Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2009., 15:23   #61
Da, naravno da se ne očekuju tu neke velike pare. Čisto ono, da se proba i vidi se što se može postić. Faks(trenutno upisah prvu godinu) ostaje primaran... Ali želim probat. Nego, zašto na topicu gdje modeli traže fotografe smiju sudjelovati samo oni sa preko 200 postova? Nikad neću uspit toliko napisat!
mario_skaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 15:55   #62
eLLoU ^^
imam 15 i pol godina,visk0ka sam 179 cm i imam 56 kg.
htjela bih biti manekenka ili model...ali ne znam u koju agenciju da se prijavim..k0ja je najbolja? da li se t0 plaća i ako da koliko (mislim dal moram ja plaćati njima?) i št0 se sve radi u početku?
molim vas za odg jer mi je to jako važno i željela bih što prije počet se bavit time. hvala unaprijed
GaGa LuChaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 16:04   #63
to pitaj na temi modne agencije
https://www.forum.hr/showthread.php?t=250616&page=9
__________________
....dreams....sky....love....death.....
wanna_be_a..... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 20:30   #64
Cool Manekenstvo/manekenke - opća rasprava

Moguće da sam i sama imala predrasuda prema manekenstvu i manekenkama prije nego što sam sasvim slučajno ušla u taj svijet. Možda, ne znam... Ali znam jednu stvar - te iste predrasude zapravo su u krive i vrlo iritantne.
Mnogi će, čak večina, okarakterizirati manekenke i modele kao praznoglave glupačice i svakavim drugim pogrdnim imenima samo zato što ne znaju, a po svemu sudeći neće nikad ni znati, kako je to zapravo naporan posao koji iziskuje puno truda, i koji iza svog tog glamura i nije tako *sparkly*.
Razumljivo je da ljudima izgleda kako je lako zaraditi brdo para samo hodajući po modnoj pisti, ali opet - krivo. Od manekenstva rijetko koja cura može živjeti, pogotovo na području hrvatske, plaće nikad nisu sigurne, a posao koji rade iziskuje mnogo truda i discipline na području prehrane, vježbi, hoda, poziranja, glume, sposobnosti transformacije, i psihičke stabilnosti. Sama sam svjedočila na desecima cura koje su bile prelijepe i prezgodne, izgledom savršene za taj posao, ali nisu uspijele jer im je bilo preteško naučiti sve te 'hodove' ili se kontrolirati (molim vas da dok ne probate ne pokušavajte ni govoriti kako je to lako). Ljude se ne može kriviti zbog toga što imaju predrasude, a to je najviše radi toga što će novine i internetski portali uvijek biti prepuni nalickanih starleta i posvuduša (pogotovo na području Hrvatske, da ih sad ne imenujem), i posrnulih ili anoreksičnih modela koji u većini slučajeva samo žele pažnju. Radi toga što se na cijeli taj svijet gleda samo površno.
Manekenka ne može biti bilo tko, isto kao što nogometaš ili direktor ne može biti bilo tko. One moraju zadovoljavati određene kriterije u visini, težini, građi tijela, izgledu lica, kože i kose. Dakle, izbor je ograničen. I tu se postavlja pitanje zašto? Zašto manekenke nebi bile mršavije, punije, više, niže...? Pa, odgovor je jednostavan. Modna industrija ne može prilagođavati svoje proizvode svakome posebno jer to troši previše vremena i novca, proizvodi se jedan model koji svima mora pristajati jednako dobro, a na visokim mršavicama uvijek više dolazi do izražaja komad robe nego npr. na curama s oblinama (kod njih odjeća pada u drugi plan). Neobična lica uvijek su dobrodošla kako bi izrazila i istaknula umjetnost samog dizajnera. Manekenke su tu da prodaju proizvod, a ne sebe. Jednostavna trgovina.
Nažalost, malo je onih profesionalnih i cure danas žele ući u taj posao iz krivih razloga - da bi bile viđene, slavne, bogate, ukratko - prodaju sebe. Što je još žalosnije, takve to najčešće i postignu i naprave budalu od sebe pa tako stvaraju krivu predodžbu o cijelom tom svijetu.
Baš zbog onih gore navedenih kriterija postoje manje uspješne manekenke i oni rijetki - supermodeli.
Često se javlja i pitanje zašto bi bilo tko htio postati manekenka ako ne zbog svih tih razloga zbog kojeg cure to danas žele? Pa, opet jednostavan odgovor - zato što vole modu, zato što vole sebe i se ne srame se svojeg tijela, žele proputovati svijet, posjetiti razne destinacije, upoznati različite kulture, imati lijepe fotkice i osim rada dobro se zabaviti (to su samo neki od razloga). Žele da kad se budu sječale svog života pod stare dane imati osmjeh na licu. A tko to ne želi?
Uvijek će postojati ljubomorni i primitivni ljudi, što me toliko i ne čudi u ovoj primitivnoj državi, i na kraju krajeva na ovom svijetu na kojem je izgled manekenke postao stereotip kako bi svaka cura trebala izgledati, što mi je jako žao jer su sve cure lijepe na svoj način, a ja i sama preferiram oblije

