Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2007., 18:18   #1
Question Koliko vjerujete brandovima?

Isključivo me zanima zašto kupujete ekskluzivne marke? Da li zbog:

....povjerenja u njihovu kvalitetu....

i/ili

....zbog hvaljenja prijateljima s novim "fancy" stvarima....

i/ili

....možda zbog natpisa (npr.preko cijelih leđa) da se vidi da ste potrošili....

i/ili

.... nešto četvrto??


Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
nokoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 18:19   #2
što smatraš eksluzivnim markama npr?
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 18:42   #3
Quote:
nokoment kaže: Pogledaj post
i/ili

....možda zbog natpisa (npr.preko cijelih leđa) da se vidi da ste potrošili....
prave 'marke' to ni nemaju
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 18:45   #4
da, istina..
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 12:30   #5
Quote:
girly-girl kaže: Pogledaj post
što smatraš eksluzivnim markama npr?

Cavalli, Armani, Dior......
nokoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 13:04   #6
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
prave 'marke' to ni nemaju

Ne bi baš rekla.....
nokoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 15:00   #7
Quote:
nokoment kaže: Pogledaj post
Cavalli, Armani, Dior......
Citaj malo ovaj pdf i vidjet ces da se najvise spominju Zara, H&M, Asos, Bata i slicne firme i ducani. Diesel, Replay i sl. su cjenovni top. Ekskluzivne marke koje poticu tvoju znatizelju spominju se na temama o laznjacima. A i argumentacija, zanimanje i cudjenje je slicno kao i tvoje.

Zasto nam ne das linkove gdje cure spominju kupovinu ekskluzivnih marki koje su te nagnale da pokrenes topic o tome.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 15:02   #8
ja osobno, rađe dam 100-200kn više za neku stvar ali onda sam sigurna da je neću nakon 2-3 nošenja baciti..Evo, uzmimo za primjer Diesel traperice (iako "ne spada" u exclusivne marke..), daš 700-800kn za hlače i nosiš ih 5 godina ili daš 200 i nosiš ih 5 mjeseci (ako ti se prije ne isperu i ne izblijede nakon dva pranja..)
Ne kupujem 'marke' da bi ih reklamirala okolo, jer koliko znam ne plačaju me za to, za to imaju modele,ne? Tako da i kad kupujem marke preferiram onu bez velikih natpisa i 'reklama', eventualno neka etiketica i to je to... Ja osobno, dakle kupujem 'marke' radi kvalitete materijal i izdržljivosti a ne zbog 'preseravanja' jer smatram da ODIJELO NE ČINI ČOVJEKA...
__________________
...Life's to short...
Lonliness is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 15:38   #9
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Citaj malo ovaj pdf i vidjet ces da se najvise spominju Zara, H&M, Asos, Bata i slicne firme i ducani. Diesel, Replay i sl. su cjenovni top. Ekskluzivne marke koje poticu tvoju znatizelju spominju se na temama o laznjacima. A i argumentacija, zanimanje i cudjenje je slicno kao i tvoje.

Zasto nam ne das linkove gdje cure spominju kupovinu ekskluzivnih marki koje su te nagnale da pokrenes topic o tome.

Istina, nisam se baš angažirana u čitanju ovog podforuma, ali po temama primjetim da se uglavnom piše o nekim ekskluzivama https://www.forum.hr/showthread.php?t=277561
https://www.forum.hr/showthread.php?t=275287

Topic o ovome sam pokrenula zbog diplomskog rada, evo reći ću jedan od primjera koji su me nagnali da izaberem ovu temu za diplomski:

....da skratim priču, mislim (nadam se ) da smo svi svjesni koliko kralježnica vrijedi za zdravlje.....

1.Mercator, dječja igraonica-do mene sjeda mlada mamica koja svom djetetu skida s nogu( djeca trebaju skinuti cipele da uđu) Adidas patikice, koje nemaju uložak, a dijete je tek prohodalo.........tu žensku očito nije briga koliko ili kakvih će problema njeno dijete sutra imati s kralježnicom, njon je jedino bitno da se vidi da se ima (moj zaključak)......................nisam ja nikakva " u zdravom tijelu, zdrav duh i te šeme", ali imam malo dijete, te znam koliko su takve stvari bitne za normalan razvoj.......
.......znači....

