Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 23:02   #2421
bila je zdrava čitavih 10 dana i evo sad opet šmrca i kašljuca

i kak je vikend, odem do ljekarne da pitam jel imaju nešto za iskašljavanje za bebu od 7 mj jer sam čula da je dobar korijen bijelog sljeza, na što su mi dva farmaceuta rekla da se za to povisila granica do minimalno 1 godine i da se radi o njihovoj bebi da joj ne bi davali :/


sad sam malo u čudu :/ za čepiće je isto premala. Opet smo sad na inhalaciji efedrinom i fiziološkom i izvlačenje ariannom, ali kašalj nas ubija :/

edit: za crvenilo, bioderma, neka krema za njegu osjetljive kože oko usta/nosa. Odlična je!
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 08:56   #2422
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
bila je zdrava čitavih 10 dana i evo sad opet šmrca i kašljuca

i kak je vikend, odem do ljekarne da pitam jel imaju nešto za iskašljavanje za bebu od 7 mj jer sam čula da je dobar korijen bijelog sljeza, na što su mi dva farmaceuta rekla da se za to povisila granica do minimalno 1 godine i da se radi o njihovoj bebi da joj ne bi davali :/


sad sam malo u čudu :/ za čepiće je isto premala. Opet smo sad na inhalaciji efedrinom i fiziološkom i izvlačenje ariannom, ali kašalj nas ubija :/

edit: za crvenilo, bioderma, neka krema za njegu osjetljive kože oko usta/nosa. Odlična je!
I kod nas je opet nos i kašalj i tko zna što još.....

E ovo moram prokomentirati za korijen bijelog sljeza....to su rekli da se ne smije a efedrin za koji zadnjih pola godine se priča da se nikako ne daje djeci barem do 3 godine života (to su mene oprale u dvije ljekarne kad sam došla po to) to su ti ok dali????

Ma više mi te u ljekarni toliko idu na živce

Ja crveno na nosu namažem bpantenom ali kada zaspi da ne razmaže i da ne skine sve sa sebe. Bioderma svi kažu da je super krema a ja svojoj namazala i ništa kao da sam joj vodom premazala a dijete inače ima suhu kožu i ništa joj ne pomaže a ja skužila da je meni osobno super za ruke sad preko zime pa ju ja koristim
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:32   #2423
meni je za ta vanjska mazanja oko nosa, usana, praktičan melem u pakiranju kao labello. Ali inače nemaju osjetljivu kožu pa ne koristim svakodnevno, a imam i aloa veru pa i s time nekada namažem.

Vezano uz bijeli sljez, koji je argument, zašto se ne smije davati?
Ja bih namakala korijen i pili bi čaj. Ne znam kako to može štetiti?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 09:37   #2424
Rekli su mi da je pomaknuta granica zbog nedavnih istraživanja na minimalno godinu dana :|

a što se tiče efedrina, on je okej - ali se treba paziti koliko kapi se daje kojoj dobi i koliko kila
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 10:41   #2425
Nemam pojma za argumente i iskreno nisam ni pitala a efedrin dam onako kako mi je liječnik propisao jer ipak ajd mislim da baš ne dijele tako bez veze i bez ikakvog razloga lijekove maloj djeci i nije sad da ti to kapaš 10 dana već ono dva tri i gotovo.

Za bijeli sljez isto nemam pojma zašto je tako jer stvarno pa time su i nas mame liječila i nikada nije bio štetan a sad eto pojavila se polamika i oko toga...kao i prije se djeca kupala u kamilici sad je to zabranjeno....i tak ma ne znam ja ako vidim da je nešto ok i da odgovara mom djetetu ja ću dati još pogotovo ako mi je liječnik to pripisao
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:22   #2426
bili kod pedijatrice i ispostavilo se da je bronhitis pa ja ne znam
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 13:24   #2427
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
bili kod pedijatrice i ispostavilo se da je bronhitis pa ja ne znam
Hrpa djece ali i starijih ga ove godine imaju.

I moja je imala i mislim iskreno da ima opet malo jer mi nekako pišti malo dok udiše, ali ja niti ne poduzimam ništa po tom pitanju jer vidim da djetetu ništa ne smeta i da je sve ok ovako opće stanje....al ajd mi imamo i sumnju na alergiju pa je kod nas drugačije

Ali koliko sam čula svi koji su ga pokupili ove zime su ga po tri tjedna vukli uz stalno pištanje u pluća i konstantni kašlja. Eto meni i muž i mala bolesni bili ja nisam za čudo ništa uhvatila
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 15:02   #2428
Ma ona je bila bolesna pred dva-tri tjedna i isto mi je tak pištalo, ali smo bili par puta kod doktorice i svaki put bi rekla da je s plućima sve okej, da je samo prehlada. Normalno inhalacija i izvlačenje iz nosića.

Ali evo sad sam mislila da je opet isto, kad ono, ne, ipak bronhitis :/ a čitam okolo da to može potencijalno biti opasno, a opet, kajjaznam. ja nikad nikog nisam imala s tom dijagnozom u blizini pa ne mogu reći :/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 15:45   #2429
Ma i nije tak strašno tak je i nama bilo kad sam prvi put čula bronhitis ali eto iskreno da se nije jako zakašljala 6 puta mm je rekao da ju ne bi niti vodio pedici i na kraju ispao bronhitis.

Ništa inhalirat ćeš kako je i rekla i proći će...Nismo ni mi nitko nikada u obitelji to imali pa na kraju i bronhitis i alergija i sve to...prođe ako je virusni za tjedan dva bitno je da liječiš i bit će bolje
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 15:51   #2430
pa meni se kašalj ne čini puno drugačiji od onog od prošlog puta :| ali ono kao, mala je pa idemo je odvest pedici.


a tješim se i ja da bude sve dobro
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 16:04   #2431
ajde bit će bolje...pa kažem ti da je hrpa i djece i ljudi imalo bronhitis ove zime i nikako ga se riješiti...očito je dijete to pokupilo negdje to se valjda nikako ne može izbjeći.
Ja se nadam da sad kad prođe ovaj prvi mjesec da će se to sve nekako po malo smanjivati i biti bolje
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 16:10   #2432
Moja dvogodišnja curica je prehlađena. Curi joj nos i kašljuca, nema upale uha, oči su OK. Pedijatar joj je na recept prepisao nekakve Maxitrol kapi i rekao da kapam tri puta dnevno po dvije kapi.

Uglavnom, digla ja to na recept, otvorila kutijicu i sad sam zbunjena. Naime, na tome piše da su to kapi za oči. Obzirom da su njene oči u izvrsnom stanju, ne vidim poantu da joj bilo što kapam u oči. E sad, ne znam je l' su te iste Maxitrol kapi i za nos ili su mi u apoteci dali krive kapi?

Pomozite zbunjenoj mami.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 16:28   #2433
Maxitrol može i za nos, to su antibiotske kapi. I mi smo ih jednom koristili za nos.
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 16:50   #2434
OK, puno hvala! Sad mi je ipak lakše, bilo me je strah da maloj ne dajem nešto pogrešno...

Eh, da. Dodatno pitanje. Rekao je 'tri puta na dan po dvije kapi'. Ne znam sad je l' se to misli na po dvije kapi u svaku nosnicu ili ukupno dvije kapi (pa je u svaku nosnicu po jedna)...
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 17:11   #2435
Ako se dobro sjećam mi smo kapali jednu kap u svaku nosnicu ali možda ipak da ga nazoveš i provjeriš, teško je sad nagađati sto je on mislio
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 17:16   #2436
Ne mogu jer je danas radio ujutro, a u ordinaciji je opet tek u ponedjeljak popodne. Obzirom da sam i sama pretpostavila da je to 'jedna kapljica u svaku nosnicu', onda će tako biti.

Još jednom hvala!
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 20:06   #2437
Kad meni kaze 2 kapi ja onda kapam u svaku nosnicu 2 kapljice..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:39   #2438
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
bila je zdrava čitavih 10 dana i evo sad opet šmrca i kašljuca

i kak je vikend, odem do ljekarne da pitam jel imaju nešto za iskašljavanje za bebu od 7 mj jer sam čula da je dobar korijen bijelog sljeza, na što su mi dva farmaceuta rekla da se za to povisila granica do minimalno 1 godine i da se radi o njihovoj bebi da joj ne bi davali :/


sad sam malo u čudu :/ za čepiće je isto premala. Opet smo sad na inhalaciji efedrinom i fiziološkom i izvlačenje ariannom, ali kašalj nas ubija :/

edit: za crvenilo, bioderma, neka krema za njegu osjetljive kože oko usta/nosa. Odlična je!
ovo me čudi za korijen bijelog sljeza. ja sam sa prvim malim (2013.) stalno kuhala čaj od korijena i kapala mu u nos i pio ga je, baš je pomagalo. mislim, to prirodno se kao ne bi smjelo do 1. godine, a svi mogući bisolexi i slične umjetnoće se mogu od rođenja. svašta!
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 12:52   #2439
Curka je jako prehladjena, curi nosic non stop, uglavnom prozirna sluz, i kaslje. Temperaturu nema. Nos usisavamo arianom i pumpicom.
To sad traje 3 dana. Kod pedice nismo isli, ne znam bi li ipak trebali? :/

Jutros je uzasno razdrazljiva i placljiva (ok, cilu noc se vrtila i slabo spavala), ali nekako me strah upale uha
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:38   #2440
Mi uvijek kod sebe imamo mantru. Ako u nešto nisi siguran da radiš dobro, odi pedijatru. Bolje biti dosadan pedijatru pa znati da sve radiš dobro ili će biti dobro nego pretpostavljati krivo pa se stvari jako zakompliciraju.
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:17.