Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam > Hrvatska i turizam
Korisničko ime
Lozinka

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2007., 20:59   #21
Kikonja
u hladovini

Kikonja Avatar

Registracija: Oct 2007.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Kikonja Pošalji poruku preko Skype korisniku Kikonja
Quote:
Antimon2 kaže: Pogledaj post
Imaš pravo, nisam niti obraćao pažnju. Valjda će poraditi na tome. A ja moram potražiti di su slike mojih apartmana da postavim svoje stranice.
Gdje se inace ti oglasavas
Kikonja is offline  
Old 14.12.2007., 21:34   #22
Antimon2
Držim bocu oči mi krvave!

Antimon2 Avatar

Registracija: Nov 2004.
Quote:
Kikonja kaže: Pogledaj post
Gdje se inace ti oglasavas
Nisam još nigdje, tek se pripremam za slijedeću godinu. Pa malo razgledavam, imaš kakav savjet ?
Antimon2 is offline  
Old 15.12.2007., 09:13   #23
Kikonja
u hladovini

Kikonja Avatar

Pošalji poruku preko MSN korisniku Kikonja Pošalji poruku preko Skype korisniku Kikonja
Quote:
Antimon2 kaže: Pogledaj post
Nisam još nigdje, tek se pripremam za slijedeću godinu. Pa malo razgledavam, imaš kakav savjet ?
Ja imam na par mjesta oglaseno mogu ti poslat na pm ........ ....upravo zavrsavam svoju stranicu .... inace odakle si ...???
Kikonja is offline  
Old 17.12.2007., 12:12   #24
gamer22
Registrirani korisnik

gamer22 Avatar

Registracija: Dec 2007.
www.lastminute-hr.com

Imam www.lastminute-hr.com
za ovu sezonu dosta upita, najbolji su i nisu skupi za razliku od drugih

Quote:
pale19 kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva sa reklamiranjem apartmana na Internetu?

postoje razne internet stranice koje nude mogućnost reklamiranja apartmana, sa direktnim kontaktom sa iznajmljivačima

kakva su vaša iskustva?

gdje se najviše isplati reklamirati?
gamer22 is offline  
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Old 18.12.2007., 09:44   #25
lowgear
Registrirani korisnik

Quote:
probao sam na hellotourist od prije dva mjeseca, za sada ništa ne grize , čekamo proljeće

btw cijena na croatiaapartments.net je sada 300 HRK +PDV
Pogledaj kako ti se sviđa prezentacija na http://www.meetcroatia.net/ .

Meni se je svidjelo (pored dizajna stranice) što kod njih ne postoji ograničenje broja fotografija (i oni dođu fotkati) a pored Interneta rade i tiskani katalog iznajmljivača za sajmove s direktnim kontaktom prema vlasniku.
Cijena im je (mislim) 200 kn godišnje.
lowgear is offline  
Old 18.12.2007., 11:53   #26
Kikonja
u hladovini

Kikonja Avatar

Quote:
lowgear kaže: Pogledaj post
Pogledaj kako ti se sviđa prezentacija na http://www.meetcroatia.net/ .

Meni se je svidjelo (pored dizajna stranice) što kod njih ne postoji ograničenje broja fotografija (i oni dođu fotkati) a pored Interneta rade i tiskani katalog iznajmljivača za sajmove s direktnim kontaktom prema vlasniku.
Cijena im je (mislim) 200 kn godišnje.
dizajn je prihvatljiv ali za nas iznajmljivace turistickih apartmana bar za mene je mozda i najvaznija posjecenost njihovih stranica a to znaci i nasih .......
sto kod ove i nije bas slucaj zato
Kikonja is offline  
Old 18.12.2007., 14:58   #27
lowgear
Registrirani korisnik

Quote:
Kikonja kaže: Pogledaj post
dizajn je prihvatljiv ali za nas iznajmljivace turistickih apartmana bar za mene je mozda i najvaznija posjecenost njihovih stranica a to znaci i nasih .......
sto kod ove i nije bas slucaj zato
Slažem se da je pozicioniranost stranice vrlo važna. Na ovoj stranici sam tek 8 mjeseci i za sada sam zadovoljan; dobio jednu rezervaciju u lipnju. A sad kak bude dalje, ne znam.
Imam oglas na još dvije koje su puno bolje pozicionirane ali slabo; samo upiti. Ali sam produžio jer su se do sada pokazali o.k.
Mislim da je i jedan od ''problema'' takvih (ne-individualnih) stranica ''mali milion'' korisnika pa ako i imaju odličnu posjećenost, šansa da će netko ''kliknuti'' moj oglas je manja.
Vidjet ćemo kaj bude u 2008-oj.
lowgear is offline  
Old 29.01.2008., 22:43   #28
ejvon
Registrirani korisnik

Registracija: May 2007.
i? šta stre odlučili?, recimo da želim postaviti, koje dvi stranice su najisplatljivije i najposjećenije?
ejvon is offline  
Old 20.02.2008., 13:51   #29
vedranko
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2008.
reklamiranje !

www.chorwacja-noclegi.pl www.chorwacja-kwatery.pl www.chorwacja-apartmenty.pl za samo 80 kn na godinu za svaki od portala !
vazno je napomenuti: poljaci dolaze medju prvim gostima (vec od polovice 6 mjeseca ih puno ima) ..dolaze u grupama od 3-8 familija...
Pogledati navedene portale ne kosta nista...a uloziti 80 kn ..zar se to smatra investicija... cak postoji i money back ako niste zadovoljni "!
vedranko is offline  
Old 03.01.2010., 18:00   #30
Istrafree
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2007.
Novasol hrvatska

Pozdrav. Zanima me dali imate kakvih iskustava sa agenciom Novasol. Imam kuću u istri i želio bih je iznajmiti. Hvala.
Istrafree is offline  
Old 03.01.2010., 18:31   #31
kosooki
Registrirani korisnik

kosooki Avatar

Registracija: Nov 2004.
Quote:
Istrafree kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Zanima me dali imate kakvih iskustava sa agenciom Novasol. Imam kuću u istri i želio bih je iznajmiti. Hvala.
posto imam malo iskustva sa iznajmljivanjem turistickih apartmana ono sto bih ti ja savjetovao da odredis cijenu po kojoj zelis iznajmljivati i to dostavis agenciji pa onda neka ona sve preko tog iznosa zaradi umjesto da oni tebe ucjenjuju s nekim iznosima..takoder napravi i web stranicu jer danas i tako mozes dosta iznajmljivati a godisnji troskovi toga su ti cijena jednog nocenja otprilike

nemoj pristati ni na isplatu nakon turisticke sezone..prijatelj je iznajmljiva cijelu kucu cijelo ljeto preko agencije koja mu je slala turiste i na kraju godine nije dobio ni kune..agencija je bila iz belgije ili tako nesto..

o toj agenciji ne znam nista, ali imas dosta poznatih agencija, sad mi na pamet pada waytostay..
kosooki is offline  
Old 03.01.2010., 22:09   #32
alabrale
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2006.
Novasol je novi jaki igrač na nasem trzistu.... pokusavaju kupiti apartmane iz adriatice ...

ako im se kuca svidi onda je mogu dobro napuniti...... inace imaju neki cudan sistem rezervacija na koje ljudi pristanu a onda pozale.... tako da se pazi.....

- oni zauzimaju apartman do 1.5 i ti nemozes sam puniti neg oni imaju jedini pravo nakon tog datuma ti jave sto su napunili....
alabrale is offline  
Old 03.01.2010., 22:18   #33
Istrafree
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2007.
Meni su ponudili za villu sa bazenom 1200 eur na tjedan. I rekli su mi da sve plaćaju prije dolaska gosta. Da li netko ima informacije o tome.
Istrafree is offline  
Old 03.01.2010., 22:59   #34
magdalena02
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2010.
Quote:
Istrafree kaže: Pogledaj post
Meni su ponudili za villu sa bazenom 1200 eur na tjedan. I rekli su mi da sve plaćaju prije dolaska gosta. Da li netko ima informacije o tome.
radila sam neko vrijeme s njima, šta se tiče isplata stvarno su uvijek bili korektni, uvijek je dolazilo sve na vrijeme... problem predstavlja to što svoje rezervacije sa drugih strana možeš primiti do 01.05 poslije tog datuma ne smiješ uzimat druge goste nego oni mogu rezervirati samo za svoje goste... e, ne bi to bilo loše da oni garantiraju da će se to popuniti ali jako često apartmani ostaju prazni a ti ne dobiješ nikakvu naknadu za to, ugovor je takav i prema tome nemaš se niti šta žaliti...i još jedna stvar, imaju jako veliku proviziju od 50 do 70% na tvoju cijenu, te se stoga zna dogoditi da konačna cijena izađe previsoka pa i popunjenost bude mala...
magdalena02 is offline  
Old 23.01.2010., 16:43   #35
digits
Tbone1000g

digits Avatar

Registracija: Nov 2006.
Gdje na Internetu reklamirati privatni smještaj (apartmane,sobe)

Ja se oglasavam na Homeaway, imam stvarno dosta upita ali malo bookinga. Imaju veliku bazu objekata, to im je minus.

Od nasih sam se oglasavao na 6-7 kataloga ali mi se proslu sezonu samo apartmanija pokazala kao ok. Salju najvise nasih gostiju i gostiju iz regije + imaju cijelu mrezu oglasnika i dobre posjete.

