Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2008., 12:52   #1
Kvalitetni brandovi kod odjeće?

Mene zanima što su, po vašem mišljenju, kvalitetne marke i za što se isplati i platiti jer znate da se neće raspasti? I što smatrate nekvalitetnim?

Evo, ja ću prva:

Nekvalitetni:

1. Champion - skupo, a ispere se boja tipa odmah, da je niža cijena omjer kvalitete i cijene bi bio ok, ali ovako....proizvode ih u vietnamu i ne znaju fiksirati boju
2. Kak se zove onaj domaći proizvođač, što ima butik na početku Ilice, s desne strane? Imaju super dizajn, ali užasno nekvalitetne materijale i sve se raspadne u rekordnom roku!


Kvalitetni:
1. Košulje DTR, ako potrefite dizajn
2. Mexx, definitivno peri deri, da ne promijene oblik ni boju
3. Red&Green, nisam vjerovala, ali njihova obična pamučna ljetna majica mi je trajala 200 godina, bez da je promijenila oblik ili boju. Bila je plavo bijela i nigdje plava boja nije prešla u pranju na bijelo. Čudesno otkriće, teško ih se nadje, vani su poznatiji nego kod nas rekla bih. Dosta skupi, ali na sniženju se isplati uzeti.





Upitni:
1. Benetton - nisam baš sigurna u kvalitetu, i jesu i nisu, imam dojam kako se potrefi
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:26   #2
Apsolutno nekvalitetno: Reebok!

Ovo što spominješ u Ilici s desne strane je Image Haddad. Nemam puno njihovih stvari, ali sam skroz zadovoljna kvalitetom. (I cijenom. )
mala_babaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:52   #3
Zašto Reebok?

Image Hadad je meni loš po materijalima. Imama dva primjera - ljetna haljina i košulja....oboje se nakon dva pažljiva pranja počelo "razilaziti" tj. pojavljivati se rupice po materijalu....kao da ih je moljac izgrizao tj. više kao da su istrošeni..kao kad se prodere neki komad zbog puno pranja u veš mašini...jedino što sam ja to dva puta oprala na ruke..ma prestrašno! I prešteta!
 
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 15:23   #4
benetton i meni varira, al s donjim vešom njihovim se nikad nisan razočarala. a i za djecu trenirke i ostalo peri-deri odlično. zadržava formu mjesecima, a to je malo kad kod odjeće za malu djecu.
inače nekvalitetni su mi ovi koji su kao jeftini tipa topshop i sl. al su preskupi za kvalitetu koju nude svejedno.
ono šta me u pravilu nikad nije iznevjerilo su oni brandovi koji su ko fol specijalizirani za određenu vrstu odjeće - o'neill, timberland, roxy i sl.
esprit mi isto ima dobar omjer kvalitete i cijene, al njihove stvari znaju bit dosadne.
levi's među trapericama isto, iako i njima fali inovativnosti.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 19:59   #5
kvalitetno: diesel ( mislim uglavnom na traperice)

morgan

ESPRIT ( meni najdrazi)

nekvalitetno: PUMA
h&m( ali vjecito tamo kupujem)
tajli weijl
gas
Jessy05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:09   #6
Quote:
Jessy05 kaže: Pogledaj post
kvalitetno: diesel ( mislim uglavnom na traperice)

morgan

ESPRIT ( meni najdrazi)

nekvalitetno: PUMA
h&m( ali vjecito tamo kupujem)
tajli weijl
gas
esprit potpisujem, za h&m se nikako ne slazem (imam stvari stare 5-6 godina i jos dobro izgledaju), dodajem mexx, promod, x nation, mustang, nike....

niska kvaliteta- svakako mango i new yorker iako se i tamo znam ugodno iznenaditi u kvaliteti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:36   #7
Jel može i obuća?

Camperice , koštaju ali vrijede svake kune! Imam ih 4 para, udobne su, koža je kvalitetna, dizajn originalan, nakon dvije godine nošenja izgledaju kao nove.
Tijana is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 00:43   #8
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
esprit potpisujem, za h&m se nikako ne slazem (imam stvari stare 5-6 godina i jos dobro izgledaju), dodajem mexx, promod, x nation, mustang, nike....

niska kvaliteta- svakako mango i new yorker iako se i tamo znam ugodno iznenaditi u kvaliteti.
Potpisujem ovo za Mango na dvije majice nakon dva pranja pojavile rupice
scrat5645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 01:21   #9
Quote:
Tijana kaže: Pogledaj post
Jel može i obuća?

Camperice , koštaju ali vrijede svake kune! Imam ih 4 para, udobne su, koža je kvalitetna, dizajn originalan, nakon dvije godine nošenja izgledaju kao nove.
...blago ti se...ja obožavam njihov dizajn,pokupovala bi ih sve, ali meni su se pokazale nekvalitetne...kupila lani njihove prekrasne lakirane balerinke koje su bile ravne, ali su na peti imale nekakav krug da ih malo podigne...otišla oba nasred ceste u roku 2 tjedna
...svejedno biih opet kupila
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 04:40   #10
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
esprit potpisujem, za h&m se nikako ne slazem (imam stvari stare 5-6 godina i jos dobro izgledaju), dodajem mexx, promod, x nation, mustang, nike....

niska kvaliteta- svakako mango i new yorker iako se i tamo znam ugodno iznenaditi u kvaliteti.
Meni Mustang baš i nije kvalitetan... jednom sam kupila krem majicu kratkih rukava koja je nakon ručnog pranja sva postala nejednaka... tata je kupio traperice koje su promijenile boju nakon prvog pranja, bratove majice su isto tako nakon prvog pranja sve dobile bijele fleke, a traperice mu se jako brzo poderu... i meni su se jedne njihove poderale, a nosila sam ih stvarno jako rijetko... po meni je Mustang dosta niske kvalitete... ali eto, brat i tata opet tamo kupuju... tata je baš nedavno uzeo tamo par stvari, pa ću baš vidjeti kakve će one biti nakon nekog vremna...

po meni je kvalitetan diesel, benetton i esprit majice u dieselu jesu po 800 kn, ove malo deblje... ali su zato i jako kvalitetne... niti se razvlače niti gube boju
__________________
♥ See The Beauty In Everything ♥
-anna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 07:30   #11
Kako je sve subjektivno...Meni je DIESEL katastrofa! Kupila sam tamo dvoje pari hlača koje su mi se raspale nakon kratkog nošenja. A kupila sam ih u originalnom dućanu i platila brdo para. Isto vrjedi i za njihove cipele-koma! Pohabale su se nakon prvog nošenja. Također TALLY WEIJL ili kak se već zove, mi je isto koma.

Ali MANGO mi je dobar, kupih tamo hlače i dosta majci i sve su mi ko nove a zbilja sam ih se iznosila. HM mi je super, sve jeftino a zbilja traje. ESPRIT i TOM TAILOR su kvalitetni.
Od donjeg rublja dobra mi je LISCA.
ella6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 08:35   #12
Lacoste tenisice - nikad ih više neću kupiti....
Reply - imam jako loša iskustva sa trapericama....
Diesel trapke su puno bolje ali ostala odjeća mi se čini precijenjena....
U najjeftinijim dućanima tipa tally weil, teranova i sl. ne kupujem (zbog loše kvalitete i dizajna)
Cipele koje me nisu iznevjerile ali su jako skupe su fabijeve a razočarao janet&janet (đon mi se odmah izlizao...)
I u stefanela kao i max&co se zna naći loših komada iako najviše tamo kupujem....primjerice jedna pamučna majica iz stefanela sa pamukom i elastinom mi se izlizala nakon dva pranja (a prala je ručno sa finim praškom...)
U mangu se zna naći pokoji dobar komad ali to je rijetkost. Majice se znaju brzo rasparati po rubu što mrzim tako da ni majice više tamo ne kupujem...
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 10:52   #13
Quote:
anya kaže: Pogledaj post
Lacoste tenisice - nikad ih više neću kupiti....
Reply - imam jako loša iskustva sa trapericama....
Diesel trapke su puno bolje ali ostala odjeća mi se čini precijenjena....
U najjeftinijim dućanima tipa tally weil, teranova i sl. ne kupujem (zbog loše kvalitete i dizajna)
Cipele koje me nisu iznevjerile ali su jako skupe su fabijeve a razočarao janet&janet (đon mi se odmah izlizao...)
I u stefanela kao i max&co se zna naći loših komada iako najviše tamo kupujem....primjerice jedna pamučna majica iz stefanela sa pamukom i elastinom mi se izlizala nakon dva pranja (a prala je ručno sa finim praškom...)
U mangu se zna naći pokoji dobar komad ali to je rijetkost. Majice se znaju brzo rasparati po rubu što mrzim tako da ni majice više tamo ne kupujem...
...iznenadila bi se kako se kod njih zna nać dobrih komada...doduše, od cijele kolekcije jedan ili dva...za tu cijenu su više nego dobri...
...meni recimo niti jedne hlače ne stoje dobro kao njihove...lani sam kupila jednostavne modre samterice i još su ko nove...dok su mi se one it miss sixtya odavno raspale...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 11:05   #14
Quote:
Tijana kaže: Pogledaj post
Jel može i obuća?

Camperice , koštaju ali vrijede svake kune! Imam ih 4 para, udobne su, koža je kvalitetna, dizajn originalan, nakon dvije godine nošenja izgledaju kao nove.
joj, i meni su super... visoke čizme nosim već 3 godine i još uvijek odlično izgledaju
tijana, malo offtopic, jel znaš gdje ima campera sniženog više od 20%?

i od obuće mi je još nike super...

od odjeće - kvalitetno - H&M, mexx, tom tailor, esprit, x nation (uglavnom), benetton (uglavnom), uzela sam samo par stvari od urban republica i ok su, sisley (uglavnom ok)
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 11:28   #15
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...iznenadila bi se kako se kod njih zna nać dobrih komada...doduše, od cijele kolekcije jedan ili dva...za tu cijenu su više nego dobri...
...meni recimo niti jedne hlače ne stoje dobro kao njihove...lani sam kupila jednostavne modre samterice i još su ko nove...dok su mi se one it miss sixtya odavno raspale...

Na koju kolekciju misliš?
Ove dućane koje sam navela i u kojima uglavnom kupujem su iz razloga što mi se sviđa dizajn, a kvaliteta je manje-više svugdje upitna.....u miss sixtya nisam nikad ništa kupila jer također smatram da je sve precijenjeno, iako znaju imati zanimljivih komada odjeće. Reply ostala odjeća mi se ne sviđa i također mi je precijenjena....
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 11:53   #16
Quote:
-anna- kaže: Pogledaj post
Meni Mustang baš i nije kvalitetan... jednom sam kupila krem majicu kratkih rukava koja je nakon ručnog pranja sva postala nejednaka... tata je kupio traperice koje su promijenile boju nakon prvog pranja, bratove majice su isto tako nakon prvog pranja sve dobile bijele fleke, a traperice mu se jako brzo poderu... i meni su se jedne njihove poderale, a nosila sam ih stvarno jako rijetko... po meni je Mustang dosta niske kvalitete... ali eto, brat i tata opet tamo kupuju... tata je baš nedavno uzeo tamo par stvari, pa ću baš vidjeti kakve će one biti nakon nekog vremna...

po meni je kvalitetan diesel, benetton i esprit majice u dieselu jesu po 800 kn, ove malo deblje... ali su zato i jako kvalitetne... niti se razvlače niti gube boju
meni je mustang pojam za traper, al ono čisti, bez elastina gluposti čuda. i da nije obojan ni u neku tamnoplavu, ni u crnu il bilo šta. njihove skroz klasične traperice od trapera su skroz izdržljive. ja ih perem po dva puta tjedno na temp 40 i nema problema, a kupila ih krajem ljeta. sigurno i za većinu ostalih firmi za traperice vrijedi isto - za čisti traper moš bit siguran da je ok, al čim se miješa s drugim materijalima, ili ga se boja (pogotovo u crno) - više ništa nije garancija. odjeću u mustanga NE kupujem. prije bi znala nasjesti na neki zanimljiv dezen bla, al to je sve loše. kolko san ja skužila, a već san rekla, kroz više godina odanja po dućanima jasno mi je da se košulja kupuje tamo di se prvenstveno prodaju košulje, a vesta od sto posto vune tamo di se prvenstveno prodaju takve stvari. isto bi traperice uvik kupila prije u mustanga, wranglera, levi'sa nego u npr. mangu ili topshopu(o kojem iman i inače jadno mišljenje). za diesel i replay šta se traperica tiče ne znan jer su malčice iznad moje kupovne moći, iako virujen da su ok. u biti ne znan, al po dizajnu mi se čine bolji od svih ostalih traper brendova gore navedenih.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 13:33   #17
Quote:
anya kaže: Pogledaj post
Na koju kolekciju misliš?
Ove dućane koje sam navela i u kojima uglavnom kupujem su iz razloga što mi se sviđa dizajn, a kvaliteta je manje-više svugdje upitna.....u miss sixtya nisam nikad ništa kupila jer također smatram da je sve precijenjeno, iako znaju imati zanimljivih komada odjeće. Reply ostala odjeća mi se ne sviđa i također mi je precijenjena....
...ma na svaku...njihov dućan u Splitu je stvarno ogroman i moraš ga dobro pretražit da bi iz hrpetine loših stvari našao koju dobru...al ja sam u više navrata lani pronašla odlične hlače...te samte i jedne štofane skinice(nisam ni znala da to postoji)...
... uglavnom imaju stvari s onim groznim šljokičastim natpisima i našivenim pizdarijama od kojih mi se diže kosa na glavi, al u zadnje vrime pogotovo, imaju i normalnih, jednostavnih komada...ja naprosto obožavam kako mi njihove hlače stoje...ko da su krojene po meni...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 15:21   #18
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
joj, i meni su super... visoke čizme nosim već 3 godine i još uvijek odlično izgledaju
tijana, malo offtopic, jel znaš gdje ima campera sniženog više od 20%?
Kod nas nema, teta u dućanu mi je prošle godine rekla kako je politika firme da ne spuštaju cijene više od 20%. A mislim da sam danas vidjela da su im neke tenisice u onoj ulici kod Tesline snižene 30%

Preko neta ih još nisam kupovala, našla sam ih na schuhpaket.de, puno su jeftinije nego kod nas, ali ne dostavljaju u RH.
Tijana is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 15:28   #19
Quote:
Tijana kaže: Pogledaj post
Jel može i obuća? .
Diesel
Replay
Skechers
Art
Kickers
Boogaloo
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 15:49   #20
Quote:
Ida Bauer kaže: Pogledaj post
Boogaloo
?????
boogaloo obuca???
mislis na onu rasprodaju?
srceko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.