Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa
Korisničko ime
Lozinka

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2010., 05:10   #5601
Dotty
Registrirani korisnik

Dotty Avatar

Registracija: Jan 2007.
Quote:
Elvenpath kaže: Pogledaj post
Dotty ne bedriaj se i ne overdramatiziraj
Ma ne bediram se samo zbog kose, sve me nervira pa se dođem ovdje ispucati.

P.S. jesam jedina koju ne interesira Bajaga?Ne znam nit jednu pjesmu. Više mi paše ovaj metal što je Elven postala.

I P.P.S. Elven, nisi normalna.
Old 22.09.2010., 07:36   #5602
hesperidianblue
Registrirani korisnik

hesperidianblue Avatar

Registracija: Feb 2010.
[QUOTE=Dotty;28888832] Ajme, sad si me na nešto podsjetila...Kad smo frendica i ja bile crne, onda smo se zafrkavale da je ona Žutica a ja Sida, jer je ona onako blijedo-žuta a ja bijela ko snijeg. Morbidan humor.

Elvenpath, na nekim ženama se jednostavno vidi da su prirodne crnke/tamne i sa smeđim očima kad se ofarbaju u crveno pa nekako čudno izgleda. Ne znam kako opisati...Znam dosta takvih cura koje su se farbale u crveno pa im nije stajalo i svi su im govorili da se vrate na prirodnu.

Ubijte me sad, ali ovo se meni ne sviđa:

ova slika je primer devojke koja ima prirodnu kosu crvenu a braon oci redak slucaj jednom sam naletela na u sliku u tekstu gde opisuju kako se moze desiti da se genetski dobije ova konbinacija ako upsem ponovo da nadjem stavljam link. Meni uz zelene oci ide ridja kosa, uz plave bordo, ljubicasta i tamnije crvena, uz smedje kestenjasto crvena.
Ja imam klasicno svetlije braon oci, zato sam i trazila po netu da vidim primere koja bi nijansa od crvenih odgovarala pa sam naletela na taj tekst.
hesperidianblue is offline  
Old 22.09.2010., 07:47   #5603
hesperidianblue
Registrirani korisnik

hesperidianblue Avatar

Registracija: Feb 2010.
Nadjoh link za ovu devojku iznad

http://www.dougbarber.com/red/Friend...riends8_4.html

I imam jedno pitanjce, koji sampon vam najmanje ispira boju?
Kod crvene ja se moram farbati mesecno odmah mi se primeti izrastak i izbledi po duzini, htela bii bar da boja bude ziva sto duze.
hesperidianblue is offline  
Old 22.09.2010., 08:41   #5604
Zmijica
.

Zmijica Avatar

Registracija: Jun 2003.
Empress, e to ja zovem pub
Da svaki tjedan 2x izađem i probam svaki put drugo pivo, trebalo bi mi... nešto manje od 2 godine da sva probam

Quote:
hesperidianblue kaže: Pogledaj post
Čovječe, koja nevjerojatnost
Kao oni Tahićani s plavim očima koje su im mornari s Bountyja ostavili...
Što su ti geni... fascinirana sam s onim dominantno-recesivno, fenotipima i genotipima

Meni se inače cura sviđa, ima lijepu facu.
A iskreno, kad cura ima lijepo lice, može bit koje god boje oće...
I mislim da je slika loša, sve je nekako crvenkasto.

Hesperidian, što se tiče održavanja boje - eh, nema do farbanja, nažalost.
Čituckaj nas malo (bar 50 str. unazad ), nedavno je netko pitao isu stvar, pa su cure dijelile savjete.
I baš ti je lijepa sjajna kosa
Zmijica is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 22.09.2010., 08:45   #5605
Zmijica
.

Zmijica Avatar

Dotty, nisam ni očekivala da si fan
Znam da si jednom rekla da ne slušaš niš s ovog i srodnih govornih područja (elegantno se izvukoh da ne upotrijebim riječ "domaće" )

Ponekad samo kad blesne svetlo
velike neoske reklame
ugledam tvoje mačije oči
kako me miluju iz tame

Mesec je mlad, a noć je vrela
zvezde se roje iznad glave
veče miriše na pozno leto
a ti na retke poljske trave...

:uspomenemodeon:
Zmijica is offline  
Old 22.09.2010., 09:02   #5606
ivuschka
ivuschka

ivuschka Avatar

Registracija: Dec 2006.
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Empress, e to ja zovem pub
Da svaki tjedan 2x izađem i probam svaki put drugo pivo, trebalo bi mi... nešto manje od 2 godine da sva probam
ako je to onaj pub na koji mislim u Samoboru, oni čak imaju neku knjižicu gdje upisuješ kaj si sve popio. i kad ih probaš sve, dobiš neku nagradu.
jel to taj Empress ?

ja slušam metal, ali Bajaga je muzika moje raaaane mladosti, kad sam imala 6 to su se kazete vrtile na veliko
ivuschka is offline  
Old 22.09.2010., 09:37   #5607
Zombina
Registrirani korisnik

Zombina Avatar

Registracija: Jul 2010.
The Lady hvala, sutra mi je prvi ispit prekosutra drugi nadam se da bum ih rješilaaaaaaaaaaaaaaa

Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
P.S. jesam jedina koju ne interesira Bajaga?Ne znam nit jednu pjesmu. Više mi paše ovaj metal što je Elven postala.
Nisi jedina! Ima nas ima nas

Btw kad smo kod crvenokosih dečki, mene su prije oni privlačili i kaj je najbolje rijetki su al sam ih uvijek uspjela negdje nači XD sad mi je crvena kosa bolja za XX neg za XY
Zombina is offline  
Old 22.09.2010., 10:51   #5608
Elvenpath
†♥~vilin-vještica~♥†

Elvenpath Avatar

Registracija: Sep 2008.
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
Ma ne bediram se samo zbog kose, sve me nervira pa se dođem ovdje ispucati.

I P.P.S. Elven, nisi normalna.
Neznam ni ja ni jednu... išla sam baš dečka pitati, on zna jednu jer mu se nasnimila uz crtić na kazetu kad je bio klinjo

Hvala na komplimentu (niti se ne trudim biti normalna)

Nego ja imam još peroksida 12%, šta bi mi se desilo da ga malko kapnem za jednu žlicu u farbu još dodatno
Old 22.09.2010., 11:00   #5609
hellie
širim dezinformacije

hellie Avatar

Registracija: Dec 2002.
ako misliš staviti jednu žlicu 12% u smjesu farbe na koju normalno ide 30 ml ili 50 ml hidrogena. ne bi ništa bilo, malo bi se konc. hidrogena povećala. možete jako jednostavno izračunati koja bi koncentracija bila nakon miješanja. koncentracija jačeg hidrogena*volumen jačeg hidrogena= koncentracija slabijeg hidrogena*volumen slabijeg hidrogena. iz toga si izvedete potrebnu formulu ovisno što vas zanima
isto ako misliš da napraviš da je količina gotove farbe 1 žl. i u to kapneš malo 12%, opet ne bi trebalo biti nekih problema, malo bi se konc. odnosno jačina povećala.

edit formule: ako miješate dvije različite konc. onda možete ovako da znate koju konc. ćete dobiti na kraju: V1c1+V2c2 = V3c3
1 jači hidrogen
2 slabiji
3 konačni proizvod

Zadnje uređivanje hellie : 22.09.2010. at 12:07.
hellie is offline  
Old 22.09.2010., 11:07   #5610
Elvenpath
†♥~vilin-vještica~♥†

Elvenpath Avatar

Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ako misliš staviti jednu žlicu 12% u smjesu farbe na koju normalno ide 30 ml ili 50 ml hidrogena. ne bi ništa bilo, malo bi se konc. hidrogena povećala. možete jako jednostavno izračunati koja bi koncentracija bila nakon miješanja. koncentracija jačeg hidrogena (ako su postoci onda stavite npr. 0,12)*volumen jačeg hidrogena= koncetracija slabijeg hidrogena*volumen slabijeg hidrogena. iz toga si izvedete potrebnu formulu ovisno što vas zanima
isto ako misliš da napraviš da je količina gotove farbe 1 žl. i u to kapneš malo 12%, opet ne bi trebalo biti nekih problema, malo bi se konc. odnosno jačina povećala.
Mislim na štetnost na kosu i na rezultat, dali bi bila kričavija ako suknem mjesto žlice hidrogena u farbi ovaj svoj 12%
Znači ista količina hidrogena samo jači koncentrat.
Old 22.09.2010., 11:09   #5611
Regnikolarna
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2008.
Quote:
Baš ti je lijepo ispalo!

Quote:
Da smo sad u Irskoj, u nekome pubu, pijemo pivce među crvenokosim ljudima ko da smo doma, i gledamo ovake dečke ( "ti boga!"- kako bi drug Tito reko! )
Ovaj zadnji je baš simpatično momče, ukrala bih mu tu kosu!

Quote:
Zombina kaže: Pogledaj post
The Lady hvala, sutra mi je prvi ispit prekosutra drugi nadam se da bum ih rješilaaaaaaaaaaaaaaa
Sretno!

Quote:
Btw kad smo kod crvenokosih dečki, mene su prije oni privlačili i kaj je najbolje rijetki su al sam ih uvijek uspjela negdje nači XD sad mi je crvena kosa bolja za XX neg za XY
Sjećam se nekog dečka, viđala sam ga prije, sad više ne, imao je neku prirodnu crveno-narančastu kosu i pjegice, baš je onako irski izgledao.
Gdje li je nestao?

E da, što se tiče B vitamina, ja sam prije pila B kompleks tablete od Plive i Krke radi noktiju. Nokti su mi se stalno listali i pucali iako ih uvijek održavam kratkima (ne volim duge nokte). Ti B vitamini su ih posve oporavili, ali nisam baš proučavala / uočila utjecaj na kosu.
Sad imam "bombone za žvakanje" B kompleks od Dietfarma, i iako ih pojedem malo više nego što bi trebalo*, nema nikakvog učinka ni na nokte ni na kosu. Kad ih potrošim, nabavit ću si Plivine ili čije već i to baš tabletice kao zadnji put.

*Identični su Cedevita bombonima pa ih nekad umjesto 2 na dan pojedem 4-5, a onda se sjetim - to nisu bomboni!
Regnikolarna is offline  
Old 22.09.2010., 11:11   #5612
Regnikolarna
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2008.
E, i sjetih se kad me još lani neka gospođa prodavačica u nekom dućanu s robom (Amadeus?) zaskočila: "Kako ti lijepo stoji crvena kosa! Viđam puno cura sa crvenom kosom, ali tebi stvarno nekako lijepo stoji, ističe ti oči." itd. itd..
Regnikolarna is offline  
Old 22.09.2010., 11:15   #5613
Galadriel
...kraljica lijenosti...

Galadriel Avatar

Registracija: Feb 2005.
Quote:
LittleMiss07 kaže: Pogledaj post
Galadriel nisam stigla viditi, šmrc.
Sutra se idem farbati pa ako te zanima onda stavim slikicu

slika 3

Zadnje uređivanje Galadriel : 22.09.2010. at 11:38.
Galadriel is offline  
Old 22.09.2010., 11:47   #5614
hellie
širim dezinformacije

hellie Avatar

Registracija: Dec 2002.
Quote:
Mislim na štetnost na kosu i na rezultat, dali bi bila kričavija ako suknem mjesto žlice hidrogena u farbi ovaj svoj 12%
Znači ista količina hidrogena samo jači koncentrat.
nisam se naspavala pa malo sporo kopčam . mislim da ne bi bilo neke velike razlike jer je mala količina. možda ako je neka frizerka ovdje mogla bi znati sigurno.

edit: malo sam računala i ne bi ništa promjenilo. konc. bi se povećala za 0,5-1 % ako je onaj od farbe 6%.

Zadnje uređivanje hellie : 22.09.2010. at 12:02.
hellie is offline  
Old 22.09.2010., 12:51   #5615
Zmijica
.

Zmijica Avatar

Elvenpath, Hellie ti dobro veli.
Niš se neće desit.
Da ideš 50:50 miješat, dobila bi tek hidrogen od 9%, to već ozbiljnije posvjetljuje.
Ak je u farbi hidrogen od 9%, s 50:50 dobila bi 10,5%
Pa sad...

Dotty, ti si svojedobno pitala dal da se pofarbaš u neku plavu da izvučeš svjetlije - ja velim da, da!
Lako je popravit ak ispadneš presvijetla, teško je iz tamnijeg nazad.
(i nisam još stigla one farbe , to moram u Muller ić vidit, Kozmo i dm nemaju)

Galadriel, držim fige za farbanac. Go girl!
Zmijica is offline  
Old 22.09.2010., 13:03   #5616
Elvenpath
†♥~vilin-vještica~♥†

Elvenpath Avatar

Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Elvenpath, Hellie ti dobro veli.
Niš se neće desit.
Da ideš 50:50 miješat, dobila bi tek hidrogen od 9%, to već ozbiljnije posvjetljuje.
Ak je u farbi hidrogen od 9%, s 50:50 dobila bi 10,5%
Pa sad...
Oke, hvala vam cure

A kad bi mješala (pošto mi trebaju 2 farbe), znači u praznu hidrogensku dozu od jedne napunim 12%, pa mi bude pola-pola. Dali bi mi to znatnije uništilo kosu i dal postoji neka opasnost po vlasište? (znam da puno ispitujem)
Old 22.09.2010., 13:05   #5617
Zombina
Registrirani korisnik

Zombina Avatar

Registracija: Jul 2010.
Jel se meni to čini ili neke od vas (Hellie i Zmijica) imaju veze s kemijom?!?!

Djevojke ajde dosta s tom riđom jerbo bu i mene puklo da se pofarbam u cedevita boju ili slične nijanse...tj nedam se ja olako! ja ustrajem u svojoj krvavo crvenoj boji

Regnikolarna hvala

Zombina is offline  
Old 22.09.2010., 13:09   #5618
Zmijica
.

Zmijica Avatar

Mua?!
Ma ne... ja sam ti priučeni mudrac koji o svemu zna nešt malo, a ni o čemu dovoljno
Hellie je dala formulu, ja samo znam računat

Zombina, i moraš ustrajat jer tko će inače one silne R15 potrošit
Sretno na ispitu

Quote:

Mene pere ova frizura, a znam da bih za tjedan dana požalila.
Išamarajte me
Zmijica is offline  
Old 22.09.2010., 13:28   #5619
Dotty
Registrirani korisnik

Dotty Avatar

Quote:
Nadjoh link za ovu devojku iznad
Ovo je prvi slučaj da vidim prirodnu boju kose koja ne stoji. Ali kao što je rekla Zmijica, kad ženska ima lijepu facu onda joj sve dobro stoji; nešto manje, nešto više ali sve je to tu negdje.

Quote:
Znam da si jednom rekla da ne slušaš niš s ovog i srodnih govornih područja
Da, odmalena je tako. Iako volim par synth/80's bendova, recimo Videosex mi je jedan od naj bendova uopće.

Quote:
Dotty, ti si svojedobno pitala dal da se pofarbaš u neku plavu da izvučeš svjetlije - ja velim da, da!
Vjerujem tvojoj procjeni.

Quote:
Mene pere ova frizura
Ne volim kratku kosu ali sviđa mi se.

Danas sam bila u mini shoppingu i uzela si Syoss farbu, intense red. Sigurno mi neće ispasti kričava ali moram probati!

Ovu!

http://www.syoss.de/index.php?id=136&L=1

Nadam se da im farbe nisu shitty ko šamponi.

Ljudi moji koliko sam crvenih farbi danas vidjela...Aaaaaaaaaa.

Zanima me kako ispada od Palette Deluxe purple red, ova:

Ako je netko probao javite da znam, jer bih sutra uzela!
Old 22.09.2010., 13:32   #5620
Dotty
Registrirani korisnik

Dotty Avatar

Zmijice, ovo gore ne znači da ne trebaš pogledati za one farbe. Zalihe crvenih farbi, mmmmmm.

Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja