Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2009., 22:04   #61
Kojim doktorima? Misliš li na liječnike ili baš doktore znanosti iz svih živih područja?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 22:23   #62
Je, istina je, doktorima medicine.
Bila sam i na razgovoru ali ne sjećam se detalja, osim da za najpovoljnije uvjete moraš prebaciti tekući kod njih. Tad sam smišljala kako kupiti nekakav stan, i bila na razgovoru. Povoljno je bilo, ali je povoljniji ispao kredit preko stambene štedionice.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 01:39   #63
Ma lijecnicima, da, sori, nespretno sam se izrazila. Okej, hvala bilokoje
Old 20.10.2009., 15:30   #64
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
Jel istina da Sp.banka daje neke posebne kredite doktorima? Kako to točno funkcionira?
daju. upravo jedan takav stanbeni realiziran, povoljna kta, obrada kredita, uvjetuju otvaranjem tekućega i priljev plaće, naknada za isti Medico paket je 50 kn/mj.
Old 21.10.2009., 14:15   #65
eh htjela se samo nadovezati na onu žalbu na bankomat...

nisam u splitskoj već jednoj drugoj banci al eto da im bar malo stanem u obranu - mi bankomat punimo u toku radnog dana povremeno al više iz razloga jer nemamo zaštitare kasnije iako nam nažalost pravilo nalaže da bankomat punimo na kraju radnog vremena...
e sad zašto vas nisu pustili unutra podići novac... ne znam, na njihovim je satovima možda već bio kraj radnog vremena a nezgodno je krenuti u obračun kad ti je dio love vani kojeg tek trebaš proknjižiti kao izlazni
tica_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 14:56   #66
Pozdrav svima,
evo i moga misljena i iskustava.....i ja sam klijent Splitske Banke, jako sam zadovoljan, službenici su bez obzira na sav pritisak jako ljubazni. Isto sam korisnik kredita koji se realizira u 24 sata, ok, nije bas bilo 24 sata ali je bilo za mene dovoljno brzo jer nisam razmazen. Par puta sam kontaktirao Call Centar Splitske Banke i jako ugodno sam iznenadjen te imam osjecaj da ti ljudi na telefonu primaju ogromnu placu. Znam da ne primaju toliku placu ali usluga je za mene bila izvanredna.
Ja radim slican posao i u svakodnevnom sam kontaktu s ljudima pa znam sto i kako a nezadovoljstva i optuzbi ce uvijek biti bez ijedne cinjenice. Bio sam nezadovoljan dosadasnjom bankom ali nije na meni da im prigovaram jer oni nude usluge koje cu prihvatiti ili ne, zato je bespotrebno pokusavati nesto promjeniti vec odabrati ono sto mi najvise odgovara.

Toliko......
maric32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 15:03   #67
Quote:
maric32 kaže: Pogledaj post
Ja radim slican posao i u svakodnevnom sam kontaktu s ljudima pa znam sto i kako a nezadovoljstva i optuzbi ce uvijek biti bez ijedne cinjenice. Bio sam nezadovoljan dosadasnjom bankom ali nije na meni da im prigovaram jer oni nude usluge koje cu prihvatiti ili ne, zato je bespotrebno pokusavati nesto promjeniti vec odabrati ono sto mi najvise odgovara.

Toliko......

ne,mi moramo biti poslušni mali trolovi i ne smijemo ništa reći velikima

svaki normalni trgovac (banka,dućan,servis za čišćenje tepiha) rado dobije kritiku,koju će probati promjeniti ako je opravdana
to se zove NORMALNO poslovanje s klijentima
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:31   #68
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post

ne,mi moramo biti poslušni mali trolovi i ne smijemo ništa reći velikima

svaki normalni trgovac (banka,dućan,servis za čišćenje tepiha) rado dobije kritiku,koju će probati promjeniti ako je opravdana
to se zove NORMALNO poslovanje s klijentima
Ne želim trošiti svoje vrijeme na žalbe/pritužbe/prijedloge nego ga malo bolje iskoristim....
maric32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 18:29   #69
pošto se ja ne mogu snaći u kupusu ovaj stranicama splitske banke, ako bi neko bio dobar:

-da mi da link da vidim visinu naknade koja se naplaćuje na opće uplatnice za korisnika građanin
Old 06.11.2009., 08:24   #70

piše sve fino na građanima, imaš pregled cijena... evo....
http://www.splitskabanka.hr/Gra%c4%9...6/Default.aspx

pod točkom 12 prvo kaj ti piše piše ti plaćanje uplaticom... 1% - min.8kn max.100 kn...

tica_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 09:48   #71
Quote:
maric32 kaže: Pogledaj post
Ne želim trošiti svoje vrijeme na žalbe/pritužbe/prijedloge nego ga malo bolje iskoristim....
naravno tih 30sek-1min je od neprocijenjive važnosti
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 15:49   #72
Quote:
tica_vz kaže: Pogledaj post

piše sve fino na građanima, imaš pregled cijena... evo....
http://www.splitskabanka.hr/Gra%c4%9...6/Default.aspx

pod točkom 12 prvo kaj ti piše piše ti plaćanje uplaticom... 1% - min.8kn max.100 kn...
Hvala, izgleda da je Fina još uvijek povoljnija
Old 08.11.2009., 18:35   #73
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Hvala, izgleda da je Fina još uvijek povoljnija
Partner banka ima naknadu od 3 kune
U Finu zasad nisam išla...
tica_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 13:42   #74
Ovo danas mi je valjda 165 put da su mi digli tlak u Splitskoj banci.Dolazim uplatit nešto na račun koji je u drugoj banci, a oni i kažu da nemaju broj te banke, pa da odem ja u poštu ili negdje pitati taj broj, pa im se vratim
Mislim ne kužim, molim vas neka mi netko objasnim, ne radim u banci, ali zar je takav problem imati predbrojeve od Zabe, Pbz i sl ??? Ne znam samo kako mi nikad u Pbzu ne kažu "joj, ne možemo vam to uplatit, nemamo predbroj od zabe".
A prošli tjedan nisu imali uplatnice pa mi isto nisu htjeli uplatiti. Razumijem da se to dogodi, ali eto fakat uvijek nešto s njima.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 11:35   #75
Splitska Banka

Mene je lipo naguzila Splitska Banka
Imao sam kredit kod njih, koji sam uredno isplatio. Nakon uplate zadnje rate stigne mi obavijest od SB da sam isti pretplatio i da mogu visak podic u bilo kojoj poslovnici iste, sto sam i uradio. Od toga je bilo proslo 5 - 6 godina kad me nazvao rodjo koji mi je bio jamac za taj kredit. Lipo me posla u PM i pita me kako mogu bit takav covik i ne isplatit kredit do kraja tako da sad on ne moze dic kredit koji mu je prakticno odobren. I moj tupasti rodjak da bi dobio kredu uplati u moje ime 6.500kn "duga" za mene. Normalno, ja otrcim u banku da vidim o cem se radi. Sluzbenica za kredite mi kaze da se prije 6 godina desila pogreska kod njih i da su mi vratili ratu koju nisu tribali vratit. Napominjem da posli toga ni jednu obavijest a ni opomenu nisam dobio od njih. Nitko iz splitske me nije nazvao da me obavijesti o gresci! Kazu da sam ja morao doci i vidit imam li dug i da je moja greska sto se toliko nakupilo kamata .
Mislim da Splitska Banka na taj nacin krade novac od gradjana. Mene nisu mogli tuzit (jer nisam kriv) vec su cekali da se neki moj jamac javi tako da njemu sjednu za vrat i plati moj nazovi "dug".
ZlatkoZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 21:13   #76
Angry Splitska banka i POS krediti

Sa svima koji su napisali da je Splitska banka katastrofa moram se složiti!
Evo moga iskustva. Prilikom kupnje POS stana u ugovoru o kreditu stoji da će se kamatna stopa indeksirati prema Euriboru, a kako je Euribor drastično pao do indeksacije nije došlo! I onda tko se bunio dobio je ponudu smanjenja kamatne stope za cca 1,6% i oslobođenje od naknade za prijevremeno zatvaranje kredita, a koja je iznosila fantastičnih 4%. Dvije godine po kupnji i useljenju u stan javni bilježnik zove i prijeti dospjećem cjelokupnog kredita ukoliko ne dođemo potpisat nekakav anex kupoprodajnog ugovora jer se SB nije mogla svojevremeno dovoljno osigurati. Ta zahebancija nas je koštala dopunskih 2.000,00 kn.
Htjedoh zatvoriti kredit i prva impresija u susretu sa službenicom na nivou kukca (toplo, hladno, gladanm, sit) kojoj je trebalo cca 30 min za ispis dvije potvrde je bila katastrofa. Idiotharije koje je u međuvremenu valjala ne želim spominjati. Sutradan uplatim traženi iznos prema njenim uputama i dođem po zahtjev za zatvaranje kredita. Isti nisam mogao dobiti jer im novac nije sjeo na račun bez obzira na potvrdu druge banke i bez obzira što se radi samo o potpisu papira (koji ne moraju provesti, ako nije vjerodostojan). Drugi dan, novac je sjeo ali je bila razlika u njihovom prodajnom tečaju (još 1 pedherluk) za 1 lipu te trebam podmiriti razliku. Kukac od prekjučer nudi da se njoj odbije od plaće! Zatvorih sve račune i bježi!
Mariolino 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 20:11   #77
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
Jel istina da Sp.banka daje neke posebne kredite doktorima? Kako to točno funkcionira?
Liječnici. Medex kredit...
Malo manja kamata i max iznos 30.000€ na 10 godina.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 10:22   #78
Ima li tko upućen?

Dižem kredit u SB (na 10 god, ona akcija što je u điru).
Prikupim svu traženu dokumentaciju.
Službenica kaže: kako vaša firma nije naš klijent, zahtjev za odobrenje kredita ide u Split. To traje cca 5-6 radnih dana.
Prošlo je, danas već, 14 radnih dana. Iako mi je malo bezveze ju zvati ( jer mi je ostavila jako pozitivan dojam), nazovem je da vidim dali će biti što od tog kredita ili ne....
Kaže ona meni da još nije dobila ništa iz Splita i da i ona njih gnjavi, ali
Dali netko zna koliko to traje u najgorem slučaju?
Vidim da se tu spominje od pola do mjesec dana, jeli se što u međuvremenu promjenilo?
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 22:49   #79
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ima li tko upućen?

Dižem kredit u SB (na 10 god, ona akcija što je u điru).
Prikupim svu traženu dokumentaciju.
Službenica kaže: kako vaša firma nije naš klijent, zahtjev za odobrenje kredita ide u Split. To traje cca 5-6 radnih dana.
Prošlo je, danas već, 14 radnih dana. Iako mi je malo bezveze ju zvati ( jer mi je ostavila jako pozitivan dojam), nazovem je da vidim dali će biti što od tog kredita ili ne....
Kaže ona meni da još nije dobila ništa iz Splita i da i ona njih gnjavi, ali
Dali netko zna koliko to traje u najgorem slučaju?
Vidim da se tu spominje od pola do mjesec dana, jeli se što u međuvremenu promjenilo?
Potpuno normalna situacija za SGSB... Na žalost njihova infrastruktura ne može podnijeti toliki broj kreditnih zahtjeva koje je povećan zbog jakog marketinga i činjenice da su oni još rijetki koji daju kredite bez problema (uz naravno, postrožene kriterije).
Bankarica će ti se javiti čim dobije predmet s Riska iz Splita, a ona ne može nikako to ubrzati...
Traje prosječno 20tak dana...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 11:06   #80
Evo i mene

Dakle. Kredit odbijen uz objašnjenje da mi u platnoj listi piše i rubrika "stimulacija".
Smatra se da stimulacija ne ulazi u redovnu plaću, pa shodno tome i nemam dovoljan prosjek.
Na zamolbu službenice, moja firma (d.d.), šalje dopis u kojem stoji da je "stimulacija" uključena u redovnu plaću, da se ne razlikuje po ičemu i da je uvjek više-manje ista.
Dopis nije prihvaćen iz Splita.
Prije cca 3 mjeseca moj kolega na identičnom radnom mjestu kao i ja, diže identičan kredit kod njih i dobija ga. Dakle, to je nešto novo ili izgleda ovisi o osobi koja dobije predmet u ruke.
Razočarana sam zbog razloga odbijanja(kakav je to jeb... razlog?), a da ne govorim o "24" -satnom kreditu , koji je trajao mjesec dana
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.