..samo neznam koja ce cijena biti za ovu sezonu, prva godina je besplatna.

Od 6. mjeseca prosle godine imam 70ak upita.

Obzirom da mi apartmani rade samo u sezoni,(6-9.mj.) to je super.

Inace, homeaway salje dosta njemaca, bilo je i par engleza proslu sezonu..

Dajte neki link na neki provjereno dobar ogasnik !
digits is offline  
Old 24.01.2010., 17:52   #36
IsabelaKaric
Registrirani korisnik

najbolje oglašavanje apartmana na više jezika

Ja mislim kako je problem i u tome što su poneki portali dobri u određenim zemljama, ali ne svim. Na primjer, jedna stranica ima doduše verzije na pet jezika, ali ja dobivam upite samo od Poljaka. To znači da je portal na njemačkom ili talijanskom govornom području skoro beznačajan. Najbolje iskustvo sam imala sa portalom http://www.croatia1a.com jer on ništa ne košta (valjda se izdržavaju reklamom). Tu sam dobila upite i od Talijana i od Nijemaca, a bilo je i par Čeha.
IsabelaKaric is offline  
Old 25.01.2010., 13:31   #37
digits
Tbone1000g

digits Avatar

Registracija: Nov 2006.
Quote:
IsabelaKaric kaže: Pogledaj post
... jer on ništa ne košta (valjda se izdržavaju reklamom)..
Nebi rekao, sajt mi bas ne ulijeva povjerenje, a nema bas ni posjete.

Svaka ti cast ako od tamo dobijas upite

Posjecenost bilo kojeg oglsnika usporedi na http://www.trafficestimate.com/results.html

ili na http://www.alexa.com

Mogu reci iz iskustva da nema kruha od reklame koja nista ne kosta.

Bar ne u mom slucaju, u startu sam isao na te besplatne i nadao se nekom prometu ali ne vise..

Radje platim par 100 kn, nije puno u usporedbi s onim sto se dobije.
digits is offline  
Old 26.01.2010., 14:36   #38
vteam.v1
Registrirani korisnik

Možda bi najbolja kombinacija bila vlastita internet stranica + neka od masovnih stranica za iznajmljivanje koje su već navedene.

www.v-team.info

Quote:
Ima li tko iskustva sa reklamiranjem apartmana na Internetu?

postoje razne internet stranice koje nude mogućnost reklamiranja apartmana, sa direktnim kontaktom sa iznajmljivačima

kakva su vaša iskustva?

gdje se najviše isplati reklamirati?
vteam.v1 is offline  
Old 27.01.2010., 13:14   #39
nikeo
Registrirani korisnik

Evo da se priključim udiskusiji o reklamiranju apartmana.
Mi iznajmljujemo apartmane i oglašavamo se na više portala.

Jedan od boljih je na linku:
www.croatia-apartments-kroatien.com/webmodul/index.cgi

Imamo većinom upite iz Slovenije , ali i iz okruženja Njemačke,Austrije,Italije,...)
nikeo is offline  
Old 29.01.2010., 19:35   #40
vedranko
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2008.
Quote:
digits kaže: Pogledaj post
Ja se oglasavam na Homeaway, imam stvarno dosta upita ali malo bookinga. Imaju veliku bazu objekata, to im je minus.

Od nasih sam se oglasavao na 6-7 kataloga ali mi se proslu sezonu samo apartmanija pokazala kao ok. Salju najvise nasih gostiju i gostiju iz regije + imaju cijelu mrezu oglasnika i dobre posjete.

..samo neznam koja ce cijena biti za ovu sezonu, prva godina je besplatna.

Od 6. mjeseca prosle godine imam 70ak upita.

Obzirom da mi apartmani rade samo u sezoni,(6-9.mj.) to je super.

Inace, homeaway salje dosta njemaca, bilo je i par engleza proslu sezonu..

Dajte neki link na neki provjereno dobar ogasnik !
Iz iskustva znam da je oglasavanje u web katalozima lov u mutnome. Ima dobrih kataloga s dobrom posjetom..ali ima i onih koji ko fol imaju 300 000 posjeta tijekom godine..pa kad ih pitas da ti posalju stat..onda vidis da je od tih 300 000 posjeta 200 000 iz Hrvatske.. 80 000 iz Bih a ostalih 20 000 od svagdje..A znamo koliko je turista iz Hr na Jadranu takodjer iz Bosne.. Volio bih da nekto kaze evo mi se reklamiramo u Njemackoj pa da mi posalje stat. gdje se vidi da je 90% posjeta iz Njemacke (10% uvijek moramo racunati da se oglasivaci vracaju gledati dali im stranice radi , i kakve cijene ima konkurencija.. Ajde buditi pozdravljeni..
vedranko is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja