Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2007., 10:06   #1
Toplinska i zvučna izolacija na stropu

Već je tu bilo pitanja o tome i sad sam se odlučio da to definitivno napravim izvana, odnosno na tavanu..
plan je na pod učvrstiti štafle npr. 10x5 cm tako da dobijem rešetku, zatim se dvoumim dal da posložim (polijepim) između stiropor 10 cm, dali da nasipam onaj u granulama ili pak kamenu vunu 10 cm i zatim gore na to OSB ploče da se po tome može hodati.. dal da između izolacije i OSB-a stavim neki najlon ili slično? koliko da ostavim razmak između štafli, 50 cm?
pitanje za znalce..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:18   #2
nije dobro
OSB ploče će biti zakucane na letve? a letve na stropnu ploču?
prijenos zvuka će ići preko ploče, na letve pa na strop
tervol/stiropor će biti toplinski izolatori , ali buka ostaje
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:20   #3
koji bi bio bolji oslonac, nije važna udarna buka, jer se gore ne živi, tamo je tavan.
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 11:19   #4
Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
Već je tu bilo pitanja o tome i sad sam se odlučio da to definitivno napravim izvana, odnosno na tavanu..
plan je na pod učvrstiti štafle npr. 10x5 cm tako da dobijem rešetku, zatim se dvoumim dal da posložim (polijepim) između stiropor 10 cm, dali da nasipam onaj u granulama ili pak kamenu vunu 10 cm i zatim gore na to OSB ploče da se po tome može hodati.. dal da između izolacije i OSB-a stavim neki najlon ili slično? koliko da ostavim razmak između štafli, 50 cm?
pitanje za znalce..
Definitivno kamenu vunu pošto je ista puno bolji zvučni izolator od stiropora. Samo napomena kako nebi zaboravio izolirati i ispod greda između kojih ćeš postaviti vunu (Barem sa centimetar debelom rubnom trakom ili spužvom od pjenjenog polietilena (Policel, Termosilent,....) da nebi kod hodanja po pločama zvuk se prenosio preko greda... Između (možeš i ispod i iznad izolacije ako hoćeš) termoizolacije i brodskog poda uvjek se preporuča stavljanje PE folije (preklopi 15ak cm) naročito u slučaju da je vuna u pitanju... Mislim da je ovo najbolje riješenje za tvoj zahtjev..
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 08:49   #5
znači misliš da bi 10 cm vune bilo dostatna toplinska izolacija stropa?
to je deka od mont gredica i uložaka..
gore je negrijani tavan na kojem je zimi temp. možda koji stupanj više nego vani..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 14:01   #6
Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
znači misliš da bi 10 cm vune bilo dostatna toplinska izolacija stropa?
to je deka od mont gredica i uložaka..
gore je negrijani tavan na kojem je zimi temp. možda koji stupanj više nego vani..
10cm je dovoljna izolacija, samo pitanje je koliko će topline nestati kroz grede ispod kojih će biti max 1 cm izolacije, iako mislim da neće previše.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 11:40   #7
Prijatelju - pa ako je gore nekoristeni ili nenastanjeni tavan onda ti predlazem polijepiti odozgo po ploci ljepilom za plocice falcani Stirodur preko cijele povrsine (STIRODUR znas za termo-izolaciju podruma izvana)n ti je puno cvrsci od stiropora pa mozes po njemu normalno hodati a ako jos stavis OSB plate preko ili ih za Stirodur polijepis eto ti j.....i dobrog poda (vac radio sa 10cm Stirodurom)
darkland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 18:10   #8
da samo što je stirodur 10 cm skup ko vrag..
točno je da mi onda nebi trebale ni letve ni ništa, samo kako kažeš polijepiti jedno na drugo..
moram ispitati cijenu pa vidjet dal mi se isplati..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2021., 13:17   #9
pozdrav
Sređujem si terasu, par kvadrata, to je balkonska, vanjska prostorija. Mislio sam na rogove staviti knauf ploče. Ostalo mi je od ranije nekoliko stirodur ploča (10 cm), kako se već zovu XPS ploča kupljenih u Pevecu. Ima li nekog smisla da ih stavim iznad knaufa, a između rogova, čisto zbog neke, ajmo reć, toplinske izolacije? Nemam tu namjeru stavljati staklenu vunu ni parnu branu, to je vanjska prostorija.
Hvala
tetec3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2021., 13:23   #10
Xps može a knauf? traži nešto stabilnije
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2021., 15:19   #11
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Xps može a knauf? traži nešto stabilnije
Hvala, ali to je tako mala površina da nisu cijele ploče. Zašarafit ću ih u grede.
Nego, još jedno pitanje. Ako bi stavio stirodur u smočnicu ( nekih 3 kvadrata prostora), izmeđi rogova, a ispod knauf, da li bi ispod stirodura trebao stavljati parnu branu ili nema potrebe.
tetec3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.