Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service
Korisničko ime
Lozinka

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 14:02   #1
Mata_1
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
Msn virus...kako se riješiti....

Pozdrav....

Imam taj veeliki problem sa tim virusom...dobio sam file da primim neke slike od frendice kao tipa "this is my new pics...some of them are cool..." i naravno mislio da mi ona salje kliknuo, pokusao ih otvoriti i nista...reko mozda je krivo poslala ili tako nesto...i zaboravio na to...

No sutradan mi doso frend kaze kad se ulogiro na msn da sam mu slao neke slike....ja o tom nisam imao pojma i na kraju smo dosli do zakljucka da imam j....virus....i pokusao sam sa nodom32 rijesiti ga se ali nije ga mogao pronaci...tako da sad svako malo salje svima koji su online na msnu te slike....a meni se neda vise objanjavati ljudima da ih ne primaju jer ce pokupiti virus....

E sad ako je netko imao ovakav problem molim vas da mi pomogne jer neznam kaj da vise radim.....
Mata_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:06   #2
_ares_
Registrirani korisnik

_ares_ Avatar

Registracija: Apr 2007.
Ja sam imao isti problem.
Rijesio sam ga tako da sam pokrenuo system restore i vratio komp za 2 dana unazad.
Old 25.09.2007., 17:51   #3
Zayl
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2006.
ocito imamo iste frendove, hehe, .
virus je trojanac i zove se servicer.exe. proguglaj ak te vise zanima.

ovako, odi na start > run. tu upisi msconfig. na zadnjem tabu (startup) nadi unos servicer.exe i makni kvacicu od njega. resetiraj. nakon toga trojanac nece raditi i nece imati utjecaja na win. ak hoces mozes tu i zavrsiti.

ako ga zelis skroz rijesiti onda predi komp samo s nekim antivirusom (kaspersky mi je nasao) i on ce izbrisati ostale fajle od tog trojanca. bitno je da nes nade antivirus jer se infiltrira u system restore.

ak ti antivirus nista ne nade onda upisi u search servicer.exe, pretrazi cijeli komp i izbrisi sve kaj ti nade. trebalo bi nes biti u preftech folderu, temp folderu i u system32 folderu. onda ak imas upaljen system restore, iskljuci ga, resetiraj, i opet ukljuci. tako ce se izbrisati stari restore pointovi.
Zayl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 18:17   #4
The Uništavač Topika
Dobri Spamaritanac

The Uništavač Topika Avatar

Registracija: May 2006.
probajte bit dovoljno inteligentni da ne klikate na "SLIKE" koje imaju nastavak .ZIP ili .EXE

Vaša žvrljotina je cinkana vlastima foruma. Vaš IP je trajno ubilježen. Vaš omiljeni bend je Culture Club. Vi ste kurac od zeca. Zec bez kurca ima veći kurac od vas. Čak i da imate kurac ne bi vam se mogao dić. A čak i da vam se može dić dizao bi vam se na krive stvari. Nema kurca, nema žena. I zato vi pišete ovaj post. U nadi da će vam narasti kurac. A kurac nemože narasti. Spletom okolnosti, možete dobit kurac. U guzicu.
The Uništavač Topika is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 25.09.2007., 23:28   #5
Mata_1
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
uspio sam...tnx....nikad vise nikakve slike makar bile i jessica alba.....
Mata_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 21:47   #6
Jozo2
Registrirani korisnik

Jozo2 Avatar

Registracija: Mar 2007.
dobio i ja taj virus, gledo sam po netu kazu da se zove servicer.exe al ja nemam to ja imam services.exe, i probavam ga izbrisat u system 32 i nece, i pokrenut mi je pod processe na kompu, ono ctrl+alt+delete->process i nemogu ga izbrisat, probo sam s nodom i nece... kako da ga se rijesim?
Jozo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 21:56   #7
Jozo2
Registrirani korisnik

Jozo2 Avatar

evo par virusa, neznam kako da ih maknem...
Jozo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 23:50   #8
Zayl
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2006.
Quote:
Jozo2 kaže: Pogledaj post
dobio i ja taj virus, gledo sam po netu kazu da se zove servicer.exe al ja nemam to ja imam services.exe, i probavam ga izbrisat u system 32 i nece, i pokrenut mi je pod processe na kompu, ono ctrl+alt+delete->process i nemogu ga izbrisat, probo sam s nodom i nece... kako da ga se rijesim?
pretpostavljam da se ne kuzis u informatiku, ali nema veze. nadam se da znas citati. servicer, services, servicer, services. citaj to malo par puta. nije isto, jel ? services.exe je sistemski proces vazan za rad windowsa. servicer.exe je trojan. kuzis sada. slicnost je s razlogom

ovaj mdn.exe ti sigurno radi pa ga nod ne moze obrisati. probaj startati u safe modu, pa onda skenirati s nodom i obrisati.
Zayl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 07:28   #9
big-smoke
.

Registracija: Oct 2006.
Quote:
The Uništavač Topika kaže: Pogledaj post
probajte bit dovoljno inteligentni da ne klikate na "SLIKE" koje imaju nastavak .ZIP ili .EXE

ta "slika" ima 51 KB

nego, jesi probal reinstalirati msn
big-smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 09:21   #10
Jozo2
Registrirani korisnik

Jozo2 Avatar

ok, kuzim sad... mislio sam da je virus samo zato sto ga nemogu izbrisat iz processa... pa sam pitao! valjda ce bit sve ok sad, a ovaj mdn sam rijesio kaspersky-em
Jozo2 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja