Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam > Hrvatska i turizam
Korisničko ime
Lozinka

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2012., 11:46   #1121
Sivoskuti
Registrirani korisnik

Sivoskuti Avatar

Registracija: Nov 2003.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Sivoskuti
http://www.adriatic.hr

Ne znam je li bio link na ovu stranicu za iznajmljivanje privatnog smjestaja. Uglavnom, agencija je iz Splita. Ne uzimaju nikakvu proviziju od vas, nego na vase postojece cijene dodaju valastitu proviziju. Dakle, vi koliko trazite, toliko i dobijete. Eto. Pozdrav
Sivoskuti is offline  
Old 09.05.2012., 12:12   #1122
petunija
Registrirani korisnik

Registracija: May 2008.
Quote:
Sivoskuti kaže: Pogledaj post
http://www.adriatic.hr

Ne znam je li bio link na ovu stranicu za iznajmljivanje privatnog smjestaja. Uglavnom, agencija je iz Splita. Ne uzimaju nikakvu proviziju od vas, nego na vase postojece cijene dodaju valastitu proviziju. Dakle, vi koliko trazite, toliko i dobijete. Eto. Pozdrav
Jednom sam već pisala o toj agenciji. Točno, ne uzimaju od nas proviziju nego na tvoju cijenu stave svoju i to ovako izgleda: radim s njima već godinama pa znam.
Moj app je 60 eur, a oni stave 86 eur i još traže da ja smanjim svoju cijenu. U moju cijenu je sve uračunato, klima, kućni ljubimac, boravišna taksa, upotreba perilice, internet. Tko će doći u app 1/4+1 na tu njihovu cijenu. Nisam luda spustiti. Lani od njih ni jednog gosta. Jedino šta su pošteni, odmah uplate akontaciju. Zaboravila sam da li ti gost plati ili oni odmah po dolasku gosta plate. Radim sa dosta agencija i ponekad mi je teško sve to pratiti.
Malo su bezobrazni.
petunija is offline  
Old 09.05.2012., 12:50   #1123
wob
Registrirani korisnik

wob Avatar

Registracija: May 2005.
Pošalji poruku preko Skype korisniku wob
Quote:
stranac01 kaže: Pogledaj post
6.Adriatichome - Prije par god. su bili OK, a sada sve lošiji,(za sada 2 upita) ali mislim se - moraš bit svugdje ako nešto želiš postić.
Teško covik moze realno i objektivno ocijenit kvalitetu portala ako je oglasen samo on na tom portalu i donosi zakljucke / sudove na temelju svoje ponude. O cemu pricam ?

Evo primjer ovog portala kojeg si naveo . Ja sam na tom portalu od Veljace / Ožujka mjeseca , apartman u Pirovcu ( sjeverni jadran ) . Dobio sam svega 5 upita s tog portala i NITI JEDNU REZERVACIJU ! Šta se mene osobno tice , portal ja nebi nikome preporucio jer mi nije donio profit ! Međutim..
Cura , koja ima apartmane u Supetru ( ovdje su svi te apartmane ocrnili i ismijali , s razlogom, ali eto.. ) je također na tom portalu . U isto vrijeme smo stavili oglas na adriatic-home portal , znam , jer sam ja sa moje kartice placao oglasavanje ! Ona je do sada dobila 16 upita i čak 5 rezervacija !!! Bilo bi i jos rezervacija ali su ostali upiti pogađali vec bookiran period pa smo ljude morali odbit. Ona je pre pre zadovoljna jer je za 225 kn zaradila preko 2500 eura . Aj sad ti meni reci , jel ovaj portal dobar ili loš ?

Nadalje .. jedna zanimljivost , a govori o tome kako nekada cijena od 5 eura moze odigrat vrlo bitnu ulogu . Znaci , vracamo se na vec spomenute apartmane u Supetru na adriatic-home . Apartmani" Vinka" od moje cure su do sada pregledani oko 1000 puta ( vidi oglas pod Supetar ) .. i dobila je upita 16 , od toga 5 rezervacija . Ona nema apsolutno ništa , nema pogled na more , nema klimu , nema internet, nema čak ni obican televizor u apartmanu a kamo li satelitsku antenu , nema niti bracne krevete u apartmanu nego 4 odvojena kreveta !! Znaci , vulgaris apartman , basic .. cijena 55 eu + taksa !!
Drugi oglas ispod njenog su apartmani Darija 2 , oglas postavljen u isto vrime , samo sta im je cijena 70 eura !! Oglas pogledan za duplo manje i samo jedan jedini upit !!! Idemo dalje , oglas vila stella , postavljen u isto vrijeme , pregledan oko 20o puta i samo jedan upit , cijena do 120 eura !!

