Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2007., 11:31   #1
Kupiti ili iznajmiti vjenčanicu?

Ima dosta tema na vjencanice,od iskustva s kupnjom,linkova pa do sivanja.
Ali nikako da skuzim koliko dodju nove vjencanice,bilo kupljene bilo sivene,s tim da se ne palim na marke.
Ono,bar od-do da kad budem isla po ducanima ne ispadnem seljak,a da i pripremim svoje na shock
I kolika je realna mogucnost da se kasnije proda i kome,kako,tj.da li da ju prodam nekom ducanu ili da ju stavim u oglas.

Ako imate iskustva s time,samo dajte.
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 11:47   #2
navodno saloni bas i nisu ludi za otkupljivanjem vjencanica. Mnoge su cure uspjele svoju udilati ovak, preko foruma.

Moja prvotna ideja je bila sivati kod Anne Rizzo (pogledaj web, zena je stvarno super), pa poslije nesto napraviti s njom, npr. prefarbati, presvuci cipkom i slicno pa poslije koristiti kao svecanu haljinu.
Ipak, jedna mi je frendica stavila bubu u uho da je i ona to htjela, ali da ti se poslije poroda tijelo deformira - tj. vratis kilazu, ali kosti, pogotovo bokovi ti nekak drukcije stoje i jednostavno ti tijelo ima drukciji oblik tako da njezina i dandanas, nakon 6g. stoji u ormaru i skuplja prasinu.

Cijene najma ti variraju, ovisno o tome gdje trazis. Npr. u VG imas haljina vec za 1500 kn, al meni su te haljine stvarno selo veselo.

Najam moje haljine iz snova kosta 5000kn tako da jos uvijek nisam nacistu,..... Stvarno mi je to puno, al haljina je ono, mrak. Znas onak - ta i nijedna druga! Nekako si mislim pa na SVEMU stedim, mogla bih si bar to priustiti. Javim vam kad se odlucim.

E da, i postoji fama da je najam skuplji od prodaje. Ja sam to provjerila u nekoliko salona, i to nije tocno. Eventualno se zna naci rasprodaja prastare kolekcije, a to je sad vec pitanje ukusa....

Nadam se da sam ti bar malo pomogla, ako imas jos pitanja, samo se ti javi
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 12:00   #3
Vidjela sam po forumu da se najcesce iznajmljuje.Ne bi meni bio ni toliki bed iznajmiti,ali cijela ona prica s prvim,drugim...desetim nosenjem,kako zaradjuju,a ti nemas pojma koliko je nosenja zapravo bilo.Pa ako se sta dogodi vjencanici,koliko to naplate itd.A 4000-5000 kn je jako puno za nesto sto nisi niti kupio.
Jel' netko zna kako stvari stoje u Italiji ili Austriji?
Ja sam nasla tu ovaj link,http://www.houseofbrides.com/home.php?cat=387 netko ga je bio stavio i neki imaju cijene,doduse snizene zbog neta,ali ako recimo dodje 1000E to mi nije toliko velika razlika od 5000 kn za iznajmljivanje.ne znam.mi cemo stediti na dekoracijama jer nam do toga nije stalo,a imamo puno frendova koji se bavi od kuhinje do dj-a pa bih bar htjela izgledati onako kako hocu,a ne neke kompromise.
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 12:02   #4
to je i moja filozofija - stedis na onome sto ti nije bitno, dajes si oduska tamo gdje ti je bitno.....
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 23:18   #5
ja sam svoju iznajmila, prije skoro dvije godine. imala sam drugo (to mi je potpuno nebitno) nosenje jer je neka cura inzistirala na prvom, pa je ona platila 4000kn a ja 2200kn, sa svom mogucom dodatnom opremom a dobijes i jastucic za prstenje sa svojim imenima. tu vjencanicu sam vidjela u drugom salonu skoro duplo skuplju, tak da nije da sam stedila na vjencanici nego sa Ustedila...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 10:36   #6
i ja sam htjela kupiti vjenčanicu, ali sam odustala jer se to pokazalo kao skupo i sumljivo, bar meni...
cijene su različite, ove u sposi su oko 1000, 1500, 2000 eura, a u drugim dućanima ih ne žele reći, i ne žele prodati, ili izmišljaju neke lude cifre...
isto tako ako se kupuje preko našeg uvoznika, računajte na njihovu proviziju...
ankorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 10:42   #7
[QUOTE=Malavida;9667202]Vidjela sam po forumu da se najcesce iznajmljuje.Ne bi meni bio ni toliki bed iznajmiti,ali cijela ona prica s prvim,drugim...desetim nosenjem,kako zaradjuju,a ti nemas pojma koliko je nosenja zapravo bilo.Pa ako se sta dogodi vjencanici,koliko to naplate itd.A 4000-5000 kn je jako puno za nesto sto nisi niti kupio...

