cinjenica... Nit je Zuzic imo tolko love nit se tolko bahatio dok mu kum nije posto precjednik.
shteva is offline  
Old 03.08.2007., 02:20   #211
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
Odjebi.
Opa, dirnuli smo u osjetljivo mjesto
Ali lijepo je vidjeti da je jedan od takvih fino odgojenih na ovom forumu.

Quote:
Kolko mi se cini ti si prvi poceo s okrivljavanjem Tudjmana za to. Pa evo ti malo cinjenica... Nit je Zuzic imo tolko love nit se tolko bahatio dok mu kum nije posto precjednik.
Da, steta sto zakonodavci nisu imali razumjevanja za tvoj prijedlog da se u slucaju pocinjenja ovakvog sranja automatski okrivljuje - kum Dobre su ti cinjenice

A i proguglaj malo pa mozda nadjes definiciju sarkazma.
Prebo is offline  
Old 03.08.2007., 02:26   #212
Quote:
Arion kaže: Pogledaj post
Po meni stvar je vrlo jednostvana. Komentirat ću jako sličan slučaj Makarska. Da sam kojim slučajem otac/majka poginule, dao bi priliku sudstvu da odradi svoje. Ukoliko se to ne desi presudio bi mu ja. Znam da nije zakonski, moralno, opravdano.... ali postupio bi tako, tek čisto kao upozorenje da se i takvima može stati na rep.
Pridružujem se sućuti.
potpisujem ali mislim da bi cvilio za svih onih brdo puta sta nije kaznjen.idiot.
aj još nekako kuzim isao van popio jednu pivu dvije sjeo u auto ali 2,5 i onda se ganjati ko konj,čudi me da ga nitko tamo nije stukao od rodbine ili frendova.
morino is offline  
Old 03.08.2007., 02:33   #213
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
.......................
Mislim da svatko tko je bar jednom sjeo pijan za volan,nema pravo reći ništa.Može samo biti zahvalan što je imao sreće da mu se nešto slično nije desilo,jer o tome se radi: o sreći.

Iskreno,meni ga je žao.Ne kol'ko mi je žao ovih koji su stradali,ali i njega mi je žao.

Jel bi to rekla i obitelji od nastradale djevojke? Da je poginula jer joj nije bio sretan dan?.....

Možeš li objasnit zašto ti je njega žao? možda si i negdje objasnila ali sam preskokce samo malo čitao.......
Ne vozi se slučajno 200 na sat niti se slučajno ima 2,5 promila u krvi, kakve to veze ima sa srećom?
Da nije sad nekoga ubio, ubio bi drugi put...... treba ga dovijeka zatvorit i cipelarit dok ne dođe pameti.....
I govoriš o predrasudima prema bogatstvu.....ma nije uopće problem što je bogat....problem je što koristi svoje bogatstvo i taticu i radi što mu je volja...
I mene uopće ne bi diralo da se netko napije vozi 300 pa pogine, tko mu je kriv? Stvar je u tome što zbog takvih uvijek drugi nastradaju....
__________________
There are two types of people in this world: Those who can extrapolate from incomplete data
His Airness is offline  
Old 03.08.2007., 03:11   #214
Thumbs down

KAKAV OTAC, TAKAV SIN: ŽELJKU ŽUŽIĆU 59 PRIJAVA

S obzirom na 19 prekršajnih prijava, koje je Hrvoje Žužić prikupio u prometu, prekršajni sudovi već su ga mogli poslati u zatvor na 60 dana, jer je neka djela ponovio. Iz istih razloga iza rešetaka mu se trebao pridružiti i otac Željko, koji je do sada prikupio 59 prekršajnih prijava! Većina se odnosi na alkohol i prebrzu vožnju. Obojicu su, pak, policajci u Glini prošle godine i kazneno prijavili. Otac i sin su im prijetili. Kaznena prijava leži u Općinskom državnom odvjetništvu u Sisku i nepoznato je da li je prijava došla do suda.

(24sata)
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Old 03.08.2007., 07:18   #215
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
Ma ne ...to zato jer mu je mama sutkinja....istraživanja su pokazala da djeca roditelja iz pravne struke vože u prosjeku 50% brže od ostale djece.
Kužiš ti to?
Ili je ipak auto?
Malena,
jel tebi nije čudno što je "nevinašce" zaradilo pun kur.c kazni, a još uvijek ima vozačku. 5 puta su ga uhvatili kako vozi pijan, i još uvijek ima vozačku, e to je zato što mu je mama sutkinja.
Njegov je život uništen, aha...
Kako da ne.
Nitko ne misli na ljude ha.
Jel se njegov tata ispričao, posjetio obitelj Ružice, klepio ga iza uha, natjerao malog da se ispriča obitelji.
Ne, on je angažirao odvjetnika i ništa više.
Toliko o "ljudima" u ovoj priči.

Jedan je život izgubljen jer je razmaženo derište vozilo 250 km/h, pijan do besvijesti, jer mu je mamica sredila da i dalje ima vozačku.
Nije kriv auto, nije kriva zlatna mladež, kriv je on i tu nema priče.
__________________
Welcome to where ever you are,
this is your life you made it this far.
neznalicaXXL* is offline  
Old 03.08.2007., 07:59   #216
I nakon svega još netko ima hrabrosti i obraza reći da "muškarci bolje voze od žena". Tipičan balkanski mentalitet. I u Makarskoj kao i u ovom slučaju nesreću je izazvao bogati klinac koji je usmrtio žensku osobu, u Makarskoj žensku djecu!!! To su obični monstrumi, psihopati u punom smislu te riječi...kod polaganja ispita treba dignuti dobni prag za polaganje ispita za muškarce, jer skoro isključivo bogati klinci oko 20 godina izazivaju ovakve nesreće u kojima nastrada jedna ili više osoba...to je samoskrivljena neubrojivost, kriv je on ne 100% nego 1000%...
Ab_Origin is offline  
Old 03.08.2007., 08:01   #217
Quote:
Vincent Vega kaže: Pogledaj post
Šta mislite, jel će prebogati tata, po dobrom hrvatskom obićaju uspjeti izvući sinčića od doživotne zaslužene robije, s kaznom od nekih 12 mjeseci boravka u zatvoru otvorenog tipa.Tim više, što je ubojica imao 2,5 promila alkohola u krvi, a i mama je sutkinja. Nažalost, umjesto 40 godišnje robije ili doživotnog zatvora, imam feeling da će se to vući po sudovima nekih 8 godina a da će mali zaglavit već prije prognoziranih 12 mjeseci koje ustvari neće ni odsjediti....

Moje sućut obitelji preminule djevojke!!!!

Kaj vi mislite?
LUCIA@CRV is offline  
Old 03.08.2007., 08:04   #218
Quote:
Ab_Origin kaže: Pogledaj post
I nakon svega još netko ima hrabrosti i obraza reći da "muškarci bolje voze od žena". Tipičan balkanski mentalitet. I u Makarskoj kao i u ovom slučaju nesreću je izazvao bogati klinac koji je usmrtio žensku osobu, u Makarskoj žensku djecu!!! To su obični monstrumi, psihopati u punom smislu te riječi...kod polaganja ispita treba dignuti dobni prag za polaganje ispita za muškarce, jer skoro isključivo bogati klinci oko 20 godina izazivaju ovakve nesreće u kojima nastrada jedna ili više osoba...to je samoskrivljena neubrojivost, kriv je on ne 100% nego 1000%...
Tako je ne dajmo muškarcima da voze!
Nije stvar u muškarcima, zlatnoj mladeži i ostalom.
Stvar je u njemu, i u našem sustavu.
Sve ostalo je generaliziranje, a to je totalna zatucanost.
__________________
Welcome to where ever you are,
this is your life you made it this far.
neznalicaXXL* is offline  
Old 03.08.2007., 08:05   #219
Quote:
Ab_Origin kaže: Pogledaj post
I nakon svega još netko ima hrabrosti i obraza reći da "muškarci bolje voze od žena". Tipičan balkanski mentalitet. I u Makarskoj kao i u ovom slučaju nesreću je izazvao bogati klinac koji je usmrtio žensku osobu, u Makarskoj žensku djecu!!! To su obični monstrumi, psihopati u punom smislu te riječi...kod polaganja ispita treba dignuti dobni prag za polaganje ispita za muškarce, jer skoro isključivo bogati klinci oko 20 godina izazivaju ovakve nesreće u kojima nastrada jedna ili više osoba...to je samoskrivljena neubrojivost, kriv je on ne 100% nego 1000%...
Taj mali smrad još nije ni počeo izdržavati kaznu zatvora od dvije godine za ubojstvo dvije 16-godišnje curice. PRESTRAŠNO!!!!
Vincent V is offline  
Old 03.08.2007., 08:07   #220
Quote:
neznalicaXXL* kaže: Pogledaj post
Tako je ne dajmo muškarcima da voze!
Nije stvar u muškarcima, zlatnoj mladeži i ostalom.
Stvar je u njemu, i u našem sustavu.
Sve ostalo je generaliziranje, a to je totalna zatucanost.
Ja bi rekao: Ne dajmo manijacima i pijanim nasilnicima da voze, a što se tiče statistike, pogledaj koliko su nesreća skrivili muškarci a koliko žene. Eto, to ti je sutrašnja domaća poslovna elita...
Ab_Origin is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.