Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2007., 21:02   #1
Greenpeace Hrvatska

Već neko vrijeme se bavim online aktivizmom i želio bi učiniti više ali mi se čini da kod nas to nije moguće. Na web stranicama www.greenpeace.at Greenpeaca austrije koji je središte za države ovoga područja nema ništa o Hrvatskoj i nikakve akcije oni ne poduzimaju. Ja smatram da bismo trebali nešto poduzeti i za početak pokrenuti web stranicu greenpeaca na hrvatskom. Molim sve ljubitelje prirode da mi se jave i da zajedno krenemo u dovođenje greenpeaca u lijepu našu. Za početak samo on-line ali i to bi se moglo promjeniti. Svi vi koji ste zainteresorani svoje prijedloge ostavite ovdje a na moj pm se javite da se dogovorimo oko detalja. Za provođenje ovoga trebalo bi nam netko ko se zna dobro služiti photoshopom i web programer. Ja sam sam već krenuo u prevođenje stranica greenpeaca i dizajn hrvatskih ali svaka pomoć bila bi veoma vrijedna.
samoborracer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 09:24   #2
A jesi li obavijestio Greenpeace o svojem naumu? Prije nego što bilo što staviš na neku web stranicu, to bi ti preporučio.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 17:08   #3
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
A jesi li obavijestio Greenpeace o svojem naumu? Prije nego što bilo što staviš na neku web stranicu, to bi ti preporučio.
Jesam nemaju ništa protiv otvaranja nekakvog weba s ciljem dovođenja ureda u RH. Te kada nas se skupi dovoljno obavjestili me o otvaranju i da će me kontaktirati za pomoć
samoborracer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 19:17   #4
i zasto bi imali ista protiv?
cuj, ja bih ti rado pomogao, al vec radim na jednom projektu pa nemam puno slobodnog vremena. u svakom slucaju, dajem moralnu podrsku (ak ti sto znaci hehe). sretno
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 19:43   #5
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
i zasto bi imali ista protiv?
cuj, ja bih ti rado pomogao, al vec radim na jednom projektu pa nemam puno slobodnog vremena. u svakom slucaju, dajem moralnu podrsku (ak ti sto znaci hehe). sretno
Hvala Ne rekli su mi da oni todržavaju takvu akciju i otvaranje weba na kojom bi skupili određenu zajednicu ljudi, prenosili vijesti o akcijama i samo nešto provodili a oni bi kada ojačamo možda otvorili svoj ured u čijem bi otvaranju mi bili oslonac. Oni za sada u narednoj budučnosti kroz kakvu god ili dve nemaju u planu niš takvoga
samoborracer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 20:16   #6
bilo bi super napravit to : ) neki web, ured i tako. aha.
leteca_medvjedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 17:03   #7
hej samoborracer! u potpunosti se slažem s tobom. trebalo bi nešto napraviti je to što se događa strašno!! dobra ti je ideja o web stranici, ali mislim da to ljude upće ne tangira. Hrvatska je prepuna svakakvih gluperdi koji misle samo na svoj đep i na svoje dupe. (sorry na izrazima) bila sam na izletu na Štirovači na Velebitu. to je kraj izrazito bogat šumom. drveće se siječe sto na sat... užasavajuć prizor... i ja bih se rado uključila u neki projekt no još idem u osnovnu školu i to je malo teže...
Twigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 19:34   #8
ovo je dobar početak da se bar netko odazvao u ovoj temi. ja sam isto prije x vremena pokusao "oformiti" ekipicu koja bi na bilo koji nacin pomagala azilima u nasoj okolici. dakle volontiranjem, financiranjem da se naspe pjesak da nije blato, da se nabavi hrana i ljekovita sredstva, mozda neke stare deke ni tako. imao sam veliku podrsku no nisam uspio sastati nijednom ljude da vidimo sto mozemo uciniti- nazalost.
eto jedan primjer iz kojeg treba izvuc pouku da treba skupit 2-3 čovjeka koja ce udarnicki krenuti sa poslom i na taj nacin prikupiti ostale ljude.
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 20:00   #9
Puna podrška pokretaču topica!Napokon.Imaš li viziju odakle krenuti.Stvari su u Lijepoj našoj toliko zasrane/pardon/ da ne znam odakle bi krenuli.
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 20:05   #10
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
ovo je dobar početak da se bar netko odazvao u ovoj temi. ja sam isto prije x vremena pokusao "oformiti" ekipicu koja bi na bilo koji nacin pomagala azilima u nasoj okolici. dakle volontiranjem, financiranjem da se naspe pjesak da nije blato, da se nabavi hrana i ljekovita sredstva, mozda neke stare deke ni tako. imao sam veliku podrsku no nisam uspio sastati nijednom ljude da vidimo sto mozemo uciniti- nazalost.
eto jedan primjer iz kojeg treba izvuc pouku da treba skupit 2-3 čovjeka koja ce udarnicki krenuti sa poslom i na taj nacin prikupiti ostale ljude.
Btw.otužno malo ljudi se odaziva.Strašno smo zaokupljeni,izgleda meni budućnošću,koja će biti sve samo ne blistava.Ali,baš nas briga što dišemo,pijemo itd.kad nam klinci imaju stanove,mi u čarapi lovu...Kakve veze onda imaju nekakve tamo rupe koje niti ne vidimo...
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 19:33   #11
Greenpeace u Hrvatskoj

Zna li neko dali se Greenpeace bavi nekim akcijama u Hrvatskoj (imaju li oni uopce neki svoj ured u Hrvatskoj?). Ako nemaju može li se to osnovati(barem preko interneta). Ako nekoga zanima neka se javi...
jedan_tamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 20:11   #12
mislim da nemaju ured u Hrvatskoj, imaju u Italiji
ne znam dal se može osnovati, ali se možeš učlaniti kao support ili tako nešto
__________________
Out of my mind [~~~~back in 10 minutes~~~~]
Skater is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 17:41   #13
Jedan_tamo, jesi znao da su članovi Greenpeacea redom vegetarijanci? Pitam zato jer vidim da se s jedne strane suprostavljaš vegetarijanstvu, a s druge bi bio Greenpeaceovac.

Vidi tu: Greenpeace - Go Vegetarian!
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 17:50   #14
Ja se ne suprostavljam vegetarjanstvu nego sam samo iznio istinitu cinjenicu (u kojoj nisam ni spominjao vegetarjanstvo).
jedan_tamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 17:58   #15
Quote:
jedan_tamo kaže: Pogledaj post
Ja se ne suprostavljam vegetarjanstvu nego sam samo iznio istinitu cinjenicu (u kojoj nisam ni spominjao vegetarjanstvo).
Koju činjenicu? Promaknula mi je činjenica. Znači, ti zapravo podupireš vegetarijanstvo?
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 18:01   #16
Meni je svejedno, ja jedem meso iako nisam bas neki ljubitelj. Mozda jednog dana i budem vegetarjanac ali za sada nisam. A za cinjenicu pogledaj drugu temu
jedan_tamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 18:36   #17
Quote:
jedan_tamo kaže: Pogledaj post
Meni je svejedno, ja jedem meso iako nisam bas neki ljubitelj. Mozda jednog dana i budem vegetarjanac ali za sada nisam. A za cinjenicu pogledaj drugu temu
Nazdravimo tom "možda", then!
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 21:37   #18
Quote:
Pavor Nocturnus kaže: Pogledaj post
Jedan_tamo, jesi znao da su članovi Greenpeacea redom vegetarijanci? Pitam zato jer vidim da se s jedne strane suprostavljaš vegetarijanstvu, a s druge bi bio Greenpeaceovac.
[/URL]
Jel to znači da članovi greenpeaca ne mogu biti ljudi koji jedu čevape i luk?
Je li to znači da se mogu boriti protiv, npr., ubijanja tuljana u redovima greenpeaca ako jedem samo luk?
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 08:17   #19
Quote:
žalosna sova kaže: Pogledaj post
Jel to znači da članovi greenpeaca ne mogu biti ljudi koji jedu čevape i luk?
Je li to znači da se mogu boriti protiv, npr., ubijanja tuljana u redovima greenpeaca ako jedem samo luk?
Sumnjam da su tako isključivi. Uostalom, nitko ti ne brani ni da budeš Prijatelj životinja ako nisi vegetarijanac ili vegan, ali se očekuje da bar simpatiziraš ciljeve koje se tvoja udruga bori postići. Tako je pretpostavljam i tu.
Pavor Nocturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:43   #20
Mislio sam im se priključiti, barem onako online, a onda sam vidio da nemilo seru o nekim razumnim stvarima. Sad ih promatram samo kao lude aktiviste s vjerojatno mutnim podupiračima.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.