da...i ja sam našla tu stranicu, jer sam htjela kupiti... te haljine imaju u madoni (salon na langiću) ako nađeš tamo neku koja ti se sviđa, probaj, pa ju onda naruči preko neta. Iako mislim da su houseofbride iz SAD-a i ne dostavljaju u Europu, ali ako imaš kakvih rođaka, to bi ti se jako isplatilo, jer je jeftinija kupnja nego najam!!!
ankorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 12:39   #8
Quote:
ankorica kaže: Pogledaj post
i ja sam htjela kupiti vjenčanicu, ali sam odustala jer se to pokazalo kao skupo i sumljivo, bar meni...
cijene su različite, ove u sposi su oko 1000, 1500, 2000 eura, a u drugim dućanima ih ne žele reći, i ne žele prodati, ili izmišljaju neke lude cifre...
isto tako ako se kupuje preko našeg uvoznika, računajte na njihovu proviziju...
Kako to mislis ne zele reci/prodati?!?!U takvom ducanu onda ne bi ni kupila ni da je za bagatelu!!!
Evo udaje se frendica iz Njemacke i kaze da je tamo od 500 eura na gore.Ja sam mislila pogledati i u Italiji.Nekako bih izdvojila do 1000E,ako si ikako mogu priustiti.

Samo me zanima koja je realna sansa da ju kasnije prodam.

Inace,zivim u Italiji pa sam mislila mozda staviti i na talijanski e-bay.neka ju prodam za trecinu,doslo bi me kao ovdje neko prvo nosenje.
Ali kao sto sam rekla,zanimaju me iskustva prije nego krenem bilo sta kalkulirati.
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 12:45   #9
i ja sam svoju kupila i sada razmisljam o prodaji...nisam se jos raspitivala za cijenu ali ako je neka sica cu ju radije ostaviti.
tima is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 12:50   #10
Quote:
tima kaže: Pogledaj post
i ja sam svoju kupila i sada razmisljam o prodaji...nisam se jos raspitivala za cijenu ali ako je neka sica cu ju radije ostaviti.
Ako nije problem,mogu znati koliko si ju platila,gdje i kakvo je bilo tvoje iskustvo s kupnjom?
thanx
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:04   #11
kupila sam ju u njemackoj, platila nesto manje od 1200 €...uglavnom sve super
neznam sto te tocno zanima....
tima is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:50   #12
pozdrav drage moje!

ja sam svoju haljinu kupila i imala sam ludu sreću. kupila sam ju u ZG u salonu koji je imao rasprodaju zbog renoviranja. Inače je MoriLee haljina i platila sam ju 100E, nikad nije bila nošena, a sa malo dodataka izgledati će baš kao ona savršena koju sam htjela iznajmiti u Nikolini za 2800kn....pa si ti sad misli...

ne znam koliko se isplati i kako bi izgledala haljina koja je šivana, daj ju šivati jedino ako imaš stvarno spretnu i provjerenu krojačicu...inače, da je i 5kn, a ne bude ti stajala ok, ne isplati se...
__________________
...ljubek i ja....25.06.2010..
letecha_krafnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 18:39   #13
Quote:
letecha_krafnica kaže: Pogledaj post
pozdrav drage moje!

ja sam svoju haljinu kupila i imala sam ludu sreću. kupila sam ju u ZG u salonu koji je imao rasprodaju zbog renoviranja. Inače je MoriLee haljina i platila sam ju 100E, nikad nije bila nošena, a sa malo dodataka izgledati će baš kao ona savršena koju sam htjela iznajmiti u Nikolini za 2800kn....pa si ti sad misli...

