Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija i telefonija > Ostali mobiteli

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2007., 20:43   #1
Thumbs up [Tips&Tricks] Pomoć za Nokiu - kodovi i ostalo

Razmišljam kako bi možda trebali imati jednu temu za Nokie općenio, da vi, novi, pa i ostali forumaši ne traže svoje telefone, već mogu ovdje pogledati kako i što uraditi na svojem telefonu.

Ja ću vam postati neke kodove, a vi svi ostali koji znate još pokoju zanimljivu stvar i još poki trik, ovdej ste dobrodošli:

1. Master reset (skoro) svih Nokia.

*#7370# - i unesti LOCK code, ako niste ništa dirali, lock code je po defaultu 12345
Kod *#7780# bi također trebao raditi.

2. Kod Nokie 6600 postoji i drugi naćin:

Stisnite tipku "3", tipku "*" (zvjezdica) i tipku za "on-off" paljenje tj. gašenje telefona. Te tri tipke morate držati zajedno dok vam se ne pojavi FORMAT ekran. - Ovo djeluje samo na 6600

POZOR!!! Sve što imate u telefonu izgubiti ćete, jer će vaš telefon sve izbrisati i vratit na factory defeault. BATERIJA MORA BITI PUNA!!

3. IMEI kod:

*#06#

4. Verzija software-a u vašem telefonu:

*#0000#

5. Za duži tijek baterije, stavite što kraći screensaver.

6. Nokia 6600 - okretanje slika:

1 - Ljevo
3 - Desno
* - Full screen - on/off
5 - zoom in
0 - zoom out

7. Kako ugasiti tonove u nekim igrama:

Uđete u profiles -> odaberite profile koji trenutno korisite -> Personalize -> Warning tones -> OFF

Sigurno sam još nešto zaboravio, nemogu se svega sjetiti, ali vi ćete me nadopuniti...
Old 21.10.2007., 17:59   #2
Evo jedan trick s jedne stranice koji mi se čini super, nisam ga isprobao jer nemam Nokiju, ali sam čuo veoma smiješne pričice s tim.
Vrijedi za 5110, 6xxx, 71xx (za one Nokijine mobitele koje imaju taj raspored pinova - vidi sliku)

Ako spojite sa žicom lijevi i desni pin sa srednjim ("3", "6" i "9") profil "Slušalice (Headset)" će se aktivirati. Aktivirajte opciju "Automatski odgovor (Automatic answer)" i postavite zvono na "Bešumno (Silent)". Time možete koristiti telefon za prisluškivanje. Postavite telefon negdje ispod stola i nazovite svoj telefon. Telefon će primiti poziv bez zvona i možete slušati što se govori u prostoriji.

Pažnja: Radite to na svoju odgovornost, postoji mogućnost da si shebate mob .

Raspored pinova

Ako netko ne zna što je to IMEI kod:
IMEI (International Mobile Equipment Identifier) je broj za identifikaciju koji je tvornički dodijeljen svakom mobilnom telefonu, a njegova namjena je da pomogne prilikom potrage za ukradenim mobilnim telefonima.
IMEI identificira mobilni telefon u GSM mreži na taj način da, pri svakom uključivanju, telefon očitava i odašilje IMEI (serijski broj aparata) i IMSI (serijski broj SIM kartice) u GSM mrežu. Na taj način, ako je neki mobilni telefon ukraden, jednostavno mu može biti blokiran pristup svim GSM mrežama (blacklisted IMEI), odnosno mogu se pratiti pozivi upućeni s tog telefon kako bi ga policija pronašla (graylisted IMEI).
Ne znam kako je to danas, ali prije je taj broj bio napisan na bateriji i ako se broj nije slagao s onim u mobitelu to je značilo da je mobitel ukraden

Zadnje uređivanje Zallman : 21.10.2007. at 18:52.
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 18:52   #3
Evo kako se prije došlo do izbornika o podacima mobitela, to je na ranijim mobitelima radilo (danas sumnjam da će to raditi, ali možete probati ):
*#92702689# - dobije se izbornik sa slijedećim opcijama:
-> 1 - Serial number: IMEI broj

-> 2 - Made: datum proizvodnje u formatu mmgg, npr. 0205 = veljača 2006.

-> 3 - Purchasing date: datum kupovine u formatu mmgg

-> 4 - Repaired: datum zadnjeg popravka u formatu mmgg.
Ako aparat nije bio na popravku, datum je upisan kao 0000.

-> 5 - Transfer user data? Ova opcija služi za razmjenu podataka (slikovne poruke, T9 rječnik i slično) između dva GSM aparata za što je potrebna odgovarajuća oprema "The Warranty Transfer Tool" - to ne znam da li još postoji

-> 6 - Life timer: prikazuje koliko je punih dana telefon radio u mreži (prve dvije brojke) i koliko dugo ste razgovarali (ostale brojke). Npr. 1204:59 znači 12 dana rada u mreži i 4 sata i 59 minuta poziva. Broj dana se resetira nakon priključenja punjača.

Nakon što se izađe iz tog izbornika, mobitel treba resetirati.
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 18:56   #4
Hm, jel postoji koji kod, npr. da se može testirati tipkovnica, ekran, vibro, kao kod Sony Ericssona?
Old 23.10.2007., 21:25   #5
Quote:
-Um- kaže: Pogledaj post
Hm, jel postoji koji kod, npr. da se može testirati tipkovnica, ekran, vibro, kao kod Sony Ericssona?
Probaj s ovim.
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2007., 22:56   #6
Grazias, probam odmah!
Old 23.10.2007., 23:07   #7
Odličan program. Isprobao, sve radi osim baterije.

Prvo ću morati uzeti od nekog bateriju N95, da isprobam, dali mi je prvo riknuo vibro u bateriji, ako nije, onda ga formatiram, a ako je, tj. ako mi zavibrira sa drugom bat. onda moram kupit novu bat... damn!
Old 24.10.2007., 14:55   #8
ovo sa priskluškivačem moram probati
Dareedevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 14:58   #9
Imam jednu stranicu za odkodiravanje dosta Nokia mobitela. Jučer sam otključao svoju 5210,samo ne znam jel dopušteno. Jel dopušteno -Um-?
Fala!
Nixis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 15:29   #10
Možeš staviti pod "Dekodiranje mobitela NOKIA"

Gledaj da link staviš kao ja, da se ne vidi gdje vodi, tj. naziv linka.
Old 24.10.2007., 15:35   #11
Okej,stavim ga sada u hipervezu.
Fala!
Nixis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 13:04   #12
oces uskoro?
gogi96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:21   #13
kako instalirati hrvatski na nokia n80 ?????

kako instalirati hrvatski na nokia n80 ?????imam kabal za mob,zatim pc suite6.84,updater na hrvatskom,kablovski internet....
Vec sam izvrsio nadogradnju novog software a ovo ne znam pa pitam kako....
Haver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:28   #14
Quote:
Haver kaže: Pogledaj post
kako instalirati hrvatski na nokia n80 ?????imam kabal za mob,zatim pc suite6.84,updater na hrvatskom,kablovski internet....
Već si otvorio temu s tim problemom, nije potrebno pisati iste postove svugdje
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 18:57   #15
Quote:
Haver kaže: Pogledaj post
trebao si prvo promjenit produkt kod na telefonu da ti skine softver za balkans regiju
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 23:27   #16
*#7780#

Resetiranje mobitela i dobivanje tvorničkih postavka

*#746025625#

Sim clock
"SIM clock stop" je "standby" mod koji štedi bateriju, a što većina novih aparata i SIM kartica podržava. Zaustavljanjem sata na SIM čipu (radi se o takt-impulsima koje mobilni telefon šalje kartici, a služe za sinkronizaciju komunikacije s karticom) troši se manje energije. Mobilni telefon zaustavlja SIM sat onda kada pretpostavlja da duže vrijeme neće imati potrebu za razmjenom podataka sa SIM karticom. U slučaju dolaznog ili odlaznog poziva SIM se, naravno, "starta" ponovno. Utipkavanjem *#746025625# dobije se odgovor "SIM clock stop allowed" ako SIM kartica i aparat to podržavaju i koriste ili odgovor glasi "SIM clock stop not allowed" ako SIM kartica i/ili aparat to ne podržavaju.
"SIM clock stop" se ne može kontrolirati (uključivati i isključivati). Također, poruka "SIM clock stop allowed" ne znači da je baš u tom trenutku SIM clock zaustavljen.

*3370#

Uključenje EFR-a
EFR (Enhanced Full Rate) pruža bolju kvalitetu zvuka (ako vaša mreža omogućuje tu uslugu), ali smanjuje trajanje baterija za oko 5%. Ta tehnologija pruža bolju kvalitetu zvuka uz isti broj bita kao starija FR (Full Rate) tehnologija. Također, trebala bi dati znatno poboljšanje prijema u slučaju vrlo slabog signala.
Svi noviji modeli, imaju EFR aktiviran kao standard, zato se to preporučuje na starijim modelima.
Nakon unosa tog koda aparat će se sam isključiti i ponovo uključiti sa aktiviranim EFR načinom rada.
Utipkavanjem #3370# se isključuje EFR

*4720#

Aktiviranje HR (Half Rate)
Half Rate daje lošiju kvalitetu zvuka, ali produžuje trajanje baterije za oko 30%.
Nakon unosa tog koda aparat će se sam isključiti i ponovo uključiti sa aktiviranim HR načinom rada.
Utipkavanjem #4720# se isključuje HR

Kodovi nisu provjereni jer nemam Nokia mobitel.
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:15   #17
pozz svima problem vrlo jednostavan a zove se nokia n95 (obicna).vec tri noci ne spavam a jos je nisam natjerao da radi kak ja hocu.u principu sam sve skuzio(btw.prije sam imao motorolu 525)al neke stvari ce me dotjerat do ludila.proucio sam origigi uputstva,skinuo i isprintao stotinjak stranica na hrvatskom,zvao onaj telefon za nokia podrsku i jednu firmu(?????) koja bi nesto trebala znati o tome i opet nista. problem je vrlo jednostavan pa ak netko mozda zna jednostavan odgovor na moje pitanje.koje postavke treba promjeniti ili unjeti ili bilo kaj u taj mob da se mogu spojiti na kucni wlan a da to radi jer dosadašnja tri pokusaja su bila neuspjesna jer.prvi put mi n95 odgovori sa "system error" drugi put mi veli " no gateway replay" a treći put "no internet found" naravno pricam o tri razlicita unosa postavki.uhhhhhh umoril sam se .pozz u nadi da ce mi netko pomoci.hvala.
marioi11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 19:19   #18
netko bilo ko ili bum još bil budan
marioi11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 22:04   #19
Quote:
marioi11 kaže: Pogledaj post
netko bilo ko ili bum još bil budan
Ne znam da li ti ovo pomaže
Zallman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 07:46   #20
hvala na trudu al to je osnovni nacin koji ne funkcionira

probao sam na svoj wlan i na druge otvorene i uvijek isto : bijeli ekran i poruka internet not found ili no gateway replay
marioi11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 14:02.