........više me zanima zašto ljudi kupuju brandiranu robu kad (mislim da i ptičice na grani znaju)ima potpuno isti kvalitet i po mnogo (30%) nižoj cijeni, ako čak i kvalitetniji( u ovom gore primjeru), ali opet po nižoj cijeni???

P.S. i roditelji su bili doslovno šetaća reklama

Zadnje uređivanje nokoment : 10.11.2007. at 16:53.
nokoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 16:06   #10
Quote:
nokoment kaže: Pogledaj post

1.Mercator, dječja igraonica-do mene sjeda mlada mamica koja svom djetetu skida s nogu( djeca trebaju skinuti cipele da uđu) Adidas patikice, koje nemaju uložak, a dijete je tek prohodalo.........tu žensku očito nije briga koliko ili kakvih će problema njeno dijete sutra imati s kralježnicom, njon je jedino bitno da se vidi da se ima (moj zaključak)......................nisam ja nikakva " u zdravom tijelu, zdrav duh i te šeme", ali imam malo dijete, te znam koliko su takve stvari bitne za normalan razvoj.......
.......znači....

Na stranu jel toj mami nesto znaci kvazi marka ili ne. Svatko svom djetetu zeli samo najbolje naravno. Ali nisam mogla ne zapitati se kako smo mi sve koje nismo nosile cipele s uloskom jer takvih nije ni bilo uspjele izrast s normalnom kraljeznicom? Eto samo toliko!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 16:26   #11
Quote:
nokoment kaže: Pogledaj post
Istina, nisam se baš angažirana u čitanju ovog podforuma, ali po temama primjetim da se uglavnom piše o nekim ekskluzivama https://www.forum.hr/showthread.php?t=277561
https://www.forum.hr/showthread.php?t=275287

Topic o ovome sam pokrenula zbog diplomskog rada, evo reći ću jedan od primjera koji su me nagnali da izaberem ovu temu za diplomski:

....da skratim priču, mislim (nadam se ) da smo svi svjesni koliko kralježnica vrijedi za zdravlje.....

1.Mercator, dječja igraonica-do mene sjeda mlada mamica koja svom djetetu skida s nogu( djeca trebaju skinuti cipele da uđu) Adidas patikice, koje nemaju
uložak, a dijete je tek prohodalo.........tu žensku očito nije briga koliko ili kakvih će problema njeno dijete sutra imati s kralježnicom, njon je jedino bitno da se vidi da se ima (moj zaključak)......................nisam ja nikakva " u zdravom tijelu, zdrav duh i te šeme", ali imam malo dijete, te znam koliko su takve stvari bitne za normalan razvoj.......
.......znači....

........više me zanima zašto ljudi kupuju brandiranu robu kad (mislim da i ptičice na grani znaju)ima potpuno isti kvalitet i po mnogo (30%) nižoj cijeni, ako čak i kvalitetniji( u ovom gore primjeru), ali opet po nižoj cijeni???
Evo opet moje razmišljanje:

Ljudi kupuju majice u benettonu za 300 kn koje vrijede 30 kn,ili traperice u amadeusu za 400 kn koje vrijede 50 kn,košulje od 200 kn koje vrijede 10 kn i k tome još puštaju boju pranjem,bojane su jeftinim i štetnim bojanjama, koje npr.mogu štetit djeci...takva roba se prodaje i po 10 puta skupljoj cijeni od proizvodne,a napravljena je od loših materijala,lošeg dizajna i negdje na istoku u nehumanim uvjetima rada,gdje je krajnji cilj što manje potrošit na proizvodnju,materijale,dizajn,sve brzo "sklepat" kako bi konačna cijena bila prihvatljiva svima,a zarada golema...jedino opravdanje za kupnju je što si ju ljudi mogu priuštit,a svima je potrebna odjeća pa se drugog izbora nema...
opet imamo skupe stvari od preko 2000 kn koje vrijede 800 kn...jer ih je netko dizajnirao,odabrao vrhunski obrađene materijale,koristio skupe tehnike bojanja i skupe boje i proizvedena roba se testira i mora zadovoljit određene kriterije kako zdrastvene tako i glede kvalitete...i ne zaboravimo uložio milijune eura u strojeve za bojanje,obradu pamuka i sl..
ako si čovjek može priuštit onda bi radije kupio nešto za 2000 kn što vrijedi 600kn,nego nešto što vrijedi 20 kn platio 200..drukčija bi stvar bila da se stvari slične kvalitete prodaju po 200 kn i 2000 kn,onda je razumno kupit jeftinije...ima i takvih stvari vjerujem...ali uglavnom kod renomiranih marki rijetko...zarada se gleda u postocima,nije isto zaradit tri puta uloženo ili deset puta uloženo. Inače je teško cijenovno uspoređivat robu..jer ono što u startu vrijedi 20 kn,sa carinom,pdv-om i sl..poraste na 60kn i prodavač lako može stavit cijenu 500 kn i poslije to ionako prodat na rasprodaji po 100 kn i opet zaradit! ja osobno znam trgovinu u kojoj žena nabavlja robu tako da kupi 100njak ženskih haljina,sve zajedno za 30 eura i onda svaku prodaje po 800 kn i onda napravi rasprodaju po 200kn i sve rasproda...daleko od toga,tako sposobne ljude i cijenim! roba koja u startu košta 600 kn,sa carinom,manipulativnim troškovima i naposlijetku pdv-om poraste na 1000 kn i da bi prodavač imao neku zaradu na rasprodaji,cijena te robe mora biti veća od 2000 kn...i onda nema realne usporedbe...jer nešto što kod nas platiš 2000 kn realno vrijedi manje i ne možeš smatrat ekskluzivnom robom...dokle god ne uđemo u EU, skupu robu treba kupovati vani jer onda barem dobijemo ono što platimo...
i pod ekskluzivnu robu ne spadaju majice sa ogromnim printovima na leđima,niti diesel traperice i sl...zato postoji roba svih razina kvalitete i svatko bira prema svojim mogućnostima i željama...da bi u cijeloj ponudi čovjek napravio dobar račun,izbarao kvalitetu i cijenovno najprihvatljivije od ponuđenog potrebno je iskustvo,dakle kupovina i jako jeftine i jako skupe robe i kad više godina nosiš raznovrsno i brojne marke,onda s vremenom skuziš koje stvari traju dugo,ne gube boju,zadovoljavaju kvalitetu,udobnost...doneseš vlastitu odluku na temelju iskustva..ja hvalim ono za što sam spoznao da je dobro,a pljucam po onom za što sam skužio da je loše..
nema dobre teorije bez eksperimenta! cijela je znanost u tome!
i mislim da netko nema pravo pljucat po onome što nikad nije probao!!!

opet previše teksta.. uvijek se borim za svoje stavove! što bi tek bilo da je jedna druga tema u pitanju,ove su mi rasprave već dopiz....
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 16:40   #12
Armani jeans je npr. teško sranje.Jako precenjena roba (normalno, jer je ipak Armani).To terba izbegavati.Bolje, da kupite Esprit traperice, nego AJ, Esprit je svakako kvalitetniji.

Replay je takođe sranje, izbegavajte.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 16:51   #13
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Na stranu jel toj mami nesto znaci kvazi marka ili ne. Svatko svom djetetu zeli samo najbolje naravno. Ali nisam mogla ne zapitati se kako smo mi sve koje nismo nosile cipele s uloskom jer takvih nije ni bilo uspjele izrast s normalnom kraljeznicom? Eto samo toliko!

Hej, ne mogu ja reći niti nisam rekla da će im mali sutra biti pogrbljen,samo sam krenula od najgoreg primjera. "Svatko svom djetetu zeli samo najbolje naravno."- citiram tebe- pa zar nije najbolja moguća želja za dijete -Da bude zdravo-!A samim tim činom njih očito nije briga za to,a šta se tiče te generacije koja nisu imala prilike nositi takve cipele, smatram da je tada bio potpuno drugačiji stil života, jer su se već 60-tih godina, bar što se tiče Hrvatske, mogle naći
nokoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 16:56   #14
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Armani jeans je npr. teško sranje.Jako precenjena roba (normalno, jer je ipak Armani).To terba izbegavati.Bolje, da kupite Esprit traperice, nego AJ, Esprit je svakako kvalitetniji.

Replay je takođe sranje, izbegavajte.

Širi se priča po gradu (Split) da jedni od zastupnika Replay-a nemaju ni komad originala u dućanu, da su jedine originalne stvari one u izlogu koje nisu na prodaju, sad ako je vjerovati pričama...............
nokoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 16:57   #15
ove koje si ti naveo niti ne gledam jer nemam para za tako nešto pa se time ni ne opterećujem..
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 17:06   #16
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Armani jeans je npr. teško sranje.Jako precenjena roba (normalno, jer je ipak Armani).To terba izbegavati.Bolje, da kupite Esprit traperice, nego AJ, Esprit je svakako kvalitetniji.

Replay je takođe sranje, izbegavajte.
podržavam,iz iskustva, od brandova na našem tržištu, replay i armani jeans daju najveći omjer plaćeno/dobiveno,doduše kakve veze AJ ima sa Armanijem,nikakve osim prodane licence tvornici da proizvodi robu s tim imenom
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 14:10   #17
Pa dajte, ljudi. Ovdje toliko pričate o tim markama i markicama, a nitko da se uključi u ovaj topic?! Pa što da zaključim onda........???
nokoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 16:07   #18
Quote:
nokoment kaže: Pogledaj post
Isključivo me zanima zašto kupujete ekskluzivne marke? Da li zbog:

....povjerenja u njihovu kvalitetu....

i/ili

....zbog hvaljenja prijateljima s novim "fancy" stvarima....

i/ili

....možda zbog natpisa (npr.preko cijelih leđa) da se vidi da ste potrošili....

i/ili

.... nešto četvrto??


Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
ne kupujem fancy marke. kupim ono sto mi se svidja i u cemu se osjecam ugodno i za sto imam novaca. osobno nit ne volim skupe stvari jer sam musicava i danas mi se moze nesto svidjet, a za 2 tj tu istu stvar ne mogu ni pogledat pa izbjegavam skupe stvari. jos jedan od razloga zasto izbjegavam skupu markiranu obleku je ta da mi marka bila armani, diesel il kaj god ne garantira kvalitetu, a nit nikakvo posebno zadovoljstvo jer kak se majca od cigica za 5 kn moze poderat ak ne pazim, tak se moze i diorova haljina poderat ak ne pazim. a nit me niko ne pita dal nosim liscine gace il gace sa crnomerca .i jednostavno mi nije gust dati 2000kn za cizme, jaknu itd. ko voli nek izvoli, ko ima neka trosi, ko oce nek pokazuje prek prsa da pise D&g....nat maj stajl
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 16:09   #19
ma ne kužim o čem ti to.. pa ima nekih cura koje kupuju eksluzivne marke ali mislim da ih sad nema.. pa ne znam odakle tebi dojam da svi takve stvari kupujemo, možda jer pišemo na modi.. a to nema baš puno veze, pogledaj po temama pa ćeš vidjeti
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 16:20   #20
...ne kupuju se brandovi SAMO zbog kvalitete; nekad je stvar u dizajnu (svaka kuca, pa cak i ove nama cjenovno prihvatljivije, kao sto je recimo Diesel ili Replay, ima odredjeni stil koji propagira - i time privlaci odredjene kupce; doduse, kod jeftinijih marki rijec je prvenstveno o preuzimanju trendova od jacih brandova i prilagodjavanju istih sirem trzistu, ali opet se razlikuju - recimo, meni je na toj najnizoj razini razlika izmedju Diesela i Replaya ogromna), nekad u kvaliteti (tu ucimo na iskustvu - kao sto je gore vec spomenuto, brandirano ne mora biti i kvalitetno, pa cak ni ako je rijec o stvarno poznatom brandu, ali cinjenica ostaje da veca cijena cesto znaci kvalitetniji materijal, bolju izradu...), nekad u odredjenim 'navikama' da kupujemo pojedine brandove (ja stvarno vjerujem da i tu razvijamo neku vrstu 'ovisnosti', davanja prednosti jednima pred drugima, ne uvijek iz nekih promisljenih razloga, vec da tu ima i nesto "sentimenta"); nekad je stvar i dobre reklame, znatizelje...a nekad je pitanje dostupnosti - kupujemo brandove koje imamo na raspolaganju, ne zato sto ash te silno zelimo, vec zato sto su nam na raspolaganju, a neki drugi nisu...nije sve tako crno-bijelo, da je jedino sto se racuna ili kvaliteta ili vidljivost branda na odijevnom predmetu, pa da se svi dijelimo u 'racionalne' (s dobrim osjecajem za kvalitetu, sto volimo vjerovati da jesmo) i 'naivne' i 'povodljive' (koji kupuju marku - ma koja god ona bila, Adidas ili Dior - samo marke radi; od cega se svi uvijek ogradjujemo, jer se dozivljava kao sramotno)...


...barem tako ja to vidim
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.