ne znam koliko se isplati i kako bi izgledala haljina koja je šivana, daj ju šivati jedino ako imaš stvarno spretnu i provjerenu krojačicu...inače, da je i 5kn, a ne bude ti stajala ok, ne isplati se...
Koje srece imas!!!!S obzirom da se udajem za malo manje od dvije godine mozda i ja naletim na rasprodaju

tima hvala ti,odgovorila si mi.A s obzirom da si ju uzela u Njemackoj nisu mi bitna iskustva koja sam pitala zbog stvari ispricanih na topicu sta svega ima po salonima.
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 21:46   #14
ja sam haljinu šivala, kupila, i ne mislim ju prodavati.
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 11:41   #15
Mislila samda ne žele reći konkretnu cijenu nego kažu ah to je jako skupo oko 15 000 kn npr, ne znaju točno reći (ili ne žele, valjda se rentanje više isplati).
Drugi put kad sam došla rekli su mi drugu cijenu, ili bi mi jedna prodavačica rekla jednu, a druga drugu cijenu, od po par tisuća kuna razlike!!!
Onda sam kaparila neku haljinu za iznajmljivanje, ali nisam baš bila najsretnija...
Napokon sam se odvažila na šivanje i ne mislim ju kasnije prodavati...
ankorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 11:47   #16
Meni se cini da ovakvih stvari ima samo kod nas!I ma da vise kod takvih ne bi ni uzela vjencanicu,ali bih ih izmaltretirala da mi kazu tocnu cijenu jer po zakonu su duzni - a kad bi muljali jednom jedna,drugi put druga cijena,trazila bih knjigu zalbe.
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 11:57   #17
e da...
meni je išlo na živce što nisam bila siguran kakva će ta haljina biti nakon x nošenja, zato sam htijela kupiti...a moja je prijateljica kupila u Veneciji prekrasnu haljinu i cipele i sve za 1500 eura, pa mi se to činilo prihvatljivo i nikako mi nije bilo jasno o čemu ovdje pričaju, kakvih 2000 eur za haljine koje nisu bile tako lijepe ko njena???
Ako žiiviš u Italiji pogledaj u Carlo Pignatelli, on ju je tamo kupila...
ankorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 12:02   #18
Ja sam svoju naručila preko ebay.uk, sašivenu po mojim mjerama, kopija Alfred Angela. I više sam nego zadovoljna kako mi je ispala. Platila je ukupno (poštarina uključena) 900 kn. Doduše, ja sam mislila tu haljinu uzeti za poslije ponoći a ovdje iznajmiti neku za u crkvu.... međutim, ispala je puno bogatija i finija nego što sam ja zamišljala pa mi je sad konkretno problem naći neku još svečaniju.
Jučer sam gledala u jednom salonu vjenčanica, cijene iznajmljivanja od 2500 do 3000 kn, fino održavane, svaka izgleda ko nova iako su nošene.... ali ova koju sam već kupila je avion naspram svih tih.
Elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 12:07   #19
da...ja sam ju mislila naručit preko interneta, ali su me svi odgovarali od toga, kao tko zna što će od toga ispasti, što kompliciram i tako...
Na kraju ju šivam jer sam sasvim slučajno našla prekrasnu čipku u jednom dućanu i nisam mogla odoljeti. Btw sutra će biti gotova i prekrasna je!!!
ankorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 12:10   #20
elana, stavi slikicu na topic vjenčanja iz snova. abš me zanima kako izgleda. možeš li molim te staviti i neki link na topic sve za vaša vjenčanja. ne treba mi više vjenčanica, ali me zanima šiju li i svečane haljine i do kojih brojeva?
ja sam šivala vjenčanicu i stvarno me izašla puno povoljnije od iznajmljivanja (od većih brojeva kod nas u salonima imaju svega par modela jer im nisu profitabilni), a dobila sam doista nešto po svojoj mjeri i svojim željama. ne mislim ju prodavati. donji dio vjerojatno neću više nikada nositi, ali se korzet da iskombinirati uz nešto.
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.