Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2007., 16:19   #1
Prva generacija d.o.o. brokerska kuca

sta milite o ovome?

romjene Pravila korištenja usluge "Moj uspješni portfelj"

02.11.2007
Poštovani korisnici,

Obavještavamo Vas da smo dana 31.10.2007. izvršili određene promjene Pravila korištenja usluge Moj uspješni portfelj, koja su sastavni dio Ugovora za njeno korištenje. Napominjemo da Vaši postojeći Ugovori za ovu uslugu ostaju važeći.

Najvažnije promjene odnose se na uvođenje Spiska likvidnih dionica Prve generacije koji definira kojim je dionicama moguće trgovati unutar usluge Moj uspješni portfelj. On se sastoji od samo likvidnih dionica kojima se trguje na Zagrebačkoj burzi, uključenih u depozitorij SDA. Ovaj Spisak sastavni je dio Pravila za korištenje usluge Moj uspješni portfelj, te će biti kontinuirano ažuriran i objavljivan u sklopu usluge.
Vrijednosnicama koje nisu na Spisku ne može se trgovati u okviru usluge Moj uspješni portfelj, a ukoliko se istima želi trgovati u skladu sa Zakonom i ostalim pravilima, potrebno je osobno doći zadati nalog u sjedište Prve generacije uz prethodnu najavu i dogovor s brokerom. Ove izmjene uvedene su kako bi se izbjegle bilo kakve sumnje na pokušaje manipuliranja cijenom kod nelikvidnih dionica koje se nalaze izvan liste limita za dionice koje svakodnevno objavljuje Zagrebačka burza, sukladno Pravilniku o obustavi trgovanja dionicama na burzama te zaštite interesa investitora.

Kako bismo olakšali proces isplata sredstava dobivenih prodajom dionica/ili neiskorištenog dijela sredstava iz portfelja na tekuće račune nalogodavaca te smanjili nedoumice oko istog, sve zahtjeve za isplatom na tekuće račune započinjemo zaprimati putem programske forme „Zahjev za isplatu novca“ koja se nalazi unutar menija „Zahtjevi“ usluge Moj uspješni portfelj.

Slična je situacija i s procesom registracije/odregistracije dionica s našom brokerskom kućom. Kako bismo Vam uštedjeli vrijeme i vrlo često posezanje za telefonom kako da to učinite, a na kraju i vrlo često povratno 'dopisivanje' da u zahtjevu nedostaje najčešće specifikacija broja dionica, koje su to dionice i sl., kao i činjenicu da u vrlo čestom slučaju zahtjev nije zaprimljen s e-mail adrese koju posjedujemo u našoj bazi podataka – uveli smo jedinstvenu formu za registraciju i odregistraciju dionica. Kada korisnik želi unijeti ili iznijeti dionice iz portfelja čini to pisanim nalogom putem programske forme „zahtjev za registraciju ili odregistraciju dionica“ a koja se nalazi unutar menija „Zahtjevi“– gdje na vrlo jednostavan način, popunjavanjem te forme od strane korisnika dobivamo sve potrebne informacije za registraciju/odregistraciju dionica. Kada se radi o registraciji na Vaš e-mail kojeg posjedujemo u našoj bazi podataka će stići najprije informacija o zaprimljenom zahtjevu s Vaše strane, a nakon toga i broj zahtjeva za registraciju s kratkim uputama što morate učiniti. Kada se radi o odregistraciji napominjemo da se najprije vrši provjera stanja Vašeg računa investitora u SDA te ukoliko se iste dionice nalaze na Vašem računu investitora u SDA, one će biti otpuštene u najkraćem mogućem vremenu, a ukoliko nisu, biti će otpuštene onog dana kada 'sjednu' na Vaš račun investitora u SDA, odnosno tri radna dana nakon transakcije kupnje.

Još jedna novina odnosi se na uvođenje minimalne vrijednosti portfelja usluge Moj uspješni portfelj u iznosu od 50.000 kn, koja za nove korisnike počinje vrijediti od 01. studenog, dok je za postojeće korisnike omogućeno razdoblje prilagodbe vrijednosti portfelja koji se kreću ispod ove vrijednosti do 31.12.2007.godine. Sukladno novim Pravilima, korisnik usluge mora tijekom čitavog vremena korištenja usluge u portfelju imati najmanje spomenuti minimalni iznos portfelja. U slučaju da ta vrijednost bude niža od propisanog minimalnog iznosa ili korisnik nema prometa na svom računu u vremenskom periodu duljem od šest mjeseci, usluga Vam može biti deaktivirana. Ukoliko do toga dođe, ponovnom uplatom ili registracijom dionica
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 16:27   #2
Pa, to je uvođenje malo reda. Ali me u oči najviše bode

potrebno je osobno doći zadati nalog u sjedište Prve generacije uz prethodnu najavu i dogovor s brokerom.

Kako je to super za daytrade ...
__________________
EAE potrfelj ? ... Ima li itko ?!?! ... Nitko ?!?!
scepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 16:31   #3
Prvo ti bace go*no u obliku restrikcije trgovanja koje je ipak moguće osobnim??!! dolaskom uz najavu, a onda navedu pozitivne novitete da malo "zaslade" stvar.

Dosada najuspješniji oblik propagande.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 00:46   #4
Neo je već napisao na chatu, ali evo i ovdje promjene na Prvoj Generaciji:

Poštovani korisnici,

Obavještavamo Vas da smo dana 31.10.2007. izvršili određene promjene Pravila korištenja usluge Moj uspješni portfelj, koja su sastavni dio Ugovora za njeno korištenje. Napominjemo da Vaši postojeći Ugovori za ovu uslugu ostaju važeći.

Najvažnije promjene odnose se na uvođenje Spiska likvidnih dionica Prve generacije koji definira kojim je dionicama moguće trgovati unutar usluge Moj uspješni portfelj. On se sastoji od samo likvidnih dionica kojima se trguje na Zagrebačkoj burzi, uključenih u depozitorij SDA. Ovaj Spisak sastavni je dio Pravila za korištenje usluge Moj uspješni portfelj, te će biti kontinuirano ažuriran i objavljivan u sklopu usluge.
Vrijednosnicama koje nisu na Spisku ne može se trgovati u okviru usluge Moj uspješni portfelj, a ukoliko se istima želi trgovati u skladu sa Zakonom i ostalim pravilima, potrebno je osobno doći zadati nalog u sjedište Prve generacije uz prethodnu najavu i dogovor s brokerom. Ove izmjene uvedene su kako bi se izbjegle bilo kakve sumnje na pokušaje manipuliranja cijenom kod nelikvidnih dionica koje se nalaze izvan liste limita za dionice koje svakodnevno objavljuje Zagrebačka burza, sukladno Pravilniku o obustavi trgovanja dionicama na burzama te zaštite interesa investitora.

Kako bismo olakšali proces isplata sredstava dobivenih prodajom dionica/ili neiskorištenog dijela sredstava iz portfelja na tekuće račune nalogodavaca te smanjili nedoumice oko istog, sve zahtjeve za isplatom na tekuće račune započinjemo zaprimati putem programske forme „Zahjev za isplatu novca“ koja se nalazi unutar menija „Zahtjevi“ usluge Moj uspješni portfelj.

Slična je situacija i s procesom registracije/odregistracije dionica s našom brokerskom kućom. Kako bismo Vam uštedjeli vrijeme i vrlo često posezanje za telefonom kako da to učinite, a na kraju i vrlo često povratno 'dopisivanje' da u zahtjevu nedostaje najčešće specifikacija broja dionica, koje su to dionice i sl., kao i činjenicu da u vrlo čestom slučaju zahtjev nije zaprimljen s e-mail adrese koju posjedujemo u našoj bazi podataka – uveli smo jedinstvenu formu za registraciju i odregistraciju dionica. Kada korisnik želi unijeti ili iznijeti dionice iz portfelja čini to pisanim nalogom putem programske forme „zahtjev za registraciju ili odregistraciju dionica“ a koja se nalazi unutar menija „Zahtjevi“– gdje na vrlo jednostavan način, popunjavanjem te forme od strane korisnika dobivamo sve potrebne informacije za registraciju/odregistraciju dionica. Kada se radi o registraciji na Vaš e-mail kojeg posjedujemo u našoj bazi podataka će stići najprije informacija o zaprimljenom zahtjevu s Vaše strane, a nakon toga i broj zahtjeva za registraciju s kratkim uputama što morate učiniti. Kada se radi o odregistraciji napominjemo da se najprije vrši provjera stanja Vašeg računa investitora u SDA te ukoliko se iste dionice nalaze na Vašem računu investitora u SDA, one će biti otpuštene u najkraćem mogućem vremenu, a ukoliko nisu, biti će otpuštene onog dana kada 'sjednu' na Vaš račun investitora u SDA, odnosno tri radna dana nakon transakcije kupnje.

Još jedna novina odnosi se na uvođenje minimalne vrijednosti portfelja usluge Moj uspješni portfelj u iznosu od 50.000 kn, koja za nove korisnike počinje vrijediti od 01. studenog, dok je za postojeće korisnike omogućeno razdoblje prilagodbe vrijednosti portfelja koji se kreću ispod ove vrijednosti do 31.12.2007.godine. Sukladno novim Pravilima, korisnik usluge mora tijekom čitavog vremena korištenja usluge u portfelju imati najmanje spomenuti minimalni iznos portfelja. U slučaju da ta vrijednost bude niža od propisanog minimalnog iznosa ili korisnik nema prometa na svom računu u vremenskom periodu duljem od šest mjeseci, usluga Vam može biti deaktivirana. Ukoliko do toga dođe, ponovnom uplatom ili registracijom dionica do iznosa minimalne vrijednosti biti će ponovno aktivirana, bez potrebe zasnivanja novog ugovornog odnosa. Kontinuiranim održavanjem prometa unutar propisanog minimalnog okvira ne gubite pravo na korištenje web monitora te osobne karte koji Vam uz ostale alate vjerujemo uvelike olakšavaju donošenje investicijskih odluka.

Nadalje zbog povećanog obujma trgovanja na Zagrebačkoj burzi generiranog posljednjim IPO-ima te posljedično zaprimljenih novih naloga pa tako i otkaza, nalog koji je otkazan biti će povučen s burze što je prije moguće no najkasnije unutar ne kako je to do sada bilo 2, nego 5 minuta. Ukoliko u navedenih pet minuta dođe do zatvaranja transakcije po izloženom nalogu, nalog će se smatrati izvršenim.

Molimo Vas da se o izmjenama Pravila i Uputa za korištenje Moj uspješni portfelj u cjelosti informirate u rubrici Dokumenti/klikom na link Pravila/Upute.

Navedene izmjene i novosti biti će u obaveznoj primjeni od 05.11.2007. godine.

Prva generacija d.o.o.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 00:47   #5
Inače, Croatia Airlines nije na popisu likvidnih dionica.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 09:34   #6
Ma dobro, s nelikvidnima se ionako ne zajebavam. A s ovim ograničenjem min. veličine portfelja će mnogi biti razočarani.

Tragično mi je da su tek sada dali mogućnost da se preko MP usluge mogu registrirati/odjaviti dionice i da se tek sada preko MP može dati zahtjev za isplatu na tekući, a kao, počeli su se furati na neke malo elitnije brokere.

Još jedna kritika, iako već mjesecima ne dozvoljavaju zadavanje naloga van radnog vremena burze (to mi je posebno glupo) , nisu se udostojili to maknuti s početne stranice.

Povećanje vremena potrebno za otkazivanje/zadavanje
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 10:26   #7
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
...
Povećanje vremena potrebno za otkazivanje/zadavanje
O cemu ti?
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 10:36   #8
Pretpostavljam da je mislio na ovo:

"Nadalje zbog povećanog obujma trgovanja na Zagrebačkoj burzi generiranog posljednjim IPO-ima te posljedično zaprimljenih novih naloga pa tako i otkaza, nalog koji je otkazan biti će povučen s burze što je prije moguće no najkasnije unutar ne kako je to do sada bilo 2, nego 5 minuta. Ukoliko u navedenih pet minuta dođe do zatvaranja transakcije po izloženom nalogu, nalog će se smatrati izvršenim."
__________________
Mene novac i slava ne zanimaju.
Zanima me samo novac!
kLaZnAdAr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 10:42   #9
Da, skuzio sam sad kad sam pogledao obavijest. Znaci, trebat ce dvaput razmisliti prije postavljanja naloga, samo to nam uvelike otezava kod kupnje pri povecanoj dinamici rasta/pada cijene.


Ali jedan kretenizam me odusevljava kod 1.g...
Kad trazis registraciju dionice, ne daju ti prozorcic gdje definiras nebavnu cijenu. To mi je van pameti.

Sve u svemu, generalno gledajuci, 1.gen postaje sve nefleksibilnija prema klijentima. Isto je frustrirajuce da sve korisnike trpa u isti kos. I one sa 50kkn prometa i one sa 1mln kn mjesecno. To mi nema veze s mozgom bas.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 10:58   #10
Kao šta sam već nedavno rekao, volio bi promijeniti brokera. Problem je u tome šta trenutno i nema neke puno bolje alternative.

Šteta, prije su bili više user friendly, sada polako postaju sve iritantniji.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 12:17   #11
Angry

Kreteni vise nedaju ni da se nalozi zadaju dok je dionica u blokadi.

1. gen, stvarno ste idioti.


Stavio sam smilej da ljudi ne cuju sto vam sve imam za reci, idioti jedni.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 12:53   #12
KRETENI, , poceo je nastavak trgovanja sa LKPC, oslobodite ju.

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAGHHHH
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:14   #13
Vidim da ti "drobe orahe" no pitao bih (sve vas) koliko puta u blokadu dnevno dionica može ići? I koliko se čeka od trena blokade do deblokade tj. nastavka trgovanja?

Znam samo da do blokade dolazi kada cijena ode +/- 10%.

P.S.Ovo sa 1G stvarno nije za pohvalu (koji šamar bi dobro pao) no tako će se nažalost svi brokeraji ponašati kada nema kvalitetnije konkurencije kod koje se može "prebjeći".
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:54   #14
Prva generacija... http://business.hr/Default2.aspx?Art...7b50e&open=sec
__________________
Ništa nije maleno što je učinjeno iz ljubavi!
Occultis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 14:01   #15
Mislim mene se ne tiče, ali prema ustavu svi smo jednaki. Ja mislim da bi im netko lagano mogao složiti tužbu i to od postojećih korisnika uskuge, jer prilikom potpisa Ugvora o korištenju usluga o tome NIJE bilo riječi!!!



Iz Ustava:
Članak 3.

Sloboda, jednakost, nacionalna ravnopravnost i ravnopravnost spolova, mirotvorstvo, socijalna pravda, poštivanje prava čovjeka, nepovredivost vlasništva, očuvanje prirode i čovjekova okoliša, vladavina prava i demokratski višestranački sustav najviše su vrednote ustavnog poretka Republike Hrvatske i temelj za tumačenje Ustava.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 14:26   #16
Ma možeš im piriti pod rep. Isto tako bi "mali" mogli tražiti da ugovaraju kamtu na štednju, da dobijaju veće popuste na količinu itd. U svim tim ugovorima piše da se dijelovi općih uvjeta mogu u budućnosti mijenjati te da ti kao korisnik usluge bez pogovora pristaješ na sve buduće preinake.

Koliko se ja sjećam oni od 4. rujna nisu primali nove tj. skoro 2 mjeseca, a sada da im toliko gori pod nogama.

P.s.Rekoh Vam ja prije 3 tjedna da su uveli "limit", no valjda su se sramili i čekali ovaj pokolj da proguraju vijest.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 14:30   #17
he da, a još i ovo
čl. 14.
Svatko u Republici Hrvatskoj ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom položaju ili drugim osobinama.

Svi su pred zakonom jednaki.

ali ništa od toga, ugovor mogu mjenjati jer u njemu piše da ga mogu mjenjati, a Ustav, ajoj širok je to pojam, tumače ga kako tko hoće, a poštuje nitko

sad još samo da uvedu naknadu za "održavanje" ili za nekorištenje usluge i sl., a bome nisam primjetio da isplaćuju recimo kamate za gotovinu itd.
algore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 14:42   #18
Ma ne pricajte pizdarije nego povecajte portfolie. Jedino ce vam biti banana kad budete morali pokrivati gubitak.



Ali ova odredba o dolasku u poslovnicu... OK, ali onda, draga gospodo i gospodjo, otvorite poslovnice i u drugim gradovima ili imate klijente samo u Zgu, Cakovcu i Os?

Bez obzira na sve, mislim da cu vas promijeniti.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 14:51   #19
Quote:
Jedino ce vam biti banana kad budete morali pokrivati gubitak.
Surova stvarnost i sudba kleta.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 14:36   #20
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Mesic iskoristio priliku jucer i dokupio po 12500. I ja mu se pridruzio.
I ja bi bio na toj razini dokupio da su majmuni iz PG priznavali mejlanu ili faksiranu potvrdu o uplati. Ovako sam trebao čekati i čekati da oni to ugledaju na svom računu

Tako sam propustio i dalekovod ispod 146x

Kad se samo sjetim koliko idiotarija su napravili u zadnje vrijeme zavrti mi se u glavi.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.