Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija i telefonija > Nokia
Korisničko ime
Lozinka

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2007., 20:43   #1
Um
Moderator

Um Avatar

Registracija: Dec 2002.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Um Pošalji poruku preko Skype korisniku Um
Thumbs up [Tips&Tricks] Pomoć za Nokiu - kodovi i ostalo

Razmišljam kako bi možda trebali imati jednu temu za Nokie općenio, da vi, novi, pa i ostali forumaši ne traže svoje telefone, već mogu ovdje pogledati kako i što uraditi na svojem telefonu.

Ja ću vam postati neke kodove, a vi svi ostali koji znate još pokoju zanimljivu stvar i još poki trik, ovdej ste dobrodošli:

1. Master reset (skoro) svih Nokia.

*#7370# - i unesti LOCK code, ako niste ništa dirali, lock code je po defaultu 12345
Kod *#7780# bi također trebao raditi.

2. Kod Nokie 6600 postoji i drugi naćin:

Stisnite tipku "3", tipku "*" (zvjezdica) i tipku za "on-off" paljenje tj. gašenje telefona. Te tri tipke morate držati zajedno dok vam se ne pojavi FORMAT ekran. - Ovo djeluje samo na 6600

POZOR!!! Sve što imate u telefonu izgubiti ćete, jer će vaš telefon sve izbrisati i vratit na factory defeault. BATERIJA MORA BITI PUNA!!

3. IMEI kod:

*#06#

4. Verzija software-a u vašem telefonu:

*#0000#

5. Za duži tijek baterije, stavite što kraći screensaver.

6. Nokia 6600 - okretanje slika:

1 - Ljevo
3 - Desno
* - Full screen - on/off
5 - zoom in
0 - zoom out

7. Kako ugasiti tonove u nekim igrama:

Uđete u profiles -> odaberite profile koji trenutno korisite -> Personalize -> Warning tones -> OFF

Sigurno sam još nešto zaboravio, nemogu se svega sjetiti, ali vi ćete me nadopuniti...
Old 21.10.2007., 17:59   #2
Zallman
Seeder

Registracija: Apr 2006.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Zallman
Evo jedan trick s jedne stranice koji mi se čini super, nisam ga isprobao jer nemam Nokiju, ali sam čuo veoma smiješne pričice s tim.
Vrijedi za 5110, 6xxx, 71xx (za one Nokijine mobitele koje imaju taj raspored pinova - vidi sliku)

Ako spojite sa žicom lijevi i desni pin sa srednjim ("3", "6" i "9") profil "Slušalice (Headset)" će se aktivirati. Aktivirajte opciju "Automatski odgovor (Automatic answer)" i postavite zvono na "Bešumno (Silent)". Time možete koristiti telefon za prisluškivanje. Postavite telefon negdje ispod stola i nazovite svoj telefon. Telefon će primiti poziv bez zvona i možete slušati što se govori u prostoriji.

Pažnja: Radite to na svoju odgovornost, postoji mogućnost da si shebate mob .

Raspored pinova

Ako netko ne zna što je to IMEI kod:
IMEI (International Mobile Equipment Identifier) je broj za identifikaciju koji je tvornički dodijeljen svakom mobilnom telefonu, a njegova namjena je da pomogne prilikom potrage za ukradenim mobilnim telefonima.
IMEI identificira mobilni telefon u GSM mreži na taj način da, pri svakom uključivanju, telefon očitava i odašilje IMEI (serijski broj aparata) i IMSI (serijski broj SIM kartice) u GSM mrežu. Na taj način, ako je neki mobilni telefon ukraden, jednostavno mu može biti blokiran pristup svim GSM mrežama (blacklisted IMEI), odnosno mogu se pratiti pozivi upućeni s tog telefon kako bi ga policija pronašla (graylisted IMEI).
Ne znam kako je to danas, ali prije je taj broj bio napisan na bateriji i ako se broj nije slagao s onim u mobitelu to je značilo da je mobitel ukraden

Zadnje uređivanje Zallman : 21.10.2007. at 18:52.
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 18:52   #3
Zallman
Seeder

Evo kako se prije došlo do izbornika o podacima mobitela, to je na ranijim mobitelima radilo (danas sumnjam da će to raditi, ali možete probati ):
*#92702689# - dobije se izbornik sa slijedećim opcijama:
-> 1 - Serial number: IMEI broj

-> 2 - Made: datum proizvodnje u formatu mmgg, npr. 0205 = veljača 2006.

-> 3 - Purchasing date: datum kupovine u formatu mmgg

-> 4 - Repaired: datum zadnjeg popravka u formatu mmgg.
Ako aparat nije bio na popravku, datum je upisan kao 0000.

-> 5 - Transfer user data? Ova opcija služi za razmjenu podataka (slikovne poruke, T9 rječnik i slično) između dva GSM aparata za što je potrebna odgovarajuća oprema "The Warranty Transfer Tool" - to ne znam da li još postoji

-> 6 - Life timer: prikazuje koliko je punih dana telefon radio u mreži (prve dvije brojke) i koliko dugo ste razgovarali (ostale brojke). Npr. 1204:59 znači 12 dana rada u mreži i 4 sata i 59 minuta poziva. Broj dana se resetira nakon priključenja punjača.

Nakon što se izađe iz tog izbornika, mobitel treba resetirati.
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 18:56   #4
Um
Moderator

Um Avatar

Hm, jel postoji koji kod, npr. da se može testirati tipkovnica, ekran, vibro, kao kod Sony Ericssona?
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 23.10.2007., 21:25   #5
Zallman
Seeder

Quote:
-Um- kaže: Pogledaj post
Hm, jel postoji koji kod, npr. da se može testirati tipkovnica, ekran, vibro, kao kod Sony Ericssona?
Probaj s ovim.
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 22:56   #6
Um
Moderator

Um Avatar

Grazias, probam odmah!
Old 23.10.2007., 23:07   #7
Um
Moderator

Um Avatar

Odličan program. Isprobao, sve radi osim baterije.

Prvo ću morati uzeti od nekog bateriju N95, da isprobam, dali mi je prvo riknuo vibro u bateriji, ako nije, onda ga formatiram, a ako je, tj. ako mi zavibrira sa drugom bat. onda moram kupit novu bat... damn!
Old 24.10.2007., 14:55   #8
Dareedevil
Registrirani trgovac :)

Dareedevil Avatar

Registracija: Jul 2007.
ovo sa priskluškivačem moram probati
Dareedevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 14:58   #9
Nixis
Lud sam do boli

Nixis Avatar

Registracija: Oct 2006.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Nixis Pošalji poruku preko Skype korisniku Nixis
Imam jednu stranicu za odkodiravanje dosta Nokia mobitela. Jučer sam otključao svoju 5210,samo ne znam jel dopušteno. Jel dopušteno -Um-?
Fala!
Nixis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 15:29   #10
Um
Moderator

Um Avatar

Možeš staviti pod "Dekodiranje mobitela NOKIA"

Gledaj da link staviš kao ja, da se ne vidi gdje vodi, tj. naziv linka.
Old 24.10.2007., 15:35   #11
Nixis
Lud sam do boli

Nixis Avatar

Pošalji poruku preko MSN korisniku Nixis Pošalji poruku preko Skype korisniku Nixis
Okej,stavim ga sada u hipervezu.
Fala!
Nixis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 13:04   #12
gogi96
Makedonija naviva za vas

Registracija: Jul 2007.
Pošalji poruku preko MSN korisniku gogi96
oces uskoro?
gogi96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:21   #13
Haver
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2007.
kako instalirati hrvatski na nokia n80 ?????

kako instalirati hrvatski na nokia n80 ?????imam kabal za mob,zatim pc suite6.84,updater na hrvatskom,kablovski internet....
Vec sam izvrsio nadogradnju novog software a ovo ne znam pa pitam kako....
Haver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:28   #14
Zallman
Seeder

Quote:
Haver kaže: Pogledaj post
kako instalirati hrvatski na nokia n80 ?????imam kabal za mob,zatim pc suite6.84,updater na hrvatskom,kablovski internet....
Već si otvorio temu s tim problemom, nije potrebno pisati iste postove svugdje
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 18:57   #15
Slatky
Registrirani korisnik

Slatky Avatar

Quote:
Haver kaže: Pogledaj post
trebao si prvo promjenit produkt kod na telefonu da ti skine softver za balkans regiju
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 23:27   #16
Zallman
Seeder

*#7780#

Resetiranje mobitela i dobivanje tvorničkih postavka

*#746025625#

Sim clock
"SIM clock stop" je "standby" mod koji štedi bateriju, a što većina novih aparata i SIM kartica podržava. Zaustavljanjem sata na SIM čipu (radi se o takt-impulsima koje mobilni telefon šalje kartici, a služe za sinkronizaciju komunikacije s karticom) troši se manje energije. Mobilni telefon zaustavlja SIM sat onda kada pretpostavlja da duže vrijeme neće imati potrebu za razmjenom podataka sa SIM karticom. U slučaju dolaznog ili odlaznog poziva SIM se, naravno, "starta" ponovno. Utipkavanjem *#746025625# dobije se odgovor "SIM clock stop allowed" ako SIM kartica i aparat to podržavaju i koriste ili odgovor glasi "SIM clock stop not allowed" ako SIM kartica i/ili aparat to ne podržavaju.
"SIM clock stop" se ne može kontrolirati (uključivati i isključivati). Također, poruka "SIM clock stop allowed" ne znači da je baš u tom trenutku SIM clock zaustavljen.

*3370#

Uključenje EFR-a
EFR (Enhanced Full Rate) pruža bolju kvalitetu zvuka (ako vaša mreža omogućuje tu uslugu), ali smanjuje trajanje baterija za oko 5%. Ta tehnologija pruža bolju kvalitetu zvuka uz isti broj bita kao starija FR (Full Rate) tehnologija. Također, trebala bi dati znatno poboljšanje prijema u slučaju vrlo slabog signala.
Svi noviji modeli, imaju EFR aktiviran kao standard, zato se to preporučuje na starijim modelima.
Nakon unosa tog koda aparat će se sam isključiti i ponovo uključiti sa aktiviranim EFR načinom rada.
Utipkavanjem #3370# se isključuje EFR

*4720#

Aktiviranje HR (Half Rate)
Half Rate daje lošiju kvalitetu zvuka, ali produžuje trajanje baterije za oko 30%.
Nakon unosa tog koda aparat će se sam isključiti i ponovo uključiti sa aktiviranim HR načinom rada.
Utipkavanjem #4720# se isključuje HR

Kodovi nisu provjereni jer nemam Nokia mobitel.
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:15   #17
marioi11
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2008.
pozz svima problem vrlo jednostavan a zove se nokia n95 (obicna).vec tri noci ne spavam a jos je nisam natjerao da radi kak ja hocu.u principu sam sve skuzio(btw.prije sam imao motorolu 525)al neke stvari ce me dotjerat do ludila.proucio sam origigi uputstva,skinuo i isprintao stotinjak stranica na hrvatskom,zvao onaj telefon za nokia podrsku i jednu firmu(?????) koja bi nesto trebala znati o tome i opet nista. problem je vrlo jednostavan pa ak netko mozda zna jednostavan odgovor na moje pitanje.koje postavke treba promjeniti ili unjeti ili bilo kaj u taj mob da se mogu spojiti na kucni wlan a da to radi jer dosadašnja tri pokusaja su bila neuspjesna jer.prvi put mi n95 odgovori sa "system error" drugi put mi veli " no gateway replay" a treći put "no internet found" naravno pricam o tri razlicita unosa postavki.uhhhhhh umoril sam se .pozz u nadi da ce mi netko pomoci.hvala.
marioi11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 19:19   #18
marioi11
Registrirani korisnik

netko bilo ko ili bum još bil budan
marioi11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 22:04   #19
Zallman
Seeder

Quote:
marioi11 kaže: Pogledaj post
netko bilo ko ili bum još bil budan
Ne znam da li ti ovo pomaže
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 07:46   #20
marioi11
Registrirani korisnik

hvala na trudu al to je osnovni nacin koji ne funkcionira

probao sam na svoj wlan i na druge otvorene i uvijek isto : bijeli ekran i poruka internet not found ili no gateway replay
marioi11 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja