Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2008., 20:13   #81
Quote:
lenči kaže: Pogledaj post
Evo da vam napišem svoje iskustvo sa CZSS i da tražim vaš savjet.
Moje djete ima dijagnozu: Neurorizično dijete, R29.8 , teška porođajna asfiksija , krvarenje 2. st. poremečaj metabolizma kalcija
Distoni sindrom .
Idemo na vježbe na Goljak i tu kod fiziot. sa Goljaka imamo napisanu preporuku za produženi por. nakon 1. g.
Vježbamo svaki dan doma po ca. 3 sata i na iznenađenje svih propuzali (prije 3 mj. samo ležao na leđima sada se okreče , sjedi , postavlja u četveronožni
i puza) dijete se još ne podiže . Inače još je na sisi i baš ne prihvača hranu pogotovo mlijeko to odmah povrati.
Pedica sa vještačenja napisala da nema tjelesna oštečenja.
Dijete 19 . puni godinu dana a 16 idemo na Goljak 10 dana, sada ću otvoriti bolovanje a za dalje neznam(valjda neču dobiti otkaz)
POMOZITE što da radim?
Lenči, ŽALI SE!!! Ne da imaš pravo, nego imaš pravo odmah dobtiti cijelu godinu!!!
Drž se i samo hrabro . Javi ak kaj možemo pomoć.
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 21:26   #82
Snake's Kiss hvala na podršci!
Sve mi se više čini da ovi sa CZSS to ocijenjuju po kaputu a ne
po dijagnozi iviještačenju.
lenči is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 00:36   #83
mene su 1. put zakinuli i žalili smo se, dobili sve što smo tražili
nadicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 13:38   #84
Quote:
lenči kaže: Pogledaj post
Snake's Kiss hvala na podršci!
Sve mi se više čini da ovi sa CZSS to ocijenjuju po kaputu a ne
po dijagnozi iviještačenju.
Ma nema na čemu! Samo hrabro naprijed. Sve papire čuvaj do 18.godine starosti, jer ćeš u životu moći iskoristiti mnogo toga. (na osnovu dg.možete lakše do poticajnih stanova, imate kasnije prioritet za lječilišta i sl.)
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 22:14   #85
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
nisam znala za ovo da imaju pravo na def i logopeda
Nadice, koji su uvjeti za ostvariti to? Može li i DS dobit logopeda jednom tjedno?
Tija,jesi se raspitala za ovo u Zadru?

Lenči,moraš se žaliti,nedaj da gaze prava tvog djeteta!
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 01:35   #86
Quote:
nadicab kaže: Pogledaj post
ne, njih niti nema u komisiji. Zato i prilažeš papire.
Ma meni je ta komisija lakrdija i drp-para od poreznih obveznika. Soc. radnica će bez da je ikada bila kod vas doma napisati da živite u skladnim obiteljskim odnosima.
Pedijatrica će izvagati dijete (nama je čak mjerila i tlak) kao da to ima ikakve veze s njegovim osnovnim dijagnozama.
I još nas je (kokoš jedna) naručila i opet za 3 godine - kao da će njegova CP od sebe proći; druge dok. su naručivale tek za 10 god.


Evo mene malo!

Nadicab koja te je to pedijatrica iz komisije naručila za 3 god, mislim da pretpostavljam koja!

Vidiš meni je MOJA pedijatrica kad je popunjavala obrazac napisala diagnozu od fizijatra i kraj nje stavila tri upitnika, a operaciju na koju je trebala iči nije ni spomenila! A njezino mišljenje je pisalo da mi netreba produžiti!!!!! A na nalazu od fizijatra je pisalo da preporučuje produljenje radi njege..., i isto tako na nalazima drugim je pisalo zašto i kada ide na operasiju! Produljenje sam dobila IPAK jer i oni na komisiji ČITAJU I VIDE nalaze a i pregledavaju dijete! A da ne spominjem da sam čekala da mi pedica taj obrazac ispuni dobrih 10-ak dana! A sada kad joj dodjem NAŽALOST s još nalaza koji samo potvrđuju ono zašto sam ostala doma blijedo me gleda i izbjegava o tome pričati, tobože joj je to neočekivano, sva se jadna iznenadi!
Ali za komisiju sve ok! nemam primjedbi! Bar za ovu gdje sam ja bila!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 09:09   #87
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
Tija,jesi se raspitala za ovo u Zadru?
naravno, nemamo mi to
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 16:05   #88
ja bila u czss i uz popis mi žena rekla da nakon što predam molbu oni izlaze na teren? nisam baš shvatila?što će mi doći doma???kakav teren?
i da, potvrdu o zaposlenju mogu donjeti tek kad daju privremeno rješenje da li se odobrava dopust ili ne...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 15:33   #89
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ja bila u czss i uz popis mi žena rekla da nakon što predam molbu oni izlaze na teren? nisam baš shvatila?što će mi doći doma???kakav teren?
i da, potvrdu o zaposlenju mogu donjeti tek kad daju privremeno rješenje da li se odobrava dopust ili ne...
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 16:36   #90
Nama je eto, upravo odobren dopust za brigu o djetetu (tzv. produženi porodiljni) do treće djetetove godine, znači, još dvije godine. Nisu izlazili na teren (šta god to značilo). Naša procedura se sastojala od toga da smo zajedno sa socijalnom radnicom napisali i ispunili zahtjev, naknadno su me zvali, došla sam na socijalno i predali su mi "naš fascikl" sa svim nalazima te datumima za tri komisijska pregleda: pedijatar, psiholog i socijalni radnik (u socijalnoj službi). Nakon toga su se oni sastali i donjeli odluku, a ja zvala sljedeći dan i pitala. I to je bilo to.
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 16:44   #91
Ah da, potvrda o zaposlenju njima treba nakon i samo u slučaju da ti odobre produženi porodiljni, kao potvrda da si zaista zaposlena.
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 16:50   #92
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Nama je eto, upravo odobren dopust za brigu o djetetu (tzv. produženi porodiljni) do treće djetetove godine, znači, još dvije godine. Nisu izlazili na teren (šta god to značilo). Naša procedura se sastojala od toga da smo zajedno sa socijalnom radnicom napisali i ispunili zahtjev, naknadno su me zvali, došla sam na socijalno i predali su mi "naš fascikl" sa svim nalazima te datumima za tri komisijska pregleda: pedijatar, psiholog i socijalni radnik (u socijalnoj službi). Nakon toga su se oni sastali i donjeli odluku, a ja zvala sljedeći dan i pitala. I to je bilo to.
gdje su bili ti pregledi ? koju dijagnozu imate? i koliko je trajala procedura od predaje zahtjeva?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 18:34   #93
Pregled kod pedijatra je bio u njegovoj ordinaciji (inače privatni pedijatar), pregled kod psihologa je bio u bolnici (s uputnicom koju piše djetetov pedijatar), razgovor sa socijalnim radnikom je bio u njegovoj kancelariji. Kod nas je cijeli proces jako kratko trajao, mjesec dana, inače se od podnošenja zahtjeva do tih komisijsjih pregleda i komisijskog zaključka čeka po šest, sedam mjeseci. Mi smo imali malo specifičan slučaj i naša socijalna radnica nam je stvarno izašla u susret i potrudila se da riješimo to na vrijeme. Moje djete ima bolest imuniteta, tj, nema imunitet i ne smije u jaslice. Nema neke užasno loše vrijednosti (bar na zadnjim nalazima) ali tolikim da ne smije u jaslice i problema s bubrezima. Sve u svemu, naš pedijatar i doktor koji nas vodi u bolnici rekli su nam da nemamo šanse dobiti produženi porodiljni, ja sam ipak pokušala, jer, nisam imala što izgubiti, i eto, ispalo je da su mi odobrili.
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 19:05   #94
zizitop, meni socijalna radnica rekla da postupak traje 1-2 mjeseca,a tako je iskustvo imala i Save Ass.
ma kakvih 6-7 mjeseci?
pa ja da sam i predala ranije papire i me odbili jer se s našom dijagnozom stanje mijenja...pa imaju puno pravo reći da je moguće poboljšanje do djetetove godine dana...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 19:33   #95
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
zizitop, meni socijalna radnica rekla da postupak traje 1-2 mjeseca,a tako je iskustvo imala i Save Ass.
ma kakvih 6-7 mjeseci?
istina, mi nismo čekali više od 2 mjeseca.

Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Pregled kod pedijatra je bio u njegovoj ordinaciji (inače privatni pedijatar), pregled kod psihologa je bio u bolnici (s uputnicom koju piše djetetov pedijatar), razgovor sa socijalnim radnikom je bio u njegovoj kancelariji.
i naša procedura je slična. pedijatar je bio onaj kojeg je odredila socijalna za komisiju tako da nije ni bitno jel inače privatnik ili ne, psihologinja je bila u školi (i nije nam trebala nikakva uputnica), socijalni radnik naravno u socijalnoj.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 20:57   #96
Pretpostavljam da je vrijeme čekanja ovisno o mjestu stanovanja tj. o broju slučajeva koje komisija mora pregledati. Kod nas je to 6,7 mjeseci, bar je meni tako moja socijalna radnica rekla a i neke poznanice koje su doista toliko čekale. I da, komisijski pregledi su kod onih koje socijalna služba zaduži za to.
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 10:58   #97
Mi smo predali zahtjev prije nekih par tjedana u centru za soc. rad. Dobili smo poziv na komisiju slijedeći tjedan. Zna li netko da li će nam komisija odmah reći odluku ili se i to čeka?
Baskerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 18:00   #98
Na komisiji budu psiholog, soc.radnica i specijalist, nama bio fizijatar. Rjesenje smo dobili otprilike za 10 dana.
roberto32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 18:02   #99
pardon, ne fizijatar, nego pedijatar. Imali smo papire od fizijatrice.
roberto32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 19:02   #100
Bok svima!

Dajte mi, molim vas recite kada se treba pokrenuti postupak zamolbe za produzenje? Mi imamo totalno specificnu situaciju. Mala nam je operirana sa mjesec¸dana i izvadjena joj je leca iz oka. Sada nosi kontaktnu lecu koju svako malo izvadi iz oka i zatim ju treba naci negdje po podu , a trebala bi ju nositi stalno. Treba poseban nadzor, pokrivanje zdravog oka itd. Zbog toga svega nema sanse da ju damo u jaslice niti na cuvanje, jer nije nimalo lako staviti malom djetetu kontaktnu lecu i ne mozemo riskirati da se ta posebna, dosta vrijedna leca izgubi. Ja se nadam da cu moci dobiti produzenje. Dakle, da li da to trazim prije isteka porodiljnog ili mogu tek naknadno?
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.