Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje
Korisničko ime
Lozinka

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2007., 12:10   #1
gogo
one of the few

Registracija: Nov 2002.
Question Voda bez kamenca uz pomoć magneta?

kakvi su to magneti, ionizatori i ostale sipke? je li to ko ona priča s TV prodaje ili je znanost fakat napredovala i stvar funkcionira i sigurna je za zdravlje?

Dakle naletio sam na ovo
http://www.tehnofan.hr/filteri_za_vodu.asp

i na ovo
http://www.aquapur.hr/tehnologija.asp

a kako upravo preuređujem stan razmišljam da tako nešto ugradim. Ima li tko kakva iskustva s navedenim?

Hvala na pomoći.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 12:35   #2
kumek
PSYCHO DAD I SIROVINA

kumek Avatar

Quote:
gogo kaže: Pogledaj post
kakvi su to magneti, ionizatori i ostale sipke? je li to ko ona priča s TV prodaje ili je znanost fakat napredovala i stvar funkcionira i sigurna je za zdravlje?

Dakle naletio sam na ovo
http://www.tehnofan.hr/filteri_za_vodu.asp

i na ovo
http://www.aquapur.hr/tehnologija.asp

a kako upravo preuređujem stan razmišljam da tako nešto ugradim. Ima li tko kakva iskustva s navedenim?

Hvala na pomoći.
Magnet ne služi ničemu, hoax ali ak je neki od filtera ili ionski izmjenjivač onda buš pil....kišnicu.

Izbori su pojava kod koje gomila nekompetentnih bira šačicu korumpiranih
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 15:59   #3
zed_alive
chic heretique

zed_alive Avatar

Registracija: Aug 2006.
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Magnet ne služi ničemu, hoax ali ak je neki od filtera ili ionski izmjenjivač onda buš pil....kišnicu.
ne govori o nečemu o čemu ne znaš niti kako funkcionira. postoje i ljudi koji se bave time
Old 17.09.2007., 22:24   #4
mici123
Registrirani korisnik

mici123 Avatar

Registracija: Oct 2004.
evo par linkova:

http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12380

Kućni uređaji za pročišćavanje vode - potreba ili (pre)skupa zabluda?
http://www.glas-slavonije.hr/trazi2.asp?ID=68480

''Pijenje vode nakon reverzne osmoze zdravstveno je opasno Činjenica da se ovim uređajima uklanjaju sve prisutne otopljene tvari pa i kalcij i magnezij koji su biogeni elementi za čovjeka, ne upozoravajući potrošača da ih je potrebno nadoknaditi putem drugih izvora (npr. putem namirnica bogatih kalcijem i magnezijem ili putem dodatnog uzimanja putem tableta).

Glavnina današnje promidžbe prodaje malih kućanskih aparata na temelju reverzne osmoze je obmana potrošača. ''
mici123 is offline  
Odgovori s citatom

Old 18.09.2007., 08:57   #5
daz
Charlie dont surf!

daz Avatar

Registracija: Dec 2002.
Kolko ja znam, kamenac iz vode nemožeš ukloniti nekom "pasivnom" metodom. Znači razne Brite to nemogu. Za uklanjanje se koristi sol (kolko ja znam)....

Ovi magneti i slične gluposti zaboravi...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 08:57   #6
zed_alive
chic heretique

zed_alive Avatar

korisne informacije o pročišćavačima vode. mislio sam konkretno na magnete. oni nisu orijentirani pročišćavanju vode već spriječavanju taloženja kamenca. magneti na neki način polariziraju kalcij na način da se on ne hvata (ili smanjeno hvata) za aparate i cijevi. ne uklanjaju kalcij iz vode naravno, isključivo koriste magnetsko (prirodno ili elektromagnetsko) polje

jako su zanimljive i one kartice za informiranje vode. isprobao, nakon upotrebe kartice voda više nije ista voda, sok više nije isti sok, razlika je drastična
Old 18.09.2007., 09:01   #7
kemik
meljem po kućama

kemik Avatar

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
magneti na neki način polariziraju kalcij na način da se on ne hvata (ili smanjeno hvata) za aparate i cijevi. ne uklanjaju kalcij iz vode naravno,
polariziraju kalcij? oooookeeeeeej....

nego, kakva je korist toga da se kamenac ne taloži na cijevi, to samo znači da je i dalje u vodi. kad se istaloži, onda ga u vodi nema
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 09:45   #8
gogo
one of the few

poanta je da onda valjda ne taloži na pipama i tuševima (i na pločicama )
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 10:09   #9
kemik
meljem po kućama

kemik Avatar

Quote:
poanta je da onda valjda ne taloži na pipama i tuševima (i na pločicama )
super, ak se ne talozi po plocicama i tusevima, talozi se po mojim bubrezima
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 10:59   #10
ivana_5
Registrirani korisnik

ivana_5 Avatar

Da li možda netko poznaje neke pročistače koje prodaje tvrtka nobil ili nešto takvo.....?
ivana_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 11:28   #11
apf11
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2007.
Quote:

Hvala na pomoći.
Prolazom vode kroz jaka magnetska polja dolazi do promjene strukture grupiranih kristala na način da se grupe razbiju. Zbog toga privremeno gube svojstvo taloženja na površine.
Kažem privremeno, jer se nakon nekog vremena stvari vrate u prvobitno (prirodno) stanje. To vrijeme je oko 1 sat.
Magneti (i elektronički ionizatori) su učinkoviti najviše kod protoka vode i gdje se puno vode ne zadržava u instalciji jer takva "stajaća" voda ponovo počinje taložiti kamenac. Za kućnu upotrebu magneti i ionizatori su OK rješenje. Prednost magneta je jednostavnost i nepotrebno održavanje a mana ta što trebaju biti izabrani tako da je protok vode kroz njih što bliže "veličini" (u sredini karakteristike).
Ionizatori su elektronički pa kao takvi postoji mogućnost otkazivanja rada.
Osobno sm sklon magnetima ali ih treba dobro izabrati.

Znači, ne radi se o reklamnom trkeljanju. Stvar funkcionira ali uz navedena ograničenja.
Za potpuno omekšavanje vode koriste se ionski omekšivači regenerirani sa slolju. Ali ta voda nije za piće.
S ionskim omekšivačima rade npr. perilice posuđa u koje se dodaje sol (nije nužno da bude Calgonit-ov proizvod, ima i jeftinijeih a jednako učinkovitih; nije nauka napraviti NaCl)
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:48   #12
zed_alive
chic heretique

zed_alive Avatar

Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
polariziraju kalcij? oooookeeeeeej....

nego, kakva je korist toga da se kamenac ne taloži na cijevi, to samo znači da je i dalje u vodi. kad se istaloži, onda ga u vodi nema
mislim da nije polarizacija nego nešto slično, ne znam točno, no princip je takav kao što sam opisao

korist? čuva bojlere, vešmašine, pipe itd. nije to pročišćavanje vode, ako na to misliš
Old 18.09.2007., 12:50   #13
zed_alive
chic heretique

zed_alive Avatar

Quote:
apf11 kaže: Pogledaj post
Prolazom vode kroz jaka magnetska polja dolazi do promjene strukture grupiranih kristala na način da se grupe razbiju. Zbog toga privremeno gube svojstvo taloženja na površine.
Kažem privremeno, jer se nakon nekog vremena stvari vrate u prvobitno (prirodno) stanje. To vrijeme je oko 1 sat.
Magneti (i elektronički ionizatori) su učinkoviti najviše kod protoka vode i gdje se puno vode ne zadržava u instalciji jer takva "stajaća" voda ponovo počinje taložiti kamenac. Za kućnu upotrebu magneti i ionizatori su OK rješenje. Prednost magneta je jednostavnost i nepotrebno održavanje a mana ta što trebaju biti izabrani tako da je protok vode kroz njih što bliže "veličini" (u sredini karakteristike).
Ionizatori su elektronički pa kao takvi postoji mogućnost otkazivanja rada.
Osobno sm sklon magnetima ali ih treba dobro izabrati.

Znači, ne radi se o reklamnom trkeljanju. Stvar funkcionira ali uz navedena ograničenja.
Za potpuno omekšavanje vode koriste se ionski omekšivači regenerirani sa slolju. Ali ta voda nije za piće.
S ionskim omekšivačima rade npr. perilice posuđa u koje se dodaje sol (nije nužno da bude Calgonit-ov proizvod, ima i jeftinijeih a jednako učinkovitih; nije nauka napraviti NaCl)
tnx daj mi reci jednu stvar. koji su bolji magneti, permanentni ili elektromagneti, te da li jedni ili drugi imaju trajniji/bolji efekt ili je to ista stvar?
Old 18.09.2007., 14:22   #14
kumek
PSYCHO DAD I SIROVINA

kumek Avatar

Quote:
ne govori o nečemu o čemu ne znaš niti kako funkcionira. postoje i ljudi koji se bave time
Quote:
..mislim da nije polarizacija nego nešto slično, ne znam točno, no princip je takav kao što sam opisao
Važno da ti znaš. Ja zapravo točno znam... ne rade nikako, pogotovo ne pri tim snagama magneta. Znalče, kaj je s magnezijem? Jel se i on "polarizira". Kaj ne vidiš da te kemik "za....a" Kaj se to događa kad se "magnetizira" kalcij? Jel se mijenja produkt topljivosti?
Daj ti tu temu otvori na znanosti pa da vidimo tko zna a tko ne zna.

kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:48   #15
zed_alive
chic heretique

zed_alive Avatar

Quote:
Važno da ti znaš. Ja zapravo točno znam... ne rade nikako, pogotovo ne pri tim snagama magneta. Znalče, kaj je s magnezijem? Jel se i on "polarizira". Kaj ne vidiš da te kemik "za....a" Kaj se to događa kad se "magnetizira" kalcij? Jel se mijenja produkt topljivosti?
Daj ti tu temu otvori na znanosti pa da vidimo tko zna a tko ne zna.
kumek, ne jebi. rekao si čistu dezinformaciju. čovjek koji se bavi time (ne prodaje nego se bavi time i srodnim) rekao mi je da jest. čak i da su bolji permanentni magneti, da su elektro i prejaki. no htio sam informaciju iz neke druge ruke
Old 18.09.2007., 16:01   #16
apf11
Registrirani korisnik

Quote:
tnx daj mi reci jednu stvar. koji su bolji magneti, permanentni ili elektromagneti, te da li jedni ili drugi imaju trajniji/bolji efekt ili je to ista stvar?
Permanentni su najjednostavniji. Za takvo magnetsko polje elektromagneti bi trošili trebali previše energije (zagrijavanjem namotaja).
Montiraju se tako da se stave na cijev s vanjske strane (nije potrebno rezati instalaciju (kod ionskih treba). Vidi i kako se kreću cijene impulsnih (elektroničkih).
A ova diskusija oko kristalizacije i sličnog u smislu pojašnjenja kako to radi neije baš od koristi. Imao sam negdje materijal oko toga pa mogao to i detaljnije pojasniti ali ne znam koliko ljudi bi to zanimalo pa da mi ne ispadne po onoj "uzaludan nam trud svirači".
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 16:04   #17
justapixel
Resgiritani krosinik

justapixel Avatar

Registracija: Oct 2003.
Quote:
kumek, ne jebi. rekao si čistu dezinformaciju. čovjek koji se bavi time (ne prodaje nego se bavi time i srodnim) rekao mi je da jest. čak i da su bolji permanentni magneti, da su elektro i prejaki. no htio sam informaciju iz neke druge ruke
Čime se točno taj čovjek bavi? Je li znanstvenik?

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 17:13   #18
kumek
PSYCHO DAD I SIROVINA

kumek Avatar

Quote:
A meni je jedan rekao da ima pi..pek od 124 cm.
Ajde ti apf11 meni dadni taj materijal pa da vidim Nešto iskustva s magnetskim poljima i metalnim ionima imam...zapravo dosta pa da vidim tu ahm teoriju kristalizacije.

kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:13   #19
apf11
Registrirani korisnik

Quote:
A meni je jedan rekao da ima pi..pek od 124 cm.
Ajde ti apf11 meni dadni taj materijal pa da vidim Nešto iskustva s magnetskim poljima i metalnim ionima imam...zapravo dosta pa da vidim tu ahm teoriju kristalizacije.
Morao bih malo potražiti gdje mi je. U međuvremanu predlažem da ti napišeš svoja saznanja o tome pa da se to nadopuni s ostalim saznajima.
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:49   #20
zed_alive
chic heretique

zed_alive Avatar

Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Čime se točno taj čovjek bavi? Je li znanstvenik?

.
da, radi na fakultetu, bavi se pročišćavanjem voda

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja