Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti
Korisničko ime
Lozinka

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2013., 19:53   #921
bika
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2011.
Bok! Imam pitanje??? Što je potrebno da dobim kredit od 15000 do 20000 kuna?? Trebam životno...sudužnike...jamce??? Naime radim u državnom poduzeću...ak to kaj znači...
bika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 05:52   #922
MMachéte
Ponekad nisam na forumu

Registracija: Oct 2010.
To je dobra stvar da..placa iznad 3000, nema drugih obustava sa place , nisi na crnoj listi?
Mozes dobiti taj iznos bez problema, kamata nominalna oko 9, EKS 10-11..
na taj iznos netreba ici polica zivotnog, dovoljna je obicna riziko ali daleko manja i povoljnija NEDAJ DA TI UVALE ZIVOTNO OD 500-700 i vise eura jednokratno.
Old 07.02.2013., 07:21   #923
bika
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2011.
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
To je dobra stvar da..placa iznad 3000, nema drugih obustava sa place , nisi na crnoj listi?
Mozes dobiti taj iznos bez problema, kamata nominalna oko 9, EKS 10-11..
na taj iznos netreba ici polica zivotnog, dovoljna je obicna riziko ali daleko manja i povoljnija NEDAJ DA TI UVALE ZIVOTNO OD 500-700 i vise eura jednokratno.
Ok, tnx...
bika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 14:35   #924
justmeandyou
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2011.
Imam pitanje, moju prijateljicu zanima.

Da li je moguce dobiti kredit na obiteljsku mirovinu?
justmeandyou is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 15.02.2013., 13:20   #925
indeed
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2009.
Lijep pozdrav!

Mene zanima koliki kredit mogu dobiti ako sam stalno zaposlen na neodredeno i radim na istom mjestu vec 10 godina, placa uvijek ista 3500 kn.

Zanima me samo otprilike koliki bi mogao dobiti, u Erste sam banci i na koliko dugo godina otplate?

Unaprijed hvala!
indeed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 07:20   #926
blueeyesboy
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2013.
Lijepi Pozdrav

Kolegica mi radi u Ministarstvu,znači državna firma...ima 3800 kuna plaću,nema nikakvog kredita...treba 14.000 eura,što i realno, na svoju 1/3 plaće od 1266 kn,može dobiti...Eh sad ima problem jer je sudužnik ili jamac svojoj prijateljici na stambenom kreditu,koji ta prijateljica uredno plaća već 6 godina.Znači traži se banka koja ne umanjuje kreditnu sposobnost zbog toga,jer su obje uredni klijenti,bez CL i sl..znači neka banka koja kad je sve ok u otplati,može zaobići to u Hroku i dati joj max kredit na njenu trećinu.Ministarstvo joj,tj njena firma bez problema upisuje AZ,tako da je sigurnost naplate tu.
Molim pomoć ako netko zna rješenje "problema".
Hvala !
blueeyesboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 19:53   #927
DarkStar
Registrirani korisnik

DarkStar Avatar

Registracija: Mar 2010.
Quote:
indeed kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav!

Mene zanima koliki kredit mogu dobiti ako sam stalno zaposlen na neodredeno i radim na istom mjestu vec 10 godina, placa uvijek ista 3500 kn.

Zanima me samo otprilike koliki bi mogao dobiti, u Erste sam banci i na koliko dugo godina otplate?

Unaprijed hvala!
Racunaj da ti mora ostati 2/3 place kad platis ratu kredita, pa si izracunaj na stranici banke imas kalkulator.
Ako ti taj iznos nije dovoljan, a SIGURAN/A SI da ces moci placati vecu ratu, trebat ce ti suduznik ili jamac ili nekakvo osiguranje ili depozit kao osiguranje ili eventualno hipoteka, inace pisi kuci propalo.
Ali OPREZ sa velikom ratom a malom placom, sad radis za stalno i OK je placa i uredna, ali tko zna sto ce biti sutra?
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 21:03   #928
Lucas PG
Tvoj osobni bankar

Registracija: Feb 2008.
Quote:
blueeyesboy kaže: Pogledaj post
...Znači traži se banka koja ne umanjuje kreditnu sposobnost zbog toga,jer su obje uredni klijenti,bez CL i sl..znači neka banka koja kad je sve ok u otplati,može zaobići to u Hroku i dati joj max kredit na njenu trećinu.---
To vjerojatno možemo riješiti, ali na temelju ovih podataka ti nitko ne može reći da li to može i u kojoj banci. Konkretno, čak je i razlika u poslovnicama iste banke.

Dakle, puna analiza svih parametara i onda prijedlog na nekoliko adresa...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 21:41   #929
Krajakovic
Samo poslovno

Krajakovic Avatar

Registracija: Dec 2005.
Quote:
blueeyesboy kaže: Pogledaj post
Kolegica mi radi u Ministarstvu,znači državna firma...ima 3800 kuna plaću,nema nikakvog kredita...treba 14.000 eura,što i realno, na svoju 1/3 plaće od 1266 kn,može dobiti...Eh sad ima problem jer je sudužnik ili jamac svojoj prijateljici na stambenom kreditu,koji ta prijateljica uredno plaća već 6 godina.Znači traži se banka koja ne umanjuje kreditnu sposobnost zbog toga,jer su obje uredni klijenti,bez CL i sl..znači neka banka koja kad je sve ok u otplati,može zaobići to u Hroku i dati joj max kredit na njenu trećinu.Ministarstvo joj,tj njena firma bez problema upisuje AZ,tako da je sigurnost naplate tu.
Molim pomoć ako netko zna rješenje "problema".
Hvala !
Postoje razne opcije, ali trebalo bi u svakom slučaju više informacija prije nego što bi se mogla konkretno odrediti banka. Ako želite, pošaljite mi pp pa ću vam možda moći više pomoći. lp
Krajakovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 11:09   #930
maaaleeenaaa
Registrirani korisnik

maaaleeenaaa Avatar

Registracija: May 2009.
imam pitanje : već godinu i nešto sam zaposlena u priv. firmi, međutim od 8. mj 2012. plaću nam svima isplaćuju na ruke.
Ako se požalimo i tražimo na karticu, bude svega.
Ugl, postoji li ikakva mogućnost da ja dignem kredit?
primanja su redovna, svaki mj. 3500 kn, ali nemam nikakvih dokaza za to :@
...postoji taj trenutak i ta nevjerojatna sigurnost da je sve stvari pod suncem ispisala jedna ista ruka, ruka koja je stvorila po jednu dušu blizanku za svaku osobu i koja je u njima probudila ljubav bez koje ni jedan san ljudske rase ne bi imao smisla...
maaaleeenaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 19:28   #931
Titari
Registrirani korisnik

Titari Avatar

Registracija: Sep 2012.
Pa kao dokaz su ti valjda platne liste? Zar ih ne dobivate? Čini mi se da ti je veći problem to što ti je firma vjerojatno u "problemima" pa ne plaća doprinose a samim tim ne može niti plaću uplatiti sa poslovnog računa vama na tekuće račune.Ako ti banka gleda poslodavca kako stoji, onda u tom slučaju ništa od kredita...
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 19:24   #932
tina899
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2009.
troskovi za prijevoz

zna li netko koje banke uracunavaju i troskove za prijevoz dodane na neto placu pri izracunu kreditne sposobnosti? znam da zaba to radi, ima li jos koja banka?
tina899 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 21:53   #933
noaccount
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2009.
Quote:
bika kaže: Pogledaj post
Bok! Imam pitanje??? Što je potrebno da dobim kredit od 15000 do 20000 kuna?? Trebam životno...sudužnike...jamce??? Naime radim u državnom poduzeću...ak to kaj znači...
a jesi pitala u banci detalje mozda
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 20:28   #934
dsvbo
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2009.
Kupac bi kupio moju nekretninu koja je bez tereta, ima 70% novaca u gotovini, fali mu samo 30% ( smanjili smo dosta cijenu, naravno). Dali bi mogao bez jamaca, suduznika itd, samo hipotekom na stan dobiti hipotekarni kredit. Napominjem da je u stalnom radnom odnosu,nema bas nikakvih ostalih dugovanja i kredita, ali mu placa nije bas bajna, ali mogao bi bez problema ( starci itd., zato i ima vec 70% u gotovini). Neka logika nam kaze "da", jer bi banka u principu za samo 30% kreditiranja sjela na stan. Moze misljenja i iskustva?
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 07:50   #935
Titari
Registrirani korisnik

Titari Avatar

Hipotekarni kredit podrazumijeva da on već posjeduje nekretninu na koju može dići hipoteku i dobiti kredit na osnovu toga-dakle to nije moguće izvesti za kupovinu tvoje nekretnine. Tvoju bi mogao kupiti stambenim kreditom ako je kreditno sposoban.
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 09:04   #936
dsvbo
Registrirani korisnik

Quote:
Titari kaže: Pogledaj post
Hipotekarni kredit podrazumijeva da on već posjeduje nekretninu na koju može dići hipoteku i dobiti kredit na osnovu toga-dakle to nije moguće izvesti za kupovinu tvoje nekretnine. Tvoju bi mogao kupiti stambenim kreditom ako je kreditno sposoban.
Hvala. Igra li ipak veliku ulogu i kod stambenog kredita to sto ima vec 70 % gotovine?.....mislim kao "olaksavajuca okolnost" kod ne bas bajne place?
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 15:31   #937
Titari
Registrirani korisnik

Titari Avatar

U principu ne jer se krediti odobravaju u iznosu za koliko je osoba kreditno sposobna , zar ne? Vjerojatno je plus za nekoga tko diže stambeni kredit da veći dio kupovine rješava svojim novce ( za banku je manje rizičan takav klijent ) ali sve to pada u vodu ako nema kreditne sposobnosti za onaj dio novca koji je potrebno riješiti kreditom...
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 23:21   #938
Lucas PG
Tvoj osobni bankar

Registracija: Feb 2008.
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Hvala. Igra li ipak veliku ulogu i kod stambenog kredita to sto ima vec 70 % gotovine?.....mislim kao "olaksavajuca okolnost" kod ne bas bajne place?
Kao što je Titari rekla, nema nikakve veze koliko on ima gotovine, nego isključivo da li je kreditno sposoban za 30.000€. Na kreditnu sposobnost utječe visina plaće, kreditna povijest i izloženost, vrsta zaposlenja i bonitet firme itd.
To sve se može poljepšati sudužnikom, ali ovako napamet ti je ovo maksimalno koliko ti se može pomoći.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 14:16   #939
dsvbo
Registrirani korisnik

Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Kao što je Titari rekla, nema nikakve veze koliko on ima gotovine, nego isključivo da li je kreditno sposoban za 30.000€. Na kreditnu sposobnost utječe visina plaće, kreditna povijest i izloženost, vrsta zaposlenja i bonitet firme itd.
To sve se može poljepšati sudužnikom, ali ovako napamet ti je ovo maksimalno koliko ti se može pomoći.
Hvala Titari&Lukas.
Zadnje pitanje bi, dakle, bilo: ali bi mu u direktnoj usporedbi ipak lakse (s obzirom na ne bas bajnu (prijavljenu) placu) dobiti hipotekarni kredit od stambenog kredita? Naime, ima jednu nekretninu bez tereta koju renta. Dali je suduznik i kod hipotekarnog bas prilicno pozeljan ili ne bas toliko kao kod stambenog?
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 15:48   #940
Titari
Registrirani korisnik

Titari Avatar

Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Hvala Titari&Lukas.
Zadnje pitanje bi, dakle, bilo: ali bi mu u direktnoj usporedbi ipak lakse (s obzirom na ne bas bajnu (prijavljenu) placu) dobiti hipotekarni kredit od stambenog kredita? Naime, ima jednu nekretninu bez tereta koju renta. Dali je suduznik i kod hipotekarnog bas prilicno pozeljan ili ne bas toliko kao kod stambenog?
Sudužnik nije "poželjan" nego potreban ako osoba nije samostalno kreditno sposobna. Dakle, ako je u banci u kojoj diže kredit potrebna kreditna sposobnost i za hipotekarni kredit, bez obzira na posjedovanje nekretnine za zalog trebat će sudužnika ako on sam ne može podnijeti traženu ratu.
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja