Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2011., 10:06   #141
ups, ima ta tema!
a pretraživala sam da ne bi nepotrebno otvarala novu
btw, čime si se ti bavila ta 4.mj?
Lyda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 10:07   #142
nabavi neku igricu tipa sims ili neku strategiju (age of empires, civilization) koju možeš bez pol problema igrati i iz poluležećeg položaja a guta vrijeme kao luda

ili nabavi knjige koje si odavno htjela pročitati pa čitaj..

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 10:43   #143
Sve se to bez problema izdrzi. Covjek se na sve navikne.
Ja sam citala knjige, casopise, surfala, forumirala, kupovala na ebayu, telefonirala, puuno spavala, gledala sve filmove i serije koje sam ikad htjela pogledati (isto se pokusala navuci na sapunjare ali nije islo)...
Old 23.02.2011., 12:51   #144
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Sve se to bez problema izdrzi. Covjek se na sve navikne.
Ja sam citala knjige, casopise, surfala, forumirala, kupovala na ebayu, telefonirala, puuno spavala, gledala sve filmove i serije koje sam ikad htjela pogledati (isto se pokusala navuci na sapunjare ali nije islo)...
Joj, i ja, pogotovo boldano
Ma sve si to treba samo u glavi posložiti...ostalo sve bude ok
Old 23.02.2011., 21:42   #145
imam iskustvo iz druge ruke, moja je sestra drugu trudnocu prelezala na CEF-u Petrove, punih 8 mjeseci..
Ispratile smo horde zena u toj sobi, s nekima je i danas prijateljica (to je bilo prije 7 god), naslusala se svakakvih prica, sretnih i tuznih..
Nakon dva spontana, odlucila je dat sve od sebe i bila je jako disciplinirana..doslovce se do 8.mj. T micala s kreveta samo na UZV i WC..

Gore od mirovanja bilo je podnjeti sve tuzne price cura koje su s njom lezale i nisu uspjele odrzati trudnocu i vjerovati da ce s njenom bebom biti sve ok.

Uspjeli su oboje, a ja joj fakat skidam kapu na tome
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 22:46   #146
Ja lezim od 11 tjedna.. do 20tog je bilo stzrogo mirovanje onda cak pola sata kretanja,ostalo lezanje do 30 tjedna, sad do kraja opet strogo mirovanje...
Ja sam prvo vrime gledala serije citala knjige surfala.. e sad kad sam ponovo na relaicji krevet wc nakon 5 mjeseci vise nemam pojma sta da radim, al sreca dobila sam neke tablete za umrtvit konja pa spavam vecinu vremena
Takodjer, svo sam vrijeme sama... svi rade, odselila u drugi grad gdje jos nemam bas frendova koji bi dosli i sami si skuhali kavu... tako ja i moja 4 zida i kompic... druzimo se dalje jos dva mjeseca...al kad dodje ljeto, i krenu kolica u pogon, nitko mene i mog bebaca nece moc zaustavit
Old 24.02.2011., 11:45   #147
da....najgore je što dolazi lijepo vrijeme pa mami van
da je kiša, hladno, sivo i tmurno bilo bi lakše, a danas baš sunce
znam da se to sve mora prihvatiti zdravo za gotovo ali šta vas nije lovila depra
moram priznati mene malo da, baš sam neraspoložena neka, nikakva
Lyda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 15:27   #148
Quote:
Lyda kaže: Pogledaj post
da....najgore je što dolazi lijepo vrijeme pa mami van
da je kiša, hladno, sivo i tmurno bilo bi lakše, a danas baš sunce
znam da se to sve mora prihvatiti zdravo za gotovo ali šta vas nije lovila depra
moram priznati mene malo da, baš sam neraspoložena neka, nikakva
Bilo je boljih i losijih dana. Meni je najgore bilo u predbozicno vrijeme. Uglavnom sam bila sama doma. Nisam uopce dozivjela blagdansko raspolozenje. Jedino sam po vipovim reklamama znala da dolazi bozic i nova godina.
Ali znala sam zasto lezim i stvarno ne mogu reci da sam bila depresivna. Jos je na kraju brzo i proslo...
Old 24.02.2011., 17:14   #149
Meni je jos anjbolje bilo blagdansko raztdoblje, sav susur oko mene, muz mi donio bor i kitio, obitelj se skupila i donila kolaca, slatkisa, poklone, pjevali bozicne pjesme
A sad depra... ovisi malo i o tome odkad lezis. Meni bas u pocetku nije tesko padalo, tek je pocelo, citala sam puste knjige, surfala, gledala serije koje dok sam radila nisam stigla pa je islo vrijeme, kontrole svako dva tjedna pa si bio od kontrole do kontrole.Jos samo malo..
E najgore mi je bilo u prvi mjesec kad mi je rekla i dalje lezanje da se ne pocnem otvarat, a ja vise od bolova u ledjima ne mogu.. onda dosao drugi mjesec a ono krvarenje u posteljici opet lezanje, pa bila na kontroli, nije se sirilo, ja sretna ko sve donekle ok da bi za dva dana dobila preceste k0ntrakcije jednu za drugom i nazad na strogo mirovanje.
Sad kak0 sam ipak mogli bi rec pri kraju trudnoce, sad gledam po netu opremu za bebu da mogu dat svima popise da mi pokupuju sve, od moje torbe do svih stvari za bebu, nazalost nemam priliku uzivat u biranju i gledanju slatkih malih stvarcica.
Kad mi je najteze gledam slikice sa UZ a kako sam isla precesto skupilo ih se... i onda mi je lakse jos me beba pocne lupkat i izguramo krizu i dan i cekamo dan po dan bar 15.4. kad cu bit 38 tjedan.
Ne znam sta da kazem, nije lako , ako ti bude jako tesko radje se isplaci ili sto ti vec pomaze nego da drzis u sebi, izbaci iz sebe i pokusavaj mislit kako cete ti i bebica poslije setat i gdje ce te sve ic i tako... trebas sam nac nacin da se nosis sa tim, da si olaksas.
Old 24.02.2011., 21:55   #150
haj ! znam što znači mirovanje, u prošloj trudnoći sam od 20og tt ležala do kraja, zadnja 2 tjedna u bolnici i isto rodila s 35 tt, malac je bio super, danas ima 10 godina i genijalac je, nikad još nije pio antibiotike, dakle ništa mu nije smetalo.
sad sam 33+ i prije 2 dana mi je rekao da se otvaram dao mi lijekove partusisten s tim normabel i izoptin i rekao da izdržim još barem 3 tjedna, ali ovaj put mi je katastrofa jer me očajno bole leđa i ubija žgaravica i baš ležati ne mogu, ja ipak mislim da nisam na strogom mirovanju, barem tako nije naglasio pa kuham ručak i pomalo po kući raduckam i puno više sjedim nego ležim, valjda neće škoditi bebici
Old 25.02.2011., 11:08   #151
mlada 38 -meni su isto rekli mirovanje ali ne strogo, pa sam na kraju u 29 tjednu završila u bolnici zbog otvaranja, a rodila s 35,6. kad sam prešla 34 tjedan rekli su da sad mogu roditi, otpustili me iz bolnice, beba je bila velika, injekcije za sazrijevanje pluća sam dobila i sad imam hiperaktivnog malog super miša. ja bih preporučila mirovanje kod otvaranja bar do 35 tjedna, nije to za igrat se, svaki tjedan za bebu puno znači.

Zadnje uređivanje Kolu : 25.02.2011. at 11:10. Reason: ispravak
Kolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 12:04   #152
hvala cure na potpori
ma trebalo mi je par dana da probavim to sve skupa
treba slušati i svoje tijelo a ne junačiti se, kao ono, ma mogu ja to
kod mene se radi o prvoj trudnoći i to blizanačkoj, na bolovanju sam od 17.12. samo tada mi je bilo toliko loše (povraćanje i mučnine) i puno kila sam izgubila da se nisam niti mogla ustati, jedino sam mogla ležati
postalo mi bolje pa sam se ponadala nekoj aktivnosti ali ništa od toga

ma bar ne moram biti u bolnici ako ništa drugo, dok sam doma još je dobro i to me tješi
ah, i ovo je do sada brzo prošlo pa će i dalje, sva sreća da spavam 10 pa i više sati dnevno
jedva čekam da vidim svoje bebice
Lyda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 12:41   #153
Quote:
Kolu kaže: Pogledaj post
mlada 38 -meni su isto rekli mirovanje ali ne strogo, pa sam na kraju u 29 tjednu završila u bolnici zbog otvaranja, a rodila s 35,6. kad sam prešla 34 tjedan rekli su da sad mogu roditi, otpustili me iz bolnice, beba je bila velika, injekcije za sazrijevanje pluća sam dobila i sad imam hiperaktivnog malog super miša. ja bih preporučila mirovanje kod otvaranja bar do 35 tjedna, nije to za igrat se, svaki tjedan za bebu puno znači.
ma da, znam ja to sve, ali.....dok mi je dobro ne stajem, onda kad me štrecne, ne mrdam i tako, a doktori su čudo, nekome kažu, kao tebi s 34 tt da možeš roditi, meni kao s 35 punih nije greda ali bilo bi dobro bar do 36 tt, a neke drže da leže u bolnici do 37 tt, ma svi mi znamo da je svaki dan u maminom stomku super, ali ako ima problema, a smije se roditi s 34 tjedna, zašto nas maltretiraju
Old 25.02.2011., 16:44   #154
da, i ja znam što znači strogo mirovanje...od 5. tjedna trudnoće do termina moja relacija je bila krevet-wc, jela u krevetu, minimalno zadržavanje u kupaoni...
da je to još bilo moguće kod kuće bilo bi super, ali ja sam nažalost 27 tjedana ležala u bolnici, došla u proljeće, prošlo ljeto i otišla kući u jesen, napokon sva sretna sa svojim smotuljkom
kroz sobu mi je prošlo žena i žena iz svih dijelova Hrvatske, sa sretnim i tužnim završecima, sa svakakvim dijagnozama..
ali kad znate zašto ležite ništa nije teško...isplati se
Nati1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 12:27   #155
Ja bi pitala cure koje su vec rodile sa strogog mirovanja, al ne zasivene, pretpostavljam da je vama beba samo klizla :-) nego sto su bile zatvorene a morale mirovat iz bilo kojeg drugog razloga, kako vam je bilo roditi?
Ja od svog ovo lezanja sam skroz zakazala, dok sam se smila kretat kratko uspuhala bi se nakon 5 minuta hoda, lupa srce, dodje mi slabo,mucnina, moram sjest odmoriti. Stepenice do doktroice su bile poseban izazov, mislila sam svaki put da ce me srcani strefit.
A sad sam opet na strogom mirovanju, jos gore.
Oni ce rec tiskaj a ja necu imat sta stisnut , koji misic kad ce svi atrofirat haha
Old 19.02.2012., 08:05   #156
Molim Vas ako ima netko iskustva sa cordipin retard tabletama... Doc me stavio na strogo mirovanje jer sam 35 tjedana i otvorena 1,5 cm... I kad sam popila prvu tabletu cordipina koje sprecavsju kontrakcije ( ja ih niti ne osjetim) .. imala sam jaku glavobolju cijeli dan.. Neizdrzivo.. S sad ako je netko to pio kakve je imao nuspojave.. Hvala
Dorja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 20:29   #157
Question

Pozdrav buduće mame!evo javljam se na ovu temu jer i ja moram mirovati ali zbog drugih razloga.u 30.tjednu sam i dijagnosticirana mi je upala bedrenog zivca u desnoj nozi i ne mogu hodati,jer jako,jako boli.teško mi je palo to mirovanje,dva dana plakala....sad kad bi morala kupovati još ostatak stvari za našu princezicu,veseliti se sopingu ja moram mirovati...jel me može netko utjesiti?ili možda pretjerujem?
ZabacMali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 20:48   #158
Kažeš bedreni živac!? Pretpostavljam da isto ne može izazvati prijevremeni porod, zar ne? Kad te prestane boljeti možeš sve po starom

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?tbdb5k
Sent from my iPhone
Kayla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 10:07   #159
Da ili medicinski izraz "meralgia parasthetica"...doktori kažu da će proći nakon poroda,ali u nekim slučajevima još neki vrijeme ostane...ne zelim ni pomisliti šta ću i kako ću sa bebom ako to ne nestane poslije poroda...
ZabacMali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 12:37   #160
Pozdrav, vidim dugo je prošlo...pa da dignem temu. Naime, imam već jedno dijete 3 su mu godine iza njega sam imala dva pobačaja/porođaja u 19 i 20-om tjednu trudnoće. Ginekolog je rekao ako ćemi ići na još jednu trudnoću da ću morati ići na serklažu oko 13/14 tjedna. i mirovanje do kraja, naravno s tie da ništa ne garantira. Htjela bih se malo povezati s mama s sličnom životnom pričom, da sebi i vama malo olakšam. Pitanja sto, nedoumica itd...Pa prva pitanja su tipa; u kojem tjednu ste radile serklažu i kada ste zapravo rodile prije termina ili na vrijeme? Kako ste provodile dane i kako je to sve bilo psihički za odraditi...da li je bio pozitivan ishod ili ne? ak o je bed ne morate se javljati, znam kako je, imam 2 andjela gore...
dankešn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.