Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2007., 14:55   #1
Krojevi i materijali, pitanja i preporuke

Dakle, cure, vidim da se vi tu kužite u modu pa može jedno pitanje:
Kakav je kroj, model ove haljine
http://images.google.hr/imgres?imgur...icial%26sa%3DN

Treba mi to jer si želim sašit takvu haljinu, pa mi treba točan "opis".
Pomagajte
Unaprijed hvala.
__________________
Bogat si onoliko koliko ljubavi mozes pruziti, a usamljen si onoliko koliko se boris protiv ljubavi koja ti se pruza!!!
Jen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 15:16   #2
Evo, sad sam malo pretražila pdf da vidim je li bilo ovakvih ili sličnih tema - je, bilo je, ali ne u smislu točnih preporuka za šivanje i sugestija oko krojeva. Tako da ste na ovoj temi pozvani razmjenjivati krojeve te tražiti preporuke za iste. Za one koji eventualno traže krojače preporučam ovaj topic.
Izvolite

Što se samog pitanja tiče, nemam pojma, ne kužim se u šivanje
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 15:40   #3
a da odneseš tu sliku krojačici
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 18:21   #4
najbolje i (najtocnije) ce biti da odneses sliku krojacici.a i njoj ce biti lakse jer ce znati tocno sto i kako zelis.
__________________
Fashion is art, but art is not fashion.
Maria Antonette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 18:25   #5
Suknja je krojena u puni krug, a gornji dio je kvadrat koji je postavljen vertikalno u dijagonalu, gore je presloženo da izrez bude ravan i sa strane nabrano. Nema velike znanosti
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:40   #6
Taft da ili ne

Imam pitanjce... dakle ne razumijem se bas (citaj uopce) u tkanine i tako to i nikad do sad nisam davala sivat odjecu nego bi si kupila nesto gotovo.Sada bih ipak zeljela dat sasit odijelo sako+hlace onako malo finije, pa sam vidjela da ima raznih boja i vrsta tafta (tako su mi rekli da se taj matrijal zove).
ALi sam dobila i razna misljenja sta se tice sivanja hlaca od istoga - od toga da je to ok,pa do toga da nije za hlace da se "puse" i sl. ..Dali netko od vas ima kakva iskustva sa taftom ili komentar??'

Hvalaa
tiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:54   #7
Quote:
tiz kaže: Pogledaj post
Imam pitanjce... dakle ne razumijem se bas (citaj uopce) u tkanine i tako to i nikad do sad nisam davala sivat odjecu nego bi si kupila nesto gotovo.Sada bih ipak zeljela dat sasit odijelo sako+hlace onako malo finije, pa sam vidjela da ima raznih boja i vrsta tafta (tako su mi rekli da se taj matrijal zove).
ALi sam dobila i razna misljenja sta se tice sivanja hlaca od istoga - od toga da je to ok,pa do toga da nije za hlace da se "puse" i sl. ..Dali netko od vas ima kakva iskustva sa taftom ili komentar??'

Hvalaa
Meni je taft ok. Imam jednu presuper kosulju od Igora Dobranica, od jako zguzvanog zelenog tafta.
Za hlace ne znam. Kako sam zadnjih mjeseci bila na puno vjencanja vidjela sam cijela odijela od tafta (hlace i sako), i izgledalo mi je malo previse. mozda zbog boje, al hlace mi se nisu svidjale. Taft mi je vise za bluze, haljine itd.

Preporucila bih ti da ako sivas komplet odaberes ipak šantung svilu. I nju imas u svim bojama, i iako je skuplja, kvalitetnija je i finija.
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:58   #8
Pa shantung mi je no. 1. ,ali sam vidjela da od tafta ima puuuno vise izbora... pa sam malo neodlucana

Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
Meni je taft ok. Imam jednu presuper kosulju od Igora Dobranica, od jako zguzvanog zelenog tafta.
Za hlace ne znam. Kako sam zadnjih mjeseci bila na puno vjencanja vidjela sam cijela odijela od tafta (hlace i sako), i izgledalo mi je malo previse. mozda zbog boje, al hlace mi se nisu svidjale. Taft mi je vise za bluze, haljine itd.

Preporucila bih ti da ako sivas komplet odaberes ipak šantung svilu. I nju imas u svim bojama, i iako je skuplja, kvalitetnija je i finija.
tiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 20:30   #9
Krojenje odjece

bok

sestra bi trebala program za krojenje odjece. Nasli smo na internetu, no nema za download. Ima neka taj program ili kakav prirucnik o krojenju ??? Sestra zna sivati no nezna krojiti, a dobiti ce mjere osoba pa na osnovu njih treba nesto izkrojiti...

pomagajte, hitno je...
jurapura73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 23:31   #10
Reci ti meni, čak i ako nabaviš taj program, kako misliš isprintati te krojeve?
AleksandarVeliki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 00:00   #11
Quote:
AleksandarVeliki1 kaže: Pogledaj post
Reci ti meni, čak i ako nabaviš taj program, kako misliš isprintati te krojeve?


da...dobro pitanje..
a da jednostavno kupiš burdu i prekrojiš ili prilagodiš najsličniji model?
taj progam neće joj nimalo pomoći ako ne zna osnove konstrukcije odjeće..radije ak vam se da sa time zezati nabavite skripte od srednjoskolaca s tekstilne pa se zabavljate sa jednostavnijim stvarima
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 00:26   #12
Quote:
tiz kaže: Pogledaj post
Pa shantung mi je no. 1. ,ali sam vidjela da od tafta ima puuuno vise izbora... pa sam malo neodlucana
Za koje godišnje doba misliš dat izradit komplet i za koju namjenu(poslovnjak,svečane prigode i sl.)?
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 08:57   #13
Quote:
jurapura73 kaže: Pogledaj post
bok

sestra bi trebala program za krojenje odjece. Nasli smo na internetu, no nema za download. Ima neka taj program ili kakav prirucnik o krojenju ??? Sestra zna sivati no nezna krojiti, a dobiti ce mjere osoba pa na osnovu njih treba nesto izkrojiti...

pomagajte, hitno je...
A jooj, to su ti jako skupi programi, a i nisu baš česti pa ćeš teško naići i na pirata. Osim toga, trebaš imati velike plotere za ispis krojnih dijelova. Ako ti je neka hića i u ZG si, odi do Tekstilno-tehnološkog fakulteta i zamoli da ti izađu u susret i naprave to što ti treba, jer tamo postoje i programi i ploteri.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:16   #14
Quote:
AleksandarVeliki1 kaže: Pogledaj post
Reci ti meni, čak i ako nabaviš taj program, kako misliš isprintati te krojeve?
Neznam na sto tocno mislis kako mislim isprintati...

Ako mislis zbog licence,da u tome je bas problem, sve demo verzije sa interneta nemaju opciju printanja, zato pitam da li tko ima kakvu verziju gdje se moze printati. Odnosno, vecina tih programa cak ni nema demo verzija za skinuti, nego samo demonstracijski filmcic..

Ovi sto ima za skinuti, nema ono sto treba. Cak i da dobijem program koji radi ono sto treba a ne moze printati, mogu uvijek napraviti screenshot, skalirati, isprintati, spojiti i voila... No, nisam nasao na nijedan program za skinuti koji bi mogao na osnovu mjera nekog covjeka napraviti ono sto mi treba...
jurapura73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:18   #15
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post


da...dobro pitanje..
a da jednostavno kupiš burdu i prekrojiš ili prilagodiš najsličniji model?
taj progam neće joj nimalo pomoći ako ne zna osnove konstrukcije odjeće..radije ak vam se da sa time zezati nabavite skripte od srednjoskolaca s tekstilne pa se zabavljate sa jednostavnijim stvarima

Nije problem u modelu. Problem je iz dimenzija izmjerenih na covjeku napraviti konkretno narodnu nosnju. Toga u Burdi nema....
Znaci uzmu se mjere jednog covjeka i na osnovu toga se iskroji narodna nosnja. Drugi covjek je recimo deblji, veci, manjiu ili sto vec, pa onda kroj prilagoditi njemu itd...

Zasto mislis da joj program koji sve to radi sam nece pomoci ako ne zna osnove konstrukcije ????
jurapura73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:55   #16
žene nisu imale pojma o krojenju ...eto da znaš osnove ili da si posudila u knjižnici knjigu hrvatske narodne nošnje imala bi krojeve koje bi trebala samo prenjeti na papir i prilagoditi.

zato jer je jednostavnije izvaditi usrani prsluk iz burde izbaciti đžepove, ovratnik i dio gumbi.i imaš jednostavan kroj po traženoj veličini i to je to.
komplicirate si stvar...dok tražiš po netu program koji bi napravio kroj i dok to insprintaš odnosno morala bi kroj dat plotat tj znači i to bi trebala extra nepotrebno platit...možeš jednostavno zamoliti nekog tko zna šivati iz burde da ti prilagodi kroj i gotova stvar. ja sa diplomom ttf-a to radim jer mi se ne da pola dana zajeb. sa konstrukcijom
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:07   #17
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
žene nisu imale pojma o krojenju ...eto da znaš osnove ili da si posudila u knjižnici knjigu hrvatske narodne nošnje imala bi krojeve koje bi trebala samo prenjeti na papir i prilagoditi.
Ma to sam vej ja rekao prije. Nije problem u krojevima nego u skaliranju. Dakle, netko je debeli, netko visoki i slicno. Tako da ti krojevi ne pomazu previse. Imamo mi krojeve, ali tipizirane ala krojevi za idiote iz Burde...
No,ne treba nam skolski primjeri krojeva, negonacina skaliranja istih u odnosu na stvarne dimenzije covjeka. Znaci kako kroj koji je napravljen za nekog tko je visok recimo 180 i ima 70 kila, prepraviti za nekog tko je visok 180 i ima 130 kila a kako za nekog tko je visok 150 i ima 80 ili 40 kila. Znaci, ful skaliranje ne pomaze, nego treba znati za svaku dimenziju faktor istog. Rucno raditi je tesko, mada sestra ni to neznam jer je konfekcioner (sivacica po domacem) a ne krojac. To se u poraksi u zadnjih "n" godina radi softwerski, jer program u trenu radi ono sto bise inace radilo, izracunavalo, isprobavalo, grijesilo i isprobavalo danima...
Dakle trebao bih program, a ako ne onda kakvu literaturu o tomme kako s erucno kastomiziraju pojedine dimenzije. Napominjem, kastomiziraju pojedine dimenzije, a ne full scaling !

Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
zato jer je jednostavnije izvaditi usrani prsluk iz burde izbaciti đžepove, ovratnik i dio gumbi.i imaš jednostavan kroj po traženoj veličini i to je to.
Ma to bi bilo prekrasno, no ovdje je rijec, kao sto sam vec napomenuo, o narodnim nosnjama. Kod njih to ne prolazi.

Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
komplicirate si stvar...dok tražiš po netu program koji bi napravio kroj i dok to insprintaš odnosno morala bi kroj dat plotat tj znači i to bi trebala extra nepotrebno platit...
Ma neeeeee...
Napisao sam vec par puta, ne treba plotati. Ok je i printanje. Tako smo vec napravili neke stvari iz gotovih krojeva. Sestra je konfekcioner i ne treba joj plotani modeli u mikrometar, ok su i printani modeli.

Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
možeš jednostavno zamoliti nekog tko zna šivati iz burde da ti prilagodi kroj i gotova stvar. ja sa diplomom ttf-a to radim jer mi se ne da pola dana zajeb. sa konstrukcijom
Ne, ne, neeee...
Ne citas ti ono na sto odgovaras...
nije problem sivanj. sestra je konfekcioner i zna sivati, sije ona desetljecima. Problem je krojenje. To rade krojaci, a ona nije krojac i nezna te stvari oko kastomizacije dimenzija na osnovu dimenzija covjeka.
I ne treba nekog da joj to napravi jer je cilj da ona to radi. Zamisli da platis nekog da pise po forumu za tebe, ili planinaru helikopter da ga odveze navrh planine a taksista da unajmi taksi da mu odveze putnika da se on ne zajebava...

Da ponovim, ono sto sam vec par put anapisao. Ne teba mi nikog tko zna sivati, sestra zna sivati,nego ili software ili naputak o tim konstrukcijama, odnosno kako prilagoditi gotov kroj razlicitim ljudima. Ima tko sto takvo ?

Znaci ne trebaju mi krojevi iz burde, prepravak neke odjece u narodnu nosnju (to ne ide jer je NN tocno spedificirana) nego samo priulagodba vec gotovog kroja razlicitim dimenzijama...
jurapura73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:33   #18
Čuj,i da nađeš program koji je funkcionalan i možeš ga i koristiti i printati krojeve koje si napravio u njemu,nema tog programa koji ti ispljune kroj narodne nošnje...reci sestri neka ne radi stvari o kojima ništa nezna jer je očito da nema pojma o narodni nošnjama kad nezna za takve odjevne predmete izraditi kroj.Kada izrađuješ narodnu nošnju ne izmišljaš toplu vodu kao kod "moderne"odjeće.Krojevi koji postoje danas i tehnike modeliranja nemaju veze sa krojevima narodnih nošnji tako da ti ni burda ne pomaže.
Jednina literatura koja mi pada na pamet je Mikulandrina knjiga koju možeš nać samo u antikvarijatima jer je postarija,ali ni ona nije dobar izbor za narodne nošnje.

Prilagodba gotovog kroja različitim dimenzijama je kvazi gradiranje,ali predlažem da se tvoja sestra time ne zamara jer nema smisla...jednostavnije joj je uzeti olovku u ruke,komad papira i za svaku osobu napraviti novi kroj...koji nezna izraditi
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:40   #19
Ah,da ,taj školski primjer kroja...daj kupi si knjigu iz konstrukcije pa ju malo prouči...vidjet ćeš da je moguće izraditi kroj po mjeri...
Tvoja sestra je samouka šilica ili?
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:44   #20
Quote:
araneablack kaže: Pogledaj post
Ah,da ,taj školski primjer kroja...daj kupi si knjigu iz konstrukcije pa ju malo prouči...vidjet ćeš da je moguće izraditi kroj po mjeri...

ajd daj neke naslove. Ivanicapeca je već spomenula jednu sa ttf-a, daj ti još neke. može isrednjoškolske, baš sam jučer prošla pored neke knjižare baš za rabljene udžbenike.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.