Mišljenja sam , sve preko 55/60 eura je za danasnje Hrvatske goste puno pa makar u sobama bio porculan i zlatni okviri..

Zadnje uređivanje wob : 09.05.2012. at 13:05.
wob is online now  
Old 09.05.2012., 13:07   #1124
nasmijanonebo
Moderator

nasmijanonebo Avatar

Registracija: Jan 2007.
eto, sve si rekao.
ljudi prvo gledaju cijene a tek onda u rangu iste cijene ce uzeti bolju ponudu (tj. opremljeniji apartman).
tako i ja radim, ja prvo di dodjem (uvijek na licu mjesta trazim smjestaj) pitam cijenu a onda pogledam apartman/sobu, sto li vec...i na netu prvo gledam cijene (za lokaciju koja me zanima) a tek onda ostale detalje. a jako puno putujem po Hrv..
tako da sam spavala i po "rupama" i po luksuznim apartmanima a za istu cijenu, samo sto su to bile razlicite destinacije..
ionako se debela vecina prosjecnih turista (nize srednje klase) dolazi na more da bi bili cijeli dan vani (plaza, setnja)a u apartmanu im treba samo nocenje i eventualno kuhinja da bi manje novaca trosili na hranu jer su restorani skupi.
mislim da najvise lokacija te plaze u mjestu(znam da ne vjerujete, ali strancima i nasima je bitno kakva je plaza..vama domacima to mozda nije bitno, ali drugima je) te neki sadrzaji ala ducan, da nije u nekoj pripizdini di nema ducana) i cijena igraju ulogu kod biranja smjestaja kod vecine turista u Hrv.
nasmijanonebo is online now  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 09.05.2012., 13:51   #1125
chopa
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2007.
Quote:
petunija kaže: Pogledaj post
Jednom sam već pisala o toj agenciji. Točno, ne uzimaju od nas proviziju nego na tvoju cijenu stave svoju i to ovako izgleda: radim s njima već godinama pa znam.
Moj app je 60 eur, a oni stave 86 eur i još traže da ja smanjim svoju cijenu. U moju cijenu je sve uračunato, klima, kućni ljubimac, boravišna taksa, upotreba perilice, internet. Tko će doći u app 1/4+1 na tu njihovu cijenu. Nisam luda spustiti. Lani od njih ni jednog gosta. Jedino šta su pošteni, odmah uplate akontaciju. Zaboravila sam da li ti gost plati ili oni odmah po dolasku gosta plate. Radim sa dosta agencija i ponekad mi je teško sve to pratiti.
Malo su bezobrazni.
mene npr nisu tražili da išta spustim, možda si u startu imala nerealnu cijenu za lokaciju
ukratko, napunili su me solidno, 3-4 realizacije u 2-3 mjeseca što je odlično s obzirom da meni preko 50% glavne sezone bude puno starim gostima i svi najbolji termini su puni

ono što me najviše privuklo kod njih što PRVO PITAJU jel ima mjesta kad im neko posalje UPIT, a tek se onda realizira cijela priča

što je odlično za nekog poput mene koji radi sa 10 webova/agencija vezanih uz turizam i nisam spreman nikome ponudit exkluzivu (pa ni booking.com, iako me konstatno moljakaju)

ps. jesu spori, ali njihove slike su zaista sjajne i profesionalne (vjerujte, to utiče pun kufer na odluku gosta)
chopa is offline  
Old 09.05.2012., 14:00   #1126
nasmijanonebo
Moderator

nasmijanonebo Avatar

da, i fotke utjecu na dojam o smjestaju..ali i to je pipkavo osloniti se samo na fotke, jer fotke mogu sakriti i mane..tj. uzivo ispada da je smjestaj losiji nego na fotki ali zna ispasti i da uzivo izgleda bolje.
ja imam ideju kako se moze uvjeriti klijenta da slika odgovara turistima, ali necu o tom, nisam iznajmljivac, nego unajmljivac
Old 09.05.2012., 14:13   #1127
pero peric
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Teško covik moze realno i objektivno ocijenit kvalitetu portala ako je oglasen samo on na tom portalu i donosi zakljucke / sudove na temelju svoje ponude. O cemu pricam ?
To je istina, previše je tu parametara za donosit brze sudove.

