Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2007., 17:55   #1
gisa
Registrirani korisnik

Registracija: May 2005.
Projektiranje, crtanje kuća

Zanima me imali gdje besplatni program za crtanje, projektovanje kuca i unutrasnje uredjenje. Zanimaju me nacrti obiteljski kuca i vikendica.
Za svaku pomoc unaprijed zahvaljujem.
gisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 19:14   #2
PREDSJEDNIK
Registrirani korisnik

PREDSJEDNIK Avatar

Registracija: Jun 2007.
Arhitekti koriste program Autocad.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 19:38   #3
Shwake
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2007.
Quote:
gisa kaže: Pogledaj post
Zanima me imali gdje besplatni program za crtanje, projektovanje kuca i unutrasnje uredjenje. Zanimaju me nacrti obiteljski kuca i vikendica.
Ne razumijem uopće od kuda ikome ideja da postoji nešto tako korisno i još da je besplatno.

U kojem mi to svijetu uopće živimo? Kapitalističkome ili Raju Besplatnome?
Ili pak u materijalističkim (kapitalističko, itd ... -čko) društvima u kojima se sve nastoji naplatiti?
Čudi me da još nisu uveli (pred)porez na smrt.

U svijetu odavna postoji nešto što se zove intelektualno vlasništvo.
(kolika je to svjetska vrijednost (svetinja) ukazuje fenomen pametnjakovića Billa Gatesa)
A problem sa svakim vlasništvom je isti - ono je neotuđivo, pa se od njega ni ne odustaje.
Ono se ni ne ustupa na korištenje bez naknade.

Koliko sam upućen, na Balkanu se besplatno dijele jedino pljuske.

P.S.
Da, postoje programi s kojima se mogu izrađivati crteži kuća, imaju u sebi integrirane banke jednostavnih crteža, tzv. "blokova" elemenata namještaja, opreme, i dr. stvari koje se ugrađuje u kuće.
Najpoznatiji je AutoCAD, ali sukladno i prije rečenom i debelo je skup.
Ali i vrijedi ukoliko se namjeravaš time baviti. Isplati ga se nabaviti.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 08:45   #4
saandi
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2007.
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
Ne razumijem uopće od kuda ikome ideja da postoji nešto tako korisno i još da je besplatno.

U kojem mi to svijetu uopće živimo? Kapitalističkome ili Raju Besplatnome?
Ili pak u materijalističkim (kapitalističko, itd ... -čko) društvima u kojima se sve nastoji naplatiti?
Čudi me da još nisu uveli (pred)porez na smrt.

U svijetu odavna postoji nešto što se zove intelektualno vlasništvo.
(kolika je to svjetska vrijednost (svetinja) ukazuje fenomen pametnjakovića Billa Gatesa)
A problem sa svakim vlasništvom je isti - ono je neotuđivo, pa se od njega ni ne odustaje.
Ono se ni ne ustupa na korištenje bez naknade.

Koliko sam upućen, na Balkanu se besplatno dijele jedino pljuske.

P.S.
Da, postoje programi s kojima se mogu izrađivati crteži kuća, imaju u sebi integrirane banke jednostavnih crteža, tzv. "blokova" elemenata namještaja, opreme, i dr. stvari koje se ugrađuje u kuće.
Naravno da postoje besplatni i uz to jako korisni programi... ali ne radi ih "pametnjakovic".... http://hr.wikipedia.org/wiki/Linux

Sto se tice autocada.... otvori neki oglasnik i kupi ga za 20kn
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 12.09.2007., 08:56   #5
Codegun
stalnoprisutni korisnik

Registracija: Nov 2004.
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
no ako se s tim ne baviš, isplati se otići do pirata i kupiti isto za 100 kn.
Old 12.09.2007., 09:07   #6
Marko13
Registrirani korisnik

Tko hoće neka pomogne

...a tko neće neka šuti. Zašto odmah napadate čovjeka?
Naravno da postoje besplatni programi za projektiranje, ako ima besplatan OS zašto ne bi i programi bili besplatni.
Najpoznatiji je program za projektiranje google sketchup, nije za profesionalce nego za nabrzinu skicirati kako bi neka prostorija izgledala, ima besplatna verzija koja je skroz OK. Intuitivan je, nova verzija je jako velika za download (6.o.38 - 30Mb), a starija ima samo 5Mb il tak nešto, nova je veća samo radi većeg početnog tutoriala kolko sam vidio....Ima i za skinuti besplatnih blokova za umetanje u crtež.
Što se tiče autocada mislim da je bzvz nekome mučiti se u njemu ako ne misli s njim raditi duže vrijeme. Btw. ima i različitih varijanti autocada (Acad lite, mislim da ih ima na download.com besplatnih)
Pitanje...na koji bi način studenti završili arhitekturu ako bi svaki od njih svake godine trebao davati par tisuća kn za jedan od svih softvera kojima se moraju koristiti? Koliko bi studenata uopće bilo?
_P.S. Ako misliš da ti je dosta da pogledaš neki tlocrt pa da projektiraš kuću onda bolje nemoj ništa ni počinjati...(Pogledaj oglasnik i vidjet ćeš hrpu loših tlocrta stanova koji se prodaju za skupe novce)
Marko13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 13:03   #7
Lee Champa
Lee

Registracija: Nov 2003.
Pa crtaj u WORDU!
Old 12.09.2007., 17:49   #8
Shwake
Registrirani korisnik

Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
Naravno da postoje besplatni i uz to jako korisni programi... ali ne radi ih "pametnjakovic".... http://hr.wikipedia.org/wiki/Linux
Sto se tice autocada.... otvori neki oglasnik i kupi ga za 20kn
Naravno da postoje i besplatni programi. Ali, korisnost je ključni moment.
Pitanje je dakle čemu neki besplatni programi mogu poslužiti, a ako nisu oni koji su najčešće u upotrebi. Jer je temeljni problem u njihovoj nekompatibilnosti s drugim programima na tržištu, a bez kojih je izrada cjelovitog projekta kuće (a što je pokretaču teme cilj) u biti osuđena na nepotpunost, manjkavost, ili kako bi se kvalitativnim mjerilima reklo na neozbiljnu ili djetinju razinu, a ne profesionalnu.

Jasno je da se na "crno" može naći svakakvih, pa i AutoCAD-ovih inačica programa.
No, samo po sebi tako stečena "imovina" povlači razne radne i društvene nepogodnosti.
Koje? Toliko i sami možete pretpostaviti i domisliti.

Ipak, kod nabavke bilo kakvog softwarea kojega plaćate (ma iz kojih god kanala nabavke i kojih god cijena), nastojte ga nabaviti i dobiti ne samo kao instalirani program na vlastitom PC-u nego u obliku diska s tim programom, za vlastitu vam mogućnost instalacije i reinstalacije toga programa.
A i trebali biste se prije plaćanja uvjeriti u ispravnost toga što se kupuje.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 21:28   #9
saandi
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2007.
znaci imas original winowse, office, corel, photoshop? to su neki programi koje ima dosta ljudi koje ja znam na svom kompu, ali neznam nikoga da to ima original.

ja osobno koristim linux ubuntu i za sve to imam adekvatnu besplatnu, legalnu zamjenu.
Stvarno neznam da li postoji neka zamjena za autocad jer mi ne treba pa sam iz tog razloga predlozio covjeku da kupi iz nekog oglasnika. (pod pretpostavkom da ima windowse)
Ili moze kupiti original... malo sam proguglao i vidim da kosta samo 37.565.83kn.... mozda se negdje nadje i nesto jeftinije....
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 21:55   #10
m.s.stilo
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
Best seling home Plans
http://www.homeplans.com/exec/action...es.5005005060/

ili ima na nekim dobrim kioscima katalog sa nekoliko stotina tlocrta , slika i opisa, sam projekt ti i tako mmora napravit arhitekt sa licencom...
m.s.stilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:00   #11
Shwake
Registrirani korisnik

Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
znaci imas original winowse, office, corel, photoshop? to su neki programi koje ima dosta ljudi koje ja znam na svom kompu, ali neznam nikoga da to ima original.
ja osobno koristim linux ubuntu i za sve to imam adekvatnu besplatnu, legalnu zamjenu.
Stvarno neznam da li postoji neka zamjena za autocad jer mi ne treba pa sam iz tog razloga predlozio covjeku da kupi iz nekog oglasnika. (pod pretpostavkom da ima windowse)
Ili moze kupiti original... malo sam proguglao i vidim da kosta samo 37.565.83kn.... mozda se negdje nadje i nesto jeftinije....
Sve 5. Ali, i dalje je problem u nekompatibilnosti, te posredno u nekonkurentnosti.

Sve to lijepo zvuči imati besplatan software, raditi u njemu projekte kuće, itd.
Ali onda, na kraju cijeli rad treba nekome investitoru isporučiti.
Isporučiti mu crteže kuće u softwareu kojega ima možda 2% (?)poslovnog svijeta?
Tu je kvaka. Ima i zamjenskih programa za Word, i za Excel, i tko zna za što ne, itd.
Ali to nije za razinu transfera projektne dokumentacije u poslovnom svijetu koji radi sa "standardnim" softwareima.

Nisu proizvođači sotwarea bedasti. Jedan drugoga podupiru i prate u sve novijim i novijim izdanjima svojih programskih paketa, a koji su kompaktibilni sa drugim "standardnim" programskim paketima, pa nas tjeraju s jedne strane u ovisnost o njima "standardnima", a s druge na kupnju sve novijih i novijih generacija programa, da bismo uopće bili poslovno konkurentni.

Na privatnoj razini hobija su zamjenski besplatni programi sasvim zadovoljavajući.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:48   #12
Lee Champa
Lee

Bilo je već wwwrodom.sk
Old 13.09.2007., 10:49   #13
Lee Champa
Lee

Ovak www.prodom.sk
Old 16.09.2007., 21:29   #14
krule
Banned

Registracija: Dec 2006.
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Pa crtaj u WORDU!
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 16:43   #15
::barcode
trazim mladu ::etiketu

::barcode Avatar

Registracija: Mar 2007.
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Pa crtaj u WORDU!
Ne moze.

Nije besplatan
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 21:15   #16
arhea
Registrirani korisnik

Quote:
gisa kaže: Pogledaj post
Gle, ovako jedan savjet iz prve ruke... čim sam vidjela tvoj post vidim da nemas pojma (bez uvrede) o arhitekturi i projektiranju jer bi inace znao barem 2 osnovna svjetska programa u kojima se radi...
drugo... ostavi se toga posla osim ako nije za tvoje osobne potrebe... jer kao sto je netko spomenuo u postovima, po oglasniku je hrpa nestručnih i bezveznih tlocrta i stanova za prodaju koji su upravo djelo nestručnih ljudi...

I nemoj ovo shvatiti kao neki napad, vec kao dobronamjerni savjet. rade upisi neki tečaj projektiranja ili bilo sta, jer mi svi nismo išli u školu ili faks da bi nestručni ljudi sramotili nasu struku nestručnim crtežima. pozz
arhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 09:15   #17
Codegun
stalnoprisutni korisnik

Registracija: Nov 2004.
Quote:
arhea kaže: Pogledaj post
Gle, ovako jedan savjet iz prve ruke... čim sam vidjela tvoj post vidim da nemas pojma (bez uvrede) o arhitekturi i projektiranju jer bi inace znao barem 2 osnovna svjetska programa u kojima se radi...
drugo... ostavi se toga posla osim ako nije za tvoje osobne potrebe... jer kao sto je netko spomenuo u postovima, po oglasniku je hrpa nestručnih i bezveznih tlocrta i stanova za prodaju koji su upravo djelo nestručnih ljudi...

I nemoj ovo shvatiti kao neki napad, vec kao dobronamjerni savjet. rade upisi neki tečaj projektiranja ili bilo sta, jer mi svi nismo išli u školu ili faks da bi nestručni ljudi sramotili nasu struku nestručnim crtežima. pozz
nisi ni ti u pravu da možeš takvo što reći. Istina postoje arhitekti koji znaju svoj posao ali takvi su preskupi i teško je do njih doći. Osobno sam to prošao i siguran sam da sam bolji arhitekt od 90% njih. Postoje ljudi koji znaju što hoče i jedino to sami mogu napraviti kako treba i zato potpuno podržavam inicijativu "daj mi Archicad da si nacrtam ono što hoču!"
Ovi što "projektiraju" ove katastrofe od stanova su ipak išli na fakultet pa zašto njima ne kažeš da ne stramote struku?
Old 21.09.2007., 09:37   #18
Marko13
Registrirani korisnik

Heh, Codegun slažem se i s tobom i s arheom, postoji masa ljudi koja završi faks, a nema ni mrvu odgovornosti prema onome što radi. Takvi sramote struku, a onaj tko radi sebi kuću najbolje zna što treba i nije spreman na pogreške i kompromise...
@ Arhea
Tečaj projektiranja? Zar tako nešto postoji?
Marko13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 10:45   #19
arhea
Registrirani korisnik

Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
nisi ni ti u pravu da možeš takvo što reći. Istina postoje arhitekti koji znaju svoj posao ali takvi su preskupi i teško je do njih doći. Osobno sam to prošao i siguran sam da sam bolji arhitekt od 90% njih. Postoje ljudi koji znaju što hoče i jedino to sami mogu napraviti kako treba i zato potpuno podržavam inicijativu "daj mi Archicad da si nacrtam ono što hoču!"
Ovi što "projektiraju" ove katastrofe od stanova su ipak išli na fakultet pa zašto njima ne kažeš da ne stramote struku?
sorry, ja ne kazem nista za arhitekete ili ljude koji su završili građevinsku školu. Istina je da su neki arhitekti bezobrazno skupi a nevaljaju pišljiva boba.. sve to stoji... ja sam se naime samo osvrnula na činjenicu da ovaj ovdje gospodin/dečko ili tko god vec trazi program za projektiranje i to.. halllo.... pa ako je imao ikakav doticaj sa građevinskom školom ili bilo cime sličnim mora bi znatui za barem 2 osnovna programa za crtanje.... ali je zalosno sto je sve više takvih ljudi koji se igraju projektanata zato jer su ima jednostavni programi za crtanje dostupni svugdje. Kao jedan od jednostavnijih programa je Arcon. I tako ja iz puke znatiželje švrljam po oglasniku i nilazima na hrpu ljudi koja daje ogalse da crta u 3D programima.. i sad zove, prvi broj dru, treći.... i sto cujem... '' ne nisam arhitekt ili građevinski tehničar ali bavim se time, crtam u 3D i tako....'' pa to prelazi svake granice.. i onda se pitamo zasto danas se rade takvi nekvalitetni objekti i stanovi.. upravo zbog takvih...
ja i dalje stojim kod toga da tko ne prode barem srednjoškolsku obuku iz projektiranja nemoze kvalitetno nista napravitit...ali svaka cast iznimkama...ali oni su rijetkost... danas su svi arhitekti, samo da dodu do nekog novca
arhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 10:46   #20
arhea
Registrirani korisnik

da, imas u zagrebu privatne tečajeve kod profesionalnih arhitekata koji te uvode u detalje i važnosti projektiranja.
arhea is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja