Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Dječje zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2012., 08:16   #21
Orionovo drvo
Registrirani korisnik

Orionovo drvo Avatar

Registracija: May 2012.
Bio danas u ambulanti i dobio Klimicin 300 tri puta dnevno! Sad bar znam na čem sam.
Orionovo drvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 18:12   #22
monster12
Registrirani korisnik

monster12 Avatar

Registracija: Jan 2009.
Infekcija posjekotine ?

Slucajno se porezao kod kuce, jako mala posjekotina na prstu koja nije puno ni krvarila. Nisam ni obracao paznju dok nakon 3 dana nisam vidio da je na mjestu posjekotine oteklina, jako lici na bradavicu i boli. Dan nakon toga pojavio se mali bijeli vrh iz kojeg je izasao gnoj cim sam pokusao da istisnem. Oteklina se odmah malo smanjila ali samo do sledeceg jutra kada se pojavio opet bijeli vrh jos veci. Opet sam ocistio s tim da je ovaj put bilo i krvi. Par sati nakon toga evo i dalje boli i oteklina je tu.

Savjet ?

hvala
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 22:26   #23
tanveer
Neregistrirani komentator

tanveer Avatar

Registracija: Apr 2010.
@monster12 - ovisi što imaš na raspolaganju u kućnoj apoteci, neki antibiotski prašak ili kremu. Tyrosur prašak, na primjer, kupiš u ljekarni bez recepta, mala kutijica od 5 g, nije skup, traje godinama, i dobro ga je imati pri ruci za takve slučajeve.

jesi li siguran da u posjekotini nije ništa ostalo? ovo mi izgleda kao da imaš neko strano tijelo unutra.

ako ti se to ne smiri, nego se crvenilo počne širiti, bol se pojača, osjećaš toplinu u tom prstu, ili dođe do oticanja prsta - idi liječniku. trebat ćeš dobiti antibiotike.

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:21   #24
monster12
Registrirani korisnik

monster12 Avatar

Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
@monster12 - ovisi što imaš na raspolaganju u kućnoj apoteci, neki antibiotski prašak ili kremu. Tyrosur prašak, na primjer, kupiš u ljekarni bez recepta, mala kutijica od 5 g, nije skup, traje godinama, i dobro ga je imati pri ruci za takve slučajeve.

jesi li siguran da u posjekotini nije ništa ostalo? ovo mi izgleda kao da imaš neko strano tijelo unutra.

ako ti se to ne smiri, nego se crvenilo počne širiti, bol se pojača, osjećaš toplinu u tom prstu, ili dođe do oticanja prsta - idi liječniku. trebat ćeš dobiti antibiotike.

...
Ma stvar je sto nisam obracao paznju puno jer ogrebotina nije bila ni 0.5 cm, ne znam ni kako sam se porezao, nesto sam nosao na poslu, premjestao nesto u kancelariji i onda samo vidio da ima malo krvi na prstu. Mislim da je bila neka crna tockica unutra i cak sam to pokusao par puta istisnuti pa vjerujem da je to uzrokovalo infekciju, ruke su mozda bile prljave, nokti.

Ukljucio sam sam sebi antibiotike, u uputama za Almacin kaze da je protiv infekcija koze pa cu piti veceras i sutra u nadi da ce proci.

Jesu li inace ovakve infekcije uobicajene ? Meni je prvi put u zivotu da mi se desi a znao sam se porezati milion puta i to ozbiljne i duboke posjekotine pa rana samo zaraste bez da dezinfikujem ili bilo sto uradim.
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 26.03.2013., 00:31   #25
body halleck
Vernon Pinkley

body halleck Avatar

Registracija: Dec 2010.
Quote:
monster12 kaže: Pogledaj post

Ukljucio sam sam sebi antibiotike, u uputama za Almacin kaze da je protiv infekcija koze pa cu piti veceras i sutra u nadi da ce proci.
Molim te lijepo, nemoj učiniti potencijalno (pre)veliku bedastoću, za tvoje dobro.
Antibiotik može ordinirati samo liječnik i iznimno dobro educirana osoba za neke specifične situacije.
Odi svojoj liječnici/liječniku radi obrade rane sutra+event. procjene trebaš li se možda i procijepiti protiv tetanusa te po potrebi kirurška obrada rane.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 01:08   #26
monster12
Registrirani korisnik

monster12 Avatar

Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Molim te lijepo, nemoj učiniti potencijalno (pre)veliku bedastoću, za tvoje dobro.
Antibiotik može ordinirati samo liječnik i iznimno dobro educirana osoba za neke specifične situacije.
Odi svojoj liječnici/liječniku radi obrade rane sutra+event. procjene trebaš li se možda i procijepiti protiv tetanusa te po potrebi kirurška obrada rane.
Na putu sam trenutno van drzave, nemam osiguranje, a ne pada mi na pamet da idem negdje kao hitni slucaj radi ovoga i placam 200, 300 eur.

Otkud sad taj tetanus radi posjekotine
monster12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 01:27   #27
duh24
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2013.
pozdrav,
interesuje me jel neko ima iskustva sa ovakvim ranama?doktor nece nikako da prica a mene bas interesuje
komad stakla je bio u stopalu
za koliko takva koza zacijeli?
kako najbrze otkloniti hematom?

http://img594.imageshack.us/img594/9831/imag0010cc.jpg
duh24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 08:49   #28
odalv
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2013.
Porezani prst

Tko zna kako najlakše skinuti zavoj koji se već zaljepio za ranu ?(Posjekotina na prstu prije dva dana , zaljepilo se i neznam kako bi to odmočio ili ...nemam pojma što da radim) HELP!
odalv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 16:58   #29
hsfi
Registrirani korisnik

hsfi Avatar

Registracija: Mar 2009.
Lagano navlažiš i polako odvajaš zavoj.
Old 04.10.2013., 23:15   #30
leeloo27
...

leeloo27 Avatar

Registracija: Jun 2009.
Možda ne bi bilo loše napšricati sa hidrogenom (onim kojim se kupi u ljekarni, dane bi bilo ja savjetovala nešto drugo ). On fino navlaži krasticu a usput i čisti pa nije loše.
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 16:55   #31
mimoza40
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2009.
Vjerujem da si uspio skinuti zavoj.

Kako se gaza ne bi lijepila za ranu kupi u ljekarni vazelinsku gazu.

Ranu prvo dezinficiraj 3% hidrogenom ili Octeniseptom.
Lagano prebriši gazicom ( kompresom), na nju stavi komad vazelinske gaze (malo veći od rane ), na to sterilnu kompresu i zavoj.

Prilikom skidanja , vazelinsku gazu ćeš lagano odvojiti i ništa se ne bi smjelo zalijepiti.
mimoza40 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 14:31   #32
odalv
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2013.
Hvala svima na pomoći , uspio sam skinuti zavoj , sad je samo flaster gore (preživio sam).
odalv is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja