Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2007., 18:36   #1
Crkva i životinje

Bit ću kratak:

Kako Crkva objašnjava ubijanje životinja radi prehrane i raskošnog života?
U čemu oni vide ulogu životinja na Zemlji?
Piše li igdje u Bibliji da se 5. Božija zapovijed odnosi samo na čovjeka?
Uglavnom, stav religije prema tome ...
Vitez_Tuznog_Lika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 20:12   #2
Mislim da se ne odnosi jer Crkva tvrdi da životinje nemaju dušu, ne idu u raj/pakao itd. jednako kao i biljke tako da se mogu ubijati radi prehrane i odjeće.
Lory is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 22:13   #3
Quote:
Lory kaže: Pogledaj post
Mislim da se ne odnosi jer Crkva tvrdi da životinje nemaju dušu, ne idu u raj/pakao itd. jednako kao i biljke tako da se mogu ubijati radi prehrane i odjeće.
Crkva je do negdje 16. stoljeća službeno tvrdila da ni žene nemaju dušu....samo se nadam da i njih nisu vrtili na ražnju,a od kože im radili cipele
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 00:25   #4
to je samo jedan od pokazatelja na kojem je kolektivno nazadnom stupnju svijesti crkva.....

ko borg... bitno je da se asimilira... snaga je u velikim brojevima (i ocito u nicem drugom)

ajde bar su zenama dusu priznali.. da ne ispadne da smo zivotinje.. ili povrce... stvarno su milosrdni....... za koje stoljece mozda prestanu i macice daviti
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 12:09   #5
Životinje su stvorene da služe čovjeku i olakšavaju mu život.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 12:19   #6
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Životinje su stvorene da služe čovjeku i olakšavaju mu život.
Ako ti tuđa muka treba da ti olakša život, jadan ti on onda bio.

Ovakvom logikom i sama priroda postaje sluškinja čovjeku pa je može gaziti i gazi u svim razdobljima svoje kršćanske civilizacije jer ima božanski ALIBI da mu nešto ili nešto mora služiti...duh bliskoistočnih pastira željnih mesa i vode i dan danas živi...zamaskiran vodećom religijom.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 12:36   #7
A čemu inače životinje bez duše ili priroda nego za čovjeka - vrhunac svega stvorenoga? Ne može se živjeti od golog kamena...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 12:50   #8
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
A čemu inače životinje bez duše ili priroda nego za čovjeka - vrhunac svega stvorenoga? Ne može se živjeti od golog kamena...
Ono što sljedbenicima tvoje religije a onda niti tebi nikad nije kazano sa propovjedaonice je jednostavna istina koji se dvijetisuće godina krije a to je;
da sa višom razinom svijesti koju čovjek stiče u njemu ima sve manje potrebe za mesom kao i za seksom. Ne zato što bi to bilo kontradiktorno već što u njemu ne postoji više želja za time. Nazovi to utrnuće a oni koji su to dostigli znati će o čemu pričam, ostali neka i dalje traže lešine živih bića da mu služe i neka uzgajaju krivnju u sebi što se seksaju a zabranjeno im je "Božjom " zapovijedi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 13:12   #9
covjek koji je imalo vise covjek od puke cinjenice da ima ruke i noge i glavu.. u ocima zivotinje vidjet ce dusu

onaj koji to ne vidi.. ili ne zeli vidjeti ili je toliko duboko zaglibio u svoju vlastitu nesvijest da se jos dugo nece iz toga izvuci

i covjek je jako daleko od vrhunskog bica ili vrhunca sveg stvorenoga ...... zivot u tijelu je samo jedna od stepenica... i to ne bas visoka
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 13:29   #10
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
covjek koji je imalo vise covjek od puke cinjenice da ima ruke i noge i glavu.. u ocima zivotinje vidjet ce dusu

onaj koji to ne vidi.. ili ne zeli vidjeti ili je toliko duboko zaglibio u svoju vlastitu nesvijest da se jos dugo nece iz toga izvuci

i covjek je jako daleko od vrhunskog bica ili vrhunca sveg stvorenoga ...... zivot u tijelu je samo jedna od stepenica... i to ne bas visoka
Kao što je netko gore napisao za crkvu.
Crkva je kretenski nazadna. Zašto životinje ne bi imale dušu (ako si već vjernik pa vjeruješ u dušu a ne um). Po kojoj to logici?
Kako mi znamoi da životinje ne razmišljaju.
Svaka životinja ima potencijal razviti se u tzv. "inteligentno biće" (ono što smo sada mi), a time i razviti iste ili čak veće duševne sposobnosti.
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 13:31   #11
Lev 11, 2
"Ovako kažite Izraelcima: 'Ovo su životinje koje između svih četveronožaca na zemlji možete jesti:

Izmedju ostalih, Bogom dato da sluzi za ishranu. Nist protuzakonito, prijatno.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 14:08   #12
i kao i sve drugo u bibliji sigurno je istina....

tih vasih "istina" po principu.. ako je u bibliji onda je sigurno od boga ima tako smijesnih da nema smisla uopce uzimati to kao argument
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 14:41   #13
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Lev 11, 2
Izmedju ostalih, Bogom dato da sluzi za ishranu. Nist protuzakonito, prijatno.
Je li im i Bogom dan onaj nevjerojatni instikt za preživljavanjem???
Vitez_Tuznog_Lika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 14:54   #14
Quote:
Vitez_Tuznog_Lika kaže: Pogledaj post
Je li im i Bogom dan onaj nevjerojatni instikt za preživljavanjem???
To bi bila druga tema. Bog nam dade, samo trebamo skruseni biti i koristiti blagodeti koje nam dade.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 15:11   #15
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ono što sljedbenicima tvoje religije a onda niti tebi nikad nije kazano sa propovjedaonice je jednostavna istina koji se dvijetisuće godina krije a to je;
da sa višom razinom svijesti koju čovjek stiče u njemu ima sve manje potrebe za mesom kao i za seksom. Ne zato što bi to bilo kontradiktorno već što u njemu ne postoji više želja za time. Nazovi to utrnuće a oni koji su to dostigli znati će o čemu pričam, ostali neka i dalje traže lešine živih bića da mu služe i neka uzgajaju krivnju u sebi što se seksaju a zabranjeno im je "Božjom " zapovijedi.
Joj baš si me nasmijala

Gdje si ti to pročitala

Znaš li da se većina vjerskih inicijacija, duhovnog usavršavanja postiže kroz sexualni čin.
Meso je zdravo i nitko još nije dokazao da vegani, vegetarijanci i ostali janci žive duže, da su produhovljeniji od mesoždera.

Nepravilnom ishranom kao što je vegetarijanska, pogotovo makrobiotička ili veganska, možeš se samo razboljet
kurvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 15:11   #16
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ono što sljedbenicima tvoje religije a onda niti tebi nikad nije kazano sa propovjedaonice je jednostavna istina koji se dvijetisuće godina krije a to je;
da sa višom razinom svijesti koju čovjek stiče u njemu ima sve manje potrebe za mesom kao i za seksom. Ne zato što bi to bilo kontradiktorno već što u njemu ne postoji više želja za time. Nazovi to utrnuće a oni koji su to dostigli znati će o čemu pričam, ostali neka i dalje traže lešine živih bića da mu služe i neka uzgajaju krivnju u sebi što se seksaju a zabranjeno im je "Božjom " zapovijedi.
A ZATO se meni sve više gadi meso... Ono, jedem samo govedinu i povremeno piletinu, sve drugoo mi smrdi. Hvala. TO nisam znala.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 15:29   #17
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
utrnuće a oni koji su to dostigli znati će o čemu pričam, ostali neka i dalje traže lešine živih bića da mu služe i neka uzgajaju krivnju u sebi što se seksaju a zabranjeno im je "Božjom " zapovijedi.
Hihihi i ja volim kad mi dečku utrne

Ma daj, znači meso izaziva agresiju, potenciju, a nejedenje mesa čistoću duha i sex onemoćalost, a ne "utrnuće"
kurvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 15:34   #18
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Lev 11, 2

Izmedju ostalih, Bogom dato da sluzi za ishranu. Nist protuzakonito, prijatno.
Moja djeca peku pečenku. U dvorištu. Ma prekrasno ih je vidjeti.
Što bi jedan Bog imao protiv pečenja? A tek mi?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 15:42   #19
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Moja djeca peku pečenku. U dvorištu. Ma prekrasno ih je vidjeti.
Što bi jedan Bog imao protiv pečenja? A tek mi?
Da niste poranili? Pecenica se pece na Badnji dan i to je nasa tradicija.
Mozda ne mož odoliti korice griznuti pa danas pecete.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 16:02   #20
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Da niste poranili? Pecenica se pece na Badnji dan i to je nasa tradicija.
Mozda ne mož odoliti korice griznuti pa danas pecete.
Kod nas se uvijek pekla 23. Nema veze s lizanjem. Badnji dan ima svoj program.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.