Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 23:45   #1621
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
zanimljiva tema, neki pobjegnu od gradske gužve etc . Udružite snage sa bratićem i zasadite lovor višnje koje lome zvuk
Vrlo je zanimljivo da vas na pravu uce botanicku akustiku, ako takvo nesto uopce postoji.
Suyijp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 23:17   #1622
Na oglasnoj ploči naše male zgrade (5 katova) je osvanula ponuda za video nadzor koju je objesio predstavnik stanara. Ponuda je od neke male firme za koju nikad nisam čuo. U ponudi je instalacija 38 (slovima:tridesetiosam) nadzornih kamera sa 3 snimača i cca 2000 metara kabla. Može li mi neko reći je li ovo normalno? Gdje staviti sve te kamere, toliko kabla, u zgradu od 5 katova? Po mom mišljenju ako se hoće videonadzor radi zaštite zgrade dovoljno je staviti jednu kameru na ulaz u zgradu i jednu u lift. Sve više od toga je po meni nepotrebno zadiranje u privatnost i nema smisla u smislu zaštite. U ponudi se planira čak nekoliko 4-metarskih stupova izgraditi i betonirati oko zgrade, na kojima bi visili nizovi kamera ???
Kako ovo blokirati jer čini mi se da je već skupio potpise za videonadzor, skupljao ih je prije godinu dana? Ali nismo znali što planira i što potpisujemo? Dodatno je sklon uznemiravanju stanara dolaskom na vrata pa i vikanju svaku sitnicu, te se pribojavam da će pregledavati kamere i korsititi ih za takvo ponašanje?
Dameeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 00:38   #1623
Ako je prikupio više od 50% potpisa stanara gledajući po m2, moš se jebat. Kako se zove ta firma? Moraju imati certifikat (netko u toj firmi je morao položiti ispit) i time bi trebali riješiti problem zadiranja u privatnost (makar u ulazu nema baš privatnih sadržaja). S 38 kamera je zaista pretjerao, da li si siguran da možda nije greška? Iako u 98% slučajeva vidim neadekvatne sustave, nakon pljačke pogledaš video i vidiš dva pixela, osumnjičeni može biti svatko, od Snoop Doga do Borislava Škegre.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 16:24   #1624
Quote:
Suyijp kaže: Pogledaj post
Vrlo je zanimljivo da vas na pravu uce botanicku akustiku, ako takvo nesto uopce postoji.
Imaš li ti nekakovu pametniju ideju ili facepalm ti je najučinkovitiji
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 08:29   #1625
kapsula za spavanje

Quote:
Profesorica78 kaže: Pogledaj post
Ja sam dodatno učvrstila stropove, ali to nije spriječilo vibracije koje su toliko strašne da mi je svaki dan zemljotres u stanu.
ima više rješenja ako selidba nije opcija. Soba u sobi (imaš u oglasima kapsula, komora za spavanje ili sam svoj majstor), ćepići za uha, bijeli šum (za mobitel). Ima i radikalnijih (tablete, alkohol, droge pa ne čujete ništa) no te baš ne bi preporučila
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 20:38   #1626
Svakodnevni radovi i buka

Problem je idući. Naime, ispred moje zgrade nalazi se kuća. Živim u Rijeci, ta kuća je odmah do još jedne kuće i u blizini 10ak metera nalaze se bar tri velike zgrade.
Problem je što čovjek izađe ispred kuće i radi SVAKI dan (osim ako nije neko nevrijeme). Ne pretjerujem. Doslovno godinama, nikome nije jasno što toliko ima za raditi. Svaki dan brusi, buši, lima, udara čekićem, vari... Na kućni red se ne možemo pozvati, pošto on ne živi u zgradi. Znam da to radi u svom vrtu, ali to ne znači da može raditi što su me sprdne i svakodnevno proizvoditi buku kao da je limarsku radnju otvorio, ne? Ima li tu pomoći?
Amybroj9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 18:14   #1627
Živim u zgradi u kojoj se nalaze tri stana.Što napraviti sa susjedom koja moj prozor u prizemlju zatvara kojekakvom kramom, starim namještajem, metar od prozora je razvukla štrik i po njemu povješala robu koja tamo ne stoji da se osuši nego namjerno tim postupcima provocira ? Ja maknem ona vraća i tako u nedogled. Napominjem da se radi o osobi s kojom je bilo kakav normalan razgovor/dogovor nemoguć.
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 12:39   #1628
Quote:
Amybroj9 kaže: Pogledaj post
kao da je limarsku radnju otvorio, ne? Ima li tu pomoći?
(malo zakašnjeli odgovor, ali nema veze)
Ima, prijavi ga poreznoj inspekciji zbog neprijavljenog obrta i para koje potencijalno zarađuje bez plaćanja poreza. Državi treba novaca i vrlo rado će izaći na teren ako vide da se mogu naplatiti. Čak i ako se uspije izvući opomenom/sitnom kaznom, shvatit će da mu se nije za igrati.

Također, komunalni redar bi isto trebao izaći na teren zbog uznemiravanja javnog reda i mira. Možda opet neće ništa naplatiti, ali će lik bar vidjeti da ste se odlučili obračunati s njim.
bombuzal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.