Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2016., 14:38   #441
Lazni su to svakako jer su bas divlji. Posto ni sama neznam kada cu rodit, nestrpljivo cekam bilo koji znak. Jucer taj proljev dva puta pa se ponadala, i sluzni cep.. ma i te kontrakcije ako cemo vec nabrajat. Bas sizim jer ima svega a nema niceg
Sillkiy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 17:29   #442
Trudnice i bivše trudnice, kada su vama uopće krenuli ti lažni trudovi?
Koliko rano je prerano?

Jer ja imam još dosta do termina (7 tjedana), a mislim da su mi već malo jače krenuli (jutros rano me probudili plus preko nekoliko puta tijekom dana...), iako je na zadnjem pregledu doktor rekao da je sve ok i da za sada nema straha od preuranjenog poroda.
__________________
Things are tough all over, cupcake. It rains on the just and unjust alike.
Silk Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 20:24   #443
ja sam imalaa i lažne i prave trudove od početka trudnoće
ali ja sam imala hrpu raznih dijagnoza, i pila šaku tableta svaki dan
tako da ti je sve individualno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 22:15   #444
Već sam pisala o tome pa ću ponoviti i ovdje- par razlika između lažnih i pravih trudova. Nije ih tako teško prepoznati (naravno da nije svima isto) ali smjernice postoje i ugl su potvrđene-
lažni trudovi stežu/stvrdnu samo trbuh,to se zna dogodit i kad beba jače lupi il se okrećete u krevetu i ugl radi pritisak na mjehur (pa češće idete u wc),ali pravi trudovi krenu stezati iz leđa prema trbuhu (zamislite da vam netko iz križa gura ruke prema trbuhu pa stisne trbuh) i osjetit ćete blagu bol u preponama i nogama koja popusti kad stegne trbuh, oni rade postepeni sve jači pritisak na cijelu zdjelicu,dok u drugoj fazi i stvara osjećaj 'za kakanje' (koji se postepeno pojačava,tad je već zadnji tren za bolnicu).
Lažni trudovi ležanjem ugl smire se i prestanu, ponekad čak i blagim hodanjem, dok pravi trudovi se pojačavaju bez obzira a kod kretanja (zbog sile teže) još jače djeluju.
lažne trudove možete umiriti kupkom ili tuširanjem,dok pravi nakon tople vode se još više pojačaju...
Razmaci na početku mogu bit nepravilni skroz (u prvoj fazi) ali osjećaj je ipak drugačiji od onog bh pritiska i ugl leđa će vam reći da je vrijeme za mjerenje. I još nešto, mogu se pojaviti pravi trudovi i naglo stati (iz mnogih psiho-fizičkih razloga,beba visoko,strah rodilje itd) pa napr tek sutradan opet krenuti.
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 13:17   #445
Quote:
Ribicatt kaže: Pogledaj post
Već sam pisala o tome pa ću ponoviti i ovdje- par razlika između lažnih i pravih trudova. Nije ih tako teško prepoznati (naravno da nije svima isto) ali smjernice postoje i ugl su potvrđene-
lažni trudovi stežu/stvrdnu samo trbuh,to se zna dogodit i kad beba jače lupi il se okrećete u krevetu i ugl radi pritisak na mjehur (pa češće idete u wc),ali pravi trudovi krenu stezati iz leđa prema trbuhu (zamislite da vam netko iz križa gura ruke prema trbuhu pa stisne trbuh) i osjetit ćete blagu bol u preponama i nogama koja popusti kad stegne trbuh, oni rade postepeni sve jači pritisak na cijelu zdjelicu,dok u drugoj fazi i stvara osjećaj 'za kakanje' (koji se postepeno pojačava,tad je već zadnji tren za bolnicu).
Lažni trudovi ležanjem ugl smire se i prestanu, ponekad čak i blagim hodanjem, dok pravi trudovi se pojačavaju bez obzira a kod kretanja (zbog sile teže) još jače djeluju.
lažne trudove možete umiriti kupkom ili tuširanjem,dok pravi nakon tople vode se još više pojačaju...
Razmaci na početku mogu bit nepravilni skroz (u prvoj fazi) ali osjećaj je ipak drugačiji od onog bh pritiska i ugl leđa će vam reći da je vrijeme za mjerenje. I još nešto, mogu se pojaviti pravi trudovi i naglo stati (iz mnogih psiho-fizičkih razloga,beba visoko,strah rodilje itd) pa napr tek sutradan opet krenuti.
Hvala ti!
Ti imaš iskustva s time, koliko rano su ti se počeli javljati ti lažni trudovi?
__________________
Things are tough all over, cupcake. It rains on the just and unjust alike.
Silk Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 16:25   #446
Meni su se bh kontrakcije javile oko 22-23tt.
Nije velika nauka prepoznati ih bez obzira što nikad nisam rodila.
Pravi trudovi bole, a ova stezanja ne. Traju desetak sekundi i onda popuste.
S obzirom da su se u 30tt pogoršali (postali učestaliji) dobila sam tokolizu u tableticama koja mi pomaže.
Ubrzo ulazim u 36tt i dalje imam kontrakcije bez obzira na tabletice, ali sve je to normalno i očekivano s obzirom da se radi o visokoj trudnoći i pripremama tijela za porod.
Neke dane nemam ni jednu jedinu, a neke, poput danas, jednu za drugom.
Ali mi je bejbi dosta aktivan pa vjerujem da i on doprinosi tome.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 19:27   #447
Quote:
Silk Spectre kaže: Pogledaj post
Hvala ti!
Ti imaš iskustva s time, koliko rano su ti se počeli javljati ti lažni trudovi?
Heh moja iskustva su skroz različita u dva poroda i sadašnjoj trudnoći,ali trudove sam ugl savladala (dok MM već vadi ključ od auta,ja se okrećem na drugu stranu u krevetu jer znam da nije to to).
Pa već negdje od 25tt su počeli bh u ovoj trudnoći ugl navečer i nakon više aktivnosti,al je beba tad bila još mala pa se slabo i osjećalo. Nakon 30tt su počeli češći i bolniji,što sam napomenula i doktoru pa je ctg postao obavezan na svakom sljedećem pregledu,a imala sam i prave trudove u 34.tjednu (ali nepravilne) zbog bebinog namještanja u zdjelicu ali stali su i nije se ništa dogodilo,malo su me samo prepali. U prvoj trudnoći sam zbog pravih trudova doslovno ležala na odjelu u bolnici skoro 10 dana do termina ali jako polako su me otvarali,bili nepravilni i neredovni jer je beba bila zadak pa je teže 'gurala' van i to se odužilo tako da vodenjak je pod pritiskom pukao točno na termin i još puno sati nakon toga je trebalo trudovima (uz drip) da izguraju bebu. U prošloj t su me isto već trudovi otvarali dosta rano,ali jedino mogu opisati dan za porod kao školski, jer su ozbiljniji,redovniji i jaki trudovi počeli u jutro postepeno i na svakih 1h, do navečer dok su došli na razmak od 7min a ja na portu od bolnice. Ugl nismo sve iste (napr ja sam dosta sitna i mršava pa bebe ugl hoće ranije van ),kombinaciju bh i pravih sam isprobala u istom tjednu pa i zbune jer više nisi pametan,ali jedno je sigurno, kad budu pravi i dovoljno jaki ZNAT ČEŠ, to se teško može ne prepoznati!
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 21:52   #448
Quote:
Ribicatt kaže: Pogledaj post
Heh moja iskustva su skroz različita u dva poroda i sadašnjoj trudnoći,ali trudove sam ugl savladala (dok MM već vadi ključ od auta,ja se okrećem na drugu stranu u krevetu jer znam da nije to to).
Pa već negdje od 25tt su počeli bh u ovoj trudnoći ugl navečer i nakon više aktivnosti,al je beba tad bila još mala pa se slabo i osjećalo. Nakon 30tt su počeli češći i bolniji,što sam napomenula i doktoru pa je ctg postao obavezan na svakom sljedećem pregledu,a imala sam i prave trudove u 34.tjednu (ali nepravilne) zbog bebinog namještanja u zdjelicu ali stali su i nije se ništa dogodilo,malo su me samo prepali. U prvoj trudnoći sam zbog pravih trudova doslovno ležala na odjelu u bolnici skoro 10 dana do termina ali jako polako su me otvarali,bili nepravilni i neredovni jer je beba bila zadak pa je teže 'gurala' van i to se odužilo tako da vodenjak je pod pritiskom pukao točno na termin i još puno sati nakon toga je trebalo trudovima (uz drip) da izguraju bebu. U prošloj t su me isto već trudovi otvarali dosta rano,ali jedino mogu opisati dan za porod kao školski, jer su ozbiljniji,redovniji i jaki trudovi počeli u jutro postepeno i na svakih 1h, do navečer dok su došli na razmak od 7min a ja na portu od bolnice. Ugl nismo sve iste (napr ja sam dosta sitna i mršava pa bebe ugl hoće ranije van ),kombinaciju bh i pravih sam isprobala u istom tjednu pa i zbune jer više nisi pametan,ali jedno je sigurno, kad budu pravi i dovoljno jaki ZNAT ČEŠ, to se teško može ne prepoznati!