Sad sam se nadugo i naširoko raspisala (znate kako je to kad vas nešto iziritira), ali mene zanima, koji su vaši razlozi za predrasude prema manekenkama i manekenstvu općenito?
almudena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 22:06   #65
Hmm. Vjerujem da je manekenstvo težak, ali i lijep posao te da nije za svakoga. Sigurno je svaka cura bar jednom poželjela biti manekenka, ali nažalost iz krivih razloga - radi slave, novaca, popularnosti... Da sam ja manekenka, mene to nebi zanimalo, bila bi isključivo to po zanimanju radi mode, odjeće, putovanja, iskustva... A te cure manekenke kojima je važna slava nažalost kvare dojam tog posla, te zato većina ljudi misli da su to neke praznoglave cure koje samo hodaju po pisti i dobiju lovu za to.
Mene samo zanima pod kaj se misli "posebna faca" za manekenstvo? Kaj nije bilo da su manekenke neke savršene cure kaj su u svim novinama, a modeli s posebnim facama kaj hodaju po pisti i nose odjeću? Il sam ja to krivo pokopčala. Sad sam samu sebe zbunila još više.
Gonissetri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 22:12   #66
Quote:
Gonissetri kaže: Pogledaj post
Kaj nije bilo da su manekenke neke savršene cure kaj su u svim novinama, a modeli s posebnim facama kaj hodaju po pisti i nose odjeću? Il sam ja to krivo pokopčala. Sad sam samu sebe zbunila još više.
mislim da je obrnuto

predrasude o manekenkama?to je bar lako..otkad se kod nas grdićka,hohnjec,jerkovićka i druge prostitutke u pravom smislu te riči smatraju top manekenkama ,šta drugo očekuješ od ljudi nego da imaju predrasude o tom poslu??

kad manekenka u nas bude značila upravo to a ne bila šifra za prostitutku koja košta koliko i skupe cipele,drugačije će se i doživljavat taj posa.
Mujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 22:14   #67
samo da napomenem da ukoliko rasprava krene na temu nečijih kila i/ili kostiju :F, takvi postovi će se brisati.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 20:50   #68
Quote:
Gonissetri kaže: Pogledaj post
Kaj nije bilo da su manekenke neke savršene cure kaj su u svim novinama, a modeli s posebnim facama kaj hodaju po pisti i nose odjeću? Il sam ja to krivo pokopčala. Sad sam samu sebe zbunila još više.
Tako je bilo u vrijeme Naomi Campbell, Cindy Crawford i ostalih! Danas je to skroooz drukčije! Prošvrljaj malo po web stranicama modnih agencija
almudena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 02:15   #69
Quote:
Gonissetri kaže: Pogledaj post
Hmm. Vjerujem da je manekenstvo težak, ali i lijep posao te da nije za svakoga. Sigurno je svaka cura bar jednom poželjela biti manekenka, ali nažalost iz krivih razloga - radi slave, novaca, popularnosti... Da sam ja manekenka, mene to nebi zanimalo, bila bi isključivo to po zanimanju radi mode, odjeće, putovanja, iskustva... A te cure manekenke kojima je važna slava nažalost kvare dojam tog posla, te zato većina ljudi misli da su to neke praznoglave cure koje samo hodaju po pisti i dobiju lovu za to.
Mene samo zanima pod kaj se misli "posebna faca" za manekenstvo? Kaj nije bilo da su manekenke neke savršene cure kaj su u svim novinama, a modeli s posebnim facama kaj hodaju po pisti i nose odjeću? Il sam ja to krivo pokopčala. Sad sam samu sebe zbunila još više.
Sigurno da je slava vazna, bez slave nema ni putovanja a ni nekih novaca. Znaci sta si vise poznata imaces vise i bolje placenih poslova.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 22:06   #70
Question

Visoka sam 176 cm, mjere su mi 84-61-88 i imam 56 kg. Imam li šanse??
enakiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 22:53   #71
Manekenke nisam dozivjela kao praznoglave tukice, al nekoliko njih mogu definirati pod uobrazene taste ulizivacke kucke...no tog ima i medu cistacicama tak da nemrem na temelju njih suditi sve. Posao ko posao ima svoje + i -
Mene smeta etiketiranje tog posla kao lakog i strasno teskog, anoreksicnog i zvijezdanog. Opet svoj posao grcevito brane manekenke i opet skupina nadobudnih moralista optuzuje modni svijet za probleme pubertetlija jer ne jedu.
I smatram da je teze bit radnica u Kamenskom, peci cevape u restoranu, odgajat tudu djecu.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.