Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2004., 16:04   #1
Tečajevi za vizažiste

Hej dame!
Ima li negdje u ZG dobar tecaj sminkanja? I koliko kosta?
Ja bih se rado malo time bavila - kako se nasminkati i sminkati druge - podloga i ostalo. Moje sminaknje podrazumijeva crnu crtu na kapku i ruz za usne... prilicno neinventivno, je l da?

Suncica
suncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 16:42   #2
neke modne agencije organiziraju tecaj sminkanja...
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 16:43   #3
ima tečaj za vizažiste u Otvorenom sveučilištu, ja mislim
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 16:52   #4
je na otvorenom, oko 3000kn kosta, nema verifikaciju i nije bas nesto
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 17:03   #5
mislim da ti je to malo preskup sport tek toliko da bi sebe naučila malo bolje našminkati
to se učiš sama doma, pitaš frendice, pa udri metodom pokušaja i pogrešaka...

Ja se, recimo, do prije 3-4- godine zapravo nisam uopće znala našminkati...mislim, nije da nisam znala, to svatko zna, ali nisam znala što ću kojim potezom postići, a i nisam znala obojati tako da postignem najbolji efekt..

A nisam znala jer me nije zanimalo...a kad me počelo zanimati sam poečal i učiti...pitati, čitati po ženskim časopisima i isprobavati...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 17:53   #6
stvar je u tome sto niti nemoras imati taj tecaj da bi radio kao make-up artist za kozm. firme...naravno osim ako radis u kazalistu i na tv-u...onda ti treba verificirana diploma.
dosta uvoznika trazi vizaziste (i martimex je nedavno trazio) i onda doneses portfolio sa slikama...i cekas
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 20:44   #7
Ja sam puno naucila sama kroz knjige, gledajuci slike, citajuci kako i sta su radili ti vizasisti i isprobavajuci na kom sam god stigla, mogu ti preporuciti dve knjige iz kojih sam osobno i puno super trikova naucila:
kavin aucoyn;making faces, face forward
Meni je taj covjek bio majstor nad majstorima,a knjige mozes nabaviti preko interneta, posto kazes u ZG, ima ih i u algoritmu
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:11   #8
E bas sam htjela otvoriti ovaj topic , ali ste me pretekle.

Dakle gdje se moze dobiti ta verificirana diploma za vizazista? kuda se moram javiti , koliko traje taj tecaj , i naravno koliko kosta?

Ja ne bi isla iz hobija , nemam problema sa sminkanjem , dapace , jako mi dobro ide, pa bi htjela imati i verificiranu diplomu , i pokusati se time i profesionalno baviti.
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 13:31   #9
Re: Tecaj sminkanja

Quote:
suncica kaže:
Hej dame!
Ima li negdje u ZG dobar tecaj sminkanja? I koliko kosta?
Ja bih se rado malo time bavila - kako se nasminkati i sminkati druge - podloga i ostalo. Moje sminaknje podrazumijeva crnu crtu na kapku i ruz za usne... prilicno neinventivno, je l da?

Suncica
Najjefitnije bi ti bilo da se uputiš u gradsku knjižnicu i tamo traži pod kozmetika i sl. o šminkanju i sigurno ćeš nać jako dobre upute bez da platiš 3000kn. Vjeruj mi, ja sam probala i tako .. malo po malo naučiš

Isto pogledaj pod ljepota i pod SVE šta se sjetiš jer toga mora biti na tone

Pozdrav, i javi kako napreduje
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 19:15   #10
ja mislim da art deco predstavnik za hr. ima te tečajeve koji se upisuju u radnu lnjižicu, koštaju oko 2,500 kn ali u toj cijeni dobiješ jednu tablu sjenila i jednu rumenila.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 21:04   #11
Quote:
debelakrava kaže:
stvar je u tome sto niti nemoras imati taj tecaj da bi radio kao make-up artist za kozm. firme...naravno osim ako radis u kazalistu i na tv-u...onda ti treba verificirana diploma.
dosta uvoznika trazi vizaziste (i martimex je nedavno trazio) i onda doneses portfolio sa slikama...i cekas
tocno.

Frendica koja je samnom studirala je samouka. U HRvatskoj jako uspjesna vizazistica. Probila se i naucila sama.

Kupovala je knjige poznatih vizazista - B.Brown- njene knjige se sjecam, kupila kvalitetnu kozmetiku i vjezbala, vjezbala,vjezbala...onda je napravila portfolio i obijala pragove zenskih casopisa.

Sad zaradjuje na dan koliko prosjecan Hrvat na mjesec.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 21:12   #12
radi u HR kao vizazistica i toliko zaraduje?

ne vjerujem
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 21:23   #13
Quote:
croft kaže:
radi u HR kao vizazistica i toliko zaraduje?

ne vjerujem
ne moras

Croft iluzorno je ocekivati ta da zena ima aranzmane svaki dan 30 dana u mjesecu.

Ali radila je u zadnjih par godina sve vece kampanje od vipa, levisa itd.

Radi sporadicno i na talijanskom trzistu.

Dnevnica joj je rijetko manja od 3000 kuna. Ali ona se za te novce naradi, da se razumijemo.

To je onda posao od jutra do mraka.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 21:26   #14
ja znam jednu curu koja je genijalni vizašista, školovala se vani, i radi sa vrhunskom šminkom, i sama sam se šminkala kod nje npr. za maturu i jednom za vjenčanje moje ujne.. i dok sam bila tamo rekla je da ima danas još 3 ženske koje šminka za vjenčanje, a ona to šminkanje naplaćuje 400 kn. a to je samo jedna subota pa ti računaj (+ što radi sve žive i nežive revije, i radi za ministrarstvo - ne znam koje točno - i sređuje za njih dobijanje dozvola i kategorizaciju tečajeva). dakle, žena zarađuje i puno više nego prosječni hrvat (doduše- ona jest u svoje obrazovanje potrošila puuuuno para, i kozm kistovi i šminka koju ona koristi koštaju nevjerojatno puno) i to zato šta stvarno voli i veseli se svom poslu, ja je zaista smatram umjetnicom- kad je mene šminkala ja sam bila oduševljena, ono to jesam ja ali- wow.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 21:38   #15
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 21:38   #16
Quote:
doduše- ona jest u svoje obrazovanje potrošila puuuuno para, i kozm kistovi i šminka koju ona koristi koštaju nevjerojatno puno)
i ova moja to obozava. Faks je zavrsila radi roditelja, d aje puste na miru a sigurna sam da nikad nece raditi to sto je studirala.

I zaista je dobra. I precizna. Sminkala me vise od sat i pol ali kako je to na kraju izgledalo jedva me mama prepoznala ....prekrasno me nasminkala.

Nego ona je isto set kistova i neki kofer kupila u Njemackoj tada preko 2000 maraka, sve od prirodne dlake, pa bas za profesionalce linija...ali to je zapravo bilo ulaganje koje joj se danas vraca.

I od pocetka je koristila samo kvalitetnu i prilicno skupu kozmetiku jer je za nju bio prevelik rizik koristiti nesto sto ce se pred reflektorima poceti topiti za pola sata.

Quote:
ono to jesam ja ali- wow.
je i meni je tak bilo.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 21:39   #17
Quote:
croft kaže:
aha
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 01:04   #18
Kad sam ljetos bila kuma na vjencanju,zenska je bila gotova sa sminkanjem za nekih 20 minuta do pola sata.
Ono,ostanes u cudu.I brzinom i efektom.

Cura je vec kod narucivanja naglasila da ona preferira "natural look",mada - sve opcije dolaze u obzir.
Dala je par svojih savjeta.
Na kraju je efekat bio odlican.
Ja i mlada smo prokomentarisale njenu brzinu - na sta je ona rekla da se izvjestila dok je radila na televiziji,kad su joj 'uvaljivali' ljude koje mora spremiti za par minuta.
A sminkanje kosta 20 eura kod nje.

Sto se savjeta o sminkanju tice nikad necu zaboraviti "Oprah show",emisija sa Sindi Kraford.
Povodom njene knjige o sminkanju,ona je trebala doci nenasminkana u emisiju (kao i Oprah i sve zene u publici),te sminkati se i savjetovati zene sta i kako,otkriti male trikove i slicno (svi su dobili set raznih potrepstina).
Dosla je nasminkana.
Savjeti su joj bili tipa:
Ako nemate sjenilo koje se slaze uz vas ruz mozete malo ruza nanijeti na kapke i razmazati.
Isto tako ruz vam moze posluziti i kao rumenilo u nedostatku istog,ako ga nanesete na obraze i razmazete.
(Ko bi se toga bez nje dosjetio )
Visak ruza sa usana (da vam ne ostaje na zubima) mozete ukloniti tako da usne prislonite uz papirnu maramicu i slicne,svima poznate gluposti.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 04:41   #19
to je onda super da ti ne treba diploma ili verifikacija da sminkas...meni je bome trebalo sve,i praksa...ok,po ducanima steknes praksu...ili ako im se svida tvoj rad,odma te zaposle na nekom "visem"polozaju...ali za te trebas puno puno prakse!!!!!!!!!!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 12:05   #20
ja mislim da definitivno treba praksa i...dobar portfolio...
za verificiranu stvar nisam sigurna a najbolje je otic u VB gdje imaju ljetne tecajeve.
no s obzirom da si mnogi to nemogu priustiti onda se treba praksirat...
e da istina je da kistovi ful puno kostaju..
ja sam se neko vrijeme bavila tim i onak...skuzila sam da mi na kvalitetne kistove ode tona para...koje bas i ne zaradim...then again, nisam dugo trajala...jos jedna propala moja karijera
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.