Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2007., 13:40   #1
Kupnja preko interneta

Stalno vidim puno super stvari na internetu i htjela bi si nešto kupit,iz amerike i europe,al neznam kako i kako to sad stigne,pogotovo iz amerike,kako platiti,i jel mogu uopče bit sigurna da će mi doći????jeli ko od vas tako neš naručivao pa da mi kaže nešto???
oliva_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 13:44   #2
ako je poznatiji web shop ili firma, plaatis karticom i bok..
provjeri samo uvjete dostave, gdje ti vele jer dostavljaju izvan amerike, engleske...
keko_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 16:05   #3
Mozes platiti kreditnom, a od nedavno I preko pay-pal ako se recimo radi o Ebayu.
Britanski Amazon salje u Hrvatsku ali provjeri koliko ce te kostati postarina. Mozda ako narucis preko njemackog ce biti jeftinije, uglavnom te stvari dobro pogledaj.
Pa onda ovisno kaj kupujes, uzmi u obzir da ce lesinari u carinskoj gledati da ti i neku carinu lupe… ja kupio mobitel za 500kn i slao ga nekom u Hr a ove papcine htjele naplatiti carinu 400kn…
Helm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 13:08   #4
Arrow

ima li tko kakva saznanja s carinam, kak to ide? di mogu provjeriti koliko ce me opaliti? dal neke stvari prolaze bez carine?
narucio bih neku sitnicu iz amerike cca vrijednosti 170kn + 100kn dostave... ima netko pretpostavku koliko bi me mogli opalit
snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 22:38   #5
neke stvari prodju bez carine ako imas srece, cesto se to desava. nikako ne mozes saznat koliko ce te ispast carina jer oni imaju neki svoj cjenik u glavi
__________________
rajcicejeftino.blog.hr <- blog samo za prave internet mani-mejkere
qwertyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 22:11   #6
Quote:
qwertyz kaže: Pogledaj post
neke stvari prodju bez carine ako imas srece, cesto se to desava. nikako ne mozes saznat koliko ce te ispast carina jer oni imaju neki svoj cjenik u glavi
točno tako.
carina + pouzdanost firme u kojoj kupuješ = mala šansa da češ za pare koje si dala dobit ono šta želiš

kupi u nas ako je iako moguče
__________________
programi za uređivanje slika
Delboy Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 22:14   #7
btw imam primjer kad mi je prijatelj prije par godina slao u Njemačku iPod na popravak: 2 tjedna isporuka, par dana popravak, preko 2 tjedna povratak, ako si naručila ne očekuj to uskoro
__________________
programi za uređivanje slika
Delboy Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 11:36   #8
Ako imate iskustva, dajte neke linkove gdje ima dobrih i jeftinih stvari i da imaju dostavu u Hrvatsku.
apsolutna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 12:04   #9
www.ebay.com
__________________
rajcicejeftino.blog.hr <- blog samo za prave internet mani-mejkere
qwertyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 20:54   #10
Quote:
apsolutna kaže: Pogledaj post
Ako imate iskustva, dajte neke linkove gdje ima dobrih i jeftinih stvari i da imaju dostavu u Hrvatsku.
Za ovaj site (rabljene knjige) sam preporuku našla na forumu od faksa. Ima knjiga za 1$ Netko je rekao da ga je poštarina došla 6$, netko 9$. Uglavnom, uzeti najjeftiniju varijantu za dostavu. Stižu za 15-30 dana.

Ja se mislim isprobati
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 20:20   #11
Kupnja preko interneta

Odlicne stvari se mogu naci na netu, pa me zanim koliko je to sigurno?
Nije mi bas svejedno kada ostavljam pin svoje kartice?

Kakva iskustva imate?

Naravno da je bilo teško provjeriti postoji li možda već tema sličnog ili istog sadržaja
Mod

Zadnje uređivanje MEP : 30.09.2007. at 01:33.
Zok is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 20:27   #12
Na karticu položi uvijek toliko novca koliko je potrebno za kupnju tih stvari, gotovinu čuvaj negdje drugdje... Što je sigurno, sigurno je
__________________
"So many of our Dreams at first seem impossible, then they seem improbable, and then, when we Summon the Will, they soon become Inevitable"
Clarky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 20:54   #13
Quote:
Clarky kaže: Pogledaj post
Na karticu položi uvijek toliko novca koliko je potrebno za kupnju tih stvari, gotovinu čuvaj negdje drugdje... Što je sigurno, sigurno je
a jesi mu dao savjet... bolje da šutiš. Ja imam web shop i mogu ti reći jedino da je velika zabluda ljudi da oni "ostavljaju" broj svoje kartice nekome. U trenutku kad ukucavas broj kartice na serveru si od karticarske kuce koja ti je i izdala karticu, broj ne ostavljas vec server samo provjeri da li svi podaci odgovaraju i da li si u mogućnosti platiti iznos za koji kupuješ. Dakle ista stvar se odvija kad ti karticu provuku na pos uređaju u trgovini. Nama kao trgovcima dođe tvoja narudžba i potvrda od banke da će mi doznačiti iznos za koji će tebe teretiti. Nakon toga ja moram potvrditi da sam spreman isporučiti robu koju želiš i to je to.
__________________
SuvenirShop
Vuce-Vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:10   #14
Ma nemaš brige, ako kupuješ sa provjerenih stranica (npr. amazon). Bitno je da se informiraš o stranici sa koje kupuješ.

I druga bitna stvar da kada ostavljaš svoj broj kreditne kartice da ti je postavljen https.

A inače, razmisli što netko može sa tvojom karticom???
U dućanu bez problema možeš doći do broja kreditne kartice pa nema nekih krađa. Jer kada naručuješ preko interneta ta pošiljka mora nekamo stići. Jednio je problem ako se plaćaju usluge.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 20:40   #15
Proporučam PayPal,jer ga stalno koristim i nikada još nisam imao problema,a za siteove,preporučam amazon kao što je get rekao.
Da Don is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 10:44   #16
Quote:
Da Don kaže: Pogledaj post
Proporučam PayPal,jer ga stalno koristim i nikada još nisam imao problema,a za siteove,preporučam amazon kao što je get rekao.
http://www.ebay.com
dava_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 14:09   #17
jel istina da amazon.com ne šalje u hrvatsku?na britanskom nema ono što želim..bezveze
TRI FRIKUŠE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 14:35   #18
na amazon.com pise "We are currently able to ship books, CDs, DVDs, VHS videos, music cassettes, and vinyl records to European addresses. We can also ship some software, electronics accessories, kitchen and housewares, and tools to addresses inDenmark, Finland, France, Germany, Ireland, the Netherlands, Sweden, and the United Kingdom. Your packages may be subject to the customs fees and import duties of the country to which you have your order shipped."

pa je pretpostavka ako ne narucujes nista iz "Software, Kitchen & Housewares,Tools" onda salju
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 11:12   #19
Ja već dulje vrijeme gledam na amazon.com da bi kupil jednu knjižurinu od Poe-a...još kad bi znal kak ju kupiti, to bi bilo predivno. Dal ima tko da baš ima iskustva s kupnjom prek amazona? Mislil sam da bi prek nekoga, tko ima iskustva s tim, kupil tu knjigu, ali još nisam naišel na takve. Šteta kaj se te uplate ne daju riješiti prek E-Zabe.
__________________
We made a promise, we swore we'd always remember,
no retreat - NO SURRENDER!!!
-bonjovi4ever- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 19:58   #20
Kupnja preko amazona

Ja sam 28.2 naručila preko britanskog amazona knjige i platila kreditnom karticom i za 11 dana je stiglo na poštu.. bez ikakvih problema
Swinga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.