Pisala sam sad na Zboru baš to - ja sam danas 34+0 tt i jutros su me probudili baš jaki bolovi kao menstrualni, a širili su se iz leđa prema maternici (tj. gdje je nekad bila). Trbuh mi se nije stvrdnuo. To se ponovilo još nekoliko puta kroz dan potpuno bez razloga, trajalo cca 5 min i prošlo samo od sebe. Ne znam što da mislim sad. Pa nisu valjda pravi trudovi? Zar nije da BH ne bi trebali biti bolni?

Inače mi je doktorica na pregledu u ponedjeljak rekla da se beba već skroz nisko spustila i nek mirujem da se ne bih počela otvarati - možda je od toga?
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 22:30   #449
FMP, bh ugl nisu bolni ali su neugodni,nekad i jako... I najčešće osjetiš pun mjehur tada. Dok trudovi opet ne smiju bit tupa bol,nego kao što sam opisala,kao da ti iz dna leđa (iznad trtice) netko u valovima stišće rukama prema trbuhu a onda stegne trbuh,pa prestane pa opet ispočetka, čak i to ne mora bit jako bolno u početku ali se svakako mora osjetiti bolni pritisak na zdjelicu... Moguće je da ti beba glavom (kao i meni) polako stišće zdjelicu i to počinje izazivati trudove,tj otvaranje (koje također može boljeti i točno 'po sredini' dolje se osjeti ako me razumiješ) ,međutim meni su stali kao i tebi,pretpostavljam zato što nisu kompletno tijelo i beba još zbilja odlučno krenuli u akciju... što je svakako bolje do 37.tjedna i možeš ih ublažiti magnezijem pa čak i normabelom ako te strah.
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 23:29   #450
Okej, hvala na odgovoru. Sad je već više od par sati mir, a i javilo se samo nekoliko puta danas, vjerojatno se fakat beban namještao.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 13:02   #451
Ma bilo bi suer kada bi svaku trudnicu uhvatili trudovi krenuvsi sa leđa orema trbuhu ili obrnuto. cula sam od dosta njih da je kod svake individualno i da uopce neku ne bole leđa, a nekoj su cak i nepravilni pravi trudovi. ja se nebi sekirala da ja znam da ce mene boljeti i leđa, mada vjerujem ipak da sam u većini
A sto s tice bh, meni se jos nikad nij trbuh stvrdnuo, ili pak ja to nisam tako osjetila. mene je to uvijek boljelo kao kada imam mengu. dolje na istom mjestu. i traje oko 3 minute i stane. sada s i cesce ponavljaju kroz dan, nije da boli jako ali dovoljno da me nervira jer s nicim nemogu ublazit. da znam da su to pravi trudovi nema problema jer znam da cu upoznat svoju bebicu i pretrpit to, ali ovo ''masiranje'' stvarno ide na zivce. Neki dan nakon odnosa(imam ga svaki dan tako da ovaj put nije bilo nista posebno da bi to uzrokovalo promjene) me toliko jako boljelo i niti u jednom polozaju nije prestajalo niti se ublazilo. pomislila sam da je to to. bolila su me leđa, trbuh i visoko i nisko, kako god se namjestim uzas!! legnem spavat i sutradan nista. poludit cu...
Sillkiy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 13:23   #452
Pa ja sam i napisala da nismo sve iste i da su iskustva (čak i moja 3) različita u puno stvari. Ali ipak neka osnova postoji i znam koji trudovi su se vidjeli na Ctg a koji nisu itd. Ja sam opisala kako sam ih ja osjećala,pa i u ovoj sad trudnoći sam iskusila i bh i trudve koji nemaju veze sa bh. Naravno da su iskustva različita-ima mnogo žena koje dođu na kontrolu i ctg kad ono trudovi,otvorena 5cm,a ona niti ne osjeća,dok u mom slučaju su trudovi trajali tjedan dana i na ctg-u i boljeli,al nisu bili dovoljno djelotvorni. Međutim sigurna sam da bh i trudovi imaju razliku u boli,pritisku i načinu prestajanja/ne prestajanja kao što sam napisala,jer sam sve to isprobala. Čak i odnose imam pod normalno i nakon njih bh dosta jake,a isto tako sam imala odnos i nakon njega prave trudove i porod,pa msm da i tu, (bar kod sebe) prepoznajem razliku. Ja sam to tako opisala pa sad,možda bi bilo dobro da se javi još neka sa svojim iskustvima pa da i te razlike stavimo na jednu 'hrpu'...
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 13:33   #453
razlicite jesmo to da. a nista, cekat da krene, vec cu valjda prepoznat hehe
Sillkiy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 18:31   #454
pozdrav, nastvaljam temu. sad sam na 18+2 trudnoce, imam bh kontrakcije od 16.tjedna, a zadnjih tjedan dana svaki dan, i po par puta. inace nisam bas nesto previse aktivna, bila sam na mirovanju do tog 16.tjedna a sad isto vise manje samo nuzne stvari radim. dali postoji jos nesto osim magnezija da ih ublazim? bas su neugodne, i malo me plase. beaca inace osjetim svaki dan,i to dosta je aktivan
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 10:05   #455
Ja već tjednima svakodnevno imam te bh kontrakcije, nekad jako često u danu, a nekad skoro ni jednu, sad sam skuzila kako vrijeme ide, i kako su možda malo intenzivnije te kontrakcije, da kad se stvori ta "kvrga" da jaaaaako moram mokrit, al ono na najjače, i onda ok. Jel još nekom tako?
Ujedno sinoć sam imala toliku kvrgu, da zapravo se pitam jel moguće da je to beba bila? Bezbolno, bez potrebe za mokrenjem, onak, kvrga ogromna tj, kao ocrtano veće od inače tih kvrga kako znaju bit,a tek sam skoro 27 tj..
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:43   #456
Ja ih imam od cca 20 tj.
Prvo nisam bila sigurna jer sam mislila da se to beba okrece ili nesto. Al onda sam ubrzo pocela biti sigurna.
Da se javljaju s 27 je sasvim normalno, ovo moje recimo nije bas najnormalnije, al ja sam ih imala i po 20 dnevno (dok sam bila budna. Ne usudim se ni pomisliti koliko ih je s bilo po noci pa se pravim da ih nije bilo )
Doduse zbog svega toga sam i zavrsila na strogom mirovanju 3 normabela i omanjem naramku magnezija...
Trenutno sam na 3 4 5 dnevno (uz svu terapiju) al uhvatim i pokoju po noci dok se recimo probudim i okrenem na drugi bok).
Isto tako teoretski ti ne bi trebale utjecati na cervix ili otvaranje, al meni se uredno skratio cervix i otvara se unutarnje usce.
I definitivno su povezane s micanjem kod mene. Jedno tusiranje su mi 2 kontrakcije minimalno + jos koja kad se legnem. Pa se ne micem uglavnom. I brojim dane do nekih "sigurnijih tjedana".
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 19:35   #457
Ja ih imam sad dosta. Povezane su s mojim micanjem. Al se ne otvaram i ne bole

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:45   #458
Ja neznam i ne mogu odmjeriti sto je to tocno... nekad mozda jednom u danu ili 3 dana,vidim ogrnu krvgu na trbuhu,zgrci se i meni se to cini kao da se beba smjesta u neku drugu poziciju,ili je krenula da se namjesta pa to popusti i vrati se u normalu,a nekad me trbuh boli kao lagani menstrualni bolovi pa nekad imam dojam da ce eskalirat bol ali tada mi je trbuh ne tvrd nego normalan,tako da nazaloat stvarno neznam sta su bh kontrakcije ��
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 13:57   #459
Quote:
Ana Niko kaže: Pogledaj post
Ja neznam i ne mogu odmjeriti sto je to tocno... nekad mozda jednom u danu ili 3 dana,vidim ogrnu krvgu na trbuhu,zgrci se i meni se to cini kao da se beba smjesta u neku drugu poziciju,ili je krenula da se namjesta pa to popusti i vrati se u normalu,a nekad me trbuh boli kao lagani menstrualni bolovi pa nekad imam dojam da ce eskalirat bol ali tada mi je trbuh ne tvrd nego normalan,tako da nazaloat stvarno neznam sta su bh kontrakcije ��
Ista stvar i kod mene, a u 38.sam tjednu i druga mi je trudnoca
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 15:27   #460
Quote:
bubley kaže: Pogledaj post
Ista stvar i kod mene, a u 38.sam tjednu i druga mi je trudnoca
Eto! Mozda sam neuka,blesava ali stvarno ne kuzim,znam samo da umirem od straha u ova slucaja i odmah kontam evo ga,otvaram se sad ce bit show! Ma uzas ugl...
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.