Evo ja na jednom portalu imam stvarno puno upita u zadnjih 4 dana.. i idem vidit da se nije šta projenilo i vidim da je jedan koji je imao slicnu ponudu ko ja i drzao skroz identicne cijene ko ja digao za 10 eura, biće se napunio fino pa sad čeka još leteće.. Al oću reć, nije neki portal generalno dobar ili loš ako ne primamo upite, ima tu brdo parametara koje treba snimit kod oglasavanja.

Treba pristupat studiozno, gledat ko sta nudi za koju lovu, pitat obavezno susjede odakle beru goste (ako oće reć), i td..

Ajme da oće niknit jedan koji je dobar za baš svih pa da nemamo i ovih muka !
pero peric is offline  
Old 09.05.2012., 14:27   #1128
wob
Registrirani korisnik

wob Avatar

Tesko je tu bit pametan . Kad vec pricam o Braču .

Apartmanija.hr -- > 3 upita , nijedna rezervacija . A iste slike i cijene kao i na adriatic-home portalu !!

Adriatic-home --> 16 upita , 5 rezervacija . Iste slike i cijene kao i na apartmanija.hr !

Aj budi pametan
Old 09.05.2012., 15:23   #1129
blebletalo
Registrirani korisnik

blebletalo Avatar

Registracija: Jan 2010.
Prezadovoljan slikama koje AirBnb radi )

http://www.airbnb.com/rooms/34955
http://www.airbnb.com/rooms/80486
blebletalo is offline  
Old 09.05.2012., 16:03   #1130
zore
Registrirani korisnik

zore Avatar

Registracija: May 2006.
Jel ti bija gosp. Barić?
Ovo je meni slika ali bez okućnice jer još nije bilo zelenila pa ćemo to naknadno.
http://www.airbnb.com/rooms/359030
zore is online now  
Old 09.05.2012., 16:16   #1131
blebletalo
Registrirani korisnik

blebletalo Avatar

Je je ... čovik izgubio dobra dva sata za snimanje
blebletalo is offline  
Old 09.05.2012., 18:28   #1132
wob
Registrirani korisnik

wob Avatar

Quote:
blebletalo kaže: Pogledaj post
Slike su ok.. samo nista ja ne vidim tu extra da bi sada pao na guzicu , obican širokokutni objektiv s kojim se mi sluzimo na utakmicama .
Inace, vidim da imamo dosta zajednickih frendova ..
Old 09.05.2012., 19:41   #1133
legaos
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2009.
Quote:

Mišljenja sam , sve preko 55/60 eura je za danasnje Hrvatske goste puno pa makar u sobama bio porculan i zlatni okviri..
@Wob to ti samo misliš. Ja imam inače agenciju u Selcu kod Crikvenice. Uobičajene cijene koje bi bile u Dalmaciji su ovdje puno, puno veće, ponegdje i do 100%.
U Selcu (a to je stvarno malo mjesto sa 2000 duša...Ok par većih hotela, par kampova, par TN...).
Šta hoću da kažem? Svaka roba nađe svog kupca.
Ja u ponudi recimo imam apt 2+1 za 40.- eur/ dan u sezoni, pa ga ove godine jedva izdam (prošle godine isti taj apt sam izbookirao do kraja 3mj. - e sad budi pametan?!?)
Kod mene trenutno najbolje prolazi prvi i drugi red do mora - za cijenu se ne pita (uglavnom), ali:
- std ili 2+1 nema ispod 60.- eur (80% je popunjeno - nema mjesta!)
- 2+2, A4, u prosjeku 80-100.- eur (oko 60-70% je prodano)
- 4+1 ili A5, A6 od 80.- pa na više...ima još nešto za pronaći ali 7 i 8 mj 80% mojih iznajmljivača je popunjeno.
imam u ponudi jedno TN 4* - 33 apt full extra opremljeno - rade s booking.com, novasol, uiline, - popunjeni su 7 i 8, stop booking imaju trenutno, ako ti kažem da je cijena 4+2 155.- eur na booking-u...onda sam ti sve rekao (2+2 = 120.- eur i sve je popunjeno).
Imam osjećaj malo domaći gosti kasne s upitima, ugl imam naše koji rade vani ili, Ukrajinci, Rusi, Slovenci...naše još očekujem da se budu počeli javljati s upitima, ali se ljudi budu gadno iznenadili jer gore neće biti mjesta i onda šaljem višak prema Zadru, i Južnije
legaos is offline  
Old 09.05.2012., 19:42   #1134
apartmani KB
Registrirani korisnik

Registracija: May 2012.
Poštovanje
Javljam se iz TOP destinacije Karlobaga imam 6 apartmana i bavim se iznajmljivanjem 7 godina.Prvih godina su agencije zarađivale više nego ja,pa sam se prebacio na:
http://www.secondcasa.com/
http://www.namestitev.si/
http://www.hrvaska.net/portal/
Što se tiče popunjenosti sezone bila je uredna,ali je ostao največi problem posezona stoga pošto sam pročitao sve vaše postove što mislite o vanjskom bazenu i koliko bazen može produljiti sezonu?
apartmani KB is offline  
Old 09.05.2012., 20:10   #1135
Lyngby
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2010.
Od tih pustih agencija koje su spomenute s vaše strane prije, ja sam uplatia samo gdje na more, tih pišljivih 150 kn, i jedna rezervacija od njih. a popunjenost je u komadu od 22.06. do 09.09, s jednim danom pauze krajem šestog. 5 rezervacija je preko besplatnih sajtova i to po masnih cijenama, ostalih par stari gosti.
Dakle, nema pravila. Osim pravila da ti je apartman DOBAR i da vridi onoliko koliko tražiš. Druga najbitnija stvar je blizina mora.
Lyngby is offline  
Old 09.05.2012., 23:57   #1136
blebletalo
Registrirani korisnik

blebletalo Avatar

Pa nije baš prosjek hrvatskog apartmana na internetu A i mukte

za "mutal friends", bilo bi pravo čudo da nemamo!

Quote:
Slike su ok.. samo nista ja ne vidim tu extra da bi sada pao na guzicu , obican širokokutni objektiv s kojim se mi sluzimo na utakmicama . Inace, vidim da imamo dosta zajednickih frendova ..
blebletalo is offline  
Old 10.05.2012., 10:32   #1137
PrittPen
25% bitch

PrittPen Avatar

Registracija: Aug 2003.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku PrittPen
Quote:
uh, ja se nikako ne bi složila, pogotovo sa ovakvim stavom. ja nemam zlatne okvire ali imam apartmane 5* i cijene su mi puuuno veće od ovih 60 eura. i popunjenost mi je puno veća nego tebi (mislim da sam vidjela onu tablicu sa danima popunjenosti). treba znati napraviti kvalitetan proizvod, kvalitetno ga prezentirati i ne bojati se visoke cijene (naravno, za nju treba imati pokriće).

btw ove airbnb slike su mi odlicne, tj. jedno 5 puta bolje od prosjecne slike hrvatskog apartmana na internetu
Old 10.05.2012., 10:39   #1138
nasmijanonebo
Moderator

nasmijanonebo Avatar

prittpen, a lokacija ti je?
i lokacija igra ulogu u popunjenosti..sto puta je lakse dubrovnik popuniti nego neka manja mjesta
Old 10.05.2012., 10:53   #1139
anamarija00
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2009.
Quote:
blebletalo kaže: Pogledaj post
Meni je ovo preodlično! Mora se priznati da se vidi razlika od slika većine apartmana na internetu, vidi se da je ovo slikavao profesionalac. svaka čast
anamarija00 is offline  
Old 10.05.2012., 13:12   #1140
pero peric
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
Slike su brutalne !
pero peric is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati