Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2007., 18:04   #1
honorarni posao u novinama

Kao što naslov kaže, kako doći studentu do honorarnog posla u novinama? Koje novine obično zapošljavaju studente?
Fermine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 21:37   #2
Honorarac mozes biti, ali da te netko zaposli... Teeeeeesko.
Probaj Gradsku Jutarnjeg ili Vecernjeg. Jutarnji ce sigurno u rujnu raspisati natjecaj da trazi redovne studente za rad u Gradskoj.
Hm, cekam sad sve gnjevne koji su nekada radili u Gradskoj da se jave i iznesu svoja stravicna svjedocanstva kako su ih urednici Gradske maltretirali, spajali im elektricne kablove na genitalije, pustali na njih bjesne pse, bicevali ih i slicno.
__________________
the one who knows
stardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 01:34   #3
Jadno jadnije najjadnije.hr

Odi na Javno.hr, tamo su ti svi urednici friki-friki. Glavni urednik je došao na tu funkciju kao otpadnik iz Metroa (nije imao naviku dolaženja na posao). Izvršna urednica je osoba koja se najviše obrukala u 2007. godini- objavila je Račanovu smrt dok je čovjek još bio živ Imala je informaciju iz povjerljivih i provjerenih izvora, kak je u tom trenutku tvrdila Bio je i zamjenik glavnog koji je prolupao i otišao, a sumnjam da će igdje više moći raditi (kao i ovih prethodnih dvoje) jer je imao također bisera i bisera. Ostali urednici po rubrikama su bili za psihičko promatranje i elektrošokove. Eto, u tom obilju živopisnih likova imaš šanse da zasjaš u punom sjaju A ako ti se ni to ne da- prijavi se u neke novine, po mogućnosti dnevne. Nemoj samo otići na neko ekperimentalno mjesto gdje radi sumnjiva rulja koja nema pojma o ničemu, a pravi se da ima. Bitno je da nađeš mentora koji će se htjet baviti s tobom. Sretno
bijesni_hrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 01:38   #4
E da

Nemoj ni za živu glavu na Plavi radio. Nećeš se usrećit s plaćom pa makar radila 10 godina tamo.
bijesni_hrcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 16:10   #5
Daj hrcak ohladi malo.
Zena je pitala normalno di bi mogla raditi. To sto si imao/la problema negdje ne mora znaciti da se moras urotiti protiv cijelog svijeta.
Uostalom, cudaka, neznalica, nesposobnih i lijenih u ovom poslu ima u masu redakcija ne samo na spomenutom portalu.
__________________
the one who knows
stardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 20:30   #6
a koliko su otprilike plaće na ovim poslovima koje spominjete, ako znate?
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 00:06   #7
Quote:
stardust kaže: Pogledaj post
Honorarac mozes biti, ali da te netko zaposli... Teeeeeesko.
Probaj Gradsku Jutarnjeg ili Vecernjeg. Jutarnji ce sigurno u rujnu raspisati natjecaj da trazi redovne studente za rad u Gradskoj.
Hm, cekam sad sve gnjevne koji su nekada radili u Gradskoj da se jave i iznesu svoja stravicna svjedocanstva kako su ih urednici Gradske maltretirali, spajali im elektricne kablove na genitalije, pustali na njih bjesne pse, bicevali ih i slicno.
Ovo me jako zanima, ali student sam i mislim da ne mogu, bar još ovu godinu, visjeti 10 sati u gradskoj. Čula sam horor priče, i možda sam mazohist ali mi djeluju baš zanimljivo.

Mislila sam krenuti s portalima ili nekim manjim novina jer smatram da ovima gore još nisam dorasla.
Fermine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 00:38   #8
Ako budes imala srece i naletis na ok urednika, pustit ce te da odradjujes faks normalno, ali ako se ne mozes malo vise posvetiti poslu savjetujem ti da onda prvo zavrsis faks.
Neces stici jedno i drugo, a onda ce ti oboje ispast za kurac. Premda, nekima je uspjevalo jedno i drugo, ali ne mogu jamciti da se nisu otelili da zavrse faks paralelno s radom u novini.
A sto se tice horor prica o radu u gradskoj - ovisi koliko govana mozes pojesti. Neke boli neka stvar sto urednik psuje, vice, izdrkava se na njima, jer je tako jedan dan, pa je drugi ok, pa je treci opet neko sranje itd. U konacnici, nitko od tebe ne ocekuje cuda kad pocnes raditi niti da ces otkriti ekskluzive tipa da Mesic ima tri sise. A onda ipak kad skuzis da se i na tvog urednika izdrkava neki urednik iznad njega, shvatis da je to stanje stvari, i da svak svakog jebe za nesto, pa onda i ti moras doci na red. Ako budes to shvacala osobno, nece te nigdje odvesti, jer svatko barem jednom dobije svoju "porciju".
S druge strane, imas one koji pocetak u novinarstvu ne dozivljavaju ozbiljno, pa se onda ni njih ne dozivljava ozbiljno pa ni ne racunas da ce od njih jednog dana nesto biti. Onda ih u se u pravilu ignorira.
"nisi dorasla"??!! Malo je onih koji su u velike dnevne novine dosli raditi a da su znali posao, vecina ih je posao naucila uz posao. Imas urednika koji ce ti objasniti kako se radi, a uvijek se nadje i neki dobri stariji kolega kojeg mozes pitati. Takve dobrice su rijetke, ali ima ih u svakoj rubrici.
__________________
the one who knows
stardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 14:06   #9
ona traži honorarni posao u novinama a ja stalni

a što studiraš? u nas za honorarce uzimaju isključivo studente novinarstva
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 19:51   #10
Odi na Index.hr, Javno. com i ostali shit.. dobro je za radit mjesec dana dok ne nades bolje...
Anck Su Namun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 19:51   #11
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post

a što studiraš? u nas za honorarce uzimaju isključivo studente novinarstva
Filozofski.

Je li to tako u svim novinama?
Mislila sam, po iskustvu drugih, da nije nužno da studiram novinarstvo.

Je li nužan studij novinarstva da bi se radilo kao novinar??
Fermine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 10:41   #12
Quote:
Fermine kaže: Pogledaj post
Filozofski.

Je li to tako u svim novinama?
Mislila sam, po iskustvu drugih, da nije nužno da studiram novinarstvo.

Je li nužan studij novinarstva da bi se radilo kao novinar??
Nuzan nije. Puno hrvatskih novinara dolazi iz potpuno druge price.

Ovako, moje misljenje je da ti je bolje da zavrsis neki drugi faks, tipa pravo ili filozofski (neku 'normalnu' grupu, ne sad arheologiju i poljski), a paralelno se jako puno informiras iz sto vise razlicitih medija, nasih i inozemnih. I naravno, radis na izgradnji vlastite opce kulture.
To ti govorim zato sto imam nekoliko prijatelja koji su zavrsili zagrebacko novinarstvo pa sam vidjela neke ispite koji nemaju veze s mozgom.
Jednom je frendica ucila napamet nekakve pasuse gdje su recenice zauzimale pola stranice, nije se znalo gdje je subjekt, gdje predikat, hrpa 'pametnih, kompliciranih' rijeci, a to im je kao napisao profesor iz tog nekog predmeta!
I to sam vidjela ne jednom...
Pa ti vidi...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 14:15   #13
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
ona traži honorarni posao u novinama a ja stalni

a što studiraš? u nas za honorarce uzimaju isključivo studente novinarstva
ja studiram novinarstvo (nadam se ne jos dugo ) i tražim nešto honorarno u tisku čisto da isprobam i taj medij.
imaš neku preporuku, kontakt?
SuZi KjU is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 16:18   #14
Quote:
Anck Su Namun kaže: Pogledaj post
Odi na Index.hr, Javno. com i ostali shit.. dobro je za radit mjesec dana dok ne nades bolje...
A kako doći na Index, za Javno ima oglasi na poslovnim portalima ali na Indexu nikad nisam vidio da netko nekog traži..e da, jel Babić još radi na Indexu?
 
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 17:40   #15
Quote:
Fermine kaže: Pogledaj post
Ovo me jako zanima, ali student sam i mislim da ne mogu, bar još ovu godinu, visjeti 10 sati u gradskoj. Čula sam horor priče, i možda sam mazohist ali mi djeluju baš zanimljivo.

Mislila sam krenuti s portalima ili nekim manjim novina jer smatram da ovima gore još nisam dorasla.
Sve se može kad se hoće. I ja sam bolonjac pa se sve može.. to su priče malu djecu jer ja praktički i spavam u redakciji, a opet.. kažem.

Nitko nije ničemu dorastao na početku.. Netko napisa za školicu u Jutarnjem, pa me zanima koliko je to pouzdano? Jerbo.. nisam baš siguran da će biti u devetom..
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 22:32   #16
Quote:
SuZi KjU kaže: Pogledaj post
ja studiram novinarstvo (nadam se ne jos dugo ) i tražim nešto honorarno u tisku čisto da isprobam i taj medij.
imaš neku preporuku, kontakt?
pa ako to studiraš sigurno u tom gradu znaš bolje od mene
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 11:36   #17
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
pa ako to studiraš sigurno u tom gradu znaš bolje od mene
da znam ne bi pitala ovdje. u kojem si gradu?
SuZi KjU is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 10:42   #18
Moj skrom savjet svima koji se žele baviti novinarstvom, a još uvijek nemaju praktičnog iskustva u istom:
Pošaljite mailove na sve internet portale za koje ste čuli i objasnite da biste radili za njih, a onda put pod noge i krenite u obilazak redakcija dnevnih novina. Posjetite gradske rubrike Jutarnjeg, Večernjeg, Vjesnika, 24 sata, Novi list, Slobodna (u biti sve koje se možete sjetiti), tražite razgovor s urednikom i recite da bi htjeli raditi za njih. Iz osobnog iskustva znam da se ovakav pristup najviše cijeni.

I puno sreće
__________________
malo sam se pregrijala
zagrijavanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 22:09   #19
evo, za one koji žele biti novinari - http://www.vecernji.net/?akademija
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 01:26   #20
Da ali to je za one koji su diplomirali ili su apsolventi.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.