Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2004., 15:30   #1
Post Oglasnik (kupnja, prodaja, zamjena)

imam CANON EOS 500N sa org.objektivima
EF 28-80mm 1:3,5-5,6 i
EF 50mm 1:1,8 II
hoya (UV) filterom 50mm
i battery packom.

aparat je jako malo korišten.

KOLIKO DA ZA TO SVE TRAŽIM???
p.s.
htjela bih kupiti digitalac pa me zanima da li mi se isplati prodavati sve to za dzabe ???!!!

okoLJUPCI i ZNANCI
pomognite plizzzzzzzzzzz
zadnja is offline  
Old 26.01.2004., 16:38   #2
Imam isti fotić i definitivno ti ne preporučam da ga prodaš...
Jednostavno se ne isplati!
To je izvanredan amaterski SLR koji vlasniku može pružiti jako puno, ali kod prodaje vrijedi jednostavno premalo...

Ja u planu imam Canon 10D i definitivno mislim zadržat i ovaj analogni. Ako ništa drugo, onda za CB fotke...

Možda da kupiš Canona 300D pa možeš koristiti objektive koje već imaš?
Nexus is offline  
Old 26.01.2004., 18:37   #3
ma neću ja još dugo skupit lovu za prave stvari kao što predlažeš...
nego...imala sam na umu kupiti digitalac olympusov c-5000 ili 5050 ili 5060....
kaj misliš o njima?

p.s.
hvala na savjetu..
zadnja is offline  
Old 26.01.2004., 21:01   #4
ubio bi za SLR koji ti imas!
jos i sa dva objektiva!
nikako ne prodavati!


digitalija - canon. od jeftinijih G2 i G3..

mozda minolta dimage 7

ipak, najbolja stvar je svakako novi Canon Digital SLR (digitalni EOS). Ne znam kako se zove na europskom trzistu - u americi je poznat pod glupavim nazivom "Digital Rebel", a u Japanu kao "Kiss'" (koji idiotizam, nemrem vjerovat).

on u USA kosta 1000 dolara, dakle oko 6000 kn.
ali kupi ga u austriji ili sl. Jer kod nas, npr. u Savskoj kosta, pazi ovo preko 10.000. kuna!!!!!
lopovi.

Inace to je odlican aparat. 6 megapiksela, potpuno manualan (naravno i auto mode). Najbolja stvar sto mozes mijenjati objektive. Idu svi EOS objektivi. Ne znam jel to vrijedi i sa 35mm objektivima, u principu bi trebalo. No dobio sam par razlicitih informacija, a sam jos nisam probao jer od 35mm opreme imam samo Olympus i Zenith (spric!), a ne Canon!

I svakako ne prodavati Canon SLR..
Liberatore is offline  
Old 26.01.2004., 21:02   #5
tek sam sad ponovo citajuci tekstove vidio da Nexus pricu o istoj stvari, vjerojatno se tako zove u Europi.
pozdrav!
Liberatore is offline  
Old 26.01.2004., 21:50   #6
Odi vanka, isplati se.
Ja sam nasao Olympus C720 za 350 Eura (kad ti vrate porez ispadne da kosta 2100kn), a kod nas se dan danas prodaje za preko 3500kn (u Robota 4000kn)..samo trebaš naletit kad su neka snizenja, akcije i sl.
Ovaj tip na www.fotoaparati.net sigurno od nekud uvozi i zaraduje.. znaci negdje je taj 300D bez objektiva sigurno manje od 7000kn.

Mislim da sam vidio oglas ili na news grupi hr.rec.fotografija.digitalna ili tako nekog grupi, tip prodaje 3 mjeseca star fotoaparat Canon 300D sa objektivom za 7000kn jer mu treba jaci (10D). Mozda bi ga prodao bez objektiva za 1000kn manje sto je otprilike cijena jednog Olympusa C5060.
flomasteric is offline  
Old 26.01.2004., 22:32   #7
Quote:
zadnja kaže:
ma neću ja još dugo skupit lovu za prave stvari kao što predlažeš...
nego...imala sam na umu kupiti digitalac olympusov c-5000 ili 5050 ili 5060....
kaj misliš o njima?

p.s.
hvala na savjetu..
Čuj... 5060 je stvarno oke aparat, kvalitetan i sa jako puno opcija, ALI definitivno nije jeftin i definitivno ćeš biti razočarana rukovanjem (Preciznije okidanjem. Mislim na onu sporost i zastajkivanje digitalaca kad misliš okinuti i koje nema kod aparata na koji si navikla) i npr. ležanjem u ruci (vertikalne fotke kod malo svijetla zaboravi), a tu je i još uvijek jednostavno premaleno optičko tražilo.

Moja frendica je baš u subotu zamjenila taj famozni 5060 za 300D i od tada ne skida osmjeh s lica. Lagano je veći od 500N i famozno leži u ruci. Fokusiranje i okidanje je jednako kao na pro 35mm SLR-u. Optičko tražilo fantastično.... Displej se koristi samo za pregledavanje fotki i surfanje po izbornicima...

E da...
Platila ga je 6000 kuna sa malim objektivom (istina, dobila je popust). Tebi taj objektiv niti ne treba, jer ti ovaj 28-80 može sasvim solidno poslužiti (na 300D će postati ekvivalent objektivu 50-125).

Rezime...
Ako već misliš potrošiti ozbiljan novac za kupovinu 5060... možda bi ti se isplatilo potruditi se malo i kupiti za isti novac samo tijelo 300D. Ja mislim da bi to bio bolji posao....
Nexus is offline  
Old 27.01.2004., 12:37   #8
dečki kaj bi ja bez vas?! :)

još ću ja sve to malo pronjuškat....
da..bilo bi idealno kad bi mogla lijepo iskoristit postojeće objektive pogotovo moj omiljeni 50mm 1,8
ne znam...cijenim sve..al ni sama ne kužim zašto me taj
olympus c-5050 sad pak privlači?
ipak f:1,8...

ne znam...ha?

možda sam ..povodljiva....
zadnja is offline  
Old 28.01.2004., 21:38   #9
Exclamation Neeeeeeeee prodaj

Ne Ne NE PRODAJI !!! Slusaj Nexusa the sexusa! Taj ti pametno zbori!!! Kad bi sada počeo o nekim stvarima nebi stal do sutra!!! Uglavnom, Okvir 35mm filma je ekvivalent 16 Mpix čipu u digitalaca a to bu zaživjelo tam negdje 2007- 08. g.
Ako radiš sa SLR Canon aparatom, Svaka digitalna igračka te više nikada neće zadovoljiti! OSIM Dig. tjela tipa EOS1 Ds, EOS 1D, EOS 10D...koja kostaju ... hahaha! Bar kod nas! Ostala ne SLR smeca nikada niti nemoj unjeti u kucnu kolekciju! Imat ces LOŠ fokus na svim fotkama i doći će do onoga: ŠTO JE MENI OVO TREBALO??? Inaće u klasi kojoj tražiš digi. igračku provjereno preporučam FUJI ( S 5000, S3000...)zbog 1000000 razloga, Između ostalog Zbog SUPER CCD čipa konstruiranog tako da ima 2* više Zelene boje nego, RED ILI BLUE... Krajnji rezultat je MRRRRAAAK zelena boja na fotkama. I Ne kupuj ono nešto zvano Olympusisisi... Saznaj više na www.photosig.com, www.fredmiranda.com,itd.. A definitivno Europa nije mjesto kupovine Photo opreme već SAD i to putem INTERNETA ( preporučam iz osobnog iskustva) Razlike su npr: Canon EOS 10D u SAD 1499$ a u lijepoj nasoj 13000-17000 nevjerojatnih kuna. A di su objektivi...Jooooj boooli me glava. Vise me pitaj na [email protected] Osim toga i ja sam koristim mali EF 50mm 1,8 kojeg obozavam uz ( EF 200mm f 2,8 te 85 mm f1,2 fiksni i Široki zoom EF 24-85 f 3,5-4,5 objektiv) DRŽ se ti sa nama klasičarima U foto klubu Zagreb te razvi koju i sama ak nisi do sada!!! Ručno razvijeno je sasvim nekaj drugo nego izprintana fotka! Zato ja mrzim dig. jedino u svrhu zarade a za to nam treba skupa oprema i znanje!!!
__________________
Let there be light...

Zadnje uređivanje emzed : 28.01.2004. at 22:08.
emzed is offline  
Old 29.01.2004., 00:37   #10
Fuji!? A cijeli net ga gadi kako ima preveeeeliku (i fiksnu) kompresiju slika u jpg, tako da slike ispadanu previse zrnate. Tko sad tu koga..jel'?

Zasto Olympus ne valja!?
flomasteric is offline  
Old 29.01.2004., 09:58   #11
te razvi koju i sama ak nisi do sada!!!

ma razvijam ti ja c/b sve u 16!
tak sam i počela...c/b je moja najveća strast...ali često zbog PREskučenih uvjeta ne namačem fotke...

pošto me i boja zanima...'prevarila' sam canon sa olympusovim malim digitalcem pa sad okidam kad i gdje stignem...
po tom pitanju..a i iz čisto ekonomskih razloga...bolje i lakše mi je kad vidim koje su fotke dovoljno dobre da ih ne brišem...nego...da poderem (kao što to uvijek radim) one koje podignem u color labosu...

falllllllllllaaaaaaaaaaa gospon STICK
zadnja is offline  
Old 29.01.2004., 10:18   #12
mjesto kupovine Photo opreme već SAD i to putem INTERNETA ( preporučam iz osobnog isk

kak to uvezeš??
tj.mora da je carina opaka ili...?!!!
zadnja is offline  
Old 29.01.2004., 18:42   #13
hmmm

Baš nekak nisam s vremenom ali si mi nekak neodoljiva s tim slatkim komentarima a i chim veliš namakanje , kadice, kemija, fiksiri, emulzije i slično, padam na "pod" ! E ovak... Kaj se dotikavle ( kak bi rekli međimurci) kemije, znaš i sama sa su te fotke kvalitetnije, bolje , dugotrajnije, bla, bla... neg one izprintane! Jel tak? E, ak ti imaš volje pregledavat foldere od prije 3 godine a pri tome imaš mjesta na disku onda, VIVA DIGITALIE. No ja sam tu fazetinu preplival fala dragom Bogu! No, i dalje držim da je Fuji NEŠTO za ovu ekipu koja brije na kompresiju, a zaprav fotkaju iz kojekakvih razloga. Zato Olympus, Sony i tim sličnim markama i mogu ponosno reći Imamo pro Aparat... HAHAHA! Fuji, Nikon, Canon imaju odgovor za Profi upotrebu i to definitivno. OLYMPUS aparati su kao i ostali Ne SLR dig. aparati nužno zlo za amatersku trgovinu. Nisam jednom čuo od ljudi koji koriste takve igračke... He missed focus again...aaaaaaaaa. Osim toga, izrada te plastike je fakat nekaj bljak.Evo ti par informacija. Posjeti sigurnu stranicu na kojoj sam ja kupac www.bhphotovideo.com U NY ! Sa 33% car.+PDV+UPS delivery platiš još uvijek 30% manje nego u našoj lijepoj sa 250% marže!!! Canonov fiksni objektiv EF 200mm f2,8 U SAD-u košta 629$ A u naših trgovaca 8999 kn za Cash.. Ha, kaj veliš???
__________________
Let there be light...
emzed is offline  
Old 30.01.2004., 10:09   #14
emzed:
najbolji si!!!
živio
hura bravo tako je

p.s.
dobit ćeš ti moj mail za ovaj trud...prije il' kasnije...
zadnja is offline  
Old 30.01.2004., 10:12   #15
p.m.s.

+moj canon ti se zahvaljuje što si mu produžio...život.....

pozdrav uz 1/1000 s
zadnja is offline  
Old 30.01.2004., 10:14   #16
i moj NOVČANIK ti se zahvaljuje....
e ..znam da sam ...'prećerala'.....
zadnja is offline  
Old 01.02.2004., 23:13   #17
Ma niš to ni

Hvala tebi...Meni nije bil neki problem!!! Have light & have fun
__________________
Let there be light...
emzed is offline  
Old 15.02.2004., 10:13   #18
Snizenje cijene za Canon 300D ???

Nikon je izasao sa novim DSLR D70 koji je izgleda dosta bolji od 300D a slicne cijene pa bi to moglo natjerati Canon da uskoro spusti cijenu za 300D.

Odlican site sa informacijama o digitalnim kamerama od najjeftinijih (150$) do najskupljih (5000$+): dpreview.com.
lijencina is offline  
Old 15.03.2004., 16:57   #19
Evo sad i mene sa sličnim problemom...
Postavio sam topic dole na tehnici , ali brijem da bi fotografi mogli prije navratiti ovdje.

Naime šta!?
Dopao mi je u ruke jedan jako malo korišteni EOS 5000 i sad bih ga se ja volio riješiti. Ima i originalni objektiv 38-76.

Koliko to vrijedi???
pakleni_patuljak is offline  
Old 28.03.2004., 17:44   #20
high quality pics

Prvi put sam na ovom podforumu.Trebam par slika(fotografija) iz Hrvatske koje su tako super da neka strankinja koja nikad nije bila u Hrvatskoj razrogaci oci.Slike moraju bit jako dobre i moraju prikazat zasto je hrvatski jadran(otoci,gradovi,NP itd.)poseban a najvaznije je da se osjeti dah mediterana.Ne trazim amaterske slike,takvih imam dosta.
Kiwi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.