Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2011., 14:53   #41
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
to je pravi razlog za ne imati psa
jer ipak pas traži dosta vremena i volje
i nije ga dovoljno samo izvest van, treba i prošetati i zabaviti ga,...
ukoliko baš želiš životinju za tebe je bolji izbor mačka, zamorac, ....
Kao sto rekoh , nije problem u tome sto se meni ne da i ja ne bi , nego s obzirom na to da imam temperauru prilicno cesto , ne mogu.
DamaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 14:56   #42
Druga stvar je što ne možeš, nije da ne smiješ.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 22:11   #43
Thumbs up avtoimune bolesti

Prvo,da vi se izvinam sto vi pisuvam na makedonski,neznam veke kade da se obratam,se nadevam deka ke me razberete i pomognete.Se raboti za decko mi (ima 30 godini) veke 3 godini ima problem so ocite,mu se vospaluva nervot na ocite narocito na levoto,sumjaat na avtoimuna bolest BECHET SYNDROME,megutoa tocna dijagnoza seuste nemame.Prima veke 2 godini dekortin 20mg (sega veke 5mg) i plus ciklosporin prvo 350mg,a sega 200mg neprekinato.Sostojbata so ocite mu je promenliva,nekogas kako nisto da nema,pa potoa povtorno ke mu se vlosi,drugi simptomi nema.Ova mu se desi posle tri mesecna terapija so antibiotici poradi vospalenie na testisite,otkako toa pomina pocnaa problemite so ocite.Sakam da navedam deka site mozni rezultati se negativni vklucuvajki gi i revmatoloskite i me INTERESIRA DALI MOZE SITE REZULTATI DA SE DOBRI A DA IMA AVTOIMUNA BOLEST,SIGURNO IMA NESTO STO BI MOZELO DA UKAZE NA TOA!Znam deka ovie bolesti napreduvaat bavno,ama site rezultati dobri,a on ne e dobar?????????
Ne veruvam mnogu vo nasive doktori,site vikaat razlicno,pa zatoa VE MOLAM ZA POMOS,MISLENJE,UTEHA.....BILO STO

POZDRAV OD MAKEDONIJA I ODNAPRED VI BLAGODARAM!!!!
elence is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 10:32   #44
Pitanje vezano za autoimune bolesti

da li u periodu mirovanja autoimune bolesti (lupusa, krona, kolitisa, itd...) imuni sistem ne napada zdravo tkivo (ili bar ne u meri kao kad je progresija bolesti) ili ga napada u istoj meri sve zavisi da li je zatisje ili progresija?ako napada u manjoj meri (ili ako ne napada uopšte) kad je bolest u stanju mirovanja, to onda znači da postoje nekakvi agensi koji utiču na "normalizaciju" imunog sistema, zar ne?
trunkss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 18:16   #45
Evo ovako prvo pozdrav svim forumašima... Znam da je ovo stara tema ali imam par pitanja općenito o autoimunim bolestima pa ću ih zato postaviti ovdje. Također vidim da Vi nažalost imate podosta iskustva s tim pa se nadam da ćete mi moći dati neki savjet... Da na preduljim temu,majka mi je bila u jednoj privatnoj poliklinici gdje joj je doktorica rekla da prema njenim krvnim nalazima (povećan crp,sedimenticija,smanjeno željezo i hormon štitnjače gotovo uništen) ona ima autoimunu bolest. E sad priča o bolesti je otprilike ovdje stala. Samo joj je rečeno da si potraži imunologa. E sad mene zanima,dali postoje kakve pretrage za otkrivanje tih autoimunih bolesti i dali biste mi Vi mogli preporučiti kojeg doktora imunologije???
Mama je pitala doktoricu da joj preporuču nekog dobrog imunologa na što joj je doktorica rekla da u RH nema nijednog dobrog imunologa...
Ja jednostavno nemogu vjerovati da u gradu Zagrebu nema niti jednog dobrog imunologa a kamoli u cijeloj RH???
Hvala puno i pozdrav
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 19:32   #46
Quote:
Bajica 1 kaže: Pogledaj post
Evo ovako prvo pozdrav svim forumašima... Znam da je ovo stara tema ali imam par pitanja općenito o autoimunim bolestima pa ću ih zato postaviti ovdje. Također vidim da Vi nažalost imate podosta iskustva s tim pa se nadam da ćete mi moći dati neki savjet... Da na preduljim temu,majka mi je bila u jednoj privatnoj poliklinici gdje joj je doktorica rekla da prema njenim krvnim nalazima (povećan crp,sedimenticija,smanjeno željezo i hormon štitnjače gotovo uništen) ona ima autoimunu bolest. E sad priča o bolesti je otprilike ovdje stala. Samo joj je rečeno da si potraži imunologa. E sad mene zanima,dali postoje kakve pretrage za otkrivanje tih autoimunih bolesti i dali biste mi Vi mogli preporučiti kojeg doktora imunologije???
Mama je pitala doktoricu da joj preporuču nekog dobrog imunologa na što joj je doktorica rekla da u RH nema nijednog dobrog imunologa...
Ja jednostavno nemogu vjerovati da u gradu Zagrebu nema niti jednog dobrog imunologa a kamoli u cijeloj RH???
Hvala puno i pozdrav
1. Koja dr. (mislim na specijalizaciju npr. endokrinolog,kardiolog i sl.)?
2. Ako hoćete nekakv suvisli savjet morate napisati nalaze i dijagnoze,neznam što ja sad tu trebao nagađati.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 19:49   #47
Evo ja se ispričavam što nisam dobro napisao,međutim meni je sve ovo novo a samo pokušavam i ja pripomoći.
Znaći liječnički pregled: radio se o upalnom procesu, najvjerovatnije lijevog kuka, iako nije dokazano dosadašnjim dijagnostičkim metodama.
Molim pretrage internist-imunolog
Dg. Suspektan autoimuni proces
A dr koji je obavljao pregled je specijalist anesteziologije i reanimatologije.

U koju bolnicu bi bilo najbolje otići??
Jel pitali smo doktoricu gdje bi bilo najbolje otići na pregled al je ona rekla da ona nezna za dobrog imunologa u hrv...
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 20:02   #48
A i da Vam pišem sve nalaze i dijagnoze koje imamo mogao bih Vam pisati do sutra. Pogotovo zato što mi je majka dva puta imala melanom u lijevoj preponi (nakon prve operacije nije sve uklonjeno pa joj se vratilo). Na drugoj operaciji su joj uklonilii sve limfne čvorove tako da joj je noga jako zadebljana od druge operacije. Par godina nakon operacije je dobila "crveni vjetar" te zbog toga dva tjedna ležala u sv. duhu... Prije tri godine i prošle godine je ležala po dva tjednana zaraznoj zbog visoke temperature,izrazito loše krvne slike (crp i sedimentacija užasno povećani) i na kraju bila otpuštena s dijagnozom nepoznato. Prešli smo sve doktore,no međutim većini doktora je najlakše reć da se rak ponovno vratio. Zbog takvih genijalnih bisera smo obavili i PET-CT koji je pokazao da nema raka. Od kraja prošle godine je opet počelo isto,temperatura,loša krvna slika,bolna noga u području prepone te bolan kuk. Više neznamo što da radimo. Sada nam je ova doktorica rekla da postoji mogućnost da je to autoimuna bolest,a na to još jedino nismo posumnjali. Stoga me zanima gdje je najbolje obaviti pregled imunologa.
Jel nažalost puno puta smo vidjeli da kvaliteta svakog odjela ovisi od bolnice do bolnice.
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 13:17   #49
Quote:
Bajica 1 kaže: Pogledaj post
Evo ja se ispričavam što nisam dobro napisao,međutim meni je sve ovo novo a samo pokušavam i ja pripomoći.
Znaći liječnički pregled: radio se o upalnom procesu, najvjerovatnije lijevog kuka, iako nije dokazano dosadašnjim dijagnostičkim metodama.
Molim pretrage internist-imunolog
Dg. Suspektan autoimuni proces
A dr koji je obavljao pregled je specijalist anesteziologije i reanimatologije.

U koju bolnicu bi bilo najbolje otići??
Jel pitali smo doktoricu gdje bi bilo najbolje otići na pregled al je ona rekla da ona nezna za dobrog imunologa u hrv...
Quote:
Bajica 1 kaže: Pogledaj post
A i da Vam pišem sve nalaze i dijagnoze koje imamo mogao bih Vam pisati do sutra. Pogotovo zato što mi je majka dva puta imala melanom u lijevoj preponi (nakon prve operacije nije sve uklonjeno pa joj se vratilo). Na drugoj operaciji su joj uklonilii sve limfne čvorove tako da joj je noga jako zadebljana od druge operacije. Par godina nakon operacije je dobila "crveni vjetar" te zbog toga dva tjedna ležala u sv. duhu... Prije tri godine i prošle godine je ležala po dva tjednana zaraznoj zbog visoke temperature,izrazito loše krvne slike (crp i sedimentacija užasno povećani) i na kraju bila otpuštena s dijagnozom nepoznato. Prešli smo sve doktore,no međutim većini doktora je najlakše reć da se rak ponovno vratio. Zbog takvih genijalnih bisera smo obavili i PET-CT koji je pokazao da nema raka. Od kraja prošle godine je opet počelo isto,temperatura,loša krvna slika,bolna noga u području prepone te bolan kuk. Više neznamo što da radimo. Sada nam je ova doktorica rekla da postoji mogućnost da je to autoimuna bolest,a na to još jedino nismo posumnjali. Stoga me zanima gdje je najbolje obaviti pregled imunologa.
Jel nažalost puno puta smo vidjeli da kvaliteta svakog odjela ovisi od bolnice do bolnice.
Što jest da jest-kompliciran slučaj.
No neda mi se natezati tu.
Pa ću vam savjetovati da se javi na KB Sveti Duh- npr. Doc. Asja Stipić-Marković,dr. Marinko Artuković,dr. Mira Radulović-Pevec ili KBC Rebro.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 14:25   #50
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Što jest da jest-kompliciran slučaj.
No neda mi se natezati tu.
Pa ću vam savjetovati da se javi na KB Sveti Duh- npr. Doc. Asja Stipić-Marković,dr. Marinko Artuković,dr. Mira Radulović-Pevec ili KBC Rebro.
E hvala Vam puno,savjet mi je već od velike pomoći...
Tako ćemo onda i napraviti...
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 10:44   #51
Quote:
Bajica 1 kaže: Pogledaj post
Pa ću vam savjetovati da se javi na KB Sveti Duh- npr. Doc. Asja Stipić-Marković,dr. Marinko Artuković,dr. Mira Radulović-Pevec ili KBC Rebro.
E hvala Vam puno,savjet mi je već od velike pomoći...
Tako ćemo onda i napraviti...
Možda se nešto promijenilo ali ja sam prije oko 2 godine bio na svetom duhu kod imunologa, pa su me oni nakon prvog pregleda i pretraga poslali dalje na rebro. Problem im je onda bio što nisu mogli obaviti sve pretrage u svojem laboratoriju, a na rebru je to bilo moguće. Na rebru jesu stručni ali se čeka mjesecima i uvijek je neka gužva.
Privatno bi vjerojatno to bilo puno brže, ali neznam da li ima neki imunolog-reumatolog koji radi privatno, to i mene zanima jer bi htio drugo mišljenje, ali nisam uspio naći nikoga, čak sam pitao i ovdje na forumu, a negdje na netu sam vidio da neki čak idu u ljubljanu jer nisu nikoga u zg našli.
portal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 11:28   #52
Dižem temu..

bok,

malom od sestre koji ima godinu i pol su od prije pol godine počele rasti kvržice i izrasline po tijelu. Do sada ih ima 4-5. Na leđima, na trbuhu, iza na vratu. Nisu lojne žlijezde, nego su mu napisali dijagnozu - kolagenomi i da ga se treba pratiti s obzirom da ev. sindroma Gardner ili utipa fakomatoza.

Zna li itko išta o tome?
lorgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2023., 18:51   #53
Question Stillova bolest kod odraslih osoba

Pozdrav,
Zadnji komentar na ovom forumu je 2013 god .Pozitivno je što ljudi nisu bolesni no možda ipak netko ima Stillovu bolest pa da mi se javi .Stillova bolest , rijetka autoimuna bolest , nije valjda da samo ja bolujem od te bolesti u Hrvatskoj ili se nekome tko možda boluje od te bolesti ne da komentirati na forumu .Bilo bi dobro čuti neka iskustva a možda i neki savjet se nađe. Volio bih znati o tome .Terapija je ciklosporin i medrol , da li još netko pije te lijekove. Pozdrav
Markus Cernikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2023., 18:55   #54
Quote:
Bajica 1 kaže: Pogledaj post
Evo ovako prvo pozdrav svim forumašima... Znam da je ovo stara tema ali imam par pitanja općenito o autoimunim bolestima pa ću ih zato postaviti ovdje. Također vidim da Vi nažalost imate podosta iskustva s tim pa se nadam da ćete mi moći dati neki savjet... Da na preduljim temu,majka mi je bila u jednoj privatnoj poliklinici gdje joj je doktorica rekla da prema njenim krvnim nalazima (povećan crp,sedimenticija,smanjeno željezo i hormon štitnjače gotovo uništen) ona ima autoimunu bolest. E sad priča o bolesti je otprilike ovdje stala. Samo joj je rečeno da si potraži imunologa. E sad mene zanima,dali postoje kakve pretrage za otkrivanje tih autoimunih bolesti i dali biste mi Vi mogli preporučiti kojeg doktora imunologije???
Mama je pitala doktoricu da joj preporuču nekog dobrog imunologa na što joj je doktorica rekla da u RH nema nijednog dobrog imunologa...
Ja jednostavno nemogu vjerovati da u gradu Zagrebu nema niti jednog dobrog imunologa a kamoli u cijeloj RH???
Hvala puno i pozdrav
U Zagrebu svakako ima dobrih imunologa, a i drugdje npr u Rijeci dr.Srdjan Novak ......
Markus Cernikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2023., 10:01   #55
Quote:
Markus Cernikus kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Zadnji komentar na ovom forumu je 2013 god .Pozitivno je što ljudi nisu bolesni no možda ipak netko ima Stillovu bolest pa da mi se javi .Stillova bolest , rijetka autoimuna bolest , nije valjda da samo ja bolujem od te bolesti u Hrvatskoj ili se nekome tko možda boluje od te bolesti ne da komentirati na forumu .Bilo bi dobro čuti neka iskustva a možda i neki savjet se nađe. Volio bih znati o tome .Terapija je ciklosporin i medrol , da li još netko pije te lijekove. Pozdrav
Ja imam drugu autoimunu bolest ali sam za nju pila tu terapiju pa ako mogu kako pomoći oko pitanja vezano za ciklo i medrol ,tu sam

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
pace pacic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.