Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb
Korisničko ime
Lozinka

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2007., 01:38   #1
heheh
lost in time

Registracija: Oct 2004.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku heheh
Život u Zagrebu

evo ja se planiram priselit u zagreb...
pa se malo raspitujem o svakakvim glupostima...

dakle, ja to planiram nesto ovako...
pogledan masu oglasa za posa... i onda si dogovorin sto je moguce vise razgovora za posa u nekoliko dana...
odem gore obavim sve te razgovore...uz malo srece jedan od tih razgovora upali...

i onda krenem trazit stan...mislio san pogledat trazi li neko cimera, a cuo san da ima dosta takvih...
i to bi otprilike ovako ukratko izgledalo...kako san ja to zamislio...

e sad mene zanima...kao prvo kolika je vjerojatnost da ja tako brzo nadjen posa (a necu bit bas izbirljiv)
koliko bi treba imat kad se zaputim gore...
s kolikom bi placom moga bit zadovoljan...
cuja san isto da se u slobodno vrime il vikendom gori lako nadje nesto sitno za radit...?

sto se tice stana... ja san nekako procjenio da mogu proc sa 150€ stanarine (ako imam cimera) i + rezije naravno...
i koliko izadju gore te rezije otprilike?
sto se tice cimera, kolika je mogucnost da ne naidjen na nekog psihopata...
jel bolje mozda da proban sam trazit stan pa onda nekog cimera, i koliko je to tesko sve nac u 10,11 misec
cini mi se, najboklje bi bilo naic na nekog studenta iz dalmacije... a koliko je to vjerojatno da se dogodi?
nije da bi ja ima sta protiv cimerice al toliko sritan ipak necu bit...
i sta se tocno podrazumijeva pod namjestenim stanom...ili bar u prosjeku...sta sve treban imat?

mozete spomenit koju i o troskovima zivota...koliko se potrosi...koliko bi se trebalo zaradit...

eto toliko, valjda mi nece niko izbrisat temu...ne znan jel bas spada ode...
Old 08.09.2007., 12:24   #2
heheh
lost in time

sta bas niko nije odgovorio

mozda san treba na drugi podforum
Old 08.09.2007., 12:56   #3
debilde
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2005.
hah, zivot u ZG je sve samo ne bajka pogotovo ako nemas ovdje nekog da ti daje stan i hranu gratis.
posla ima uvijek, samo je pitanje kakvog. konobarenjem se da natuci nesto love, al nemres to raditi cijeli zivot. troskovi su veliki i svaki kuratz kosta.

cuj za 150E++rezije ti mozes naci stan s nekim popola, pitanje je kakav i nakon koliko vremena, ovisi, mozes nac za dan a mozes za 20.
debilde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 13:08   #4
banderas
jetra na mukama

banderas Avatar

Registracija: Dec 2002.
Ovo ti je definitivno krivi podforum za to.
Stan se može naći za 300 eur + režije (i sam plaćam toliko zaista dobar i potpuno uređen i opremljen trosoban stan), ali sad je najgore vrijeme za traženje stana jer je došla masa novih studenata u Zagreb, pa je moguće da ako sada tražiš da ćeš proći skuplje.
Premještam na Zagreb.

Old 08.09.2007., 13:17   #5
heheh
lost in time

nadam se da ce ovaj podforum bit bolji...
a pretpostavio sam da je sad lose vrime za trazenje...
tipicno za mene

ja san se nekako nada da od te mase studenata postoji odredjen broj koji mozda trazi cimera...odnosno trazit ce ga za jedno misec dana....
bar ako buden ima dovoljno uspjeha pri trazenju posla...
Old 08.09.2007., 13:20   #6
revolution
*

revolution Avatar

Registracija: Jan 2004.
Quote:
heheh kaže: Pogledaj post
ja san nekako procjenio da mogu proc sa 150€ stanarine (ako imam cimera) i + rezije naravno...
jel bolje mozda da proban sam trazit stan pa onda nekog cimera, i koliko je to tesko sve nac u 10,11 misec
cini mi se, najboklje bi bilo naic na nekog studenta iz dalmacije... a koliko je to vjerojatno da se dogodi?
i sta se tocno podrazumijeva pod namjestenim stanom...ili bar u prosjeku...sta sve treban imat?

mozete spomenit koju i o troskovima zivota...koliko se potrosi...koliko bi se trebalo zaradit...

kao prvo, krivo si procjenio visinu najamnine. za tu lovu možeš nać stan u dugom selu pa prigradskim vlakom putovat na posao (ako ga nađeš baš u gradu). u gradu stan za tu lovu- mislim da nema šanse. možda nađeš sobu.

sad je najveći pritisak za stanove, razdoblje od kraja kolovoza do negdje kraja listopada je ludnica-zbog studoša.
i za kupnju stanova je sad ludilo, sjećam se kad sam kupovala stan da mi je žena u agenciji rekla -u ovo vrijeme dalmoši kupuju stanove prek telefona, na neviđeno

pitaš što je "namješten stan"? pa osim pokućstva, perilica, klima, dsl priključak, i to naravno podiže cijenu

reklo bi se- to je ono što se podrazumijeva za neki normalan život, ali s obzirom da se iznajmljuje sve i svašta, šupa s krevetom i vješalicom onda ovo ispadne kao nešto - posebno

cijenu podiže i lokacija. ja iznajmljujem stan na trešnjevci i tu samo na lokaciju postižem cijenu koju u gajnicama ili NZ -ne bih dobila. to ti tako funkcionira hebatga.

oko organizacije -pronalazak posla i stana u par dana, mislim da ti to baš nije realno (smještaj ćeš ipak puno lakše naći, znači prvo traži posao, a stan uvijek možeš tražiti bolji i jeftiniji -kad si već tu i imaš neku podlogu)
Old 08.09.2007., 13:52   #7
heheh
lost in time

ne znam...ispada po onome sta san cuo, a i ode ljudi pisu tako...
ako nadjen cimera...a to i planiram, da mogu proc sa 150€+rezije

a sve mi se cini da je namjesten stan lutrija...
ovo za dsl prikljucak... to valjda mogu samo sanjat...

pronalazak posla naravno ide prije trazenja stana...a koliko ce mi vremena trebat za nac ga, to cu valjda otkrit tek kad pokusam...
nije niko spomenio koliku bi treba otprilike placu imat da ne moran jest na neparne dane znate vec sta mislin...
Old 08.09.2007., 14:02   #8
banderas
jetra na mukama

banderas Avatar

Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
kao prvo, krivo si procjenio visinu najamnine. za tu lovu možeš nać stan u dugom selu pa prigradskim vlakom putovat na posao (ako ga nađeš baš u gradu). u gradu stan za tu lovu- mislim da nema šanse. možda nađeš sobu.
Ajd ne pričaj bezveze, evo ja živim u Novom Zagrebu u potpuno uređenom trosobnom stanu, klima, ADSL, centralno, mašina za pranje suđa, kablovska i plaćam 300 eur, a znam još brdo primjera sa sličnim uvjetima. Pa, sa samog foruma jednako toliko plaća i Gazda (on je i prijavljen), i Funkster dok nije otišao u Tajland.
Bez ikakve frke se nađe dobar stan za 300 eur, naravno, nije prvi koji nazoveš iz oglasnika takav, ali treba malo tražiti.

Evo frend kome sam vjenčani kum je prije mjesec dana uzeo trosobni stan u relativno novoj zgradi i potpuno uređen i namješten sa svim mogućim čudesima od opreme za 400 EUR u Vrbiku, dakle 5-10 minuta pješke od samog centra grada.

Moguće je da će ova 2 mjeseca kako studenti traže smještaj malo dići cijene, ali u 11. mjesecu će opet sve na staro, kao i svake godine.

Heheh, a čime se baviš, što znaš raditi i gdje misliš naći posao? Nije ista plaća ako si tekstilni radnik i ako si programer.
Old 08.09.2007., 14:21   #9
heheh
lost in time

ajd, bar citajuci tebe ne gubim na optimizmu...

nesto sam i racunao da bude bolje u 11 misec, al zar do onda ne zauzmu sve normalne stanove? ima li onda uopce ljudi koji traze cimere?

nisam tekstilni radnik al ako je dobra lova zasto ne
a iz razno raznih razloga odlucio san prekinut studiranje...koje se ionako malo oduzilo...i trbuhom za kruhom...
a sta znan radit

pa ja ti nekako svugdi pomalo, a nigdi previse...
nekako se najbolje snalazim na komp...
zna san zaradit tako koju kunu popravljajuci ljudima kompove...
poznavajuci ljude koje rade u ducanima komp. opreme, a i neke koje popraljaju racunala...ne sumnjam da ih ima dosta s manjim znanjem od mene... znan napravit hello world i jos par gluposti u nekoliko prog. jezika...nista posebno

iman vozacku dozvolu c kategorije... znan engleski...
sigurno znan jos par stvari...al mi sad ne padaju napamet...

ma ja bi svasta radio...za pocetak iman dovoljno volje...pa poslije kad se naviknem uvik mogu trazit nesto bolje...
Old 08.09.2007., 14:43   #10
revolution
*

revolution Avatar

Registracija: Jan 2004.
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Ajd ne pričaj bezveze, evo ja živim u Novom Zagrebu u potpuno uređenom trosobnom stanu, klima, ADSL, centralno, mašina za pranje suđa, kablovska i plaćam 300 eur,
imaš sreće (a i živaca živjet u NZ )

po gradu se za garsonijere cijepa 300-400€, plus režije pa plaćanje 3 mj unaprijed pa polog

svakako nek traži, i nek pričeka da prođe "vrijeme studoša". svašta se iznajmljuje i sve prolazi, ljudi koriste gužvu
Old 08.09.2007., 15:08   #11
banderas
jetra na mukama

banderas Avatar

Vjerojatno ima divljaka koji traže 300-400 eur za garsonijeru, moram priznati da ja ne znam nijednog da to plaća.
Evo primjera u najnovijem oglasniku u jeku studentske sezone potražnje stanova:

Borongaj - Vukomerec 2,5 soban stan, 55m2 + balkon, novogradnja, kompletno novonamješten (dvije spavaće sobe, dnevni boravak, kuhinja i kupaonica sa svim uređajima), 400€ + režije

Črnomerec kod TOZa, 3 sobni, 1 kat, novogradnja, kompletno namješten, vlastiti parking, 400€+režije

Centar, Iblerov trg, cimericu (jebi ga heheh, krivi spol ) u 3-soban stan, 100€ i režije

Centar, Palmotićeva, stan 20 m2, parking, prijava prebivališta, blizina Gl. kolodvora, autobusnog kolodvora, Branimir centra, 250€+polog

Centar strogi Vranicanijeva, garsonijera, 200€

Centar, Vlaška ul., primam cimericu (opet krivi spol), 150€ + režije

Cimera ( ), 2 studenta u 2-sobni stan u Vukovarskoj ulici, Zg, stan potpuno opremljen od 1.9., 110€ plus 1/3 režija

Črnomerec kod TOZ-a, stan 46m2, balkon, parkiralište, namješten u zgradi, novogradnja, 300€+režije

Jarun, garsonijera 35 m2, dvorište s parkingom, balkon, 250€

Knežija, 1-sob., kpl. namješten stan, klima, perilica, grijanje toplana, 250€+rež.+polog

Maksimir, Veliki Dol, 1-soban+galerija, balkoni, atraktivan, hitno, 280€

Kvaternikov trg 2-sob. 48m2 uređen, namještaj s parkingom, 400€

Malešnica jednosoban stan od 35 kvadrata namjesten nov sa centralnim plinskim grijanjem i protuprovalnim vratima. Zgrada ima vlastito parkiralište i besplatni satelitski priključak 300€ + režije + polog(500€)

Rudeš, 75 m2, 3-sobni, namješten, klima, 400€ + polog + režije

Siget, 2-sob., 1. kat, cen. grij., topla voda, blizu škola, vrtić, 300€ + rež. + polog

Savica, 2-sob., 64 m2, namješten, klima, studentima, 350€, od 16 h na fiksni

Eto, izdvojio sam samo s prve stranice stanove koji bi meni bili interesantni u dobrim kvartovima (nisam kopirao oglase za Dubravu, Remete i slično gdje su cijene još povoljnije). Dakle, za 300 eur se daju sada naći i stanovi s parkingom.
Old 08.09.2007., 23:56   #12
NoWa
Bum!

NoWa Avatar

Registracija: Sep 2003.
ne boj se, samo dodji. stan ti ispadne 1500 kuna, a lupas li jos na mob + prijevoz tramvajem i ostale trosarine=2000kuna.

posao se moze relativno brzo naci, ako nisi izbirljiv kao sto kazes...

a da za prvu ruku zivis kod nekog prijatelja, rodbine..ono 2-3 sedmice dok ne vidis kako se razvija situacija s poslom?

ili skupi 5000kuna za pocetak i dolipi u zagreb. sigurno ces ostat
Old 09.09.2007., 11:40   #13
contra rationem
ne spava nitko na nebu

contra rationem Avatar

Registracija: Aug 2007.
Quote:
Čuj stari, ak si iz Splita i imaš kakvu staru bajticu gore na Dioklecijanovoj, predlažem ti trampu!

Opće ne kužim kak vi Dalmoši očete u Zagreb. Kak se zove onaj kafić kad se ide gore stubama, onaj koji ima knjižaru sa stripovima u dvorišču? Ludo i otkačeno mjesto!

Za poduku iz čakavskog nudim poduku kajkavskog.
Old 09.09.2007., 16:38   #14
despartacus
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
Quote:
iman vozacku dozvolu c kategorije... znan engleski...
od tog bi mogao imati dobre koristi. ako ti nije muka biti po cijeli dan u sleperu i da te nikada nema doma, mozda da si tu natuces neku lovu za pocetak?
znam za ljude koji voze slepere i imaju recimo izmedju 10 i 15 tisuca svaki mjesec. ponekad i vise.

a mozes i u kamionu ziviti to ti je jos 200E mjesecno ustede
despartacus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 16:43   #15
-mobyXXL-
Registrirani korisnik

-mobyXXL- Avatar

Registracija: Jan 2007.
Quote:

dakle, ja to planiram nesto ovako...
pogledan masu oglasa za posa... i onda si dogovorin sto je moguce vise razgovora za posa u nekoliko dana...
odem gore obavim sve te razgovore...uz malo srece jedan od tih razgovora upali...

i onda krenem trazit stan...mislio san pogledat trazi li neko cimera, a cuo san da ima dosta takvih...
i to bi otprilike ovako ukratko izgledalo...kako san ja to zamislio...

e sad mene zanima...kao prvo kolika je vjerojatnost da ja tako brzo nadjen posa (a necu bit bas izbirljiv)
koliko bi treba imat kad se zaputim gore...
s kolikom bi placom moga bit zadovoljan...
cuja san isto da se u slobodno vrime il vikendom gori lako nadje nesto sitno za radit...?

sto se tice stana... ja san nekako procjenio da mogu proc sa 150€ stanarine (ako imam cimera) i + rezije naravno...

nađeš posao u centru ili blizu centra a stan na potezu savski marof (okolica zagreba) - dugo selo (istok). Pol sata na posao i pol sata s posla (vlak). Tramvaje kao i sjever grada izbjegavaj izgubit ćeš živce s javnim prevozom
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 18:01   #16
Barca
perec

Barca Avatar

Registracija: Nov 2006.
Za pocetak, mislim da su svi koji placaju 300 - 400 eura za garsonjeru ili retardirani ili imaju dovoljno novaca pa im je ionako svejedno.

Stan pristojne velicine i namjestaja se moze naci za 200 - 300 eura bez previse problema. Samo treba biti uporan nekih desetak dana, kupovati oglasnik, ici razgledavati stanove i ne pristati na bilo sto samo zato sto si isprepadan pricama o strahotama nalazenja stanova u Zgb
Gazdi ima svakakvih, stanova ima svakakvih, cijena ima svakakvih. Ti odluci sto zelis i sto trazis, te na koje si ustupke spreman.

Raspitaj se malo oko kvartova, cijena puno varira u ovisnosti o tome da li je u blizini neki fakultet ili neki drugi objekat za kojeg stanodavci misle da je od krucijalne vaznosti. Novi Zagreb je recimo dosta dobar, iako se stvar sad mozda malo promijenila otkad su sagradili novi centar sa multipleksom

Rujan i listopad nisu dobra vremena za trazenje stana. Sad ide horda studenata i stanodavcima rastu zazubice od mogucnosti priljeva nekoliko desetaka eura vise. Kad prodje navala, onda treba krenuti u potraznju. Dobra je ideja i sam staviti oglas u Plavi oglasnik, sa napisanim potrebnim stavkama te cijenom.

Posao - pa poprilicno si neodredjen pa ne znam koliko ce ti lako biti nesto naci. Prati mojposao.net i oglasnik. Nekako mi se cini da si si ti ubrijao preseliti se u Zagreb navrat nanos misleci da ovdje ruze cvatu na svakom koraku i da kune s neba padaju. Kreni ozbiljno u taj projekt , odluci se koji ti poslovi odgovaraju i prijavljuj se na te. Tebi to zvuci dobro doci tu i obaviti sto razgovora u tri dana u nadi da ces po zakonu velikih brojeva nesto i dobiti. Ali to u praksi bas i ne ide tako. Trazenje posla je ozbiljna stvar, koja dosta cesto traje malo duze (ovisno o vrsti posla koji trazis). A poslodavci cesto ne vole uzeti nekoga tko nije zainteresiran bas za taj posao koji oni nude, vec traze bilosto "dok se ne snadju". Ili ih bas i vole, jer na takvima mogu puno ustediti na placi

Troskovi?
Pa na stan i rezije ce ti ici oko oko 1500 kn. Ovisno o potrosnji, naravno.
Na hranu ti ide jos otprilike toliko - ovisno sto si navikao jesti i koliko kvalitetno.
Mozes prezivjeti sa nekih 3000 kn mjesecno. A mozda ti ni 10 000 ne bi bilo dovoljno, ako ne znas sa parama.
Old 09.09.2007., 22:22   #17
heheh
lost in time

I racunao sam negdi oko 1500 kn da ce bit dovoljno za stan i rezije...
Sto se tice hrane, nije da se nije imalo sta jest... ali nisan nikad nesto puno jeo, a i poprilicno se nezdravo hranim...
ono ...ne doruckujem, rucam nesto malo, al se zato navecer isprazni frizider

Sto se tice posla...to valjda i nije bilo tesko za skuzit da ce bit najteze nac, al ne bi bas reka da san neodredjen...jednostavno mi se cini tesko da cu ja sad odma nac odlican posa koji cu uzivat radit, tako da cu najvjerojatnije prihvatit vise-manje sve...ne mislin sad nekom glumit roba, ali sigurno necu odbit neki normalan posa...a poslije uvijek mogu napredovat.
Nisan se ja bas ubrijo preselit u zagreb, zagreb je tu vise zato sto zadovoljava neke osnovne preuvjete... Uopce ne smatram da gore ruze cvjetaju i da ce bit savrseno gori, ali ne cini mi se da ce bit ni toliko lose.

Ne znan koliko ce mi trebat gore vrimena za nac posa, ali ne vidin bas neku alternativu. Sigurno necu nac posa stojeci ode i saljuci mailove s molbama na zeljene poslove. Znaci gore moran otic trazit. A ako odem gore birat sta bi moga radit, to ce predugo trajati...a necu bas imat toliko love. Da se vracam svako par dana na poneki razgovor, ista stvar. Tako da mi se ovako cini najbolje...
Valjda ce se nac neki poslodavac koji nudi ono sto trazim...pa cemo i ja i on bit zadovoljni...ali mislin da ce se nac neko ko bi me tija zaposlit, iako ne smatram to poslom svojih snova

E da, ne znan zasto ti izgledam neozbiljno, rekoh da cu prvo trazit posa...pa onda razmisljat o svemu ostalom... mozda nece ici tako brzo, al valjda ce se nesto nac...
Old 18.09.2007., 01:32   #18
Maisie
Majmunče

Maisie Avatar

Registracija: Dec 2005.
Quote:
ne znam...ispada po onome sta san cuo, a i ode ljudi pisu tako...
ako nadjen cimera...a to i planiram, da mogu proc sa 150€+rezije

a sve mi se cini da je namjesten stan lutrija...
ovo za dsl prikljucak... to valjda mogu samo sanjat...

pronalazak posla naravno ide prije trazenja stana...a koliko ce mi vremena trebat za nac ga, to cu valjda otkrit tek kad pokusam...
nije niko spomenio koliku bi treba otprilike placu imat da ne moran jest na neparne dane znate vec sta mislin...
Cimerica i ja smo na Trešnjevci, dvosoban stan, 300€ + režije, uvodimo ADSL.
Ima nade

Što se ADSL-a tiče, ovisi o gazdama. Ako ga nema, a gazde normalni ljudi koji će razmišljati na način da ćeš ga ti plaćati, a kad odeš je njima plus pri iznajmljivanju, neće biti problema.

Što se tiče moje ekipe - studenti - jedan tip je u jedno i po sobnom stanu negdje u blizini autobusnog kolodvora - 300€ + režije, dvije cure su unajmile garsonijeru u NZ za 200€ + režije, mislim da sam čula za još jedan slučaj jedno i po sobnog stana u NZ za 350€, a i znam za slučaj jedno i po sobnog stana, mislim da su Gračani u igri - 300€. Sve namješteno.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 19:56   #19
imagine_question
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2006.
Hi!

Ja sam došla bez ikog poznatoga prošle godine u ovo vrijeme.Prošle sam godine u 9mj našla stan dvosoban 300 eura, relativno lijep, na prvom katu u Španskom. S cimericom 150 eura svaka + režije popola. Nije bilo nimalo lako, brzo odu, tako da nemaš puno vremena za razmišljanje, čim se javiš odmah idi vidjeti jer brzo se iznajmi. Imaš hrpu oglasa onih koji traže cimere ili cimerice. S obzirom na izbor cimera to ti je lutrija dobro sve ispitaj, ovisi o tvom karakteru također. Sad sam sama u stanu sa dečkom i plaćam oko 1900 kn ( režije i sve uključeno), garsonjeru sa kablovsom televizijom i internetom i dobila i ugovor tj. prijavljena sam. Što znači da ću dobiti i povrat poreza. Prije tog stana sam stvarno loše prošla jer sam dobila freak babu koja mi je virila u stan pa sam odustala prije no što sam skroz uselila, a ja joj oličila stan i sredila totalno zapušten stan. Nisam mogla računati na faktor stanodavca, to je X faktor ( nepredvidljivo). Predstavi se kao ok, ispadne freaky.

Sretno sa nalaženjem stana!
imagine_question is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 18:24   #20
ero_1988
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2009.
Treba imat zivaca za to,evo ja sam neki dan bio u vezi posla i malo mi covjek pokazao posao itd no reko je da nezna kad bi me uzeo jer trenutno su u guzvi i nema nikog da me obucava tak da ne racunam previse na to.Sta se stana tice planiro sam iznajmit sobu da imam di bit dok trazim posao no vecina pita jel si student ili zaposlen.Također imam nekoliko razgovora za posao ovih dana no neznam kak cu to izvest ak nemam di ostat u zg.Na kraju cu cini mi se dic ruke od cijelog projekta pa doc u zagreb kad budem kupovao stan,ovo je ziva zaebancija s poslom i smjestajem,nemam ja zivaca za to.
ero_1988 is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja