Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci
Korisničko ime
Lozinka

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 16:44   #1
dora123
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2007.
Dokumenti za prelazak granice sa životinjom i ostala problematika vezana uz to

postoji li takvo što i kako se nabavlja? molim vas, sto god znate o tome jer idem na put u eu, a ne bi htjela nekom drugom ostavljat macu da ju cuva. puno hvala!

Zadnje uređivanje Chocolate Puma : 04.12.2013. at 15:45.
dora123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 16:59   #2
lianne
žena zmaj

lianne Avatar

Registracija: Nov 2005.
certifikat!
odi kod veta da ti ga izda(ukoliko je ovlasten,ukoliko ne-uputit ce te dalje )
Old 05.11.2007., 17:06   #3
Noemi
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2004.
maca mora biti cipirana, kada to rijesis trazi putovnicu. u putovnicu se upisuje datum cijepljenja protiv bjesnoce, ciscenje od trakavica/glista, druga cjepljenja etc

sretno
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:24   #4
nika35
Registrirani korisnik

Registracija: May 2008.
Koji su mi dokumenti potrebni po novom na granici? Koje potvrde moram izvadit?

Zadnje uređivanje Chocolate Puma : 04.12.2013. at 15:45.
nika35 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 30.06.2008., 13:22   #5
Andrea25
:)

Andrea25 Avatar

treba ti samo papir koji ce ti izdati tvoj veterinar i plava knjizoca (ona u kojoj su cjepljenja). Makar mene nikad nitko nije nista trazio...
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 13:25   #6
lapdog
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2007.
Ubrzo i mi idemo preko granice sa Konom. Pitala sam vetove što treba. Pas treba biti čipiran i redovito cijepljen, naravno, da ima knjižicu, te ga se treba odvesti 10 dana prije puta na pregled, a vetovi napišu da je pas zdrav i da može podnijeti put do odredišta.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 15:42   #7
white alien
Registrirani korisnik

white alien Avatar

Zavisi gdje putuješ, da li je riječ o štenetu ili odraslom psu?
Ako ideš u EU, vrijede drugačiji propisi nego za recimo BIH ili Srbiju, navedi specifično pa ću ti objasniti točno.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 19:06   #8
Pingvich
Ponekad nisam na forumu

Pingvich Avatar

Registracija: Apr 2007.
Evo, sad ću ja pitati jedno.
Jedna stankinja (Austrija) je našla macu staru dva mjeseca koju je htjela povesti sa sobom u Austriju - avionom. Maca je bila kod mene tjedan dana dok je ona bila na krstarenju i dobila sam zadatak srediti papire i ispalo je da na Volosku, u Vau Vau, ne znaju što treba.
Napomenula sam gdje ide i da ide avionom.
Nisu je cijepili jer je premalena, ali nisu znali da li bi radi toga mogla imati problema.
Upisali su neko drugo cjepivo u knjižicu, čipirali je (iako su rekli da ni to nije obavezno) i dali mi certifikat.
Na granici su radili probleme da nema što treba i da bi je u stvari po pravilu trebali oduzeti, ali samo pukom srećom nisu.
Falio je certifikat - koji sam dobila, ali trebao je biti na engleskom.
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 08:43   #9
mrzm smglsnk
i ee uaie

mrzm smglsnk Avatar

Registracija: Jun 2006.
Ja bih trebao sam cuckom ići u Mađarsku pa me zanima da li i nama treba taj vražji certifikat? Prošle godine kada smo išli preko granice imali smo neki papir i knjižicu, a na granici su nam rekli da smo trebali ići na neki drugi granični prijelaz gdje se može ići sa životinjama, ovo, ono, ali su nas ipak pustili - o čemu je lik pričao, da li netko zna? I što točno treba za prijelaz preko granice? Veterinari mi baš nisu bili od pomoći jer jedni pričaju jedno, a drugi drugo...
Old 08.08.2008., 10:18   #10
pikica_24
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2006.
Papir se izvadi u veterinarskoj stanici grada zagreba u Heinzelovoj preko puta vet. faksa i košta oko 100 kuna. To ti može dat samo veterinarski inspektor, i tamo radi te ti neće stvarati nikakve probleme. Dodješ, kažeš da trebaš potvrdu za prijelaz granice, daš vet. knjižicu da se vidi da je pas cijepljen i to je to. Malo pričekaš. Dakle to ne izdaju veterinari osobno jer i oni moraju nositi u Heinzelovu.
Ja bez toga ne bi išla preko granice iako te najčešće nitko ništa ne pita i čak ni ne gleda knjižicu. Uvijek pitanjaa tipa a gjde imate te pse...
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 10:54   #11
Andrea25
:)

Andrea25 Avatar

Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
Papir se izvadi u veterinarskoj stanici grada zagreba u Heinzelovoj preko puta vet. faksa i košta oko 100 kuna. To ti može dat samo veterinarski inspektor, i tamo radi te ti neće stvarati nikakve probleme. Dodješ, kažeš da trebaš potvrdu za prijelaz granice, daš vet. knjižicu da se vidi da je pas cijepljen i to je to. Malo pričekaš. Dakle to ne izdaju veterinari osobno jer i oni moraju nositi u Heinzelovu.
Ja bez toga ne bi išla preko granice iako te najčešće nitko ništa ne pita i čak ni ne gleda knjižicu. Uvijek pitanjaa tipa a gjde imate te pse...
veterinari uglavnom imaju kod sebe par potvredenih potvrda koje naknadno popune, tako da ti moze i tvoj veterinar izdati
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 14:34   #12
pikica_24
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2006.
Quote:
Andrea25 kaže: Pogledaj post
veterinari uglavnom imaju kod sebe par potvredenih potvrda koje naknadno popune, tako da ti moze i tvoj veterinar izdati
Ja znam da će ti u Heinzelovoj dat 100 %, za ostale veterinare ne znam, neki imaju ,neki nemaju.
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 01:34   #13
Ghordy
Registrirani korisnik

Ghordy Avatar

Registracija: Jul 2008.
Pošalji poruku preko MSN korisniku Ghordy
Pitanje u vezi krizanca

evo ovako ...
vec duze vrime pokusavam nabavit cistokrvno stene americkog stafforda ili pita ... al 0 bodova .

i evo nasa sam facu koji bi mi poklonija mjesanca pita i stafforda ... al je tu jedan problem . sta se ja selim ca izvan ove drzave za godinu dana i bojim se da stene nece moc ic sa menom jer je krizanac ... dali se ja brinem bezveze ili je istina da necu moc sa nim priko granice ? ako ga cipiram cjepim
Ghordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 11:56   #14
white alien
Registrirani korisnik

white alien Avatar

Zavisi gdje se seliš, čak i hoćeš li kupirati psa itd. i ne, nije problem što je pas križanac već čega je križanac, tj. križanac je pasmina tipa bull koje su u nekim zemljama zabranjene, a u većinu zabranjen uvoz.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 20:53   #15
Pour Audrey
the green thingy

Pour Audrey Avatar

Registracija: Jan 2008.
Pitanje

namjeravam putovati u sarajevo slijedeći tjedan ili tjedan nakon,a imam macu staru nepuna dva mjeseca.tehnički bi ju mogla ostaviti na čuvanje,no s obzirom da idem na oko tjedan dana i u svoj stan,htjela bih ju povesti.namjeravam ići autobusom ili vlakom,maca se već vozila na malo duljem putu i vožnja joj nimalo ne smeta.moja pitanja su

a)trebam li vaditi nekakve papire za prijelazak preko granice?
b)ako trebam,gdje,što točno i koliko bi ta procedura trajala?
c)kakvo je stanje sa prijevozom ljubimaca u vlaku/autobusu?

unaprijed hvala.
Old 11.09.2008., 21:04   #16
hellie
širim dezinformacije

hellie Avatar

Registracija: Dec 2002.
što se tiče prijevoza mislim da ti je najbolje pitati baš prijevoznika. mislim da u vlaku ne bi trebao biti takav problem jer ima više mjesta a maca će ionako biti u prijenosniku. ne znam kako bi busom bilo. i koliko put traje? da li će maca moći toliko izdržati u prijenosniku?
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 15:44   #17
yabooka
Odjava programa

yabooka Avatar

Registracija: May 2007.
Sa životinjom preko granice

Pozdrav!

Imam pitanje, zanima me kako to tocno funkcionira i koja je procedura? Imamo jednog zamorca kojeg bi trebalo prebaciti preko granice (slo-hrv), jel neka procedura oko prijavljivanja policiji (il kome vec) ili ga se samo preveze kao prtljagu? Putovao bi vlakom.

Hvala unaprijed
Old 02.09.2009., 19:25   #18
Karen_13
Šutim.

Karen_13 Avatar

Registracija: Feb 2009.
I ja se pridružujem pitanju, samo je u pitanju pas star 2 mjeseca, hr-bih.
Karen_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 11:28   #19
Maslina
Banned

Maslina Avatar

Registracija: Jul 2006.
Meni u Puli su rekli da maca mora biti cjepljena protiv bjesnoće petnaest dana prije prelaska granice.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 22:44   #20
getano77
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2009.
Pošalji poruku preko Skype korisniku getano77
Mi imamo plavu knjižicu prema europskim standardima na kojem piše Pet passport (dakle putovnica). Unutra se nalaze svi podatci, broj čipa, fotografija, ime vlasnika, adresa itd. I sva cjepljenja, naručito moraju biti upisana ona od bjesnoće.
getano77 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja